Vrbas - najzagadjenija voda u Evropi - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 55
  1. #16

    Odgovor: Vrbas - najzagadjenija voda u Evropi

    Citat Lala Vrbas kaže: Pogledaj poruku

    Crvenacka Secerana ima depo mulja na suvom ! Ne znam koja firma iz Kule zagaduje kanal odkad je uklonjena deponija plavo zelenog otpada iz kozarske industrije pored puta Vrbas Kula
    Vrbaška šećerana takodje ima depo mulja na suvom, potom prelivni sistem koji ujedno i hladi vodu osim što je prečišćava tako da se ta istavoda pušta ponovo u proizvodnju. Ovo verujem da nisi znao, u pitanju je napredniji sistem od Crvenačkog.
    Istina je da je Eterna iz kule bila najopasniji zagadjivač sa svim onim hemikalijama koje su se koristile u impregnaciji kože ... ali Crvenka i Kula i dalje imaju vrlo ozbiljne zagadjivače životne sredine, ako se ne varam u Crvenki funkcioniše firma za otkup i obradu sirovih koža, koja se nalazi u naseljenom delu na glavnom putu koji vodi za Sombor ... a to je samo jedan od potencijalnih zagadjivača.
    Shvataš da bi se o svemu mogla napisati podebela knjiga, zar ne?
    .
    Citat Lala Vrbas kaže: Pogledaj poruku
    Kula i Crvenka zvanicno nisu opasni zagadivaci !
    Sofronije kaže: Grešiš, ovaj grešiš silno sine! - ovo je citat iz crtaća, na kraju poruke ti je zip fajl u kojem je upakovan mp3 zapis

    Citat Lala Vrbas kaže: Pogledaj poruku
    Glina ne propusta bakterije i otrove tako ni tu vodu iz kanala sa bakterijama virusima otrovima . Cak sto vise glina se konzumira zbog ciscenje organizma .
    Zanimljiva ti ta nauka
    nikada mi ne bi palo na pamet da konzumiram glinu ali evo verujem ti na reč.
    Stariji ljudi kada im se neko puno žali na zdravlje imaju običaj da kažu: Ništa ne brini glina leči sve!


    Citat Lala Vrbas kaže: Pogledaj poruku
    Zutu vodu iz Vinograda bogatu sumporom su pili mnogi sirotani. Da je bila opasna po zdravlje davno bi uvazeni gospodin Sandor Zadjva( infektolog) pokrenuo postupak, za zabranu upotrebe zute vode, u cilju zastite zdravlja i zivota gradjana Vrbasa .
    Opet pominješ mrtve. Uvaženi gospodin je već neko vreme na tretmanu sa glinom ... o tome koliko je bio uvažen ne bih da donosim sud, ne misle svi ljudi jednako ... recimo ja sam ga poštovao ali ne zaboravi da je on bio aktuelan u doba kada se po mišljenje išlo u komitet, prema tome šta bi on pokrenuo nema svrhe pričati ...


    Citat Lala Vrbas kaže: Pogledaj poruku
    Problem su isparenja i bakterije virusi toksini) nesnosan smrad u vazduhu iz tog kanala i od svinjogojstva klanice i deponije smeca .
    Tačno je apsolutno! Na žalost to nisu samo problemi ove sredine, kao što nisu ni jedini u toj sferi.


    Citat Lala Vrbas kaže: Pogledaj poruku
    Omladina je histericna agresivana a stariji sugradani umiru od karcinoma , masovno . Narod je neuhranjen, slabog imuniteta .

    Porast obolelih od karcinoma je evidentan u celoj Srbiji, o tome bi preciznije mogli da pišu stručnjaci.

    Vojvodina ima jednu zlu kob da su obradive površine na samim granicama gradova i sela a možeš samo zamisliti čime se sve usevi tretiraju i koliko su opasni ti bojni otrovi.
    Razmisli čime su sve polja prskana u godinama bede i nestašice.
    Jedan poznanik, zemljoradnik kaže:
    ''Vidji brate, prskam takve otrove po njivama da mi nikako nije jasno kako uopšte nešto uspijeva da nikne na toj zemlji.''

    Gde su laste, divlji golubovi i ostala živa bića koja su prirodno nastanjivala ravnicu ... sve ih je manje, skoro u tragovima.


    Spominješ omladinu koja je agresivna i histerična.
    Pa ne bih se složio, naravno da takvih ima, bilo ih je u svim generacijama ... nekada više nekada manje ...
    tvrdim da njihova kontaminiranost dolazi iz kuća iz kojih potiču i u kojima se niko nije njima bavio.
    Takva ponašanja nemaju veze sa zatrovanošću životne sredine onako kako to ti predstavljaš ...
    već bih rekao kako imaju veze sa zatrovanošću životne sredine nekim drugim oblicima zagadjivanja.

    Narod nije neuhranjen, niti je slabog imuniteta.
    Stvarno ne znam od kuda skupljaš takve informacije ali tipujem da ovde žive mnogo zdraviji ljudi nego u sredini gde ti obitavaš trenutno.
    Zdraviji i psihički i fizički, veruj mi na reč.


    PS.
    Imam par privatnih pitanja za tebe.
    Da li si Vrbašanin i kada si zadnji put bio u Vrbasu?
    Da li se tvoj nadimak čita kao LaLa (ne znam ovo da napišem pravopisno pravilno ali treba da zvuči kao kratko a)

    Na ova pitanja ne moraš da mi odgovoriš,
    a možeš i na pm - Private Messages


    Hvala ti što brineš o Vrbasu i Vrbašanima,
    ali ubedjen sam da problem životne sredine treba da posmatramo na širem planu ...
    kada nas je više, lakše se diše i mnooogo više se može postići.
    Poruku je izmenio simke, 05.10.2007 u 21:02

  2. #17

    01 Odgovor: Vrbas - najzagadjenija voda u Evropi

    Vec sam poduze sa ove strane grane.Dodem u Vrbas ponekad. U secanju mi je ostala velika zeleno plava gomila deponija Eterne. Nje vise nema ali je ostao debeo sloj u zemlji .

    Sto se tice gline veruj mi da je lekovita i da leci reumu i slicne muke zato se i mazu sa njom u Kanjizi i t d. Na zapadu se prodaje kao prasak za napitke.

    Glina i aktivni ugalj su veoma bitni za lecenje stomacnih tegoba i eliminaciju toksina iz organizma.
    Filteri gas maski imaju sloj aktivnog uglja koji ne . propusta gasove ni bakterije !

    Glina ne propusta vodu, masna je Tako ne propusta ni produkte raspadanja .
    Sto se tice smrtnosti od karcinoma ubedjen sam da je procenat mnogo veci nego u drugim gradovima . Tako nam ozaloscene Kanalske ulice i drugih ulica blizu kanala, i argumenata skupljenih od strane gospodina Doktora Milovica pulmologa.

    Strasno su nam zdravi sugradjani penzioneri(rada i ratova) i neradnici (otpusteni ili lenstine) Ne znam od ceg su onako ispijeni crni bez zuba.
    Poznata mi je njihova potrosacka korpa s pijace sredom ili subotom Nije bas puna vitamina anti oksidanata od raznovrsnog svezeg voca i povrca.Poznat mi je i budzet prosecnog sirotana postenjkovica sto se debelo naradio u zivotu nakon placene struje telefona televizije i kupljenog uvoznog leka za depresiju psihoze kojeg ne pokoriva zdravstveno osiguranje .
    Poruku je izmenio Lala Vrbas, 06.10.2007 u 00:07

  3. #18

    Odgovor: Vrbas - najzagadjenija voda u Evropi

    Citat Lala Vrbas kaže: Pogledaj poruku
    Vec sam poduze sa ove strane grane.Dodem u Vrbas ponekad. U secanju mi je ostala velika zeleno plava gomila deponija Eterne. Nje vise nema ali je ostao debeo sloj u zemlji .
    Drago mi je što posećuješ Vrbas, možda bi mogao i češće ... nije ni Amsterdam preko sveta ...
    jer ovako ako budeš retko dolazio (ako te nisam zamenio sa nekim dobrim i meni dragim likom kojega poznajem iz detinjstva a zvali smo ga LaLa) tvoje obožavateljke mogu sam da gledaju tvoju sliku u Playboy-u i da uzdišu, zar ne?


    Citat Lala Vrbas kaže: Pogledaj poruku
    Sto se tice gline veruj mi da je lekovita i da leci reumu i slicne muke zato se i mazu sa njom u Kanjizi i t d. Na zapadu se prodaje kao prasak za napitke.
    Rekoh ja da glina leči sve ovozemaljske muke i probleme,
    poseti groblje i videćeš da se niko ne žali.

    Kažeš prašak za napitke i to piju Holandjani,
    ne znam zašto me to ne čudi ...
    ali evo imam ideju, ja ću da kopam i pakujem glinu a ti je diluj tim ljubiteljima koji vole da je ručkaju.
    Lova nam je zagarantovana.

    Citat Lala Vrbas kaže: Pogledaj poruku
    Glina i aktivni ugalj su veoma bitni za lecenje stomacnih tegoba i eliminaciju toksina iz organizma.
    Filteri gas maski imaju sloj aktivnog uglja koji ne . propusta gasove ni bakterije !
    Nekada su babe koristile olovo kada se struniš pa te nešto seče u ožičicu (ožičica = crnogorski izraz za deo stomaka u predelu želuca) sipale su ga rastopljenog u ladnu vodu i sve tegobe su k'o rukom bile odnešene.

    U gas maske se baš ništa ne razumam, to bih možda koristio jedino kao seksualno pomagalo, poput onog vica o Muji i Fati, kad Mujo kaže:
    Ja mojoj Fatimi metnem gas masku kad se tucamo,
    prvo ne smrdi joj iz usta a drugo mješa ko sumanuta kada pripušim onu rupu na masci šakom.


    Citat Lala Vrbas kaže: Pogledaj poruku
    Glina ne propusta vodu, masna je Tako ne propusta ni produkte raspadanja .
    Propušta, propušta itekako, inače bih ja moju septičku praznio vrlo često a nije pipnuta preko 10 godina.

    Citat Lala Vrbas kaže: Pogledaj poruku
    Sto se tice smrtnosti od karcinoma ubedjen sam da je procenat mnogo veci nego u drugim gradovima . Tako nam ozaloscene Kanalske ulice i drugih ulica blizu kanala, i argumenata skupljenih od strane gospodina Doktora Milovica pulmologa.
    Najzad pogodi živa čoveka, Prim. Dr Miomir Milović je imao nekoliko zapaženih emisija na Novosadskoj televiziji i baš je to sve lepo i stručno krenulo da se obradjuje kada je iznenada prestalo i više se nikada o tome nije pričalo ...
    ne sumnjam u njegove podatke i mogu ga nekom prilikom pitati nešto više o svemu tome ... nadam se da sakupljanje i prezentacija tih podataka tada nisu bili samo u cilju sticanja titule primarijusa i da je nastavio sa svojim proučavanjima.

    Citat Lala Vrbas kaže: Pogledaj poruku
    Strasno su nam zdravi sugradjani penzioneri(rada i ratova) i neradnici (otpusteni ili lenstine) Ne znam od ceg su onako ispijeni crni bez zuba.
    Poznata mi je njihova potrosacka korpa s pijace sredom ili subotom Nije bas puna vitamina anti oksidanata od raznovrsnog svezeg voca i povrca.Poznat mi je i budzet prosecnog sirotana postenjkovica sto se debelo naradio u zivotu nakon placene struje telefona televizije i kupljenog uvoznog leka za depresiju psihoze kojeg ne pokoriva zdravstveno osiguranje .
    U ovom pasusu si pokrenuo više pitanja, teško je na sve odgovoriti ali biće prilike kada sledeći put stigneš u Vrbas da porazgovaramo više o svemu.

    Razumljivo mi je da ne možeš sve da vidiš za ono nekoliko dana koliko boraviš u gradu, vremena su teška, narod ne živi preterano dobro, potrošačke korpe su takve kakve su itd. Sve je to jedna strana medalje a sa druge strane kada pogledamo kafane i kafići su puni preko celog dana i do kasno u noć, ulice su apsolutno prometne kola su na sve strane, kao da niko nikuda ne ide peške, mnogi se ne otimaju za posao već samo kukaju po navici kako je sve strašno a u medjuvremenu ništa ne preduzimaju ... naravno da ima socijalnih nepravdi, strašno je da neko ko je ceo život izdvajao za zdravstvo sada mora da kupuje skupe lekove ali stanje se menja, sve je više lekova koji se ne moraju kupovati ako su zaistinski potrebni obolelima ... ne zaboravi da si ranije zahvaljujući onoj socijalno-zdravstvenoj politici imao odlično snabdevene te iste gradjane sa pravim malim apotekama u privatnom vlasništvu, svakako da ni to nije valjalo ...
    Poruku je izmenio simke, 08.10.2007 u 02:01

  4. #19

    07 Odgovor: Vrbas - najzagadjenija voda u Evropi

    Simke provaljen sam . Laki je malo nervozan, ali naj lepse hvala sto sam ti drag . Videli smo se letos u Fontani ili smo cak sedeli zajedno sa vrbaskim naj postenjakovicima.
    Pozdrav

  5. #20

    Odgovor: Vrbas - najzagadjenija voda u Evropi

    Kolko ga tupite o tom kanalu mogli ste ga do sada oistiti
    Ko je za jednu voznjicu

  6. #21

    12 Odgovor: Vrbas - najzagadjenija voda u Evropi

    Moj Misko vozi zatvorenih ociju .

  7. #22

    Odgovor: Vrbas - najzagadjenija voda u Evropi

    Samo radikalnim(ne radikalskim) merama ,inace ce nasa muka ostaje samo kao predizborna zajebancija ovim nazovi politicarima.

    Ubacite ...

    Ma muka mi je da vise pisem o ovome i sami smo se sebi smucili koliko kukamo a niste ne preduzimamo
    Poruku je izmenio laf, 26.10.2007 u 11:35

  8. #23

    13 Odgovor: Vrbas - najzagadjenija voda u Evropi

    Vidi vidi, poznatih faca u diskusiji
    Javim se opet dok iscitam sta ste sve ispisali

    Pozz // Presho

  9. #24

    07 Odgovor: Vrbas - najzagadjenija voda u Evropi

    Zdravo Boost

    Evo treca ce godina kako se nismo videli

    Kako porodica, roditelji i kako je je na tvojem veoma uglednom uvek aktuelnom forumu koji ti oduzima dosta dragocenog slobodnog vremena ?

    Hoce li masina poleteti mimo svih drumskih propisa za cetvoro tockase i cetri takta ?

    Bio sam u letos u Vrbasu. Ne vise od dve nedelje, iz zdravstvenih razloga! Da se ne poludi. Bolje spreciti , ne moze se leciti. Kapitalni gradjanski primerci naseg grada to potvrduju .

    Ne mogu poverovati da se vraca zivot u kanal i da cemo uskro imati mogucnost

  10. #25

    Odgovor: Vrbas - najzagadjenija voda u Evropi

    Citat Lala Vrbas kaže: Pogledaj poruku
    Zdravo Boost

    Evo treca ce godina kako se nismo videli

    Kako porodica, roditelji i kako je je na tvojem veoma uglednom uvek aktuelnom forumu koji ti oduzima dosta dragocenog slobodnog vremena ?

    Hoce li masina poleteti mimo svih drumskih propisa za cetvoro tockase i cetri takta ?

    Bio sam u letos u Vrbasu. Ne vise od dve nedelje, iz zdravstvenih razloga! Da se ne poludi. Bolje spreciti , ne moze se leciti. Kapitalni gradjanski primerci naseg grada to potvrduju .

    Ne mogu poverovati da se vraca zivot u kanal i da cemo uskro imati mogucnost
    Hajde lepo da bi bio u temi u poruku dodaj još par rečenica o kanalu i ekologiji a privatni deo prebacite na private mail iliti preko ''emajla'' jerbo ću morati po prirodi stvari (poznato vam je za šta moderatorčići poput mene služe) da se dovatim gumice za brisanje off topic dela.

  11. #26

    Odgovor: Vrbas - najzagadjenija voda u Evropi

    Caos..

    Interesantna diskusija, posebno onaj deo o kancerogenosti u porodicama pored kanala.
    Cuo sam za to i to da je u pitanju onaj deo iza gradskog stadiona uz kanal

    Ima li neko kakve informacije o sadrzaju taloga koji je izbacivan pre par godina u bazen napravljen za to (pored novog mosta) .. vidim da je bujno vegetirao taj deo

    Kakvi su planovi o daljnjem desavanju po pitanju prociscavanja?

    Sta su uradili gradski celnici po pitanjima filtracije otpadnih voda?

    Pozz

  12. #27

    01 Odgovor: Vrbas - najzagadjenija voda u Evropi

    Izvinjavam se Simketu Vrbaskoj moderaciji. Laki je malo nervozan

    Uvek sam se pridrzavao lepih pravila ponasanja,u lokalnoj i belosvetskoj stvarnosti. Bice tako i u virtuano vojvodjanskoj stvarnosti

    Detaljnije informacije o kanalu se mogu naci ovde:

    http://www.vrbas.net/ekologija/index.html
    http://www.ekovrbas.net/

    Ulica Kanalska je za sada najozaloscenija zbog kanala.

    Jedan je vrbasanin amaterski video kamerom zabelezio izuzetno potresno svedocanstvo o zagadjenju.
    Poruku je izmenio Lala Vrbas, 04.11.2007 u 13:59

  13. #28

    Odgovor: Vrbas - najzagadjenija voda u Evropi

    Citat Lala Vrbas kaže: Pogledaj poruku
    Uvek sam se pridrzavao lepih pravila ponasanja,u lokalnoj i belosvetskoj stvarnosti. Bice tako i u virtuano vojvodjanskoj stvarnosti
    Ovo je opšte poznata činjenica koju vrlo rado potvrdjujem.

    Za neupućene bih mogao da kažem da je u pitanju pomalo neobična i nesvakidašnja ličnost u apsolutno pozitivnom smislu sa sjajnim manirima i predobrom dušom.

    Neću više da te hvalim, da ti se štogod ne daj Bože ne desi,
    pazi da te ne pregazi neki ludi holandjanin bacikletom dok prelaziš te njihove široke sokake.

    Drago mi je da si medju nama i da ti je lepo i prijatno na ovom medjunarodno-vojvodjanskom forumu.

  14. #29

  15. #30

    Odgovor: Vrbas - najzagadjenija voda u Evropi

    Hvala od moje skromnosti od srca.

    Obecavam da cu vas jednog dana potruditi da vas provozam camcem na cistom kanalu i da cu pokusati da nadjem tu famoznu rupu na vinogradskom mostu. Rupa nije od dusmana vec od erozije i nebrige.

    Boostttt ! Moderator je uvek u pravu

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sta to islamski terorizam porucuje Evropi?
    Autor davorjanka u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 04.11.2019, 13:44
  2. Vrbas ili Packi Petrovac?
    Autor down u forumu Online savetnik
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 24.11.2017, 09:38
  3. Vrbas
    Autor zmax u forumu Bačka
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 04.07.2012, 10:11
  4. Exit najbolji u Evropi
    Autor kissigirl u forumu Spomenar
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 09.11.2007, 23:49
  5. Rođena prva panda u Evropi
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 25.08.2007, 00:06

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •