Ћирилица или latinica - Strana 4
Strana 4 od 18 PrvaPrva ... 2345614 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 270
  1. #46

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku


    Biću iskrena... većina nas latiničara smo prikriveni ćiriličari u strahu od onih regularnih latiničara i latiničara sakrivanih iza ćirilice. Evo, ja sam ćiriličar po definiciji. Moj otac je ćiriličar, moj deda je bio ćiriličar, pradeda, čukundeda, navrndeda, kurđel, askurđel, kurđup, kurlebalo, sukurdov, surdepac, omzikur i kurajber. Mene je prosto strah da pišem ćirilicom od kad postoje ovi forumi i ova čuda. Osećam da ti latiničari vrebaju sa svih strana i da me ugrožavaju. Ja zato kucam latinicom. Da bih se osećala više srpkinjom ipak ponekad nazujem opanke dok kucam. I jelek ogrnem, kad je hladno. Pravi ćiriličari danas žive u konstantnom strahu od toga da ih latiničari gurnu u isti koš sa tamo nekim ćirililčarima.
    Lažu latiničari da "ćiriličar" nije oznaka za nekog ko piše ćirilicom... te da je to samo za jedan pravac razmišljanja koji između ostalog karakteriše ćirilica ... lažu! Ćiriličar je posprdni naziv za sve što ne koristi qwxy. E zato ja kucam latinicom, s mukom
    Зашто имам осећај да овде постоји блага доза ироније?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #47

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Зашто имам осећај да овде постоји блага доза ироније?
    Taman posla. Jaaaaa? No, da ne chatujemo
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #48

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    Sad bi mogao da citiram veliku vecinu i klimenem glavom posle , al ajd da kazem kako je to kod mene.
    Jos iz prvog osnovne, tj od kako su me ubacili u cirilicno odeljenje, uglavnom pisem cirilicu. Iako sam oba pisma ucio uporedno, jos pre skole, tad sam poceo da koristim cirilicu. I neznam zasto kad god pokusam da pisem latinicno srpski jezik desi mi se da ubacim po koje cirilicno slovo.
    Na ovim cudima tehnike kao sto se vidi lupam latinicu. Mrzi me da se cimmam non stop i prebacujem fontove, a i logujem se sa svih strana gde god stignem. Mrzi me da prebacim i na latinicnu tastaturu sa kvacicama, ljenost sta bi.
    Kod drugih uopste ne primjecujem kojim pismom pisu. Totalno mi je normalno da neko pise jednim a neko drugim.
    Pisana cirilica mi je definitivno najljepse pismo i ne bih ga mjenjao
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  4. #49

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    Podjednako dobro znam i ćirilicu i latinicu, ali mi je ćirilica draža i koristim je u skoro svakoj situaciji. Koristim je za pisanje (pa čak i kada je formular na latinici), potpisivanje, a u školi sam je koristio gde god je dozvoljeno. Redovno sam definicije pisao ćirilicom pa sam Present simple pisao kao Презент симпле, pa sam čak išao dotle da sam temena trougla obeležavao sa А Б Ц, ali su formule (matematičke, fizičke, hemijske i statističke) bile na latinici. Pisaće mašine na kojima smo učili slepo kucanje bile su latinične, tako da sam i tu koristio latinicu, ali ako bih nešto dopisivao rukom, to bi bilo napisano ćirilicom. Znam da se od ovolikog mešanja ćirilice i latinice diže kosa na glavi, ali meni je lakše i bolje.

    Kupovinom kompjutera, latinica je ušla u moj život u većoj meri, ali je ostala ograničena samo na rad na kompjuteru (uz neke izuzetke jer seminarske radove pišem isključivo na ćirilici, ne zato što se to od mene zahteva, već zato što hoću).

    Ovde pišem latinicom jer mi je nekako lakše, i pritom nemam komplekse zbog toga, niti mi pada na pamet da nekoga osuđujem zato što piše latinicom ili ćirilicom.

    Toliko od ćiriličara koji se krije iza latinice.

  5. #50

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    примећијем да су многи криво закључили да се овде дискутује о СРПСКОЈ ћирилици и NESRPSKOJ latinici. не, није писац хтео да разговор склизне у томе правцу, никако не. сва су писма универзална па тако и ова два.
    дакле, никако не стоји то да се наводна реинкарнација ћирилице поклопила са реинкарнацијом православља после дугих година комунизма, са турбо фолком и тековинама петог октобра.
    ћирилица је аполитична. срећом, одолева зубу времена и...
    ко све користи ћирилицу?
    ми, руси, македонци и бугари... ок, и неке екс ссср републике.
    има нас- 300 милиона. минимум.
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  6. #51

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    Српска је и ћирилица и латиница (мислим на Српски језик ћирилица и Српски језик латиница, као и на католичкосрпски и муслиманскосрпски), али се треба борити за очување нашег писма и језика и препоручујем свима да што више користе Српске изразе и наше писмо. Наравно ником нећу замерити ако користи Српску латиницу.

  7. #52

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    Citat Srpski Radikal kaže: Pogledaj poruku
    Српска је и ћирилица и латиница (мислим на Српски језик ћирилица и Српски језик латиница, као и на католичкосрпски и муслиманскосрпски), али се треба борити за очување нашег писма и језика и препоручујем свима да што више користе Српске изразе и наше писмо. Наравно ником нећу замерити ако користи Српску латиницу.
    i naravno podrazumjevas gramatiku srpskog jezika
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  8. #53

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    pisem i jednim i drugim pismom..
    mada nikad na to nisam obracala paznju..
    potpis mi je cirilican..
    dok vecinu drugih stvari pisem latinicom..
    Krek, krek.. Ne gudra

  9. #54

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    Pisem iskljucivo latinocom. Ne znam ni sama zasto ikao cirilicom pisem lepse i citkije.... Mislim da je vazno da svi znamo oba pisma....
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  10. #55

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    Mislim da je vazno znati oba pisma.
    Ja pisem samo latinicom, bez nekog posebnog razloga.
    Klinca sam naucila latinicu, sada uci i cirilicu.

    Imali smo prijatelja koji je cetiri godine srednje skole pisao ruski jezik latinicom!Profesorica nije mogla da dodje sebi kada mu je pregledala svesku.

    Srpski jezik moze da se pise sa oba pisma.
    Ja to vidim kao prednost.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  11. #56

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    pishem latinicom jer sam navik`o.Kod chitanja ni ne primecujem koje je pismo.Naravno da je u prednosti ko poznaje oba pisma! Koliko sam primetio,deca prvaci uche takoreci uporedo oba pisma.to je sjajno! Svakako je prednost znati oba pisma.

  12. #57

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    Vise volim cirilicu i vise je koristim mada nemam nista ni protiv latinice cak u poslednje vreme koristim oba pisma podjednako jer bas hemiju ne mogu na cirilici da pisem...
    " Zivot je jedan, zato ga zivi punim plucima "

  13. #58

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    Oba pisma znam i ja, mislim da u nasu korist ide prednost ta.
    Kuda tako urno ti ratniče hodis ?
    Ka sudbini !

  14. #59

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    Po potrebi
    Poruku je izmenio MamAna, 13.11.2007 u 02:11 Razlog: slovo
    Obican zivot je jaci od mudrijih knjiga...

  15. #60

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    шарени одговори на оно моје питањце, кул. шарени да шаренији не могу бити.
    ја подржавам сваку варијацију, не берите бригу, нисам искључив као многи доле, само навалите на своје омиљено писмо
    ипак сам мишљења да је ćirilica далеко испред

    одудара својом лепотом
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

Strana 4 od 18 PrvaPrva ... 2345614 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Мали екрани наших ТВ пријемника...
    Autor yossarian u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 24.08.2015, 22:19
  2. Омиљени позоришни глумци
    Autor broj310 u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 23.08.2013, 07:39
  3. Владимир Путин
    Autor Turkmenbashi u forumu Političari
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 01.01.2010, 20:11
  4. Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 17.08.2009, 06:32
  5. Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 23.07.2009, 19:19

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •