Ћирилица или latinica - Strana 13
Strana 13 od 18 PrvaPrva ... 31112131415 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 181 do 195 od ukupno 270
  1. #181

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    Na kompu uvijek pisem latinicom,zato sto sam navikla pa mi je tako lakse i brze.
    A inace pisem nekad cirilicom,nekad latinicom. Mada u posljednje vrijeme vise cirilicom,jer mislim da je mnogo ljepse vidjeti pravoslavca da pise cirilicom. Ali nisam protiv latinice.

    Ne znam da li bi se moglo reci da smo u nekakvoj prednosti zbog toga.
    Ja se divim ljudima koji cuvaju nase obicaje,i koji,zajedno s tim,pisu cirilicom i sl.
    Jer imamo lijepe obicaje i lijepo pismo.
    A mislim da je potrebno znati i latinicu,zato sto je u skoro svakom drugom jeziku potrebna..
    And even though you're fed up, you got to keep your head up.

  2. #182

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    Ћирилица - наравно.
    RAVNICAR

  3. #183

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    Zašto mora biti ili? Zašto ne može biti i jedno i drugo? Oba pisma smatram našim.

  4. #184

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    Citat sa juga kaže: Pogledaj poruku
    Zašto mora biti ili? Zašto ne može biti i jedno i drugo? Oba pisma smatram našim.
    Upravo tako, oba pisma su naša.

    Problem i jeste što državna regulativa nameće da se jedino koristi ćirilica.

    Po meni, oni koji ne znaju i jedno i drugo pismo su nepismeni, kao i oni koji ne znaju da koriste računare.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  5. #185

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    [QUOTE][/QUOTEто је важило за српско-хрватски и хрватско-српски језик који не постоји још од 1991 године, са нестанком српско-хрватског нестала је и двописменост,

    cekaj sad covece ako taj jezik vise ne postoji pa koji ja sad pricam??? teze pisem cirilicom ali po meni je lepse pismo od latinice narocito ako je sa pisanim slovima (nekako mi je onako egzoticniji)
    Extra Hungariam non est vita,si est vita,non est ita...

  6. #186

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    Citat kozo kaže: Pogledaj poruku
    cekaj sad covece ako taj jezik vise ne postoji pa koji ja sad pricam??? teze pisem cirilicom ali po meni je lepse pismo od latinice narocito ako je sa pisanim slovima (nekako mi je onako egzoticniji)
    тако је козо, пријатељу стари. то поређење са егзотиком ми се допада.
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  7. #187

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    Strašno je koliko su ljudi nepismeni uopšte. Kako bi lepo bilo da svi znaju bar da na jedan način pišu, ako je moguće bez slovnih i pravopisnih grešaka. Znam neke fakultetski obrazovane ljude koji pišu isključivo latinicom, štampanim slovima, a sve drugo im je naprosto bauk. Pisana ćirilična slova, nekim velikim patriotama koje poznajem, i jesu čista egzotika. Da nije tužno, bilo bi smešno...
    Slažem se da treba očuvati ćirilicu, ali isto tako mislim da je to što koristimo oba pisma velika nacionalna prednost i bogatstvo. Ni slučajno nisam za to da se latinica potre i nestane iz upotrebe. Mogli bi najzad da počnemo da shvatamo da kad nečega ima dva, tu ne mora da bude rata. (Kad je ono nas ta pusta sloga spasla (retoričko pitanje ), pa da pomirimo i ćirilicu sa latinicom u to ime?)

    Kako napišem prvo slovo, tako nastavim. Uopšte ne znam da li sam knjigu pročitala na latinici ili ćirilici. Volim oba pisma, kako pisana, tako i štampana slova.
    Vrag odneo šnalu...

  8. #188

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    Meni je svejedno,mada vise volim pisati latinicu.U skoli sam ucila i jedno i drugo..znaci dobro se snalazim sa oba pisma

  9. #189

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    Navikla sam na latinicu,pisem je od petog razreda.........
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  10. #190

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    Ovako pisem cirilicu,al na forumu mi vise odgovara latinica.
    Here I go again...

  11. #191

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    Kada nesto citam ne obracam paznju na kom je pismu napisano.
    Kada pisem koristim latinicu, navika iz skolskih dana bilo je jednostavno lakse hvatati beleske tako

  12. #192

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    Ja se nadam da ovo nije istina...
    Okružni sud u Novom Sadu ukinuo je presudu vođi neonacističke organizacije Nacionalni stroj, Goranu Davidoviću, po tužbi novinara Dinka Gruhonjića.
    Ovakva odluka obrazložena je time da sud nije dobio svu dokumentaciju na ćirilici.
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  13. #193

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    Za one koji ne vole latinicu...
    Новосадски Окружни суд укинуо је пресуду вођи Националног строја Давидовићу, по тужби новинара Бете Динка Грухоњића, са образложењем да је Давидовићу ускраћено право да користи свој језик и писмо, пошто није испоштован његов захтев да му се током суђења сви судски списи достављају на ћирилици.
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  14. #194

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    УВЕК ПИСЕМ ЋИРИЛИЦОМ,ЛАКШЕ ЈЕ И НАШЕ ЈЕ!!!

  15. #195

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    Ti si jos mala, trebas tek da (na)ucis...
    Qui vit content de rien possde toute chose.

Strana 13 od 18 PrvaPrva ... 31112131415 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Мали екрани наших ТВ пријемника...
    Autor yossarian u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 24.08.2015, 22:19
  2. Омиљени позоришни глумци
    Autor broj310 u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 23.08.2013, 07:39
  3. Владимир Путин
    Autor Turkmenbashi u forumu Političari
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 01.01.2010, 20:11
  4. Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 17.08.2009, 06:32
  5. Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 23.07.2009, 19:19

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •