Ћирилица или latinica - Strana 8
Strana 8 od 18 PrvaPrva ... 678910 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 106 do 120 od ukupno 270
  1. #106

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    Na poslu koristim ćirilicu jer je to službeno pismo kod nas.Potpis mi je takođe ćirilični, latinicom ne znam kako bi se potpisala...
    Onog dana kad sam prestala sa školom i nemam veze sa engleskim jezikom, latinicu sam prestala da koristim...
    Danas retko koristim latinicu, sem ove na kompu a i to mi je muž prebacio, ja stavim na ćirilicu, a njemu zbog posla treba latinica, tako da više ne diram...

    Ali, kad se sve zbroji, moj glas ide ćirilici...

  2. #107

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    Na poslu koristim isključivo latinisu, jer je ćirilica potpuno neupotrebliva. Uz to, skoro svi natpisi u firmi su na nemačkom ili engleskom, a nađe se i rumunski i SH.
    Potpisujem se latinicom, a tako i pišem.
    Kad gedan filmove, uglavnom i ne primetim pismo na kojem su titlovani.

  3. #108

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    Uglavnom stampana latinicna slova.Zato sto sam sada navikla pa ne verujem da cu se odvici.
    Ich Bin Nich' Ich

  4. #109

    12 Odgovor: Ћирилица или latinica

    Definitivno latinicu koristim vise.Pisem je brze i lepse iz razloga jer cirilicu nisam odavno koristila...

  5. #110

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    ...ako na limenci koka kole,u toku olimpijade,pise na kineskom....zasto da mi svoje pismo cirilicu bacamo u zaborav....i latinica je ok,ali samo kad je nuzna...treba pogledati samo natpise americkih firmi u Bugarskoj,Rusiji,Japanu,Kini...ako moze na svakoj novcanici evra da pise na grckom alfabetu,verujem da ce jednog dana i na cirilici...procitajte sta je Edgar Alan Po pisao o cirilici....stvarno mi nije jasno da pozitivne tekovine nase tradicije zaboravljamo...a dozvoljavamo da nas stranci pamte samo po prejedanju,pijankama i lakim cicama na splavovima...

  6. #111

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    Citat Blossom kaže: Pogledaj poruku
    Uglavnom stampana latinicna slova.Zato sto sam sada navikla pa ne verujem da cu se odvici.
    Па када порастеш научићеш и остала слова и друга писма !
    Живима по заслузи, мртвима по обичају

  7. #112

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    Kako kad. Na poslu uglavnom latinicu ali nekada i cirilicu.

  8. #113

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    Jbt, ja znam оба! Кај да delam, kaj da делам?...
    Pišem uglavnom samo ćirilicom. Latinicom pišem štampano... i ružno. Možda treba malu prednost davati ćirilici, jer je ugrožena. Pozitivno je diskriminisati, što bi rekli naši mudri političari Inače, sve je jedno.
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  9. #114

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    Znam oba pisma, koristim oba pisma ... potpisujem se uglavnom cirilicom. Mislim da lepse pisem cirilicom

  10. #115

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    Пишем ћирилицом а с њом се користим и на рачунару изузев у случајевима кад је латиница неопходна. Сматрам да је глупо да Срби запостављају писмо којим пишу већ 1000 година.

  11. #116

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    Pišem latinicom, kao i većina ljudi oko mene.
    Čitam onako kako je napisano

  12. #117

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    Citat A-Bar-Gi kaže: Pogledaj poruku
    Пишем ћирилицом а с њом се користим и на рачунару изузев у случајевима кад је латиница неопходна. Сматрам да је глупо да Срби запостављају писмо којим пишу већ 1000 година.
    Čime pišu koliko godina?!
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  13. #118

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku
    Čime pišu koliko godina?!
    Od srca sam se nasmejao!

  14. #119

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku
    Čime pišu koliko godina?!
    prvi cirilicni zapis je cuveni "zapis iz Cecana" sa Kosova datovan u IX vek...znaci vise od 1000 godina....to je opovrglo neke bugarske teorije da je njihov car Simeon uveo cirilicu u upotrebu...konkretan naucni dokaz.

  15. #120

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    prvi cirilicni zapis je cuveni "zapis iz Cecana" sa Kosova datovan u IX vek...znaci vise od 1000 godina....to je opovrglo neke bugarske teorije da je njihov car Simeon uveo cirilicu u upotrebu...konkretan naucni dokaz.
    Pa jel' ti pišeš tom ćirilicom?
    Mislim, učio sam je ja, imao sam ispit iz staroslovenskog, ali meni se čini da je jedan čovek (Vuk se, čini mi se, zvao) dao nama neko drugo, jednostavnije pismo, koje se danas zove ćirilicom
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

Strana 8 od 18 PrvaPrva ... 678910 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Мали екрани наших ТВ пријемника...
    Autor yossarian u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 24.08.2015, 23:19
  2. Омиљени позоришни глумци
    Autor broj310 u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 23.08.2013, 08:39
  3. Владимир Путин
    Autor Turkmenbashi u forumu Političari
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 01.01.2010, 21:11
  4. Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 17.08.2009, 07:32
  5. Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 23.07.2009, 20:19

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •