Navijači Vojvodine - Strana 7
Strana 7 od 9 PrvaPrva ... 56789 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 91 do 105 od ukupno 135
  1. #91

    Odgovor: Navijači Vojvodine

    Lepi naš stadion Karađorđe:


  2. #92

    Odgovor: Navijači Vojvodine

    Намере часне, а мотив спортски

    Citat Dnevnik kaže:
    Намере часне, а мотив спортски

    Председник ФК Војводина Ратко Буторовић провео је шест дана с екипом на припремама у Црној Гори, а стигао је тик после Скупштине РФК Нови Сад на којој је као гост присуствовао са чланом Управног одбора црвено-белих Душаном Влаовићем. Од тог догађаја и, тада једногласног за сарадњу, издешавало се још што-шта, што је, наоко, готов договор два клуба не само довело у питање, већ, како ствари сада стоје, затворило врата добрим намерама.
    Ратко Буторовић био је свакодневно на телефонској вези с Новим Садом, слушао шта се догађа, вагао, консултовао се се изабраним преговарачким тимом клуба, али како су сигнали из жуто-плавог табора били све негативнији, а на крају и отворено против сарадње, његово располежење се променило.
    - У ФК Нови Сад очигледно нису разумели шта је Војводина хтела каже Буторовић. Колико видим, наше комшије и спортски пријатељи постављају се тако као да су свој клуб дали на тендер и чекају најбољу понуду. Ми тако нисмо схватили њихов позив за помоћ. Када смо их на Скупштини саслушали, отворено сам рекао шта Војводина нуди.
    Шта је понудила?
    - Спремни смо били да покријемо њихове дугове од 15 милиона динара, да сениорску екипу одмах пошаљемо на припреме у Охрид, да им дамо два терена у ФЦ Вујадин Бошков где би свакодневно тренирали, док би млађе категорије вежбале и даље на Детелинари. Даље, решили бисмо дуговања према играчима, а онима који су ожењени и имају децу обезбедили бисмо адекватан смештај. Када првенство у Првој лиги почне, Нови Сад би своје мечеве као домаћин играо на Карађорђу, па би Новосађани сваке суботе или недеље могли да гледају суперлигашку и прволигашку утакмицу набраја Буторовић.
    Шта то није одговарало канаринцима?
    - Наше изричито становиште да би убудуће били филијала Војводине.
    Појасните.
    - Филијала не значи то да би Нови Сад морао да мења име, клупску боју и грб. Не дај Боже, јер тако нешто могао би да уради само луд човек, а ми лудаци нисмо. Наше намере биле су часне, а мотиви спортски. Желели смо да наше талентоване играче шаљемо у Нови Сад, да играју у прволигашком рангу и да се као такви враћају у Војводину. И не само то. Када би сазрели за инострани трансфер, од сваког фудбалера који би се с каљења вратио у Војводину, а потом и потписао за неки страни клуб, Нови Сад имао би 20 посто од обештећења. Тиме би клуб са Детелинаре обезбедио временом буџет за несметано функционисање. Ако све ово што причам личи на превару, онда не знам шта више да кажем.
    Жуто-плави се, наводно, плаше да би прођу имали само играчи поникли у Војводини.
    - Па, молим вас, ко данас не жели доброг играча? Свако ко покаже таленат, а потом и видан напредак кроз добар рад, имао би равноправну шансу да заигра у Војводини, а потом и временом обезбеди егзистенцију преласком у страни клуб.
    Некима се, очигледно, не допада идеја да фудбалери из Новог Сада прелазе у Војводину, као ни то да би навијачи канаринаца дошли у ситуацију да навијају за играче Војводине у жуто-плавим дресовима?
    - Чуо сам и ја докле су стигле причеТе, да ће се Нови Сад звати Војводина Б, те да ће играти у црвено-белим дресовимаНишта од тога, наравно, није тачно. А што се тиче играча који би долазили из Војводине у Нови Сад и обрнуто, па зар историја два клуба, упркос свим анимозитетима који су владали, није показала да је таквих прелазака било. Играли су некада на Детелинари Брзић, Пирмајер, Беквалац, Јованић, Марас, Јокановић, ВјештицаЗар није Нови Сад пружао одличне партије када су у жуто-плавом дресу најчасније играли, па и до капитенске траке многи стизали, попут Орловића, Пинтаћа, нашег данашњег тренера Јелачића, спортског директора Пантелића, Дунђерског, Бајчетића, Коврлије, Антића, Чуљка и да не набрајам даље! Ове зиме уступили смо им Мудринског и Зоговића.
    Једино што би изостало у будућности био би градски дерби, за којим Новосађани толико жуде?
    - Постоји минимум испод којег се не може. Управо због тога сам био прецизан и јасан када сам рекао да ће Нови Сад у случају постизања споразума о сарадњи с Војводином бити наша филијала. Нисмо желели ништа да увијамо, замотавамо, лакирамопа да после испаднемо преваранти. Е сад, ако ни то некоме не одговараа видим да ФК Нови Сад има и другачија решења. Онда, драги спортски пријатељи са Детелинаре нека вам је срећно. Само, за све ово што се канаринцима дешава неко би морао да сноси одговорност, нарочито ако им та, друга варијанта пропадне. Ми нисмо желели да лицитирамо, већ смо понудили конкретну помоћ, а друга страна само је требала да нам каже да има и другу варијанту. Војводина резервна варијанта не жели да буде никоме, а Нови Сад ћемо, без обзира на расплет и његову судбину, и даље поштовати и сматрати својим клубом, без намере да бранимо било коме да у ФЦ Вујадин Бошков улази са жутом мајицом.
    Када кажете својим, на чега конкретно мислите?
    - Па и Војводина је новосадски клуб. Често сам чуо вапаје канаринаца да Град Нови Сад треба да стане иза клуба који носи његово име. Због чега онда Град не би стао и иза Војводине или још прецизније - због чега онда АП Војводина не би стала иза ФК Војводина, јер наш клуб носи име покрајине? Мислим да су та времена одавно прошла, а шта значи водити клуб, без обзира у ком рангу се такмичи, зна само онај ко се заиста прихватио те дужности и одговорности. Не видим да у ФК Нови Сад такви људи постоје и зато су канаринци, на жалост, дошли у ситацију из које, плашим се, нема излаза, или ће он, уколико га и пронађу, бити кратког даха завршио је Ратко Буторовић.
    Сава Савић

    Графити

    Према информацијама које стижу из Новог Сада, стадион на Детелинари освануо је исписан графитима који јасно поручују да навијачи канаринаца не желе Буторовића?
    Шта да кажем, осим: деца ко деца


    Ко би ме опрао!

    С обзиром на све извеснији епилог о немогућој сарадњи два клуба, Ратко Буторовић каже:
    Можда је и боље што се све овако завршило. С обзиром на то да су и стадион и терени на Детелинари у власништву Града Новог Сада, ко зна када би градским властима на памет пало да клуб изместе и ту нешто почну да граде што нема везе с фудбалом? У том случају, нико ме не би опрао и сви би рекли -Ето због чега је Бата помогао канаринцима

  3. #93

    Odgovor: Navijači Vojvodine

    Firma na vaterpolu Vojvodina - Crvena zvezda 8:7




  4. #94

    Odgovor: Navijači Vojvodine

    Каранова повреда највећи пех

    Citat Dnevnik kaže:
    ПРИПРЕМЕ ЈС: Каранова повреда највећи пех

    Да није повреде Дејана Карана који се повредио на првом тренингу у СЦ Јаз, а затим половином припрема вратио у Нови Сад, комотно би се могло рећи да је боравак у Црној Гори протекао без потреса. Да не буде забуне, ни оштећење переоналне тетиве спољашњег чланка код штопера Војводине не изазива функционалне поремећаје, али је болна и самим тим по себи неугодна.
    - Најважније је да је дијагноза, после начињених снимака у Новом Саду, потврдила оно у чега смо сумњали каже др Борко Вукосав, који безмало 20 година лечи фудбалере Војводине. Специфично је то што је повреда веома ретка. За сада смо се определили да Карана лечимо конзервативним приступом, без хируршких захвата, а после три-четири недеље видећемо како опоравак тече, па сходно томе и реаговати. Оптимиста сам и надам се да ће све бити у реду.
    Никола Лазетић је други играч који је ушао у третман Борка Вукосава и физиотерапеута Немање Мијића и Горана Маријана.
    - Лазетић је осетио болове у листу, па смо, више превентиве ради, одлучили да паузира једну утакмицу и један трениг. У ходу смо решавали његов проблем и успели да му, уз адекватан медицински третман, обезбедимо неометан тренажни процес у преосталим данима боравка у Црној Гори вели др Вукосав.
    Бранислав Трајковић пожалио се у току једног тренинга на пецкања у задњој ложи.
    - Повреде тог типа су увек неугодне, али се код Трајковића није радило о класичној повреди, већ више о реакцији на напор. Уз кориговани интензитет тренинга пребродио је непријатности и наставио да ради уобичајеним ритмом анализира Вошин лекар.
    Немања Билбија је у Анталији цепао супарничке мреже, али је, за сада, у другом плану.
    - Повреда задобијена у прошлој сезони на њега је, чини се више психолошки, оставила трага, па је изгубио самопоуздање. Овде је у мечу с Грбљем дошло до судара са супрником, колено о колено, па нам се свима, нарочито после Билбијине реакције, учинило да је реч о тежој повреди. Но, после прегледа установили смо да се не ради ни о чему озбиљном. Но, у мечу с Радничким супарнички играч га је дивљачки ударио главом, али му на, срећу, није поломио нос каже др Вукосав.
    Млади голман Филип Пајовић повредио је десни примицач.
    - Од момента повреде био је у свакодневном медицинском третману, али и у специфичном, организованом тренингу вели Вукосав.
    После Карана, на озледу се пожалио и штопер Милко Новаковић.
    - Штопери су били најизложенији озледама током припрема каже Вукосав. Новаковићу је упаљена тетива у пределу стопала, што је последица класичног оптерећења. Због тврде подлоге и свакодневног напора јавио му се бол, али то је нешто са чиме смо се сусретали на сваким припремама и не сумњам да ће све да буде у реду с Новаковићем.
    Три дана пре повратка на болове у левој нози пожалио се Антви Јао.
    - Према његовим речима, седам дана је имао одређене тегобе, али повреду није пријавио на време јер му је после масаже увек било боље. И код њега је дошло до упалног процеса покоснице и тетиве потколенице. Веома је важно на време дијагностиковати повреду, јер онда има и довољно времена да се правовремено и на адекватан начин реагује. Када бол постане неиздржив и константан, процеш лечења је дужи закључује пресек здравственог билтена лекар Вошине екипе, уз констатацију да је на самом почетку док су се привикавали на вештачку подлогу, било доста огуљотина услед клизећих стартова фудбалера.

    С. Савић

    Сутра с Радником

    Фудбалери Војводине данас настављају с уобичајеним ритмом тренинга, а сутра их очекује контролни сусрет с Радником из Бијељине.
    У мечу с екипом из Републике Српске шеф стручног штаба Зоран Милинковић пружиће шансу свим расположивим снагама.
    Сутрашњи дуел с Радником играће се у ФЦ Вујадин Бошков у 14 сати.



    Абубакаров почетак и крај

    На припреме у Црној Гори камерунац Абубакар Оумару стигао је прехлађен, уз потенцијално ризичну инфекцију на делу коже.
    - Адекватном терапијом и антибиотицима санирали смо његов здравствени проблем, који је у први мах деловао забрињавајуће, али се све добро завршило и Абубакар је касније могао да тренира пуним интензитетом. Међутим, последњег дана припрема пожалио се на бол у колену, па ћемо убрзо видети о чему се ради - каже др Вукосав

  5. #95

  6. #96

    Odgovor: Navijači Vojvodine

    Obavezno procitati, jer najava obiluje i znacajnim, zanimljivim informacijama o Gradu Temisvar i Klubu iz istog:

    "Bački odred" u napadu na srce Banata

  7. #97

  8. #98

    Odgovor: Navijači Vojvodine

    Pesma bez koje je tesko zamisliti na nas Klub...


  9. #99

    Odgovor: Navijači Vojvodine

    Vuk Mitosevic, maldi reprezentativac Srbije, prvotimac Vojvodine i ljubimac navijaca odgovara na postavljena pitanja navijaca (live)!

    http://www.fkvojvodina.com/forum/viewtopic...06&start=30

  10. #100

    Odgovor: Navijači Vojvodine


    himna vojvodine
    Ako ne znaš pametno govoriti, pametno ćuti !

  11. #101

    Odgovor: Navijači Vojvodine

    Teskt preuzet sa www.napredvosa.com, autor "gardista:

    Uspavana podrška


    Evo novosti reflektorima koje sve vise lice na pravu sapunicu...

    Reflektori od 300.000 evra nisu dovoljno skupi

  12. #102

  13. #103

  14. #104

    Odgovor: Navijači Vojvodine

    Otvorio sam link iz prethodnog posta i na sajtu FKVOJVODINA.COM - u rubrici sećanja nalazim o samim počecima:

    Prvu utakmicu Vojvodina je odigrala pred sam početak I svetskog rata protiv FK Šajkaša u Kovilju, selu koje se nalazi na dvadesettrećem kilometru od Novog Sada. Čast da prvu utakmicu odigraju za novosnovani klub su imali: Svetozar Jocković, Jovan Ljubojević, Milorad Milićević, Dušan Kovačev, Jovan Jocković, Ozren Stojanović, Uroš Čakovac, Živojin Đeramov, Predrag Stojanović i Sava Šijakov. Vojvodina je tada zabeležila prvu veoma ubedljivu pobedu od 5:0 protiv znatno iskusnijeg protivnika.

    Dušan Kovačev - Duja (za mene deda-Duja) je bio polu-brat poočima moje majke. Iako nismo bili u nikakvom krvnom srodstvu, iz nekog razloga smo bili bliski sa njim i njegovom ženom.

    Duja je veterinu završio pred II svetski rat, a posle rata je bio raporedjen na rad u Tornjoš, te je zbog štete koju je svinjska kuga prouzrokovala osudjen i po odsluženju zatvorske kazne je rasporedjen na rad u Jablanicu na Neretvi gde je ostao do smrti. Ne znam tačno kada je umro (negde 70-tih) a sahranjen je na mostarskom groblju nedaleko od groba Alekse Šantića.

    Ovo su jedine dve slike koje imam a na kojima je i on. Slikano je krajem 50-tih u Jablanici.

    Možda neko od sadašnjih fanova FK Vojvodine ovo priključi dokumentaciji kluba.




  15. #105

    Odgovor: Navijači Vojvodine

    Nenade, neizmerno hvala za ovo svedocanstvo!

Strana 7 od 9 PrvaPrva ... 56789 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Biramo najdebilnije "navijače"
    Autor Invisibleman u forumu Navijači
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 30.08.2012, 12:59
  2. Navijač ili simpatizer
    Autor Kunic u forumu Navijači
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 30.08.2012, 12:48
  3. Navijači Vojvodine sa zastavom Vojvodine sa zvezdicama
    Autor vojvodina2 u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 15.05.2011, 19:42
  4. Navijačke pesmice i himne
    Autor SQUAW u forumu Navijači
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 02.03.2010, 14:57

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •