Navijači Vojvodine - Strana 4
Strana 4 od 9 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 135
  1. #46

    Odgovor: Navijači Vojvodine

    FIRMIN SHOP danas radi od 12-20h.

    Na dan utamice karte će se prodavati u Novom Sadu od 11-15 na blagajni kod velikog juga, a posle kada stignemo u Beograd na blagajni juga JNA!








    Fotke:










    Poruku je izmenio starsica, 04.05.2010 u 13:01 Razlog: skinuti linkovi koji vode ka forumu
    Jedan klub na svetu volim ja...

  2. #47

    Odgovor: Navijači Vojvodine



    Sutra svi na Jna, za Novi Sad, za našu Vojvodinu!!! Da uzmemo taj Kup i slavimo posle u centru do jutra!
    Jedan klub na svetu volim ja...

  3. #48

    Odgovor: Navijači Vojvodine

    Firma 1989 na finalu Lav kupa:













    Poruku je izmenio starsica, 07.05.2010 u 01:37 Razlog: skinut link
    Jedan klub na svetu volim ja...

  4. #49

    Odgovor: Navijači Vojvodine



    Jedan klub na svetu volim ja...

  5. #50

    Odgovor: Navijači Vojvodine

    Први клуб навијача Фк Војводина

    Citat fkvojvodina.com kaže:
    У широј јавности мало је позната чињеница да прича о организованом навијању у Новом Саду не започиње 1989. године већ тридесетих година двадесетог века. Ф.К. Војводина је имала другачији историјски развој од сталих клубова у региону тако да је и прича о њеним навијачима имала свој особени пут. Војводина је клуб који је потекао (сад већ давне 1914. године) директно из народа због љубави према фудбалу. Зато је јасно да су први навијачи били оснивачи клуба, играчи и чланови њихових породица. Временом је Војводина постала најпопуларнији клуб у граду и на територији данашње покрајине тако да се и навијачка база значајно проширила. У времену пре Другог светског рата држава се није мешала у фудбал тако да су клубови преживљавали и напредовали само уз помоћ појединаца односно навијача. Бити члан неког клуба тада није значило само куповање годишње карте и праћење утакмица већ и узимање учешћа у оцењивању рада управе и играчког кадра и помагање клуба материјалним прилозима. Ради бољег усаглашавања и кординације рада између навијача, 15. децембра 1937. године организован је први клуб навијача Ф.К. Војводине. Ова организација је имала свој статут и уредно је била пријављена у Министарству правде.
    Вест о овом изузетном значајном датуму у историји организованог навијања на нашим просторима пренела је Застава (у то време један од најтиражнијх дневних листова у Новом Саду) у издању од 17. децембра 1937. године: Прексиноћ, у просторијама гостионице г. Саве Дотлића у Милетићевој улици, одржан је састанак пријатеља и симпатизера Ф.К. Војводине. Састанак је сазван ради оснивања једног клуба, коме ће бити циљ да помаже Ф.К. Војводину и то у овим правцима: Материјалним прилозима, куповањем реквизита из своје готовине, вршење пропаганде за њене фудбалске приредбе, иступањем у свим случајевима када то интереси Војводине захтевају, организовањем навијачких возова и излета када њихов клуб гостује на страни итд. Средства клуба биће члански приноси, приходи од разних приредаба, добровољни прилози, поклони и помоћи. Овом састанку присуствовало је око 100 пријатеља црвених, који су углавном водили акцију да се клуб оснује.
    Клуб навијача је наставио свој веома продуктивни рад све до уласка Краљевине Југославије у Други светски рат 1941. године. Боља организација између навијача донела је и велике успехе на терену јер управо у том периоду од 1937. до 1941. године Ф.К. Војводина је и остварила своје најзначајније резултатске успехе пре Другог светског рата.
    Овај јединствен догађај за нашу навијачку сцену најбољи је тестамент колико су навијачи Војводине као и новосадска омладина били модерни и правовремени у праћењу светских трендова јер поред тога што су међу првима на овом простору почели да играју фудбал први су и основали клуб навијача. Друге навијачке групе у иностранству као и код нас често узимају неке митске и тешко проверљиве догађаје као године свог оснивања и због тога још више 15. децембар 1937. године добија на значају за културну и спортску историју Новог Сада и Војводине.
    Jedan klub na svetu volim ja...

  6. #51

    Odgovor: Navijači Vojvodine

    tamo negde krajem pedestih gledao sam svoju prvu utakmicu u zivotu na stadionu vojvodine igrali su vojvodina i crvena zvezda o tadasnjim legendarnim fudbalerima necu sad i ovde ,hocu samo o navijacima i ljubavi prema klubu,oduvek je istok i jug bio vovodinin a sever uglavnom gostujuci i besplatni ulaz za vojsku koja je vecito navijala protiv vosse jer i nisu bili iz n.sada.zapad je nekako deljen na ravne casti .tad sam zavoleo i fudbal i stadion i vojvodinu,godinama moje mesto je bilo na istoku.stadion je bio pun cak i kad je igrala neka tamo tresnjevka,lokomotiva,radnicki novi beograd ili sloboda tuzla,vardar itd.prosek gledalaca oko18000
    kup sampiona i novi reflektori 60,tih daju jos lepsi utisak i uzitak za gledanje,ispadanje iz lige i igranje u drugoj ligi nisu drasticno smanjili posetu i tad je prosek bio oko 6-7 hiljada ljudi.povratkom u prvu ligu pojavljuju se i prve navijacke grupe,
    publke sve manje na stadionu pa utakmice gleda jedva u proseku nesto vise od 1000 ljudi,mene na stadionu nema vec 25 godina jer nezelim da me iko maltretira i da mi baca kojekave bombice i baklje itd sto nikakve veze sa fudbalom nema.
    klub se nosi u srcu a ne u bakljama i razularenim navijacima.
    poznajem firmovce moje su musterije bili,dobri su to momci ali ovi gostujuci su problem

  7. #52

    Odgovor: Navijači Vojvodine

    klinac sam a u grad nam dolazi partizan,zivim u blizini stadiona iz moje ulice samo u sremsku i tu sam.mama ja bih na utakmicu'neka te vodi brat'koji je stariji od mene i vec trenira u vossi,brate oces da me vodis nemogu moramo da se javimo tri sata pre utakmice treneru mi danas skupljamo lopte pored aut linije,razlog vise da idem.
    krenem sam,kad ono vec na cosku laze kostica sremske i zeljeznicke blokirano,prvi prsten za pregled karata,deca bez pratioca nema sanse da prodju ni sa kartom,ciko ocete me uvesti bilo je pitanje ljudima koje nikad video nisam ali sam uporan hocu na utakmicu
    nekim slucajem naidju neki ljudi koji su znali mog caleta i vicu hajde mali,sreci nikad kraja,
    pokazase karte ovim prvima,dolazimo do policije koja je kod cuvenog parkica na konjima i sa sabljama a konj velik do neba,prodjosmo i njih,eto nas pred zapadom ulazimo u stadion dobrih sat i po stadion skoro pun,navija se iz svih cegrtusa,vatrogasnih sirena trba i kojecega dodjose i sa ogromnim dobosima neopisiva buka
    sat do utakmice izlaze igraci partizana u odelima i setaju gledaju travu pozdravljaju svoje navijace vise se necujes sa prvim do sebe ove vuvuzele nisu nista za onu buku.
    evo ih i sudije igraci za njima buka prestaje samo aplauzi za svakog procitanog igraca ili zvizduk sa druge strane
    pocinje navija se zestoko a aplauzi se smenjuju jedan za drugim
    odlicna utakmica bilo je i golova ali dogadjaj i navijanje koje se pamti ceo zivot.gledalaca oko 30000

  8. #53

    Odgovor: Navijači Vojvodine

    kup sampiona
    vojvodina igra svoj prvi kup sampiona dolazi nam becka admira,stadion skoro pun iako je sreda i radni dan.vojvodina igra u sledecem sastavu
    PANTELIC
    ALEKSIC
    RADOVIC
    SEKERES
    BRZIC
    NIKOLIC
    TAKAC
    SAVIC
    PAVLIC
    TRIVIC
    PUSIBRK
    Pobedili smo tada i plasirali se dalje
    sledeci protivnik je bio Madridski Atletiko,njih smo izbacili u cuvenoj majstorici koja se takodje igrala u madridu
    sledeci protivnik koji nas je i eliminisao bio je cuveni Selttik
    Za tu utakmicu koja je bila rekordne posete preko 30000 ljudi,su prvi put u novom sadu zasijali reflektori
    ostaju samo secanja na jedan veliki tim i navijacka nova pesmica
    vojvodina nasa dika pobedila atletika i seltika

  9. #54

    Odgovor: Navijači Vojvodine

    Predivno je pročitati ovakvu priču. Toga nikad dosta.

    Moje prvo iskustvo sa Vošom počinje sredinom 90-tih i uspeha odbojkaša u Ligi Šampiona. Fudbalski stadion me je prvi put video, kada je otac poveo mene i brata na utakmicu Vojvodina - Rad, sećam se samo da je bilo kišno vreme, da je branio Kocić i da smo pobedili 1:0, negde isto sredinom 90-tih. Zatim dolazi Werder, takođe otac, brat i ja, istok, neviđena gužva, koreografija na istoku uz pesmu "U Evropi ima jedan grad...". Posle je sve išlo svojim tokom...

    Otac mi nije pratio fudbal, niti se nešto posebno razume, ali je najzaslužniji što mi je još u ranom detinjstvu vaspitao da budem lokalpatriota i zahvalan sam mu zbog toga. Kod mene u ulici, u mom komšiliuku svi moji drugari iz detinjstva navijaju za Vojvodinu, jer sam ja bio najstariji i samo su me pratili. Nas nekoliko ide redovno na utakmice, dok ostatak čeka neke bolje dane za naš klub.
    Jedan klub na svetu volim ja...

  10. #55

    Odgovor: Navijači Vojvodine

    Nedelja 17:30h, stadion Karadjordje sever

    Jedan klub na svetu volim ja...

  11. #56

  12. #57

    Odgovor: Navijači Vojvodine

    Kosarka Vojvodina Zene
    Posle fudbalske titule u periodu od 1966-1970 pojavljuje se i izvanredna zenska kosarkaska ekipa sa legendarnim kosarkasicama
    Veger
    Petrovic
    Radman
    Gal
    Tot
    Ratgeber
    Ivanovic
    sa trenerima Demsarom i Mezei.em donosi nas grad prvu kosarkasku titulu
    secam se sve utakmice su igrane na starom "kabelu"hala kojoj je bio kapacitet 700 mesta i ispunjena uvek do kraja,a koja se nalazila tik uz stadion Vojvodine u sremskoj ulici
    Marija Veger postaje legenda zenske kosarke ne samo u gradu vec u drzavi,Evpropi a i na svetu
    mozda i jos jedna zanimljivost
    dolaze nam u kupu sampiona Ruske kosarkasice sa tada najvisom zenom kosarkasicom na sveetu cuvenom Semjonovom
    koliko je bila visoka mozda ova legenda kad su isle u razgledanje grada gradskim autobusom morali su da otvaraju onaj gornji prozor da bi ona izbacila glavu kroz njega da bi uopste mogla stajati
    ta utakmica je igrana u tada jedinoj sportskoj hali na novosadskom sajmistu
    a atmosfera za pamcenje hala krcata navijanje sporstko predivno
    ovo su samo moja secanja i svakako se izvinjavam ostalim legendarnim kosarkasicama tog tima

  13. #58

    Odgovor: Navijači Vojvodine

    Vojvodina kosarka prvi put prva liga-secanja
    Dugo smo cekali u gradu da nam i muska kosarka krene ka vrhu i konacno uspevamo i prvi put mozemo da gledamo nase legendarne kosarkaske asove i u N.Sadu
    godina je 1974/75 igrali smo jednu sezonu 26 utakmica i 7 pobeda zauzeli smo 13 mesto i opet ispali
    u prepunoj hali na novosadskom sajmistu su igrane sve utakmice a ostaje da smo te sezone pobedili cuveni tim Partizana sa Farcicem,Beravsom,Popovicem i legendom Drazenom Dalipagicem
    evo i nekih kosarkasa koji su usli u anale
    V.Smirnov
    V.Vojinovic
    P.Cvijetic
    Vujovic
    Jovanovic
    Bata Jelic i legenda
    Jova Malesevic
    takve atmosfere i sportskog navijanja vise nema a i kosarka u gradu nam je opet u silaznim putanjama

  14. #59

  15. #60

    Odgovor: Navijači Vojvodine

    Sreda 8. septembar

    SC Vujadin Boškov Veternik

    16.30 h

    Vojvodina - Index
    Jedan klub na svetu volim ja...

Strana 4 od 9 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Biramo najdebilnije "navijače"
    Autor Invisibleman u forumu Navijači
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 30.08.2012, 12:59
  2. Navijač ili simpatizer
    Autor Kunic u forumu Navijači
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 30.08.2012, 12:48
  3. Navijači Vojvodine sa zastavom Vojvodine sa zvezdicama
    Autor vojvodina2 u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 15.05.2011, 19:42
  4. Navijačke pesmice i himne
    Autor SQUAW u forumu Navijači
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 02.03.2010, 14:57

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •