Vole ih,a da li ih i "kvare"...
Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
  1. #1

    07 Vole ih,a da li ih i "kvare"...

    Svi koji imaju decu znaju koliko znači kada im u čuvanju iste priteknu u pomoć babe i dede.
    Isto tako znamo kako mogu i da ih razmaze...
    A da li ih i "kvare"?
    Večeras sam slušala kuminu priču kojoj je deda krišom godinama davao da pije mleko iz flašice iako su je roditelji (navodno) odvikli od toga.
    Konkretno,moje dete su babe i dede naučili da psuje jer je njima to simpatično,a kada suprug i ja vičemo na nju zbog toga, oni se ljute i kažu da ne mogu to da slušaju i gledaju I koliko god se mi trudili da njima objasnima neke stvari to nam nikako ne polazi za rukom.
    Kažu da babe i dede posvećuju pažnju svojim unučićima u onolikoj meri koliko za svoju decu nisu imali vremena.Da li ipak u nekim stvarima i preteruju oko toga?
    I may not be perfect but I'm always me

  2. #2

    Odgovor: Vole ih,a da li ih i "kvare"...

    Ono što sam ja primetila je da je to uglavnom ista situacija svuda...DAkle svuda su bake i deke malo popustljivije...Kazes im pusti da sam hoda, ona ga drži za ruku, nemoj mu pasirati hranu treba sam da žvaće oni ispasiraju itd...Ali je u celoj priči druga stvar bitna...Bitno je da dete shvati, a uglavnom shvati da te neke "povlastice" ima samo kod babe i dede a da tako nesto ne može da očekuje kod mame i tate...

  3. #3

    Odgovor: Vole ih,a da li ih i "kvare"...

    Citat Neuhvatljiva_ kaže: Pogledaj poruku
    Ono što sam ja primetila je da je to uglavnom ista situacija svuda...DAkle svuda su bake i deke malo popustljivije...
    Osim ako nemaš one koji najbolje znaju sve, bolje i od tebe i od svih na planeti, raznih ima. To ume više da iritira ljude nego kada kod babe dobiju flašicu dok su na odvikavanju (ima i one dece koja ne dobiju nikad ništa, zato što baba pre podne mrzi sebe, a posle podne ceo svet). I to je normalno, takva će i većina nas biti prema unucima, tako funkcioniše taj krug života oduvek valjda, koliko god mi trubili suprotno i bili tvrdi u svojim stavovima. Bake i deke su završile svoj posao kada smo mi "kao porasli" i dobili svoju decu. Ne moraju više da se mršte, da se ljute, da igraju razne vaspitne igre, da opominju i ostalo - pod obavezno. Samo ako hoće. Svoj su posao u neku ruku završili. Sada postoji neko ko će to raditi umesto njih, i tek kada dobiju unuke mogu da uživaju u dečici i u toj ljubavi uzajamnoj, opušteno i da se ne opterećuju... pa nekad i preteraju - kao što su slučajevi sa psovanjem i povlađivanjem i šta sve ne... To nije ništa strašno ukoliko stvarno nije strašno. Obično znaju meru i nekako su slični, pa često kažu ne zna se ko je gori - deda ili unuk

    Svi smo mi pomalo razmaženi, i svako je od nas imao bar jedno krilo - sa mamine ili tatine strane koje nas je puštalo da budemo nevaljali... pa nam ništa ne fali Ustvari ja psujem, al' me nisu oni to učili

    a uglavnom shvati da te neke "povlastice" ima samo kod babe i dede a da tako nesto ne može da očekuje kod mame i tate...


    I onda kad pobegne iz škole sa časa, pravo kod babe, pa još i bandu povede Ili - dedaaaaaa aj' ti sutra na roditeljski

    Kažu da babe i dede posvećuju pažnju svojim unučićima u onolikoj meri koliko za svoju decu nisu imali vremena
    Morali ljudi da rade, sad imaju vremena da uživaju
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #4

    Odgovor: Vole ih,a da li ih i "kvare"...

    Prosto mi je bilo neverovatno kada sam primetila kako mi se dete prilagodjava situacijama:
    -kod kuce je miran, lepo se igra.......
    -kod babe i dede (svekra i svekrve) vice, skace, lomi igracke, psuje
    -kod babice i dedise (mojih roditelja) samo vozi autice ili trazi da mu se cita knjiga!!!!!!
    -u vrticu se lepo igra i postuje sva pravila ponasanja uz manje objasnjavanje tu i tamo.
    Kako mu se dozvoli tako se ponasa.Tacno odredjeni modeli ponasanja u tacno odredjenom okruzenju.
    I sada sam JA krivac sto babi opsuje svasta?!?!?
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  5. #5

    Odgovor: Vole ih,a da li ih i "kvare"...

    Vjerujem da ljudi sa godinama omekšaju pa otud i popustljivost baka i djedova prema kikićima. U biti, kao da uživaju napokon biti ono što nisu mogli dok su sami bili roditelji jer.. Unučad je samo nakratko sa njima a roditelji su ti koji će se bakčat (citiram svoju mamu)..

    Iako, nisam primjetila da ono što joj oni dozvoljavaju da traži i od mene. Očito je da zna kako sa kime može i što joj ja tu mogu da branim?

    Ma bitno da ih vole.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  6. #6

    Odgovor: Vole ih,a da li ih i "kvare"...

    Znate što ne volim kod baka i djedova? Kad osporavaju moju zadnju. Odnosno, kad podjetinje i 'urote' se sa mojim djetetom oko nevažne sitnice..

    Koliko su dobri toliko i.. Ma ah.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

Slične teme

  1. Muškarci vole "nevaljale" devojke
    Autor petersi u forumu Muška kafana
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 19.11.2016, 18:49
  2. Sta znaci "Nezavisnost" i "Suverenitet"?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.03.2012, 18:30
  3. "Nova" i "stara" dijaspora
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.10.2008, 10:20
  4. Od "Keca" do "Petice"
    Autor swba u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.12.2006, 08:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •