Bioskop VS pozoriste
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
  1. #1

    Bioskop VS pozoriste

    Sta cesce posecujete: bioskop ili pozoriste?

  2. #2

    Odgovor: Bioskop VS pozoriste

    Pozoriste vise posecujem zimi jer je tad sezona, a leti vise bioskop.
    Volim i pozoriste i bioskop. Sve ima svoje cari.

  3. #3

    Odgovor: Bioskop VS pozoriste

    Ja godinu dana nisam otisao u pozoriste ili bioskop.
    Bioskop mi je jasan...."remake" godina, pa mi se nije ni islo.
    A pozoriste....paaaa idem sutra da pogledam "Gospodu Glembajeve", a mozda i Zizelu 23. novembra

    http://www.snp.org.yu/index-lat.html

    Ipak pozoriste vise daje u odnosu na bioskop danas. Mada bih vise isao u bioskop da se prikazuju filmovi koje gledam van bioskopa, pa makar i stari crno beli.
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  4. #4

    Odgovor: Bioskop VS pozoriste

    bioskop,pozoriste je out
    UM caruje,SNAGA klade valja

  5. #5
    bioskop& pozoriste
    Madlenianum - "Frida Kalo"

    ...Citat iz Fridinog dnevnika: "Kako da objasnim svoju ogromnu potrebu za nežnošću? Oni misle da sam ja bila surealist, ali ja to nikada nisam bila. Ja nikada ne slikam snove, ja slikam svoju sopstvenu realnost.''

    Slike Fride Kalo su vremenske mašine, jedino mesto gde možemo da odigramo sve prošle živote i izlečimo se. Njene slike su dokaz da je želja glas kojim nam se obraća Bog. Njeno čelo je oltar. Predstava o Fridi Kalo je znak da smo ponovo stekli pravo na smisao i radost. Život Fride Kalo neizmerna je lepota ``onog što je istinito``. Igra posvećena Fridi je molitva koja pleše.
    Sanja Domazet

    p.s.videla sam temu o Fridi K.Ucinilo mi se prikladnije ovde da napisem,ipak.



    Pozoriste,preporuka:"Ljubav itd."(po romanu Džulijana Barnsa) u režiji Milene Pavlović
    BDP

    ...Ironično i pomalo gorko vidjenje ljubavi...

    Oliver: Zar svako od nas ne ispisuje roman svog života onako kao da se seća? Priča o našem životu nije autobiografija, uvek roman - to je prva greška koja se čini. Naša sećanja su tek još jedan trik.

    Džil: Organizujete brak, štitite decu, starate se za ljubav, upravljate životom, samo ponekad zastanete i zapitate se: da li vi upravljate svojim životom ili on upravlja vama.

    Stjuart: To što nešto želite može vas dovesti do toga da to i dobijete. Ako se desi da dobijete to što želite, hoće li to rešiti vaše probleme? Ne. Sada, kada postoje izgledi da povratim ono što sam nekada imao, jedan deo mene počinje da se pita koliko ja to zaista želim.

    Eli: Odrasli su totalno sjebani. Zar ne? Mrzim kad se pretvaraju da ste njihovi dogod im to odgovara, a kad prestane da im odgovara, onda za njih više ne postojite...Totalno su sjebani.

    _____________-
    Rado bih odgledala film ovaj ,ali - nema
    Zato,pravac Kinoteka
    Poruku je izmenio silvia, 12.07.2007 u 00:19 Razlog: dva uzastopna posta

  6. #6

    Odgovor: Bioskop VS pozoriste

    "Bliskost"(Closer) - pogledati i film (a i pozorisnu predstavu ,bez “ili”,ponovo)


  7. #7

    Odgovor: Bioskop VS pozoriste

    i bioskop i pozoriste imaju svoju magiju.
    Ali bioskopa je sve manje a i Veliko pozoriste nije bas usput kad su deca mala.

    ali zato sa decom posetiti lutkarske predstave ma kao da su pravljene za odrasle.

  8. #8

    Odgovor: Bioskop VS pozoriste

    Sinoc sam, (petak, 30. mart 2012.) prisustvovao u Srpskom narodnom pozorištu (scena "Jovan Đorđević") premijeri Đoakimo Rosinijijevog Seviljkog berberina (dirigent: Aleksandar Kojić, režija Klemenc Ivan). Šta reći osim da je bilo nadahnuto. Priznajem da sam sinoć video nešto drugačijeg 'Seviljski berberina' jer je dirigent Aleksandar Kojić pokušao i po mom mišljenju vešto uspeo da ovog berberina priaže u nešto izmenjenoj formi posebno kada je reč o scenografiji, muzikci, orkestru...Naravno ovim ne želim da umanjim vokalne sposobnosti aktera ali muzika je bila sinoć glavni adut ove opere.

    Evo jedan mali deo iz ranijih postavki:


    Живима по заслузи, мртвима по обичају

  9. #9

    Odgovor: Bioskop VS pozoriste

    Ne treba ni ti se moze uporedjivati jedno i drugo. I jedno i drugo su deo kulture,deo tradicije,istorije,vremena i tako treba da ostane. Znaci prvo odes u pozoriste,gledas predstavu,grickas suncokret,jedes kokice.Onda odes u bioskop,gledas film,grickas suncokret,jedes kokice.

  10. #10

    Odgovor: Bioskop VS pozoriste

    Citat Che_Guevara kaže: Pogledaj poruku
    Ne treba ni ti se moze uporedjivati jedno i drugo. I jedno i drugo su deo kulture,deo tradicije,istorije,vremena i tako treba da ostane. Znaci prvo odes u pozoriste,gledas predstavu,grickas suncokret,jedes kokice.Onda odes u bioskop,gledas film,grickas suncokret,jedes kokice.
    zabranjeno je grickanje

    Skoro nisam bila ni u jednom.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

Slične teme

  1. Bioskop ponovo u Novom Sadu?
    Autor nenad.bds u forumu Novi Sad
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 22.12.2011, 07:27
  2. Bioskop - da li, i koliko često, odlazite?
    Autor Lady S u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 22.08.2011, 09:07
  3. Kućni bioskop
    Autor goldie u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 12.05.2011, 21:43
  4. Idete li sami u bioskop?
    Autor yige_gui u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 14.04.2009, 01:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •