Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

Prikaz rezultata glasanja: Da li ste za ulazak Srbije u NATO?

Učesnika ankete do sada
95. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Да

    31 32.63%
  • Не

    64 67.37%
Strana 1 od 13 12311 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 185
  1. #1

    01 Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Сведоци смо да се последњих пар недеља кроз народ и медије често провлачи ово питање, питање које је и саму власт поделило. Када би сутра био расписан референдум о уласку Србије у Нато, шта би сте заокружили. Волео бих када би свако бар мало и образложио свој одговор.

    Мој избор је - Не! Како ући у савез са онима коју су бомбардовали и убијали Србе где год их је било? Почели су у Крајини, наставили у Републицу Српској, а довршили у самој матици Србији. Како у савез са онима који су у прошлом рату били у савезу са нашим непријатељима, Хрватима, Муслиманима и Шиптарима? Како са онима који су нам отели и окупирали територију, који се не придржавају Резолуције 1244, са онима који су мирно гледали како руше наше цркве и манастире, протерују народ 12ог марта... Уласком у Нато би показали да смо заборавили нашу историју и чињеницу да је Нато без објаве рата и без одобрења УН напао Србију и убио хиљаде цивила, уништио земљу, њену инфраструктуру, загадио животну средину, осиромашеним уранијумом створио радијацију која ће трајати и разарати вековима (приметно је повећање смрти услед малигних обољења)... Друга ствар која се не сме заборавити јесте да је Нато савез уперен против Русије, земље која нам сада једина не одмаже. Да није било њене помоћи Космет би одавно постао легализована окупација и отимачина!
    Уласком у Нато би добили обавезу да шаљемо наше момке у рат по којекавим афганистанским и ирачким забитима... Превише смо жртава имали у свим претходнима ратовима да би смо сад још гинули за туђе интересе. Ја сам за војну неутралност Србије и сарадњу са Нато пактом, али само кроз "Партнерство за мир", никакво чланство!

  2. #2

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Mislim da je pitanje politicko, a u politici mesta emocijama nema.
    Takodje, o pitanju treba da odluce oni koji detaljno poznaju problematiku.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  3. #3

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da je pitanje politicko, a u politici mesta emocijama nema.
    Нисмо роботи, а ни хладкорвни Швеђани па да искључимо емоције потпуно. Али овде није реч о емоцијама, већ о пуким чињеницама на тему наше дивне прошлости и "сарадње" са поменутом организацијом.
    Takodje, o pitanju treba da odluce oni koji detaljno poznaju problematiku.
    Нема шансе, ту одговорност нико не би преузео, 100% ће се у будућности организовати референдум са истим питањем - Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

  4. #4

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Ne, nismo roboti ni hladnokrvni Svedjani.
    Zato smo one Srbe ispljuvali koji se nisu hteli latiti oruzlja protiv susednih naroda, u proslim ratovima.

    Rezultat se vidi...
    Unistena armija, unistena ekonomija, zemlja nesposobna da se brani i jos osudjivana i prezirana sa svih strana...

    Ne budi siguran da bi na pravo vreme postavnjenom referendumu Srbija odbacila clanstvo NATO-a.
    A pravi trenutak ce izabrati politicka oligarhija.

    Da li bi bio za NE, i kada bi se Rusija potpuno pridruzila NATO-u?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  5. #5

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Biter je u pravu!a izmedju ostaloga takve stvari se rade na referendumu,mislim da mozemo da ostanemo neutralni sto se natoa-tice i da neudjemo to je moje privatno misljenje nevolim militaristicki sistem vise volim tebe mladu nego pusku da mi dadu ko sto jesu.Za evropu jesam al neznam kad cemo tamosve dok vlada misljenje da mi nismo krivi za nista, sto se do sad desilo i da svi samo nas cepaju i da samo mi imamo istoriju bogami treba dobro da razmislimo,mogu samo da se nadam da su ovakva misljenja u manjini.

  6. #6

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Postoji jedna cinjenica u zapadnom svetu:
    Zapadne razvijene zemlje vise nisu sposobne voditi rat na svojoj teritoriji.
    Priroda rata se promenila. Sada se rat vodi na udaljenim mestima. Ne zalazim u pravednost ili nepravednost tih ratova ali to je cinjenica.

    Pitanje je kolika je opasnost za jednu zemlju koja nije NATO clan, a granici se NATO zemljama.
    I pitanje je da li opasnost vreba od NATO-a ili od neke strane sile koja je protiv NATO-a.
    Opasnost od NATO-a vreba zbog nestabilnosti teritorije, a od strane sile kao prostor za moguce uporiste protiv NATO-a. A mislim da je ovo drugo znatno veca pretnja.

    Koliko mi je poznato, bas je ovo i najveci argument nasih vojnih strucnjaka za ulazak u NATO.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  7. #7

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Бејбибитерлемоне то о чему ти пишеш везе нема са овом темом, ако уђемо у ту причу који ти већ у старту форсираш "ми Срби најгори на свету" прошетаћемо дубоко офтопик, мене само занима да просто продискутујемо о ове две опције, зашто Да, зашто Не? Пис оф кејк.

    Citat dani danguba kaže: Pogledaj poruku
    Za evropu jesam al neznam kad cemo tamosve dok vlada misljenje da mi nismo krivi za nista
    Претпостављам да под Европом мисиш на ЕУ, морам да те разочарам, тамо се не улази признавањем кривице или које кавим другим пијачарским причама, већ испуњењем задатих услова који су јасно прописани. Ја не мислим да ми нисмо криви. Јесмо. Врло добро смо ми очистили испред наших прагова, а о тој селективној светској правди већ има тема...

  8. #8

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Pitanje je kolika je opasnost za jednu zemlju koja nije NATO clan, a granici se NATO zemljama.
    I pitanje je da li opasnost vreba od NATO-a ili od neke strane sile koja je protiv NATO-a.
    Opasnost od NATO-a vreba zbog nestabilnosti teritorije, a od strane sile kao prostor za moguce uporiste protiv NATO-a. A mislim da je ovo drugo znatno veca pretnja.

    Koliko mi je poznato, bas je ovo i najveci argument nasih vojnih strucnjaka za ulazak u NATO.
    Значи неутралност је неопходна. Доста је примера и земаља чланица ЕУ које су ван Нато-а, Финска, Шведска, Аустрија...дивна неутрална Швица ван свих савеза...

  9. #9

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Наравно да не, неки наши политичари се залажу за то и увлаче им се, али морам им одати признање (поготову Тадићу и Коштуници) јер су заслужни за одбрану Космета 2007.

  10. #10

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Citat Gogi kaže: Pogledaj poruku
    Бејбибитерлемоне то о чему ти пишеш везе нема са овом темом, ако уђемо у ту причу који ти већ у старту форсираш "ми Срби најгори на свету" прошетаћемо дубоко офтопик, мене само занима да просто продискутујемо о ове две опције, зашто Да, зашто Не? Пис оф кејк.
    Gogice, nimalo nisam offtopic, uostalom o tome neka mod odluci.
    Potpuno sam odgovorio na temu, zasto, da i zasto ne.
    Ako sam to ucinio malo maglovito, to sam ucinio da ne povredim tvoja lako povrediva osecanja.
    Nisam rekao da su Srbi najgori na svetu, vec sam rekao da Srbi nisu najbolji.
    Ogromna je razlika izmedju ove dve tvrdnje.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  11. #11

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Citat Gogi kaže: Pogledaj poruku
    Бејбибитерлемоне то о чему ти пишеш везе нема са овом темом, ако уђемо у ту причу који ти већ у старту форсираш "ми Срби најгори на свету" прошетаћемо дубоко офтопик, мене само занима да просто продискутујемо о ове две опције, зашто Да, зашто Не? Пис оф кејк.


    Претпостављам да под Европом мисиш на ЕУ, морам да те разочарам, тамо се не улази признавањем кривице или које кавим другим пијачарским причама, већ испуњењем задатих услова који су јасно прописани. Ја не мислим да ми нисмо криви. Јесмо. Врло добро смо ми очистили испред наших прагова, а о тој селективној светској правди већ има тема...
    Jest ja neznam kako se ulazi u evropu vec sam dvanaest godina ovde kakve pijacarske price jel znas koji su to zadaci,npr kosovo pa kosovo pa nedamo kosovo i slicne nebuloze lose diplomatije te su nam ovo uradili te ono,i kakva krivica,prava jedinke su naj bitnije prava zena i deteta socialna politika decija dodaci a ne sakom pa uglavu jel cu ja moje dete da naranim o prici o kosovu.Ovi nasi nepostuju nikave soc norme i prava ljudi u svojoj kuci a ne da ih puste u evropu jest bitnije je pitanje kosova daj oladite,sve mogucnosti imas ovde sve informacije i sve na srpskom i niko nas ne mrzi prava idivudulna su na prvom mestu i prava ljudi deteta i onih najnezasticenijih sto nasa vlada treba da obezbedi znaci nasa budi gazda prvo u svojo kuci pa onda popuj!e ajd ovo sad da ostavimo sa strane to je manje bitno a sta je sa kosovom

  12. #12

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    ...ne...

  13. #13

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Potpuno sam odgovorio na temu, zasto, da i zasto ne.
    Па добро, је л' Да или Не? Видим овде 4 Да, ал нико да лепо образложи зашто...
    Ako sam to ucinio malo maglovito, to sam ucinio da ne povredim tvoja lako povrediva osecanja.
    Маца мала дивна...

  14. #14

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Citat Gogi kaže: Pogledaj poruku
    Па добро, је л' Да или Не? Видим овде 4 Да, ал нико да лепо образложи зашто...

    Маца мала дивна...
    Jedno DA je moje, mada ne insistiram, bas mi je svejedno.
    Ono da sam stvorio u sebi na osnovu iskazanja nekih vojnih (ne politickih) subjekata!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  15. #15

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Citat Gogi kaže: Pogledaj poruku
    Сведоци смо да се последњих пар недеља кроз народ и медије често провлачи ово питање, питање које је и саму власт поделило. Када би сутра био расписан референдум о уласку Србије у Нато, шта би сте заокружили. Волео бих када би свако бар мало и образложио свој одговор.

    Мој избор је - Не! Како ући у савез са онима коју су бомбардовали и убијали Србе где год их је било? Почели су у Крајини, наставили у Републицу Српској, а довршили у самој матици Србији. Како у савез са онима који су у прошлом рату били у савезу са нашим непријатељима, Хрватима, Муслиманима и Шиптарима? Како са онима који су нам отели и окупирали територију, који се не придржавају Резолуције 1244, са онима који су мирно гледали како руше наше цркве и манастире, протерују народ 12ог марта... Уласком у Нато би показали да смо заборавили нашу историју и чињеницу да је Нато без објаве рата и без одобрења УН напао Србију и убио хиљаде цивила, уништио земљу, њену инфраструктуру, загадио животну средину, осиромашеним уранијумом створио радијацију која ће трајати и разарати вековима (приметно је повећање смрти услед малигних обољења)... Друга ствар која се не сме заборавити јесте да је Нато савез уперен против Русије, земље која нам сада једина не одмаже. Да није било њене помоћи Космет би одавно постао легализована окупација и отимачина!
    Уласком у Нато би добили обавезу да шаљемо наше момке у рат по којекавим афганистанским и ирачким забитима... Превише смо жртава имали у свим претходнима ратовима да би смо сад још гинули за туђе интересе. Ја сам за војну неутралност Србије и сарадњу са Нато пактом, али само кроз "Партнерство за мир", никакво чланство!
    Da nebi prepisivao, potpuno se slažem

Strana 1 od 13 12311 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •