Да ли сте за улазак Србије у НАТО? - Strana 12

Prikaz rezultata glasanja: Da li ste za ulazak Srbije u NATO?

Učesnika ankete do sada
95. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Да

    31 32.63%
  • Не

    64 67.37%
Strana 12 od 13 PrvaPrva ... 210111213 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 166 do 180 od ukupno 185
  1. #166
    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Da ne kažeš da sam nevaspitan evo udovoljiću ti:
    1. Ja tebe pitah koji su ekonomske računice...ti meni samo presnu lažu zasnovanu na čemu ? Utisku ? Snažne su samo neke (iako su debelo se odrozali u ovoj krizi) a to sigurno nije zato što su u NATO-u.
    Neozbiljno...
    2. Ej...da li si čuo za spoljni deficit i suficit ? Kupujte domaće ? Pa svakom normalnom je u interesu da više izveze nego da uvozi. Pogotovo ako taj uvoz znači zavisnost od druge države. Postoje i strateške sirovine (pšenica, šećer, so...i sl. što svaka zemlja drži "za ne daj bože). A što se tiče tajkuna...to treba rešiti sa ovom vlašću. Nego..misliš da su strani tajkuni bolji od domaćih ? Gulikoža je gulikoža.
    Neozbiljno...
    3. Ja sam zamišljao da svako misli svojom glavom...a ne da srlja u čoporima na neke druge.
    Mudro!
    4. Aha...a zašto je srbima preko Drine trebalo oružje ? Da šenluče na svadbama? Ili da sačuvaju glave od "demokrata" od kojih si i sam pobegao jer su idealni ? Pogotovo kada ih stranci naoružaju i podstaknu na krvoproliće.
    Neozbiljno...
    5. Jedno je voleti svoju zemlju, a drugo je mrzeti one koji nisu iste vere ili narodnosti kao ti. Verujem da si se uverio u to. Ja nisam mrzeo nikoga.
    6. Koliko se sećam i Slovenačkom "vojskom" je neko zapovedao. A Tuđman se ponosio svojim ZNG, MUP-om , crnokošuljašima i sl. Kadijević je hrvat, Tus hrvat, Lončar hrvat, Mesić hrvat...to je ekipa koja je vodila SFRJ u ta vremena. O čemu ti pričaš ?
    Neozbiljno...
    7. Ja sam te zapadne zemlje video i pre 90-ih i sada. Sada...nisu sjajni jer im je Srbija sjebala banke pa su imali ekonomsku krizu . Usput...pogledaj koliko su otpustili radnika..i koliko njih drhće da će završiti na ulici.
    Neozbiljno...
    8. Zašto bih sumnjao u pamet ljudi ovde ?
    Zato sto mozes na prste nabrojati uspesne firme ne obojene korupcijom i kriminalom...
    Uverio sam se da imamo mnogo pametnih i sposobnih (a neki su preko se dokazali)
    Najvecim delom na istoku?
    ..pre je problem političke volje (političari žele da se za sve pitaju i odlučuju a boje se sposobnih).
    Prica mi covek koji se ubi da mi objasni kakve politicke odluke treba donositi...

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Da ali Albanija nije ušla u NATO pre 20 godina nego ove godine efekti tek treba da se vide kroz xx godina.
    Naravno ali Albanija je pre 20 godina resila kojim ce putem...


    Pa nije sve tako crno-belo. Može i kroz Mađarsku, Rumuniju, Poljsku,... mnogo NATO država kroz koje ideu ruske cevi. Rusi uopšte nisu blagonakloni kada je ulazak Srbije u NATO u pitanju, uopšte kada je širenje NATO pakta u pitanju, to je za Ruse jako osetljivo pitanje iz poznatih razloga i takva eventualna odluka Srbije ne bi naišla na odobravanje kod Rusa.
    Znaci, Rusi se odrekli brace Bugara zato sto su otisli u NATO?
    Seti se samo vežbe koja je trebala da se održi u Gruziji i reakcije iz Rusije. Čitaj malo i izjave ruskog amasadora Da se ne lažemo, Rusima i nije neki interes taj gasovod kroz Srbiju, a Srbima jeste. A na širenje NATO pakta neće gledati blagonaklono. A tu je i politika Rusije prema statusu KiM što je i dalje jedan od prioriteta Srbije, tako da ne verujem da ćemo seći granu na kojoj sedimo trenutno.
    Ne znam kakve to koristi ima za ljude na Kosovu koji sve dublje ulaze u zivot bez perspektive...
    Sve se svodi na to hoce li imati struje ili nece...nazalost...
    Poruku je izmenio Turkmenbashi, 05.10.2009 u 21:40 Razlog: spajanje poruka
    Back in red!

  2. #167

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    Neozbiljno...

    Neozbiljno...

    Mudro!

    Neozbiljno...

    Neozbiljno...

    Neozbiljno...

    Zato sto mozes na prste nabrojati uspesne firme ne obojene korupcijom i kriminalom...

    Najvecim delom na istoku?

    Prica mi covek koji se ubi da mi objasni kakve politicke odluke treba donositi...
    Začudilo bi me da si ponudio i jednu činjenicu .
    Samo ti sedi, mrzi i pljuj. To je pravi put u demokratiju, toleranciju, ekonomski prosperitet.
    Ajd uzdravlje, kada budeš baratao činjenicama a ne samo vrelom glavom napunjenom "podobnim" političkim pamfletima nesposobnih političara onda nastavljamo diskusiju.

    Ja jako dobro znam koliko prodaja vojne opreme drugim državama ume da bude unosna (jer živim u jednom takvom gradu i radio sam u takvoj firmi) i zato i tvrdim da je "poželjnost" ulaska u NATO samo kampanja za uzimanje masne provizije i podizanje ekonomije drugih.
    Nego..neka mi neko od vajnih zagovornika navede i jedan jedini razlog za postojanje NATO pakta kada je svakome jasno da je izlišno posle pada Varšavskog ugovora.
    Jedini razlog može biti samo želja njegovih članica za svetskom dominacijom koristeći ga kao gvozdenu pesnicu za prinudu drugih. Prema tome...NATO pakt je odavno dezavuisan kao "odbrambena" alijansa. On je zver koja obavlja prljave poslove moćnika.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  3. #168

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    Naravno ali Albanija je pre 20 godina resila kojim ce putem...
    E sad ni ja nisam siguran koje godine je Albanije postavila prioritete gde je i ulazak u NATO, što suštinski nije ni bitno. Albanska ekonomija tek sada počinje da oživljava, od pre nekoliko godina. Da kažemo od pre max deset godina, ali u NATO su tek ove godine ušli tako da ti efekti članstva tek treba da se vide kako sam već napisao.

    Znaci, Rusi se odrekli brace Bugara zato sto su otisli u NATO?
    Hajde sada, polako još jednom pročitaj šta sam napisao kada je Srbija u pitanju. Pusti Bugare oni su nebitni.


    Ne znam kakve to koristi ima za ljude na Kosovu koji sve dublje ulaze u zivot bez perspektive...
    Sve se svodi na to hoce li imati struje ili nece...nazalost...
    To je već neka druga priča, ja ti govorim o spoljnoj politici Srbije.



  4. #169
    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Samo ti sedi, mrzi i pljuj.
    Samo mi kazi koga to mrzim i sta to pljujem, naravno ne tvojim recima vec kopiraj...
    Ajd uzdravlje, kada budeš baratao činjenicama a ne samo vrelom glavom napunjenom "podobnim" političkim pamfletima nesposobnih političara onda nastavljamo diskusiju.
    To mi kaze neko ko otvara temu o patriotama, cuvenoj temi na nacin 90-ih...
    Ja jako dobro znam koliko prodaja vojne opreme drugim državama ume da bude unosna (jer živim u jednom takvom gradu i radio sam u takvoj firmi) i zato i tvrdim da je "poželjnost" ulaska u NATO samo kampanja za uzimanje masne provizije i podizanje ekonomje drugih.
    Prika, svet pokrece interes, nadji i ti svoj... I ako se ne obogate na Srbiji na nikome nece...
    Nego..neka mi neko od vajnih sagovornika navede i jedan jedini razlog za postojanje NATO pakta kada je svakome jasno da je izlišno posle pada Varšavskog ugovora.
    Zar nije Rusija i Srbija dovoljan razlog?

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    E sad ni ja nisam siguran koje godine je Albanije postavila prioritete gde je i ulazak u NATO, što suštinski nije ni bitno. Albanska ekonomija tek sada počinje da oživljava, od pre nekoliko godina. Da kažemo od pre max deset godina, ali u NATO su tek ove godine ušli tako da ti efekti članstva tek treba da se vide kako sam već napisao.
    Pa i Irskoj je trebalo nekoliko godina da se vide ekonomski rezultati a kamoli ne jednoj Albaniji...
    Hajde sada, polako još jednom pročitaj šta sam napisao kada je Srbija u pitanju. Pusti Bugare oni su nebitni.
    Izgugluj malo koliko ruskih i bugarskih ministara ima direktnu komunikaciju vezanu za kapitalne projekte? Toliko o posledici ulaska u NATO...



    To je već neka druga priča, ja ti govorim o spoljnoj politici Srbije.
    Koja ima takve posledice za zivot ljudi na Kosovu...
    Poruku je izmenio Turkmenbashi, 05.10.2009 u 22:03 Razlog: spajanje poruka
    Back in red!

  5. #170

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    1. Otvorio sam na ovom forumu jednu jedinu temu koja se zove Lojalnost...ne patriotizam. Lojalnost državi, ne političarima koji budu i prođu (svako normalan će braniti svoju kuću pa makar se sa ženom i svađao..to će proći). Čini mi se da ti ne čitaš već unapred imaš fijoke za svakog od nas .
    2. Neće se NATO ni bogatiti već 40% USA ekonomije (koja je u tom procentu vojna). Ovde će se obogatiti samo oni "menadžeri" koji ugovore posao...a Srbija će biti prezadužena. Ako misliš da je to slab lobi...zapitaj se zašto su ubili J.F. Kenedija i njegovog brata (pošto su ovi hteli da prekinu ratove). A naš Đinđić je ubijen baš onda kada je zagovarao da treba krenuti u razgovore o konačnom statusu Kosova pre isteka roka koji je zacrtan (jer je bio svestan da ispod žita NATO izmišlja kvazi državu).
    3. Dobar, pravi komunistički, izgovor za postojanje NATO-a: "Iredenta nikada ne spava" !
    A ako baš zapne..pa izmisliće Sudan, Iran, Al Kaidu, Pigmeje, Eskime, ...etc.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  6. #171

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    Pa i Irskoj je trebalo nekoliko godina da se vide ekonomski rezultati a kamoli ne jednoj Albaniji...

    Izgugluj malo koliko ruskih i bugarskih ministara ima direktnu komunikaciju vezanu za kapitalne projekte? Toliko o posledici ulaska u NATO...




    Koja ima takve posledice za zivot ljudi na Kosovu...
    Ovako, prvo bih Te zamolio da ne šalješ poruku za porukom nego da koristiš dugme za izmenu posta.

    Gasovod, će da prođe kroz Bugarsku pa će da prođe. Kroz Srbiju ama uopšte ne mora da prođe. Ni da je okrzne. Razumeš? Da li će Srbija videti 1km tog gasovoda zavisi od ruske dobre volje i naših postupaka. Ako misliš da će Rusi tek tako preći preko toga da Srbija izrazi želju da uđe u NATO i uopšte uđe u NATO, grdno se varaš. Znaš li uopšte šta Lukoil ima u Rumuniji i Bugarskoj? I ti trpaš Srbiju u isti koš sa njima. Pa NIS nije ni mali deo kapitala šta imaju u ove dve države, sutra mogu da zatvore rafinerije i u Pančevu i u Novom Sadu i daih koriste kao skladišta.



    Ako se ovo crveno bude gradilo, ovo plavo je nepotrebno. A Rusu je totalno svejedno. Dakle "Južno tok" ili "Nabuko".



  7. #172
    Nisi mi odgovorio koga pljujem i mrzim?

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    1. Otvorio sam na ovom forumu jednu jedinu temu koja se zove Lojalnost...ne patriotizam. Lojalnost državi, ne političarima koji budu i prođu (svako normalan će braniti svoju kuću pa makar se sa ženom i svađao..to će proći). Čini mi se da ti ne čitaš već unapred imaš fijoke za svakog od nas
    .
    Bas o tome pricam...Tema je postavljena a "(svako normalan će braniti svoju kuću pa makar se sa ženom i svađao..to će proći)". Cemu takva tema na forumu gde se banuje svaki sirovi ekstremizam osim ako nema pozadinu.
    Otkrivas nenormalne forumase?
    Cini mi se da je to bas pitanje podrzavas li politiku koja nas je dovela do dna Evrope ili si izdajnik?

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Ovako, prvo bih Te zamolio da ne šalješ poruku za porukom nego da koristiš dugme za izmenu posta.
    Ja bi tebe zamolio da te zamerke posaljes pp...

    Gasovod, će da prođe kroz Bugarsku pa će da prođe. Kroz Srbiju ama uopšte ne mora da prođe. Ni da je okrzne. Razumeš? Da li će Srbija videti 1km tog gasovoda zavisi od ruske dobre volje i naših postupaka. Ako misliš da će Rusi tek tako preći preko toga da Srbija izrazi želju da uđe u NATO i uopšte uđe u NATO, grdno se varaš.
    Znaci dosli smo u poziciju da nas Rusi ucenjuju?
    Znaš li uopšte šta Lukoil ima u Rumuniji i Bugarskoj? I ti trpaš Srbiju u isti koš sa njima. Pa NIS nije ni mali deo kapitala šta imaju u ove dve države, sutra mogu da zatvore rafinerije i u Pančevu i u Novom Sadu i daih koriste kao skladišta.
    Znam i to je posledica naseg bavljenja visokom politikom dok su drugi pravili regionalne pozicije...
    Poruku je izmenio Turkmenbashi, 05.10.2009 u 22:53 Razlog: Spojeni uzastopni postovi
    Back in red!

  8. #173

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    Znaci dosli smo u poziciju da nas Rusi ucenjuju?
    Otprilike tako.



  9. #174

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Наравно да нисам, јер би у тај савез требали ући сви грађани земље србије, барем претпостављам.

    Ево да вас све подсетим шта су рекли о тим истим грађанима НАТО припадници !

    Папа Јован Павле Други Требало би да бомбардујете Србе (Речи упућене председнику Клинтону током јавног појављивања у Денверу, САД)

    Жак Ширак Срби су народ без закона и без вере. То је народ разбојника и терориста. (Изјава председника Француске, за ручком јуна 1995. године, поводом састанка шефова влада држава чланица ЕУ)

    Лоренс Иглбергер Срби нису нарочито паметни Српска деца се више неће смејати (Бивши државни секретар САД)

    Клаус Кинкел **Србе треба бацити на колена ** (Немачки секретар иностраних послова, изјава 27. маја 1992.)

    Франсоа Кремио Срби су немилосрдни људи, спремни заклати ножем, штo могу захвалити свом словенском пореклу. (Припадник француских снага унпрофора, 19.2.2004. Република, мај 1995.)

    Маргарет Тачер Зауставите Србе. Одмах. Заувек. (Бивши премијер Велике Британије, Њујорк тајмс, 4. маја 1994.)

    Јосиф Бродски Србија, несумњиви агресор, требало би да буде присиљена УН резолуцијом да сноси читав терет репарације. (Руски јеврејски песник - дисидент, нобеловац, у дневнику Интернешнел хералд трибјун, 5. августа 1993.)

    Бил Клинтон Срби спроводе терор и силују албанску децу (Бивши амерички председник, говор на прослави 50-годишњице НАТО пакта у Вашингтону 23-25. априла 1999.)

    Ричард Холбрук Срби су злочиначке сероње (Клинтонов емисар у Југославији, Њујоркер, 6. новембра 1995.)

    Тони Блер Рат против Србије није више само војни сукоб. То је битка између добра и зла. Између цивилизације и варварства. (Британски премијер, током НАТО агресије на Србију 1999.)

    Бернар Кушнер Прошле недеље имали смо деветоро убијених Срба, ове недеље - осморо. То је јасан напредак (Бивши шеф цивилне мисије УН на Косову и Метохији, у изјави за ТВ Франс 2, крајем марта 2000.)

    Хелмут Кол нека се Срби подаве у сопственом смраду (Бивши немачки канцелар, почетком 1998.)

    Џејми Шеј Србе треба спокојно бомбардовати, јер ће све брзо заборавити. (Бивши потпарол НАТО, марта 1999.)

    Томислав Мерчеп На несрећу, нисам побио све Србе (Говор на конгресу Хрватске пучанске странке, Ферал трибјун, новембра 1995.)

    Ролф-Дитер Клуге Предлажем да се српској деци забрани у школама учење српске националне поезије (Директор славистичког семинара Универзитета Тибинген, на округлом столу Универзитета у Тибигену, 1997.)

    Сер Питер Јустинов Срби су дводимензионалан народ са тежњом ка простатлуку Животиње користе своје ресурсе знатно сређеније него ови наопаки створови, чија припадност људској раси је у великом закашњењу. (Глумац, амбасадор Унеска, Европљанин, 10. јуна 1993.)

  10. #175

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    100%
    Nema od nas više leba to i vrapci znaju...šta je bilo bilo je i treba se okrenuti budućnosti a mi se stalno vraćamo u prošlost. Neke citate i sam podržavam jer govore istinu o nama koju mnogi nisu spremni da progutaju a ja bih dodao još i da narod ima vlast kakvu zaslužuje a da kod nas ljudi na vlasti uglavnom nikad nisu stavljali više ciljeve ispred sopstvenih. Takav smo narod prosto nije moguće valjda da slučajno uvek biramo najgore.

    U NATO. kad počnu da propadaju napolje. I uvek uz najjače a ne da glumimo budale i da nam narod gine i deca ispaštaju, suviše smo mali i nesložni da se nešto kurčimo.

  11. #176

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Citat rumski kaže: Pogledaj poruku
    u nato. Kad počnu da propadaju napolje. I uvek uz najjače a ne da glumimo budale i da nam narod gine i deca ispaštaju, suviše smo mali i nesložni da se nešto kurčimo.
    Па нисмо ни Бугари а ни Рвати !!! да тако радимо ! образ није гузица !!!

    Шта то пушиш ????

  12. #177

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Ja sam nepušač, ali mi na žalost uvek popušimo pa se smajli odnosio na to
    Previše brzo čitaš postove udubi se malo.

    Mani se naših "istorijskih" uspeha i žvake kako smo mi deset kopalja iznad drugih. To nas je i dovelo ovde đe smo

  13. #178

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Samo ako poludim . Ali mi merak gledati sve ove "skutoljupce"...računam po njihovom broju koliko smo otišli u q*ac .
    P.S. Bar neka vajdica i od takvih...je l te ?
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  14. #179

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Izuzetno složeno pitanje koje nema baš mnogo veze sa ''dobrim željama'',već sa trgovinom koja nas uči da je upravo ona,trgovina,škola prevare.
    NATO je savez NEravnorpravnih članica,ovo treba imati na umu jer nije sve jedno biti punopravan član jednog saveza koji zahteva mnogo toga,ili tek jedan od onih članova koji su tek u savezu kako bi izigravali potrčka i obavljali poslove koje niko od punopravnih,vodećih članova ne želi da peuzme na sebe.
    Ulazak u NATO znači svrstavanje se u tabor koji je protiv Rusije.
    Neulazak u NATO nikako ne znači neutralnost,jer to Rusija ne posmatra kao neutralnost,već kao potencijalno neprijateljstvo.
    Neulazak u NATO sasvim izvesno ni NATO ne posmatra kao neutralnost,već kao jedan status koji bi valjalo okrenuti u svoju korist pre nego što to učini Rusija.
    Srbija se nalazi na terenu interesnih sfera oba tabora,njen opstanak zavisi od mnogo toga,a i od ravnoteže između ova, dva tabora.

    Mi smo zemlja koja ima ozbiljnih problema sa identitetom,sa poistovećivanjem kada su vrednosti u pitanju.Nalet novih varavara možda ne bismo izdržali na kulturnom nivou,na ekonomskom i vojnom je sasvim izvesno da bismo bili pobeđeni.
    Ulaskom u NATO ne dobija se ništa,već se gubi nešto od onoga što se imalo zarad ''zelene trave'' koju treba dočekati.
    Neulaskom u NATO se takođe ne dobija ništa,već se samo gubi i ono malo strpljenja koje ima jedna velika zemlja Rusija koja je u stanju ''razlaganja'' kada su ljudske vrednosti u pitanju,koja je svoju sudbinu predala u ruke tajkunima,gazdama i sličnim tvorevinama nazovi tranzicije.

    Za sada mi je nemoguće da odgovorim na ovo pitanje.
    Nemoguće mi je da kažem ''da'',ili ''ne''.
    Mi smo u situaciji onih putnika koji su ulazeći u tamnji vilajet znali da ''ako uzmu pokajaće se,ako ne uzmu pokajaće se i tada''.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  15. #180

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Mislim da Rusija nema ne nekih nego nikakvih vojnih ambicija na ovim prostorima. Poslednji vojni angažman je bio '99. na KiM i to kratkotrajan i od tada nema značajnog vojnog prisustva Rusa na ovim prostorima. Ulaskom Rumunije i Bugarske u NATO, ovaj prostor je postao dodatno izolovan za Ruse jer su izgubili slobodnu vazdušnu komunikaciju, za prelet preko teritorije NATO članica im je potrebna dozvola pa čak i da hipotetički gledano Srbija bude deo nekog ruskog saveza (u šta sunjam da postoji 1% mogućnosti) bila bi 100% odsečena od njega.

    Rusima je interesna sfera njihovo okruženje. Države koje se graniče sa Rusijom. Srbija im je interesantna samo sa aspekta da se NATO više ne širi, da ne dobija nove članice. Naravno da bi im komotnije bilo i zbog kapitala koji je iz Rusije ušao ovde, mada višestruko veća ulaganja imaju u državama koje su već NATO članice.

    Mi navodno imamo dilemu NATO/neutralnost, mada iskreno kako vreme ide sve više mi se čini da nam je ovo prvo zapisano, tamo na zapadu i da je samo pitanje koliko ćemo još da vrdamo i odlažemo. Ne samo nama već čitavom regionu i bojim se da nam nikakvi ustupci neće biti pravljeni (a i zašto bi) tako da je našoj vlasti najveći problem postao kako sve to izvesti. Narod je dosta osetljiv po ovom pitanju i može biti mač sa dve oštrice, mada samim otvaranjem ovog pitanja među političarima i onima što sebe nazivaju analitičarima govori mnogo toga. Sledeće godine kako stvari stoje se ukida vojna obaveza, što po meni znači da nećemo još mnogo dugo biti vojno neutralni. Sledeće bi trebao da bude angažman u nekoj od misija NATO.



Strana 12 od 13 PrvaPrva ... 210111213 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •