Да ли сте за улазак Србије у НАТО? - Strana 11

Prikaz rezultata glasanja: Da li ste za ulazak Srbije u NATO?

Učesnika ankete do sada
95. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Да

    31 32.63%
  • Не

    64 67.37%
Strana 11 od 13 PrvaPrva ... 910111213 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 151 do 165 od ukupno 185
  1. #151

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Ne optuzujem Srbe kao narod vec velikosrpsku politiku. Narod je kriv sto je needukovan (politika je iskoristila bas needukovane narodne mase za svoje ciljeve), zajahao apokalipticke ideje.
    Ne, ne postoji iskljucivi krivac u gradjanskom ratu, no ova strana je sve ucinila da sukob eskalira, dok druga strana je imala upravo one iterese koje je kasnije i ostvarila.
    Naravno da ne postoji iskljucivi krivac. Verujes li, do 1990. nisam znao, ko je u mom mestu Hrvat, Bunjevac, Srbin ili Crnogorac. (Bosance smo znali zbog njihovog mentaliteta i cenili smo ih zbog njihovog humora i sto su bili dobri radnici, no ko je od njih bio Bosanac Srbin ili Bosanac Musliman, nismo znali.)

    Na mestu gde je mene zatekao rat, najvecu nepravdu su cinili Srbi, a jedino su i Srbi pretili meni licno, indirektno, bas zato sto nisam Srbin. Veruj, nekoliko puta je nijansa odlucila da ne predjem na drugu stranu, jer jeste to bio gradjanski rat, Srba, Hrvata i Madjara je bilo sa obe strane.

    No, mi cemo preci preko ovih nesuglasica, ako ne kao subjekti, onda generacijski, svakako. Nova generacija ce imati nove ideje. Nece se zauvek mrzeti...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  2. #152

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Ulazak Srbije u najmoćniji vojnopolitički savez država u čitavoj istoriji je jako složeno pitanje, koje još ponajmanje, čini mi se, u ovom trenutku zavisi od želja naše države.

    Naime, potpuno sam uveren da ukupno uređenje i delovanje treba Srbiji da bude uzrok tom ulasku (ako ga i bude), a ne da sam formalni pristup bude cilj (neke, bilo koje) aktuelne vlade.

    Nekoliko su grupa važnih pitanja koja treba apsolvirati u sagledavanju ulaska u NATO. Pre svega nameće se dilema da li je proširenje NATO saveza zaista u funkciji njegove odbrambene funkcije država članica, kako piše u njegovim osnivačkim dokumentima, ili se iza toga krije nešto sasvim drugo? Zatim, sami kriterijumi ulaska, odnosno prijema, država u Alijansu su pokazali da NATO osim vojnih kriterijuma (koji su logični) nameće standarde tržišne ekonomije, odnosno ukupnog sistem vrednosti državama kandidatima. Slede pitanja o suštinskim obavezama novih članica i dilema da li je to samo ono što piše u NATO povelji, ili su te obaveze puno, puno šire. Pitanja bezbednosnih garancija izazivaju dilemu da li će stvarno novoprimljene članice iz Istočne Evrope biti pod nuklearnim kišobranom i kako, ako već Amerika ne misli u njima da instalira taktičko nuklearno oružje. Zatim tu su pitanja finansija. Širenje NATO-a je po svojim troškovima premašilo sve procene i jako je skupo, a stigla nam je i ekonomska kriza. I na kraju, Rusija se energično protivi ulasku Gruzije i Ukrajine u Severnoatlanski savez...

    Osim toga, u NATO nas niko nikada nije ni zvao, a da ne pominjem da mi nismo daleko odmakli ni u programu Partenrstvo za mir, tako da je pitanje ulaska Srbije u NATO u ovom trenutku, rekao bih, zaista suvišno...

    Ali, možda nam u narednim danima nešto oko NATO-a bude i jasnije, jer će se u utorak pred poslanicima Narodne skupštine naći dva za nas važna dokumenta i to nacrti Strategije nacionalne bezbednosti i Strategije odbrane Republike Srbije. Mada su neki kandidati u proteklom periodu primljani u NATO i bez ovih dokumenata, verujem da će nam pomenute strategije na neki način ukazati na verovatni pravac u kojem ćemo se u vojnom smislu kretati u narednom periodu...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  3. #153

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Aha...ti si imao 16 godina kada je počelo i sve znaš ? Upoznao si mnoge i sa druge strane Drine i sa druge strane okeana...i tako lepo obrazovan i bogat iskustvom došao ovde da seiriš ? Što nam lepo ne kažeš gde se nalazi ta stolica na kojoj sediš da shvatimo te visine sa kojih nas udostojavaš postova od nekoliko reči ?
    Vidim..imaš stav...da pljuješ ovu zemlju, guraš je u zagrljaj sa dželatima ovog naroda, razapneš 10 belih zastava..pa na tim jedrima da nam doneseš blagostanje .
    Navedi neke činjenice, za i protiv, osvrni se na okolnosti, geostrateške položaje, ponudi neke garancije (jer vidim izrazitu ubećenost da će svanuti ako uđemo u NATO ), slobodno...nećeš poderati tastaturu za toliko.
    Ukoliko nećeš...nemoj se mučiti da špricaš otrov u tako malo reči.
    Jeste imao sam 16 godina kada je sve pocelo. Ziveo sam sa druge strane Drine. Politiku koju podrzavas i krivim najvise sto me je oterala od rodjene kuce. Nisam mnogo ni obrazovan ni bogat. Radim i zivim od svog rada u zemlji Srbiji a u njoj pljujem ono sto je za pljuvanje. Sit sam dzelata koji su od ove drzave, zarad licnih interesa, napravili drustvo gde je normalno ocekivati bombe po glavi a korupcija i kriminal caruju...
    Cinjenice:
    Ne cackaj mecku...suvise si mali
    Sve zemlje clanice NATO ili EU imaju manji postotak nezaposlenih
    Iste se smatraju pouzdanijim za daljnje investicije.
    Protok ljudi i kapitala je daleko veci.
    Veliki neprijatelji kroz istoriju su to shvatili i udruzili se samo mi mudrujemo...
    NATO i EU smatram slicnim organizacijama u kojima mozemo naci interes za dobrobit ljudi koji imaju ideje i zele da rade.
    Ne pripadanjem nikome ovako jadni samo ucvrscujemo pozicije tajkuna i sl.
    Okolnosti su takve da smo imali diktatora koji je zarad sopstvene stolice i zene survao srpsko drustvo na dno Evrope. Ako to priznamo mozemo da krenemo napred, ovako mozemo samo jos dublje...
    Za geostrateski polozaj smo beznacajni...Za 5 do 10 godina ce nas zaobici i sa juzne strane. Hrvati su stigli skoro do Dubrovnika sa autoputem, Crnogorci i Albanci ce to sigurno iskoristiti i onda pozzz...
    Clanstvom u NATO (ili EU) nista ne svice vec se dobija sansa da se nesto vise uradi.
    Za otrov se slazem sa Sirijusom... i ne treba puno reči da bi izneo stav... bitno je da je jasan...
    Back in red!

  4. #154

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da je pitanje politicko, a u politici mesta emocijama nema.
    Takodje, o pitanju treba da odluce oni koji detaljno poznaju problematiku.
    Apsolutno sam protiv ulaska u prokleti NATO svih jugoslavenskih republika. Da je bio referendum oko ulaska u NATO U Hrvatskoj večina bi glasala protiv ulaska u NATO. Za mene su George W. Bush kao i Bill Clinton ratni zločinci i trebalo bi im sudit za ratne zločine koje su počinili u Iraku , odnosno Jugoslaviji 1999,g. Uvjek sam bio protiv Amerike jer ona je neprijatelj komunizma pa tako i Jugoslavije. Amerika je dala velik obol u rušenju Jugoslavije. Mrzim Ameriku i zbog rata u Vijetnamu i zbog rušenja i ubojstva Sadama Huseina i zbog stalnih pokušaja da ubiju Fidela Castra i zbog toga što je Amerika odobrila bolivijskoj vojsci da ubije legendarnog comandanta Ernesta Che Guevaru.

  5. #155

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Ne optuzujem Srbe kao narod vec velikosrpsku politiku. Narod je kriv sto je needukovan (politika je iskoristila bas needukovane narodne mase za svoje ciljeve), zajahao apokalipticke ideje.
    .. samo ja bi' rekla - naivne narodne mase - da tako lako(verno) pomisle/pomislimo , kako je u pitanju patriotizam.
    A kad zagrebeš patri otkriješ idi !!! Vladara.

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Ulazak Srbije u najmoćniji vojnopolitički savez država u čitavoj istoriji je jako složeno pitanje, koje još ponajmanje, čini mi se, u ovom trenutku zavisi od želja naše države.

    Osim toga, u NATO nas niko nikada nije ni zvao, a da ne pominjem da mi nismo daleko odmakli ni u programu Partenrstvo za mir, tako da je pitanje ulaska Srbije u NATO u ovom trenutku, rekao bih, zaista suvišno...

    Isto (slično), kao da neko sada krene da anketira i licitira: 'Oćemo li ili Nećemo (li) onih Dinky.ćevih 1.000 € !?

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  6. #156

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    E tako maleni . Vidiš da ne boli napisati više ?
    Nego...nešto si pobrkao -
    Ovde pričamo o ulasku NATO...ne o ulasku u EU. A najveći deo posta ti posveti elaboraciji ekonomije EU. Verujem da ipak znaš da NATO je, prvenstveno, VOJNA organizacija i kao takva hijerarhijska i daleka od bilo kakve demokratije i ekonomije (ako zanemarimo činjenicu da služi za izazivanje ratova i tako afirmiše američku vojnu industriju pošto su standardi NATOa takvi da mnogi moraju sve da zamene od svojih oružja).
    Lepo je što si realan i kažeš "dobijaju se samo mogućnosti" što ne znači da su naše vođe sposobne da ih iskoriste za dobrobit naroda (jer se to pokazalo mali milion puta).
    Vidi...ja sam bio protiv politike SM još od 87g ( ti si tada vukao šerpice) i zato ne razumem tvoju opasku o tome da ja "podržavanjem neke politike" sam te oterao od kuće .
    Ako si bio preko Drine...ko te to onda oterao ? I ako si pobegao...koja te država udomila ?
    Zar ne misliš da nešto duguješ toj državi, barem zahvalnost ? Ili još žališ "kako si tamo negde lepo živeo...a ovde moraš da radiš " ? Ne shvatam te...ne razumem poriv da pljuješ narod koji te prihvatio, koji je najviše propatio zbog SM, koji je van svakoga zakona bombardovan od strane 20 zemalja.
    Tamo odakle si otišao su na vlasti svi oni iz 90-ih ...ovde nisu. Ovde se napravio pomak barem u tome (mada su sve drugo upropastili) . I ako si realan...zašto onda taj NATO ovoj državi ne vrati ono što joj je , na mala vrata i uz pomoć EU, bespravno oteo kada nije na vlasti garnitura koja je mnoge ojadila ? Zar samim tim ne dokazuje da mu cilj i nije bilo svrgavanje SM već parčanje Srbije ? E upravo zato....ja sam protiv NATO-a jer sve što propagira je RAT, OTIMAČINA I BEZAKONJE. Muka mi od ovih naših koji pocepaše kolena klečeći 9 godina...a dobijaju samo šamare (što i sleduje kukavicama i kapitulantima).
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  7. #157

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    E tako maleni . Vidiš da ne boli napisati više ?
    Mislim da sam bio jasan i u kratkim postovima...ako nisam ukazi mi na koji.
    Nego...nešto si pobrkao -
    Ovde pričamo o ulasku NATO...ne o ulasku u EU. A najveći deo posta ti posveti elaboraciji ekonomije EU. Verujem da ipak znaš da NATO je, prvenstveno, VOJNA organizacija i kao takva hijerarhijska i daleka od bilo kakve demokratije i ekonomije (ako zanemarimo činjenicu da služi za izazivanje ratova i tako afirmiše američku vojnu industriju pošto su standardi NATOa takvi da mnogi moraju sve da zamene od svojih oružja).
    Mislis da se ostale male clanice nisu uclanile zbog poboljsanja ekonomije??
    Lepo je što si realan i kažeš "dobijaju se samo mogućnosti" što ne znači da su naše vođe sposobne da ih iskoriste za dobrobit naroda (jer se to pokazalo mali milion puta).
    Znaci neka dodju jos nesposobniji pa da se i dalje kotrljamo niz brdo...
    Vidi...ja sam bio protiv politike SM još od 87g ( ti si tada vukao šerpice) i zato ne razumem tvoju opasku o tome da ja "podržavanjem neke politike" sam te oterao od kuće .
    Nisi me ti oterao vec politika koju propagiras kroz postove a totalno lici na demagogiju SM...
    Ako si bio preko Drine...ko te to onda oterao ? I ako si pobegao...koja te država udomila ?
    Da sam mogao da biram ne bi odabrao Srbiju ali vec kad zivim ovde postujem njene zakone...
    Zar ne misliš da nešto duguješ toj državi, barem zahvalnost ?
    Zahvalnost za sta? Imam svoje obaveze prema njoj, godinu dana vojske i 6 meseci rezerve kao direktna zakonska obaveza, placam porez i to je to ali da sam joj zahvalan za nesto...
    Ili još žališ "kako si tamo negde lepo živeo...a ovde moraš da radiš " ?
    To je tvoje misljenje i ne znam odakle si to zakljucio osim ako ne zelis da me omalovazavas...
    Ne shvatam te...ne razumem poriv da pljuješ narod koji te prihvatio, koji je najviše propatio zbog SM, koji je van svakoga zakona bombardovan od strane 20 zemalja.
    Navedi mi po cemu sam to pljuvao?
    Mislis da je Vukovar sravnjen po zakonu?
    Tamo odakle si otišao su na vlasti svi oni iz 90-ih ...ovde nisu. Ovde se napravio pomak barem u tome (mada su sve drugo upropastili) . I ako si realan...zašto onda taj NATO ovoj državi ne vrati ono što joj je , na mala vrata i uz pomoć EU, bespravno oteo kada nije na vlasti garnitura koja je mnoge ojadila ?
    Pomak u cemu? Ljudskim slobodama za koje vidim da se mnogo zalazes?
    Na zalost rat smo trazili rat smo i dobili pa izgubili...
    Zar samim tim ne dokazuje da mu cilj i nije bilo svrgavanje SM već parčanje Srbije ? E upravo zato....ja sam protiv NATO-a jer sve što propagira je RAT, OTIMAČINA I BEZAKONJE.
    Znaci svi su krivi samo ne mi? Korupcija, kriminal, bezakonje, inflacija, unistavanje institucija, odliv mozgova,... Nista nismo mogli spreciti?
    Muka mi od ovih naših koji pocepaše kolena klečeći 9 godina...a dobijaju samo šamare (što i sleduje kukavicama i kapitulantima).
    Naravno! Srbija se saginjati nece!
    Back in red!

  8. #158

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Ulaskom u NATO popravljaš ekonomiju ?
    Kako? Time što svo svoje naoružanje možeš da baciš u staro gvožđe, što ćeš sve morati da platiš debelo USA i što ulaziš u vazalni položaj ? Pazi...onaj koji nametne svoje standarde on ima monopol i zgrće silne novce jer je jedini (pišljiv metak ćeš morati kupovati od njih...a to košta i znači da nikada nećeš moći da se suprostaviš tome pošto sve sa čime bi se suprostavio proizvodi baš tvoj protivnik).
    Ja napredak nisam zamišljao tako . A priča (kud svi turci...tu i ćelavi Mujo) je čoporatizam...koji nikada nisam vario, pa shvatih da ga i ti ne mirišeš jer si pominjao kolektivno ludilo 90- ih (koje je prvo počelo preko Drine...ako ćemo pošteno).
    Nego...time što volim svoju zemlju sam blizak politici SM ? Koliko se ja sećam...6 njih je bilo odgovorno za ludilo 90-ih, ne samo jedan. I za divno čudo...sa one strane Drine i dalje vladaju tih 5...ovde (hvala bogu) ne vlada više SM.
    Vidiš...ja bih voleo da neko iznese stvarne ekonomske efekte menjanjem svojim mm standarda za inčne standarde NATO-a. Inače....ne smatram da je sama organizacija vojnih snaga neke zemlje nešto što je nemoguće uraditi bez NATO-a. Znači...doktrinu je moguće sprovesti ako se definiše osnovni zadatak vojske, nema potrebe da menjam čak i čizme.
    Čemu ta inicijativa ? Niti nam ko to traži, niti nam ko to nudi...niti nam je potrebno da bankrotiramo. Veći katolici od pape ?
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  9. #159
    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Prijateljima ? Koji su nas bombardovali ? Predlažeš da postanemo poturice ? A čak nam niko to i ne traži ? Da šenimo i ližemo ruku koja nas je tukla ?
    Blago tebi.

    Sivi, zaboravio si, namerno ili slucajno, da je i Hitlerova Nemacka nekada davno bombardovana i to do temelja i sada je Hitlerova Nemacka PROSLOST, a najveci prijatelji i saveznici su im bas oni koji su ih bombardovanjem spasli od Hitlera! Nisam nikada primetio da je Nemacka senila i lizala ruke onima koji su ih "tukli". Tako je i sa Milosevicevom Srbijom. Iako nismo bili bombardovani do temelja ipak uspeli smo da se oslobodimo Miloseviceve diktature i Miloseviceva Srbija je sada PROSLOST! Danas smo zaokruzeni drzavama koje su clanice NATO pakta ili ce to uskoro biti. Zar nas one bombe nisu naucile da je lepse imati za komsije prijatelje umesto neprijatelje? Da li je NATO pakt bas najbolje resenje za Srbiju? Ne znam, ali znam da danas nemamo boljeg resenja! Nama je mesto tamo gde su sve nase komsije i vecina prijatelja. Srbija treba otvorenih ociju da gleda u buducnost a ne da stalno gledamo u mracnu proslost.

    Citat JOHNNY DUGI kaže: Pogledaj poruku
    Apsolutno sam protiv ulaska u prokleti NATO svih jugoslavenskih republika. Da je bio referendum oko ulaska u NATO U Hrvatskoj večina bi glasala protiv ulaska u NATO. Za mene su George W. Bush kao i Bill Clinton ratni zločinci i trebalo bi im sudit za ratne zločine koje su počinili u Iraku , odnosno Jugoslaviji 1999,g. Uvjek sam bio protiv Amerike jer ona je neprijatelj komunizma pa tako i Jugoslavije. Amerika je dala velik obol u rušenju Jugoslavije. Mrzim Ameriku i zbog rata u Vijetnamu i zbog rušenja i ubojstva Sadama Huseina i zbog stalnih pokušaja da ubiju Fidela Castra i zbog toga što je Amerika odobrila bolivijskoj vojsci da ubije legendarnog comandanta Ernesta Che Guevaru.

    Zaboravio si da dodas da mrzis Ameriku zato sto je, zajedno sa saveznicima, unistila Hitlera i njegove naciste, Musolinija i njegove naciste, Milosevica i njegove...
    Poruku je izmenio Turkmenbashi, 05.10.2009 u 17:50 Razlog: Spojeni uzastopni postovi

  10. #160

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Citat Podbarac kaže: Pogledaj poruku
    Sivi, zaboravio si, namerno ili slucajno, da je i Hitlerova Nemacka nekada davno bombardovana i to do temelja i sada je Hitlerova Nemacka PROSLOST, a najveci prijatelji i saveznici su im bas oni koji su ih bombardovanjem spasli od Hitlera! Nisam nikada primetio da je Nemacka senila i lizala ruke onima koji su ih "tukli". Tako je i sa Milosevicevom Srbijom. Iako nismo bili bombardovani do temelja ipak uspeli smo da se oslobodimo Miloseviceve diktature i Miloseviceva Srbija je sada PROSLOST! Danas smo zaokruzeni drzavama koje su clanice NATO pakta ili ce to uskoro biti. Zar nas one bombe nisu naucile da je lepse imati za komsije prijatelje umesto neprijatelje? Da li je NATO pakt bas najbolje resenje za Srbiju? Ne znam, ali znam da danas nemamo boljeg resenja! Nama je mesto tamo gde su sve nase komsije i vecina prijatelja. Srbija treba otvorenih ociju da gleda u buducnost a ne da stalno gledamo u mracnu proslost.




    Zaboravio si da dodas da mrzis Ameriku zato sto je, zajedno sa saveznicima, unistila Hitlera i njegove naciste, Musolinija i njegove naciste, Milosevica i njegove...
    Podbarac, da prostiš, sereš mnogo.

    J'be mi se za tvoje, moje, bilo čije mišljenje o liku i delu Slobodana Miloševića.
    Nije nam se svideo, smenismo ga. No, ne bitno.

    Ali tvoje izjednačavanje njega i Hitlera je više nego degutantno.
    Ni sam nisi svestan šta tvoje reči inpliciraju.
    Da ti pojasnim, time kažeš da je i Srbija bila isto što i onomad Nemačka, fašistička i okupatorska zemlja.
    Ugrizi se koji put za jezik, pre nego što prospeš neku tešku filozofsku misao.

    Možemo sada ako želiš i da analiziramo razloge zbog kojih su nas bombardovali.
    Da li bi uspeo da te razuverim ili ne je manje bitno.
    Ali sigurno je da nas nisu bombardovali zbog Slobodana Miloševića.
    A isto tako nisu oni plakali nad sudbinom šiptara na Kosovu.
    Bombardovali su nas jer im se digao k'rac i morali su da ga umoče.
    Njima je trebala baza u ovom delu Evrope. I tačka.
    I da je Đinđić bio na Slobinom mestu, isto bi nam se pisalo.

    No, da ne širim priču. Rekoh već šta sam hteo: Niko od nas nije bio fašista, niko od nas nije bio okupator i zato nemoj da budeš toliko vulgaran da porediš Miloševića i Hitlera.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  11. #161

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Ulaskom u NATO popravljaš ekonomiju ?
    Kako?
    Pogledaj ekonomsku snagu drzavica clanica NATO...
    Time što svo svoje naoružanje možeš da baciš u staro gvožđe, što ćeš sve morati da platiš debelo USA i što ulaziš u vazalni položaj ? Pazi...onaj koji nametne svoje standarde on ima monopol i zgrće silne novce jer je jedini (pišljiv metak ćeš morati kupovati od njih...a to košta i znači da nikada nećeš moći da se suprostaviš tome pošto sve sa čime bi se suprostavio proizvodi baš tvoj protivnik).
    Klasican srBski stav...nemoj da bi neko zaradio na meni osim mojih tajkuna...
    Ja napredak nisam zamišljao tako . A priča (kud svi turci...tu i ćelavi Mujo) je čoporatizam...koji nikada nisam vario,
    Kako si ga ti zamisljao maestro?
    pa shvatih da ga i ti ne mirišeš jer si pominjao kolektivno ludilo 90- ih (koje je prvo počelo preko Drine...ako ćemo pošteno).
    Posteno??? Tesko Srbina napaliti kada mu das oruzje... Video svojim ocima... Ko mu dao oruzje?
    Nego...time što volim svoju zemlju sam blizak politici SM ?
    Jedno je voleti zemlju a drugo podrzavati politiku koja te vodi na dno...
    Koliko se ja sećam...6 njih je bilo odgovorno za ludilo 90-ih, ne samo jedan. I za divno čudo...sa one strane Drine i dalje vladaju tih 5...ovde (hvala bogu) ne vlada više SM.
    Koliko se secam samo je 1 imao stvarnu kontrolu nad vojskom...
    Vidiš...ja bih voleo da neko iznese stvarne ekonomske efekte menjanjem svojim mm standarda za inčne standarde NATO-a.
    Mozda progledas od 1. januara kad te puste da proviris kod njih u dvoriste...
    Inače....ne smatram da je sama organizacija vojnih snaga neke zemlje nešto što je nemoguće uraditi bez NATO-a. Znači...doktrinu je moguće sprovesti ako se definiše osnovni zadatak vojske, nema potrebe da menjam čak i čizme.
    Čemu ta inicijativa ? Niti nam ko to traži, niti nam ko to nudi...niti nam je potrebno da bankrotiramo. Veći katolici od pape ?
    Jbt pricas kao da smo puni mladih svezih mozgova koji od ove zemlje prave u najmanju ruku Svajcarsku...

    I ako vec polemisemo i zelis da ti nasiroko pisem onda makar odgovaraj na postavljena pitanja...
    Back in red!

  12. #162

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    Pogledaj ekonomsku snagu drzavica clanica NATO...
    Albanije? Sorry morao sam

    Ekonomija ne bi sama po sebi procvetala ulaskom u NATO, ali bi sigurno Srbija postala primamljivija za investicije nekih država. A opet sa druge strane, ne znam da li bi ostali atraktivni za neke druge države, najpre Rusiju. Rusija još uvek nije započela neke kapitalne projekte koji su najavljivani u Srbiji, najpre mislim na gasovod. A ulazak u NATO bi sigurno ohrabrio sadašnje članice da više investiraju u Srbiju, odnosno priliv investicija bi bio znatno veći i brži mada članstvo u NATO nije jedina preporuka za to.

    Što se tiče okruženja, već je komentarisno o tome. Mi NATO ne smatramo svojim protivnikom već partnerom. Kako god to zvučalo. U suštini možemo ovako u nedogled da budemo neutralni i da gledmo šta NATO radi u okruženju i da se pri tome ama baš ništa ne pitamo. Ne znam samo koliko je sve to realno i održivo. U NATO nas niko nije ni zvao, realno, što ne znači da jednoga dana nećemo dobiti poziv odnosno izraziti želju za članstvom. Trenutno je raspoloženje naroda takvo da većina nije za ulazak u alijansu, to pokazuju valjda sva moguća istraživanja u Srbiji. Zato se ovo pitanje još uvek ne postavlja u Srbiji zvanično iako sam siguran da se u vojnim i državnim krugovima ovo pitanje dugo razmatra. Odluka će svakako biti na političarima. Uostalom, memento je rekao šta je suština. Tako da će se ovo pitanje za sada odlagati i odlagati.



  13. #163

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Albanije? Sorry morao sam
    Pogledaj Albaniju i Srbiju pre 20 godina i sada?
    Ekonomija ne bi sama po sebi procvetala ulaskom u NATO, ali bi sigurno Srbija postala primamljivija za investicije nekih država.
    Naravno da ne bi procvetala ali da je to uslov za bolji investicioni imidz Srbije, definitivno.
    A opet sa druge strane, ne znam da li bi ostali atraktivni za neke druge države, najpre Rusiju. Rusija još uvek nije započela neke kapitalne projekte koji su najavljivani u Srbiji, najpre mislim na gasovod.
    Znaci gasovod moze kroz NATO drzavu Bugarsku a ne moze kroz Srbiju?

    A ulazak u NATO bi sigurno ohrabrio sadašnje članice da više investiraju u Srbiju, odnosno priliv investicija bi bio znatno veći i brži mada članstvo u NATO nije jedina preporuka za to.
    Naravno da nije, potrebno je sloziti mnogo kockica i mnogo rada.
    Back in red!

  14. #164

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    1.Pogledaj ekonomsku snagu drzavica clanica NATO...

    2.Klasican srBski stav...nemoj da bi neko zaradio na meni osim mojih tajkuna...

    3.Kako si ga ti zamisljao maestro?

    4.Posteno??? Tesko Srbina napaliti kada mu das oruzje... Video svojim ocima... Ko mu dao oruzje?

    5.Jedno je voleti zemlju a drugo podrzavati politiku koja te vodi na dno...

    6.Koliko se secam samo je 1 imao stvarnu kontrolu nad vojskom...

    7.Mozda progledas od 1. januara kad te puste da proviris kod njih u dvoriste...

    8.Jbt pricas kao da smo puni mladih svezih mozgova koji od ove zemlje prave u najmanju ruku Svajcarsku...

    I ako vec polemisemo i zelis da ti nasiroko pisem onda makar odgovaraj na postavljena pitanja...
    Da ne kažeš da sam nevaspitan evo udovoljiću ti:
    1. Ja tebe pitah koji su ekonomske računice...ti meni samo presnu lažu zasnovanu na čemu ? Utisku ? Snažne su samo neke (iako su debelo se odrozali u ovoj krizi) a to sigurno nije zato što su u NATO-u.
    2. Ej...da li si čuo za spoljni deficit i suficit ? Kupujte domaće ? Pa svakom normalnom je u interesu da više izveze nego da uvozi. Pogotovo ako taj uvoz znači zavisnost od druge države. Postoje i strateške sirovine (pšenica, šećer, so...i sl. što svaka zemlja drži "za ne daj bože). A što se tiče tajkuna...to treba rešiti sa ovom vlašću. Nego..misliš da su strani tajkuni bolji od domaćih ? Gulikoža je gulikoža.
    3. Ja sam zamišljao da svako misli svojom glavom...a ne da srlja u čoporima na neke druge.
    4. Aha...a zašto je srbima preko Drine trebalo oružje ? Da šenluče na svadbama? Ili da sačuvaju glave od "demokrata" od kojih si i sam pobegao jer su idealni ? Pogotovo kada ih stranci naoružaju i podstaknu na krvoproliće.
    5. Jedno je voleti svoju zemlju, a drugo je mrzeti one koji nisu iste vere ili narodnosti kao ti. Verujem da si se uverio u to. Ja nisam mrzeo nikoga.
    6. Koliko se sećam i Slovenačkom "vojskom" je neko zapovedao. A Tuđman se ponosio svojim ZNG, MUP-om , crnokošuljašima i sl. Kadijević je hrvat, Tus hrvat, Lončar hrvat, Mesić hrvat...to je ekipa koja je vodila SFRJ u ta vremena. O čemu ti pričaš ?
    7. Ja sam te zapadne zemlje video i pre 90-ih i sada. Sada...nisu sjajni jer im je Srbija sjebala banke pa su imali ekonomsku krizu . Usput...pogledaj koliko su otpustili radnika..i koliko njih drhće da će završiti na ulici.
    8. Zašto bih sumnjao u pamet ljudi ovde ? Uverio sam se da imamo mnogo pametnih i sposobnih (a neki su preko se dokazali) ..pre je problem političke volje (političari žele da se za sve pitaju i odlučuju a boje se sposobnih).
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  15. #165

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    Pogledaj Albaniju i Srbiju pre 20 godina i sada?
    Da ali Albanija nije ušla u NATO pre 20 godina nego ove godine efekti tek treba da se vide kroz xx godina.


    Znaci gasovod moze kroz NATO drzavu Bugarsku a ne moze kroz Srbiju?
    Pa nije sve tako crno-belo. Može i kroz Mađarsku, Rumuniju, Poljsku,... mnogo NATO država kroz koje ideu ruske cevi. Rusi uopšte nisu blagonakloni kada je ulazak Srbije u NATO u pitanju, uopšte kada je širenje NATO pakta u pitanju, to je za Ruse jako osetljivo pitanje iz poznatih razloga i takva eventualna odluka Srbije ne bi naišla na odobravanje kod Rusa. Seti se samo vežbe koja je trebala da se održi u Gruziji i reakcije iz Rusije. Čitaj malo i izjave ruskog amasadora Da se ne lažemo, Rusima i nije neki interes taj gasovod kroz Srbiju, a Srbima jeste. A na širenje NATO pakta neće gledati blagonaklono. A tu je i politika Rusije prema statusu KiM što je i dalje jedan od prioriteta Srbije, tako da ne verujem da ćemo seći granu na kojoj sedimo trenutno.



Strana 11 od 13 PrvaPrva ... 910111213 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •