Да ли сте за улазак Србије у НАТО? - Strana 2

Prikaz rezultata glasanja: Da li ste za ulazak Srbije u NATO?

Učesnika ankete do sada
95. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Да

    31 32.63%
  • Не

    64 67.37%
Strana 2 od 13 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 185
  1. #16

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Jedno DA je moje, mada ne insistiram, bas mi je svejedno.
    Лицемерно. Против смо значи ратова и погибије наших момака у ратовима од 91, а ради смо дочекивати их у ковчезима из Ирака.

  2. #17

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Браво Fishguy!

    05.09.2007, BEOGRAD
    Izvor: PRESS
    intervju - Aleksandar Vučić, generalni sekretar SRS
    NEĆEMO U NATO I EU

    Srbija ne treba da bude član NATO, jer nas je on bombardovao i ubijao, ali ni članica Evropske unije ukoliko i oni budu učestvovali u otimanju Kosova

    Srbija ne treba da postane član NATO pakta jer su nam 1999. bombardovali zemlju i ubili stotine ljudi. Ukoliko i EU bude učesnik u otimanju Kosova, onda je jasno da ne treba da budemo ni deo ove organizacije, kaže za Press generalni sekretar SRS-a Aleksandar Vučić.

    - Velike sile će odrediti put Srbije, ali ne mogu da odrede kako ćemo se mi ponašati. Ukoliko EU bude učestvovala u otimanju Kosova od Srbije, mislim da samo duševni bolesnik i politički mazohista može da bude za ulazak u EU. Ako nam otmu Kosovo, svako ko se bude zalagao za EU poručuje da želi da ga Zapad svakog dana još više udara motkom u glavu, jer će ih tako još više voleti! Ako nam EU otme Kosovo, pitanje da li želimo u Uniju je pitanje da li je neko normalan ili ne - smatra Vučić.

    Kosovo je najvažnije pitanje u Srbiji

    Ustavni zakon određuje da se izbori moraju raspisati do kraja ove godine.

    - Kosovo je danas najvažnije pitanje u Srbiji. Važnije i od izbora. Izbori nisu cilj sami po sebi, već je država u pitanju. Valjda je osnova Ustava Srbije da se sačuva država. Važnije je, ma šta mislili u DS-u, da se sada prvo reši Kosovo, pa da idemo na izbore. Zamislite izbornu kampanju u decembru kada će se doneti odluka o Kosovu. Zato me čudi predsednik DS-a Boris Tadić, koji se neodgovorno i neozbiljno ponaša prema građanima Srbije. Govoreći o predsedničkim izborima, on je uputio poruku prvo vi mene podržite na izborima, a potom rešavajte Kosovo"! Poruka je moja fotelja je važnija od Srbije". To nije u redu.

    Međutim, većina građana Srbije je za ulazak u EU.

    - Svako ko je za EU neka zna ovo. Izvestilac Evropskog parlamenta Jelko Kacin bio je nedavno u Beogradu i razgovarao je sa Tomislavom Nikolićem. Nikolić mu je rekao da se SRS zalaže za evropske vrednosti, ali da ne može da pristane da nam EU uzme Kosovo. Posle toga, Kacin je na konferenciji za medije, govoreći o procesu pridruživanju Srbije EU, jasno rekao da Srbija sa Kosovom nikad neće potpisati ovaj sporazum. Samo Srbija bez Kosova može u EU!

    Da li podržavate predlog DSS-a da Srbija nikad ne bude član NATO?

    - Ne možemo mi da podržimo ili ne taj predlog, jer je to naš stav, koji je svima odranije poznat. Srbija ne treba da bude član NATO jer nas je bombardovao. Oni su ubijali nađe građane! Smatram da je DSS ušao u ovu retoričku kampanju" oko Kosova jer je shvatio da će nestati u vladi sa DS-om! Koštunica je to shvatio, i to je pravi razlog zbog kog njegova stranka tako govori o Kosovu. Moraju da se razlikuju od DS-a. Ali suština je ista: to je dosovska vlada, koja sedam godina nije ništa dobro uradila za građane Srbije.

    U srs nema mekih i tvrdih struja

    Posle poslednjih medijskih nastupa Maje Gojković mnogi su podelili" SRS na tvrdu i meku struju.

    - Što se tiče Maje Gojković, ona je član Centralne otadžbinske uprave SRS-a. A drugo, hvala na pitanju, ali SRS je dobro. Čuo sam i da je Maja Gojković protekle nedelje imala vrlo dobar razgovor sa Tomislavom Nikolićem. Nisam prisustvovao, ali sam čuo da je bio vrlo dobar sastanak. Nema nikakvih mekih i tvrdih struja u SRS-u. Postoji samo jedna struja - za Srbiju.

    Da li pitanje Kosova treba da odloži raspisivanje predsedničkih i lokalnih izbora u Srbiji?

    - Kada govorimo o tome, moramo da znamo činjenice. Prva je da će, prema svim informacijama, SAD, ali i EU pokušati jače nego ikad da u decembru donesu odluku o nezavisnom Kosovu. Taj pritisak će biti strašan, jer Amerika ne želi da u svoju izbornu godinu uđe sa problemom Kosova i zato će učiniti sve da priču o Kosovu završe do katoličkog Božića, krajem decembra. Ako se to dogodi, onda u Srbiji nećemo imati predsedničke i lokalne izbore, već u martu idemo na izborne na svim nivoima! Pa, nećemo valjda dozvoliti da nam otmu Kosovo, a da se u Srbiji ništa ne promeni! Mi jedva čekamo izbore, ali ni ja ni SRS ne bismo voleli ovu varijantu.

    Šta ukoliko se sudbina Kosova ne reši u decembru?

    - Ukoliko u decembru bude povoljna situacija oko Kosova, nemamo ništa protiv da se do kraja godine raspišu predsednički i lokalni izbori, kako i predviđa Ustavni zakon.
    S. MARJANOVIĆ
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  3. #18

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Evo da se potpišem pored svog NE. Obrazloženje je dovoljno dobro napisano u početnom postu.
    Scar tissue is stronger than regular tissue. Realize the strength, move on.

  4. #19

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Jok, breeee !
    Kuda tako urno ti ratniče hodis ?
    Ka sudbini !

  5. #20

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Ne i to veliko NE!
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  6. #21

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Sve analize o ulozi NATO alijanse potvrdile su da je jedan od najbitnijih rezultata pripremanja svakog kandidata za NATO koji automatski "olakšava dijalog sa alijansom", uključujući aktivnosti u okviru Partnerstva za mir, slabljenje Vojske koja na kraju nije u stanju da brani i odbrani svoju teritoriju. Jedan od jasnih primera za ovu tezu možemo naći u nekoliko država, a prvo bismo se osvrnuli na Bugarsku, čija je odbrambena strategija potpuno podređena strategiji NATO.

    Bugarska je ukinula Komandu operativnih snaga, Komandu za specijalne operacije, Istočnu i Zapadnu komandu kopnenih snaga, Taktičku avijacijsku komandu, Komandu vazdušne odbrane, umanjila je broj pripadnika oružanih snaga, iako je želela da ga sačuva na nivou 45.000 vojnika. Sve u svemu, svoju državnu teritoriju Bugari planiraju i jedino mogu, da brane samo sa istočne strane.

    Turska kao "večiti" osvajač bugarskih teritorija mogla bi to da učini bez problema, kao i mnogo puta ranije. Osim toga Bugarska često kupuje vojnu tehniku i opremu od već preporučenih proizvođača, što je obaveza na koju se obavezala posle ulaska u NATO. Ovakva pozicija pojačava bugarsku zavisnost od vodeće članice bloka - SAD.

    Za Srbiju bi ovo značilo da je saglasna sa bombardovanjem 1999 i da ne traži nikakvu nadoknadu štete.
    In vinas veritas

  7. #22

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Nikako.....
    Objasnjenja ima vec i vise nego dovoljno.....

  8. #23

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Nisam za ulazak Srbije ni u NATO ni u bilo kakve integracije sa kojima smo do sada "loše poslovali" i u svojoj naivnosti ili neznanju izvlačili samo deblji kraj... Što ne bi počeli da razmišljamo o nekoj neutralnosti?... Za promenu...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  9. #24

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    NATO - ne
    EU - da
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  10. #25

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Neko je poredio ratove na našim prostorima i ratove u kojima učestvuje nato! Glupost, nemaju ništa jedno sa drugim!

    Ovo kod nas su bili nacionalni ratovi, započeti i vođeni od strane onih ljudi, koji na žalost i dan danas u zemljama u okruženju, pa i kod nas, imaju veliku podršku u narodu. Ti ratovi su bili besmisleni (kao i svaki rat doduše) i u njih se odlazilo mobilizacijama i prinudama, a mali deo onih, naivnih, su tamo odlazili i ginuli zarad "višeg" cilja, dok su im starešine i komandanti dobrovoljačkih gardi pljačkali i zgrtali silan novac trgujući oružijem, naftom, drogom i cigarama! Naravno da sam protiv tih i takvih ratova, ko ne bi bio, osim onih koji sada imaju milione, koje su u to vreme pokrali! Naravno da sam protiv ljudi koji pozivaju na ratove (kojoj god naciji da pripadaju). Srećom, sada su mnogi od njih u zatvorima ili u ilegali i dobro bi bilo da tako i ostane! O ovim najvažnijim pokretačima zla, koji su sva trojica, preminuli, ne želim da trošim reči!

    Neko spominje dočekivanje kovčega iz Iraka? Dakle... uslov da bi uopšte ušli u nato jeste profesionalizacija vojske, ili odrađen dobar deo reforme oružanih snaga, koje bi kasnije vodile ka profesionalzaciji. U tim uslovima, nema prisile niti mobilizacije za odlazak u rat. Tamo idu profesionalni vojnici, koji su pre upisa u vojne škole i akademije, znali šta upisuju i koji su znali da bi u jednom trenutku mogli da završe na frontu u nekoj od zemalja trećeg sveta, u kojima na žalost još uvek traju neki, verski, teroristički ili kakvi već ratovi. Pa, ko voli neka izvoli, to je profesija. Ja lično nikada ne bi bio vojnik i mene sigurno u Iraku nećete videti.
    Tako su i ovi nesretnici, iz svetskih država koje su nas bombardovale, bili samo profesionalci u svom poslu i nisu imali pojma gde idu i zašto sada oni gađaju ionako već napaćeni srpski narod! Oni nisu gađali Novi Sad zato što mrze Novosađane!!! A recimo, Hrvati su gađali Šid iz čiste nacionalne mržnje, ili onaj nesretnik što je naredio da se gađa Dubrovnik, obest i mržnja! Dosta je toga, bilo ne ponovilo se!

    E sada, zašto smo mi postali meta, a ne partner u nato-u i ko je doprineo tome da nas nazivaju divljacima.... moglo bi se naširoko... ono što mene barem malo teši, jeste činjenica da u Srbiji ima sve manje ljudi kao što su bili miloševići, da ima sve manje šešelja, arkana, legija i ostale bagre, a da počinju da stasavaju ljudi koji imaju puno pravo da nose to srpstvo na plećima... ljudi kao što su npr. Novak, Jelena i Ana (a ima ih mnogo više, ne samo u sportu), koji razbijaju stereotipe o ovoj zemlji i nama kao narodu. Patriotizam na delu...

    Neko je umesto nas napravio pogrešnu procenu, zamerajući se svetu, da bi imao kontrolu nad pljačkanjem sopstvenog naroda i nad švercom, a danas se od nas traži da ponovo činimo istu grešku, kao da nismo već dovoljno ispaštali zbog grešaka socijalističko-radikalske politike? Neka hvala! I koliko god se nekima to ovde ne sviđalo, nama treba garant za mirnu budućnost, bojim se da su to evropske i evro-atlantske asocijacije! Ni meni nisu omiljene, ali ako gledamo sopstvene interese, onda nemamo drugu opciju!

  11. #26

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    cek prvo da udjemo u eu ....

    ne verujem da bi uopste moglo da se udje u nato.
    i ne verujem da je nas narod za nato..

    p.s. ma nema sanse za nato. odgovor je NE

    naime sada sam se setila da pripadati jednoj takvoj skupini znaci biti obavezan i slati vojnike u ratove koje nato "zakuva". jeste da se radi o dobrovoljcima koji kao primaju ne znam koju lovu, ali opet rat je rat...daleko bilo...

    iz italije u irak su odlazili dobrovoljci iz najsiromasnijih krajeva italije...i mnogi nisu vise zivi..

    ne odgovo je NE!
    all we need is love...

  12. #27

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Ja sam da mi udjemo u NATO

    Oni su bili ušli kod nas, što bi rekli ka..li su nas i mislim da nam je dosta bilo. Ajde da mi sad udjemo kod njih.
    trt mrt zivot ili smrti

  13. #28

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Preveliki je ulog, da bi Srbija rekla NE, kada se bude doslo do tog pitanja.
    Uveren sam da ce i Srbija, i okolne zemlje kad tad biti NATO clanice.
    Ako neki tvrde licemernost iza toga (citaj jedan prethodni post), mogu samo tvrditi da su oni licemerni jer uzimaju pravo da cene druge, pri tom deklarisajuci svoje stavove apsolutno ispravnim. Cemu uopste diskusije na temu ako su pocetne postavke po nekima apsolutno tacni?

    Kao drugo kada svi budu za NATO, da li ce necija deca ili unuci biti protiv?
    Koliko ja znam narod, cim se stvori kriticna masa javnog mnenja, ostali ce se automatski pripojiti ideji...

  14. #29

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    O kakvom je ulogu rec?
    I zasto bi Srbija rekla DA?
    Sta time dobija? (osim obaveza kod pojedinih vojnih industrija)
    Bolje je razmisljati o ekonomskom nego o vojnom bloku.
    Buduci ratovi ce se voditi ekonomijom i energeticima...
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  15. #30

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Naravno da je ekonomija presudna.
    Kada bude preskupo odrzavanje sopstvene armije, bit ce jeftinije prikljuciti se NATOu.

    Napominjem da trenutno prakticno ni ne posedujemo armiju (unistena vojna infrastruktura, slaba proizvodna ekonomija koja nije u stanju da odrzi vojnu industriju). Srecom ne postoji ni pretnja (a da postoji, paradoks je da bi verovatno NATO postupila protiv te pretnje!

    Medjutim koliko se ja razumem u vojnu filozofiju (da ne trazim pogodniju rec) sama smisao naoruzavanja u miru je bas postizanje ravnoteze sa potencijalnim pretnjama, pa cak i prema neutralnim silama.
    Po toj logici je NATO najjeftinije resenje za nas, tim pre sto time cemo i sam NATO eliminisati.
    Opet naglasavam, ne razumem se u problematiku ali postavljam tezu da ne kroji samo politika samo vojno opredeljenje, vec mehanizam deluje i u obrnutom pravcu. Znaci pristupanje NATOu moze da stabilise unutrasnju politiku, kao sto ce je stabilisati i sam ulazak u EU.

    Naravno ako bi bilo referenduma, pitanje ce biti prosto, DA ili NE.

    Na politickim partijama je da to prevode na nas jezik i da kazu na primer:
    Vase nepristupanje NATOu ce vama, vasoj deci i deci vase dece kostati 10 000 dinara trosaka, na svako zaposleno lice, tj. sa vase plate cete izvojiti za jedan radni vek od 35 godina (35 X 12 X 10.000 = 4.200.000 din) oko 50.000 EUR.
    Kada se cena nacionalnog ponosa pretvori u eure, mnogi ce poceti da misle o eurima. Te pare se mogu potrositi za skolovanje svoje dece. Pametnija deca ce se lakse penjati lestvicom Evropske hijerarhije... Itd, itd, itd...
    Poruku je izmenio biterlemon, 14.04.2008 u 14:42

Strana 2 od 13 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •