Tabloidi
Prikaz rezultata 1 do 11 od ukupno 11

Tema: Tabloidi

  1. #1

    Tabloidi

    Poznato je da se tabloidi bave, u većini slučajeva, trivijalnim stvarima, zavirivanjem u tuđe spavaće sobe, ko se napio, ko je koga prevario i dr. Osim što se bave "događajima" na estradi, često se, na posredan način, dotaknu i politike. Ovog puta je to slučaj sa dnevnim listom (tabloidom) "Kurir". U njemu se, na najgrublji način vređa naša istaknuta glumica Mirjana Karanović, iz razloga što prihvata da igra uloge u kojima se naši "neprijatelji", muslimani i Albanci ne prikazuju na način na koji bi voleli da se prikazuju. Verovatno bi Karanovićka rebala da odbije sve uloge koje joj se nude i da igra u našim filmovima koji bi veličali naše "heroje", znate već koje.
    Krajnje je vreme da se, na neki način, stane na put "patriotskom" trojstvu naših tabloida "kurir", "Pravda" i "Press". Oni nemaju drugu ulogu, sem da truju ionako krhke kulturne, političke i druge odnose među, donedavno zaraćenim stranama, odnose koji su teško i sporo uspostavljeni.

  2. #2

    Odgovor: Tabloidi

    A sta bjese sa slobodom stampe Neznam zasto ali nekako mi se cini da mi taj proces demokratizacije bas i nismo najbolje shvatili. Dok sa jedne strane pjenimo o losim stvarima cenzure koju smo imali za vreme Tita a potom i Slobe sa druge strane 'ocemo, danas, da bojkotujemo Kurir, Press i sve one sto nam ne pisu uz dlaku. Mjenjamo li se mi uopste???
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  3. #3

    14 Odgovor: Tabloidi

    Citat swba kaže: Pogledaj poruku
    Mjenjamo li se mi uopste???

    Šti bismo se mi menjali - kada smo toliko jaki da možemo da menjamo ceo svet... Tako da je '' tabloidna štampa '' mačji kašalj...

    Sloboda izbora - ako hoćeš - čitaj, ako nećeš - niko te ne tera... Jednostavno, zar ne?
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  4. #4

    Odgovor: Tabloidi

    Chini mi se da ljudi ne shvataju demokratiju bash najbolje, a ni slobodu govora...

    Naime, demokratija ne znachi da svako mozhe da radi shta hotje, i kako hotje, demokratija je samo josh jedan vid politichkog uredjenja... Niko ne brani ni jednom tabloidu da pishe neshto, ali ako nemaju dokaze za to shto pishu, a nikad nemaju, i ako svesno i namerno nekog blate, narushavaju mu ugled, i sve u svemu, ukratko sve ono shtotri navedena tabloida rade, oni nigde u svetu netje dugo raditi... Netje ih drzhava zatvoriti, ali tje sudski biti doterani do bankrota tuzhbama oshtetjenih strana...

    Citat OPŠTA DEKLARACIJA O PRAVIMA ČOVEKA kaže:
    Član 19.
    Svako ima pravo na slobodu mišljenja i izražavanja, što obuhvata i pravo da ne bude uznemiravan zbog svog mišljenja, kao i pravo da traži, prima i širi obaveštenja i ideje bilo kojim sredstvima i bez obzira na granice.
    Gde je granica slobode izrazhavanja?

    Citat Wikipedia kaže:
    Hate speech is a controversial term for speech intended to degrade, intimidate, or incite violence or prejudicial action against a person or group of people based on their race, gender, age, ethnicity, nationality, religion, sexual orientation, gender identity, disability, language ability, moral or political views, socioeconomic class, occupation or appearance (such as height, weight, and hair color), mental capacity and any other distinction-liability.
    -----
    Govor mrzhnje je kontroverzni termin za izrazhavanje usmereno da degradira, zaplashi, ili navede na nasilje ili shtetno delovanje protiv osobe ili grupe ljude, zasnovano na njihovoj rasi, polu, godinama, etnichkoj pripadnosti, nacionalnosti, religiji, seksualnoj orijentaciji, polnom identitetu, invaliditeta, jezichih mogutjnosti, moralnih ili politichkih shvatanja, socijalno ekonomske klase, zanimanja ili pojave (kao shto je visina, tezhina, i boja kose), mentalnog kapaciteta, i bilo koje druge odlike.
    Da li vam ovo deluje poznato? Da zhivimo u normalnoj drzhavi, ove tri novine ne bi opstale duzhe od nedelju dana... Ali poshto zhivimo u magichnoj zemlji Srbiji...

    Na primer, u normalnoj drzhavi, posle izjave poput one koju tju da navedem, dotichna persona ne bi vishe mogla da prismrdi bilo kakvoj drzhavnoj funkciji, a kamoli da ostane, i nastavi da iznosi takve izjave:
    Citat Velimir Ilić kaže:
    Koje su to vashe pare? Shta, od kukuruza i pshenice ste to zaradili? To je toliko profitabilan posao?
    Citat Velimir Ilić kaže:
    Vama Srbija daje novac, ali vi ne znate da ulozhite i ne znate da radite. Vi ste trutovi u Vojvodini koji samo uzimaju pare. Ko su vam kadrovi u Vojvodini? Da vam nije ovih radnih ljudi, ovih izbeglica... Vi zhivite na njihovoj muci i nesretji
    Da smo u normalnoj drzhavi, svaki od 2 miliona gradjanki i gradjana Vojvodine bi mogao da tuzhi dotichnog, a verovatno i drzhavu, jer se niko iz Vlade nije oglasio povodom njegovih klevetanja...


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  5. #5

    Odgovor: Tabloidi

    Citat Galahad kaže: Pogledaj poruku
    Chini mi se da ljudi ne shvataju demokratiju bash najbolje, a ni slobodu govora...

    Naime, demokratija ne znachi da svako mozhe da radi shta hotje, i kako hotje, demokratija je samo josh jedan vid politichkog uredjenja... Niko ne brani ni jednom tabloidu da pishe neshto, ali ako nemaju dokaze za to shto pishu, a nikad nemaju, i ako svesno i namerno nekog blate, narushavaju mu ugled, i sve u svemu, ukratko sve ono shtotri navedena tabloida rade, oni nigde u svetu netje dugo raditi... Netje ih drzhava zatvoriti, ali tje sudski biti doterani do bankrota tuzhbama oshtetjenih strana...
    Pazi, daleko od toga da sam ja pokusao da odbranim Kurir i slicne. Negdje izmedju redova sam preskocio ovo sto si ti napisao. Svi ti koji su vec masala okaljani njihovim pisanjima i treba da im stanu u kraj razno raznim tuzbama. E sad kako to kod nas funkcionise je sasvim druga stvar.
    Prbolem kod nas je sto i za najtrivijalnije stvari napisane od strane neistomisljenika pozivamo na linc istih.
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  6. #6

    Odgovor: Tabloidi

    Ja, licno, ne podnosim novine koje se bave "instant senzacijama"! Cesto je sve to veoma, veoma neukusno!

    E, sad, to sto ja ne volim te novine, nikako ne znaci da one ne treba da postoje! Naprotiv, neka postoje (u krajnjoj liniji, novine ovog tipa imaju veoma siroku citalacku publiku, sto je za mene jos zanimljiviji drustveni fenomen)...

    Ali, mora postojati granica, mora postojati minimum novinarske etike, mora postojati neka vrsta kazne (kao sto rekose clanovi iznad, novcane kazne) pa ti pisi sto god hoces, ali kad budes platio kaznu (kao sto se radi u mnogim zemljama), drugi put ces valjda razmisliti... i ovo treba da vazi za sve, ne samo za "Kurir"...

    I, kao sto rece Galahad, demokratija kod nas ima veoma "siroko" tumacenje... Ne znam zasto se kod nas mnogi pozivaju na demokratiju narocito kad je u pitanju necivilizovano i nekulturno ponasanje... Svasta... Mislim da je i "demokratija" nesto sto se uci, pa se nadam da cemo pravazici te decije bolesti mladih demokratskih drzava, i da ce se kod nas uspostaviti vrednosti i zakoni koji ce se morati postovati!

  7. #7

    Odgovor: Tabloidi

    Ne slažem se sa mišljenjem da kome se ne sviđaju pojedine novine ( tabloidi), taj ne mora da ih čita, tj. neka čita nešto drugo. Tako svako može to iskoristiti u svoju, ne baš uvek, moralnu svrhu postojanja pojedinih listova. Na žalost, većina dnevnih listova je svesno tabloidnog karaktera, bez ikakvog ustručavanja i argumenata pominje razne ličnosti bez obzira na to da li će svojim tekstom, fotografijama ugroziti nečiju privatnost. Urednici takvih listova svoju orijentaciju pravdaju slobodom govora, demokratizacijom medija ali o tome su već pisali, na ovu temu, sagovornici.
    Jednostavno, tiraž listova ne može biti važniji od kvaliteta sadržaja koji se u njima nalaze. Naravno, nisam za ukidanje listova ali bi trebalo pooštriti kriterijume , u vezi objava tekstova, pa, što ne i neke oštrije kazne uvesti.

  8. #8

    Odgovor: Tabloidi

    ...nije poenta u ljudima koji chitaju tabloide...vec u onima koji ih "prave"...tako kreiraju jednu novu Srbiju,zemlju senzacija,novih moralnih vrednosti(na zalost),novih idola i smisla postojanja...ne vidim nikakvu razliku od tvoraca tabloida ili recimo,ratnih hushkacha,zenomrzaca,ljudi koji koriste govor mrznje,Grand parade ili Pinka u globalu...sve to utiche na svest ovoga naroda i pravi od nas debile...koja je razlika izmedju Scandala i Velikog brata?Nema razlike... sve je zatupljivanje...
    ...hell ain't a bad place to be......

  9. #9

    Odgovor: Tabloidi

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Šti bismo se mi menjali - kada smo toliko jaki da možemo da menjamo ceo svet... Tako da je '' tabloidna štampa '' mačji kašalj...

    Sloboda izbora - ako hoćeš - čitaj, ako nećeš - niko te ne tera... Jednostavno, zar ne?
    Ne.

    Jer novine koje opljuju nekoga bez ikakvog razloga (setimo se Maje Mandzuke, na primer) ne bi trebalo ni da postoje.

    I kraj priche.

  10. #10

    Odgovor: Tabloidi

    Ne, ne, ne...nikako ne!
    ...il smo samo tu zbog ravnotee među zvezdama...

  11. #11

    Odgovor: Tabloidi

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...nije poenta u ljudima koji chitaju tabloide...vec u onima koji ih "prave"...tako kreiraju jednu novu Srbiju,zemlju senzacija,novih moralnih vrednosti(na zalost),novih idola i smisla postojanja...ne vidim nikakvu razliku od tvoraca tabloida ili recimo,ratnih hushkacha,zenomrzaca,ljudi koji koriste govor mrznje,Grand parade ili Pinka u globalu...sve to utiche na svest ovoga naroda i pravi od nas debile...koja je razlika izmedju Scandala i Velikog brata?Nema razlike... sve je zatupljivanje...
    Najbolji komentar, svaka cast !

    Ti tabloidi su - tesko sranje kroz gusto granje !
    Fuj !

    - Sta mene briga sa kim je u vezi Marko Jaric ?! Mene interesuje koliko napreduje i kako igra kosarku jer je on kosarkas a to da li vidjen na nekoj luksuznoj jahti sa nekom glumicom ili manekenkom me nimalo ne zanima.

    Strasno je to sto se kroz te tabloide ili sta su vec ta sranja zaglupljuju i unazadjuju deca koja to citaju pa su im zato u danasnje vreme idoli Marijan Serifov i Selja Aleskic.
    A te takve fufice koje obuku mini suknje i pokazu sise prilikom izvodjenja striptiza (na srecu bez skidanja) na TV-u nikakvih dodirnih tacaka s muzikom nemaju.
    Ja kad ih vidim na TV-u meni one (Jeftina Kurleausa, Cedjena Ruznatovic, Nafurana Baklava i sve te silne "umetnice") deluju kao kurve/prostitutke jos samo fali da stave cenu pa da se odlucim koju da iznajmim za veceras.. katastrofa !
    A od muskih izvodjaca "muzickih" radova dobijem napad gadjenja mislim ono sve neki tatini sinovi najmodernije obuceni izadju na binu izevaju jer ne mogu reci pevaju to je nesto sasvim drugo od onoga sto oni rade no bitno je da su se lepo i moderno obukli ima ovaca za sisanje.

    Nekada su ljudi cenili kvalitetnu muziku a danas sto jednostavnije, prostije i primitivnije to bolje... uzas !
    Poruku je izmenio Charlie Harper, 17.08.2010 u 15:58

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •