Žitarice
Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8

Tema: Žitarice

  1. #1

    Žitarice

    Jedan od osnovnih principa pravilne i zdrave ishrane jeste svakodnevna upotreba integralnih zitarica. Koriscenje proizvoda od belog brasna dovode do mnogih ozbiljnih oboljenja savremenog coveka. Upotreba celog zrna u ishrani daje ljudskom organizmu energiju (zbog visokog sadrzaja slozenih ugljenih hidrata), podmazuje zglobove, odstranjuje otrove i pomaze detoksikaciji. Jer, nutritivne vrednosti integralnih zitarica su neuporedivo vece od belih zita, iz kojih je prakticno odstranjeno sve sto je vredno, s obzirom da se u opni zrna nalaze sve hranljive materije neophodne za razvoj, rast i odrzavanje organizma.

    Psenica

    Celo zrno psenice sadrzi 70,7% ugljenih hidrata, 10,2% belancevina, oko 2% masti, 1,7% minerala, vitamine B, E, D, K i provitamin A (koji se od svih zitarica nalazi jedino u psenici). Od minerala najvise sadrzi fosfor (50%) i kalijum (20-30%), zatim gvozdje, magnezijum i kalcijum. Posebnu vrednost imaju psenicni skrob i psenicne klice.

    Lekovita svojstva psenice: Jaca imunitet, pospesuje rast i razvoj organizma, protiv iscrpljenosti i neraspolozenja, regulise probavu, leci osip, lisaj i upalu koze, protiv upale grla i kaslja, trovanja i bolova, srcanih oboljenja i protiv preranog starenja.

    Raz
    Sadrzaj ugljenih hidrata u razi je 74%, belancevina 9,3%, masti 1,8%, minerala 1,8% (medju kojima najvise sadrži kalijum, fosfor, magnezijum, gvozdje, kalcijum, natrijum, sumpor i mangan), vitamine, posebno grupe vitamin B. Raz je nesto kaloricnija od psenice - 100 g razi sadrzi 349 kalorija.

    Lekovita svojstva razi: Protiv secerne bolesti, anemije, bazetove bolesti, tegoba u klimaksu, migrene, zatvora, za poboljsanje krvi i nervnog sistema.

    Jecam
    Sadrzaj ugljenih hidrata u jecmu je veci nego kod psenice 73,4%, belancevina 11%, masti 1,8%, a veoma je bogat i mineralima (kalijum, fosfor, magnezijum, kalcijum, natrijum, sumpor, gvozdje, bakar, cink, jod) i vitaminima, posebno vitamin B 12 i vitamin E, kojih ima vise nego u ostalim zitaricama, kao i vitamin A i D.

    Lekovita svojstva jecma: Smanjuje holesterol, jaca organizam, protiv starenja, avitaminoze, gojaznosti, neurastenije, bolesti krvnih sudova, grceva u nogama, reume, isijasa, bolesti zeluca i grla.

    Ovas ili zob
    Zbog visoke sadrzine minerala, posebno kalcijuma, fosfora, joda, kalijuma, gvozdja, cinka, bakra, mangana, magnezijuma, natrijuma, sumpora, fluora, vitamina grupe B, K, H, E i karotina (provitamin A) i aminokiselina, kojima se podstice rast i stvaranje crvenih krvnih zrnaca, ovas je vise lek nego hrana. Poznat je po visokom sadrzaju lako svarljivih belancevina, čak 95% od ukupnih belancevina i preko 20 esencijalnih aminokiselina, ciji je sastav daleko najpovoljniji u odnosu na ostale zitarice. Takodje sadrzi 7% masti bez holesterola.

    Lekovita svojstva ovsa ili zobi: prociscava krv, leci secernu bolest, zuc, jetru, leukemiju, gangrenu, bubrege, mokracni mehur i kanale, razne upale, slezinu, jajnike, matericu. Kasom od zobenih pahuljica uspesno se leci karijes, a caj od zobi leci zeludacne probleme i probleme unutrasnjih organa.

    Pirinac
    Spada u najuravnotezenije namirnice. Pored ugljenih hidrata i belancevina, izuzetno je bogat mineralima i vitaminima i daje najvise energije. Određeni tipovi ljudi mogu ga svakodnevno konzumirati, posebno sportisti i ljudi izlozeni fizickim naporima.

    Koliko su integralne zitarice zastupljene na vasem meniju?
    Sta najradije spremate od njih i na koji nacin?
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  2. #2

    Odgovor: Zitarice

    zitaice su zastupljene kod mene u velikim kolicinama.. sta cu kad volEm

    evo posljednji zitarichni obrok:
    Kutlacom po kazanu: jecmena corba

    moomoo meee jooouu

  3. #3

    Odgovor: Zitarice

    kod mene stvarno svasta prolazi i nisam neko ko prebire po tanjuru.. ali ako nesto ne volEm, ondaK je to heljda.. stvarno je ne mogu smisliti.. a i dala sam joj sansu, vise puta, nije da nisam.. radila sam i hljeb od heljde i neke corbe, ali prosto ne ide.. ta veza, ona i ja jednostavno ne moze da se prevazidje

    imate vi neki predlog, recept sa heljdom?
    moomoo meee jooouu

  4. #4

    Odgovor: Zitarice

    Ja slično kao i veštica, ne mogu heljdu nikako. Razne pite, 'lebovi, umućkano 'vako i 'nako..

    Ali.


    Odem kod drugara na rođendan, njegova buduća žena napravila kojekakvih đakonija (što sam starija, sve se više rođendanima radujem zbog hrane koja će me dočekati ) i između ostalog, pitu od heljdinih kora. Prvo sam bila skeptična i nisam htela da jedem, međutim kad videh kako su svi navalili na nju, I gave it a go. Pita je nešto najbolje što ikad stavih u usta iz bogate porodice pita.

    Ne znam tačno recepturu, ali mogu ti reći da je koristila jedno pakovanje heljdinih kora (ako si umešna, a znam da jesi, ti možeš i da ih raširiš sama, verovatno je isto kao i za obične kore), sitni slani sir, spanać, rukola i beli luk, verovatno ulje za premazivanje kora. To je cela nauka. Stvarno je bilo fenomenalno. Jedini put da mi se sam ukus heljde u nekom receptu dopao, malo se oseti i da piti potreban šmek.

    Ako probaš, bači utiske
    Krek, krek.. Ne gudra

  5. #5

    Odgovor: Zitarice

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    ti možeš i da ih raširiš sama
    a joook, taj film se kod mene ne gleda u te vode razvljacenja kora ne zalazim ali vjerujem da ima gotovih heljdinih kora.. sad si mi dala dobru ideju.. bas cu da potrazim inace, tek od nedavno (citaj od pred dve nedelje) sam pocela da pravim pite i strudle sa gotovim korama.. cijelo vrijeme sam mislila da je to neki bauk

    javljam ako (nadjem) i isprobam nesto sa heljdinim korama..
    moomoo meee jooouu

  6. #6

    Odgovor: Zitarice

    Vidim da niko nije spomenuo speltu.
    Čudesna žitarica stara preko 5000 godina..ni kiša ni suša joj ne mogu ništa...
    koristim je u obliku brašna...mekinja...a od nedavno cedim sok od speltine trave...
    Koga god zanima neka ugugla sok od pšenične trave da spozna dobrobiti ove čudesne biljke...
    Budi pametan i pravi se lud

  7. #7

    Odgovor: Zitarice

    Citat leptirić kaže: Pogledaj poruku
    Vidim da niko nije spomenuo speltu.
    meni je pir omiljena zitarica, pirovo brasno je jedino koje uvijek imam u kuci.. negooo, interesantno zvuci taj sok od pirove trave.. ja cesto jedem proklijale klice, sa jabukom i orasima.. ali sok, moram priznati, nikad nisam probala.. na jednom od linkova vidim da se melje na spravi za mljeveno meso? il' ja ne vidim dobro

    ima ovdje i zasebna tema o krupniku/piru pa mozes tamo da napises kako pravis taj sok, i detalje oko klijanja? koliko cesto zaljevas, koliko dugo gajis travu, itd..
    moomoo meee jooouu

  8. #8

    Odgovor: Zitarice

    ja jedem zitarice svako jutro sameljeno i sa mlijelom i meni bas odgovara i nemam problema vise za probavom

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •