Takođe iz ugla običnig stanovnika grada Novog Sada, mislim da kritike na račun novog mosta ne stoje!

U skorijoj budućnosti, novi most, zajedno sa tunelom ispod tvrđave, biće završetak velike trase koja će celokupan tranzitni saobraćaj izmestiti sa Futoškog puta, Futoške i Jevrejske ulice, bul. Mihajla Pupina i konačno podgrađa u Petrovaradinu. U pitanju je trasa koja koja će iz pravca Futoga i Veternika, odnosno sa Novosadskog puta, prolaziti preko Telepa Somborskim bulevarom (koji je i najzahtevnija investicija na trasi), a koji će biti na pravcu sadašnje Somborske ulice. Taj novi bulevar izlazio bi na bul. Cara Lazara i dalje na most koji upravo treba da se gradi. Dakle, dvostruka korist, smanjenje frekfencije saobraćaja kroz podgrađe i kroz sam centar Novog Sada. Dobar deo problema u saobraćaju bi time bio rešen, ili bar ublažen.

I još jedna stvar, koja je isto tako veoma bitna, a ujedno je i moja velika želja, a to je da se zabrani saobraćaj u širem centru grada (osim za službena, dostavna i vozila gsp-a)! Sa izgradnjom pomenute "somborske trase" i novog mosta to bi itekako bilo moguće!

Uskoro bi Novi Sad mogao dobiti i "Novi bulevar" koji bi povezivao novu i staru detelinaru sa Futoškim putem, i to tako da se nastavi na već izgrađeni Subotički bulevar i tako opet na raskrsnicu sa bul. Cara Lazara i dalje na novi most ili na most Slobode... Ovo bi znatno rasteretilo bul Oslobođenja itd.

Sa druge strane, veoma je bitno, da uskoro bude izgrađen i novi most na mestu bivšeg Žeželjevog, a to uopšte nije nemoguće, jer njegovi vlasnici su republika (50%), železnice(40%), a najmanjim delom i grad (10%)... tako da bi se on mogao uvrstiti u investicije, koje su, kako baš danas čujem, odobrene od strane Evropske banke za rekonstrukciju i razvoj i to u pozamašnim ciframa na godišnjem nivou! A s obzirom da je ta pruga na koridoru 10, značaj mosta i po tom kriterijumu prevazilazi gradski nivo!