Učestvujete li u razgovoru o stvarima, o kojima ništa ne znate?
Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 61
  1. #1

    Učestvujete li u razgovoru o stvarima, o kojima ništa ne znate?

    Dobro je poznato da svako ne moze znati sve. Da li, po svaku cenu, ucestvujete u razgovorima u kojima se ne uklapate. Da li vam se desilo da se povede prica o necemu u sta se ni najmanje ne razumete, ili niste upuceni? Kako se ponasate u takvim situacijama?
    Da li je bolje cutati i sacekati pogodan trenutak za promenu teme ili ubaciti neku svoju "pametnu" pa sta bude?

  2. #2

    Odgovor: Ucestvujete li u razgovoru o stvarima o kojima nista ne znate?

    Ako ucestvujem u razgovorima o kojima nista neznam onda obicno ucestvujem pitanjima da mi bar nesto bude jasnije
    Mada desilo mi se jednom da sam krenuo sa pricom uvjeren da sam u pravu. U pocetku i nisam bio toliko napadan, samo iznio svoj stav. E ondak kad dodjoh kuci malo procackam kojekuda i skontam da sam dalekooooo od toga da sam ja u pravu. No ni suprotna strana nije imala nista cvrsce dokaze. No kad se sretosmo ponovo neistomisljenik je nekom totalno glupom upadicom krenuo da mene diskredituje u ocima drugih sto je meni, jelte, palo jako tesko
    E tu vec krene moj inat i dan danas gonim svoju tezu i nikada necu priznati da nisam bio u pravu A bio sam spreman da priznam da sam zivio u maloj zabuni
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  3. #3

    Odgovor: Ucestvujete li u razgovoru o stvarima o kojima nista ne znate?

    Pa,trudim se da slusam i pokupim sto vise informacija.Jednom sam bila u situaciji da vidim koliko ne znam,pa vise ne b ih da se blamiram.Hahahaha.Nekad je cutanje-zlato!

  4. #4

    Odgovor: Ucestvujete li u razgovoru o stvarima o kojima nista ne znate?

    Ne mislim da je obavezno da se u svakom momentu bude deo atmosfere samo zato što smo fizichki prisutni. Ne mislim da je obavezno laprdati da bi se popunilo vreme, ili da bi se skrenula pazznja na sebe. Može se učestvovati u razgovoru i pasivno, slushanjem. Zashto bi u opshte bilo postavljeno pitanje o menjanju teme tudjeg razgovora? Ako prekidam normalan razgovor onda sam je nevaspitan, ako neko dvoje tupe ceo dan u prisustvu treceg, a o temi koja treceg ne zanima, onda su oni bezobzirni i slabo vaspitani. U svakom slučaju neko je tu višak u društvu, a društvo se lako promeni odlaskom.

    Shto se tiche onog bubnuti shta god.. Neko reche po nekad je bolje ćutati i biti smatran glupim nego reći nešto i tu glupost nepobitno dokazati..

  5. #5

    Odgovor: Ucestvujete li u razgovoru o stvarima o kojima nista ne znate?

    Obzirom da saradjujem sa ljudima iz raznih svera zivota, često mi se dešava takva situacija, mislim da je normalno da mnogo toga ne znam, tako da na to ne gledam kao na "neprijatnu" situaciju.
    Gogic Predrag DR. Gric

  6. #6

    Odgovor: Ucestvujete li u razgovoru o stvarima o kojima nista ne znate?

    Bupnem cesto ( valjda sam pogodio rec ) al sam bupno. Dobra je i ona Sokratova fora, da pocne temu sa ljudima iz struke, a onda ih pravim pitanjima dovede u situaciju da vise nisu sigurni u ono sta pricaju. Dakle pusti ga, a onda mu iznesi kontradiktornosti. Ako nista drugo, barem nisi jedini koji o toj temi nista nezna. Sve pod uslovom da su sagovornici nevaspitani.

  7. #7

    Odgovor: Ucestvujete li u razgovoru o stvarima o kojima nista ne znate?

    Uglavnom u takvim situacijama mudro cutim i naravno pitam,ukoliko me neki detalj zaintrigira,ali izbegavam da pricam o tome ukoliko sam totalno neupucena.
    I may not be perfect but I'm always me

  8. #8

    Odgovor: Ucestvujete li u razgovoru o stvarima o kojima nista ne znate?

    Mudro ćutim i još mudrije zapitkujem
    Ne volem da se prodajem ne znanjem
    Pita se gde sam bio tako dugo odsutan, reći ću ti, bio sam u ve-ce-u

  9. #9

    Odgovor: Ucestvujete li u razgovoru o stvarima o kojima nista ne znate?

    ne. mudro slušam, uglavnom zapitkujem i propitkujem da mi bar nešto bude jasno, ne zbog drugih, nego zbog sebe. inače, volim takve teme pod uslovom da mi taj netko tko objašnjava objasni laički, da okolina (ako isto pojma nema) i ja sa njom bolje razumijemo.
    nattydread is coming to dinner

  10. #10

    Odgovor: Ucestvujete li u razgovoru o stvarima o kojima nista ne znate?

    Sto ne znam gledam da znam
    Voljna da slusam i ucim ,ako je neko voljan da me poduci
    Ako me ne zanima tema razgovora ,ako sebe ne nalazim u njoj i nije me puno briga

  11. #11

    Odgovor: Ucestvujete li u razgovoru o stvarima o kojima nista ne znate?

    Ponekad mi se desi da sam prinudjen upustiti se u razgovor o nekakvoj temi o kojoj ama bash nishta ne znam.

    Omiljene teme takvog karaktera, koje se pojavljuju u manje vishe pravilnim ciklusima kod nas u porodici su:

    -" A gde su nestale pare "
    -" Ko je taj kreten shto se muva oko tebe i smeshka kao lud na brashno?"
    -" Kad ti mama odlazi kuchi"
    -" Odakle ta ogrebotina na autu"
    -" Shta je ovo u tanjiru"

    Inache jedna od omiljenih zabava na radnom mestu mi je, kada se povede neki struchni razgovor o nekakvoj temi o kojoj najvishe znam od svih prisutnih uchesnika, da se pravim kako nishta ne znam i sa divljenjem slusham kako se sve vishe zalechu u objashnjavanju nechega o chemu blagorecheno pojma nemaju Chovek se tako mozse lepo odmoriti slushajuchi druge kako lupaju gluposti.

  12. #12

    Odgovor: Ucestvujete li u razgovoru o stvarima o kojima nista ne znate?

    Uglavnom uchestvujem kao posmatrac, tj. slushalac, i postavljam mnooogo pitanja.
    Shta da radim kad volem da uchim, shta cu kad sam taki...
    Kad pijem ne preterivam, nit volem nit preferiram... Al mi se desi...
    Svega se tako nakupi... Pa tamburama mangupi, prepreče put...

  13. #13

    Odgovor: Ucestvujete li u razgovoru o stvarima o kojima nista ne znate?

    Ako bas, bas nista ne znam i nemam pojma o cemu se diskutuje, a interesuje me, onda ulecem sa pitanjima i podpitanjima.
    Ta nije sramota reci da nesto ne znas.
    A ako mi tema bas i nije nesto preterano zanimljiva,
    ili kulturno saslusam ili bude switch off u glavi, dok se tema ne promeni.
    Zavisi od situacije...

  14. #14

    Odgovor: Ucestvujete li u razgovoru o stvarima o kojima nista ne znate?

    Hmmm... zavisi od toga da li me tema interesuje ili ne. Ako me interesuje, trudim se da u letu pohvatam bitne informacije, pa da se i sama uključim. Ako me razgovor IČ ne interesuje (što je često slučaj kad sam na poslu među geolozima ) onda se ni ne trudim da bilo šta ukapiram, i samo molim Boga da se ne nađe neko koga zanima moje mišljenje .
    I najzad, o stvarima koje me interesuju uglavnom znam dovoljno da bih o njima razgovarala, a ako i ne znam - nije sramota pitati .
    "Poznavati se, značilo bi znati ono to ne treba."

  15. #15

    Odgovor: Ucestvujete li u razgovoru o stvarima o kojima nista ne znate?

    Volim da ucestvujem u tim razgovorima,jer tako naucim nesto,volim da znam puno svasta,da pitam,da mi objasne neke stvari,i tako se nauci mnogo
    No me toques

Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Reči sa kojima lomite jezik
    Autor cvishna u forumu Pričaonica
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 05.12.2015, 15:19
  2. E123 ili Da li znate šta jedete?
    Autor Invisibleman u forumu Zdravlje
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 16.04.2010, 23:14
  3. Znate li se smejati
    Autor sekula u forumu Astrologija
    Odgovora: 54
    Poslednja poruka: 27.12.2009, 21:33
  4. Šta sa starim stvarima?
    Autor izabelitta u forumu Moda
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 17.12.2009, 18:10
  5. Odgovora: 182
    Poslednja poruka: 03.12.2008, 11:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •