(Ne)Gašenje "loze" - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 18 od ukupno 18
  1. #16

    Odgovor: (Ne)Gašenje "loze"

    U porodici imamo zanimljivu pricu.
    Tata nosi bakino prezime, a rodjeni mu brat, dedino (sestre sad za pricu i nisu interesantne).

    Kada je baka bila mala, neko je blizak u familiji umro, i na sahrani je sluzena rakija iz "kucne radinosti"....neproverena, a otrovna (prica datira mnogo pre poznate Zozovace). Ko je pio, taj se sa zivotom oprostio....bas mnogo njih iz bakine porodice.
    To je jedan od razloga zasto je tata preuzeo bakino prezime, drugi razlog nema takvu dramsku pricu, vec je teska klasika - baka i deda nisu bili vencani

    ps. moj brat nosi to prezime, i sa njegovim sinom, loza se nastavlja...

  2. #17

    Odgovor: (Ne)Gašenje "loze"

    Naša priča je ovakva. Kako je moj prapradeda bio loco - to je onaj što je skakao sa mosta buć u vodu i jahajući konja ulazio kod Turaka u kuću, a ja nasledila njegov karakter, dosetili se njegovi sinovi kako ih ne bi linčovali da promene prezime. Morali su da sačekaju da on umre, jer se nisu usudili za njegova života. I tako je prvi put moja familija sa tatine strane zamenila prezime. Bili su blagonakloni i u sećanje na prapradedu iz njegovog imena osmislili prezime. Onda se to prezime zadržalo par generacija, dok se ponovo Ludi Milojko u familiji nije našao i nasledio njegove gene i napravio ponovo kalambur. Ovog puta u pitanju su bili Nemci. Tako im se gadno zamerio da je morao da se krije i to sve kod rasnih devojaka. On je bacao bombe i tukao pesnicama Nemce. Upadne čovek lepo kod Nemca i izdeveta ga. Oni se naljutili i izdali poternicu za njim. Živ ili mrtav. Uhvatili su ga šipak. Odlučio čovek i sam zamenio prezime. Toliko je voleo sebe da je, znajući šta su preci uradili, iz svog imena izveo novo prezime i eto. Do dana današnjeg niko to novopečeno prezime nije menjao.
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  3. #18

    Odgovor: (Ne)Gašenje "loze"

    Zivimo u vremenu u kom mozete,zakon dozvolio,sta god hocete.Da menjate prezime,izmislite prezime,u kome su zenska i muska deca izjednacena u nasledjivanju i -teranje- do muskog deteta zbog tzv.loze mi je ako nista glupost.I to da razumem da su vlasnici fabrika,nekih imanja pa ne zele to predati u -tudje- ruke,ali kad vidim cetiri musave,neuhranjene glavice,recimo tri devojcice i jednog decaka,a svi su gladni,one najgladnije jer veliki nosilac loze ne moze dovoljno da zaradi,e onda mi pripadne muka.Pa koju to lozu ti tako grcevito nastavljas da produzavas?

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Sta znaci "Nezavisnost" i "Suverenitet"?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.03.2012, 18:30
  2. "Dovlačenje" životinja sa ulice
    Autor Muckota u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 23.03.2009, 16:15
  3. "Nova" i "stara" dijaspora
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.10.2008, 10:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •