Najbolji od najgorih
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 56
  1. #1

    Najbolji od najgorih

    Ko vam je kao negativac u filmu bio najupečatljiviji? Imate li omiljene negativce? I, da li je možda bilo filmova u kojima ste za negativce navijali? Ne mora samo nabrajanje, može i obrazloženje (što reče Nele na nekom koncertu: mogu ruke, a mogu i upaljači )... i da probamo da se setimo nekih, na koje možda drugi nisu obratili pažnju.

    Ako zaobiđem Entoni Hopkinsa kao Hanibala i Kevin Spejsija (u Sedam i The Usual Suspects), kao klasiku koju bi verovatno većina ljudi navela, jedan od meni omiljenih negativaca je Tim Roth. Možda i nije imao ne znam koliko negativnih uloga, ali mi je svakako jako upečatljiv (Rob Roy, zbog njega ga i vredi pogledati) samom svojom pojavom, i na oko već raspoložen nekako psihopatski. Što s' mene tiče, odličan glumac za negativce

    John Malkovich, takođe
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    Odgovor: Najbolji od najgorih

    Eto, opet pocinjem sa Hopkinsom, sta cu kad je najbolji negativac. Moram spomenuti film 'Pukotina' gde glumi jako 'dobrog' negativca (sta im je radio ) pa npr Gery Oldman u ' The 5th element' poznatiji kao Zorg u filmu, Robert de Niro u cuvenom 'The Godfather'. Seticu se ja jos pa cu dopisati
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  3. #3

    Odgovor: Najbolji od najgorih

    Rame uz rame sa Hopkinsom, po meni još mogu da idu John Lithgow i Harvey Keitel, no Hanibal je svakako prva asocijacija

    A kao zloća mi je dobar i Hugo Weaving u u filmu Intervju, i kao Agenta Smit u Matrixu



    U svakom slučaju, što bolji glumac, to će bolje odigrati ulogu, bila ona uloga "pozitivca" ili zloće.

  4. #4

    Odgovor: Najbolji od najgorih

    uz vec navedene meni najbolje negativce -- Gary Oldmana i Harvey Keitela stvarno im negativni likovi lezhe dodajem Joaquin Phoenix koji je Gladijatora odlichno odglumio!
    Kevin Bacon i Kristofer Walken.. a Jack Nickolson i ona scena "hiiiir koms Dzooooni" skeriii choveche
    i Al Pacino ne zaostaje previshe...

    sad kad razmishljam, svi moji omiljeni glumci su negativci dal' da se zapitam?

    a od zhenskih uloga, recimo Meril Streep zna odlichno negativne likove da odglumi...
    moomoo meee jooouu

  5. #5

    Odgovor: Najbolji od najgorih

    Jedan dječji film ali kad se ovaj moment nemrem sjetiti nikoga drugog..

    101 dalmatinac i Cruella deVille alias Glen Close
    Poruku je izmenio Bombica, 08.04.2009 u 21:27 Razlog: boja fonta
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  6. #6

    Odgovor: Najbolji od najgorih

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Ako zaobiđem Entoni Hopkinsa kao Hanibala
    uh tesko njega da zaobidjem... Hanibal mi je do sada neprevazidjen filmski lik... znaci Hopkins no1 negativac, mada meni Hanibal uopste nije negativac
    i naravno stari dobri Jack Nicholson... odlicno je odradio mafijozu Kostela u Departed
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  7. #7

    Odgovor: Najbolji od najgorih

    takodje, nemoguce je zaobici Entonija kao negativca, mada ga dobar deo nas ne zapazava kao takvog
    takodje i Joaquin Phoenix u Gladijatoru.. koja dobro odglumljena ljiga
    Krek, krek.. Ne gudra

  8. #8

    Odgovor: Najbolji od najgorih

    Šta ste se uhvatili tog obilaženja samo pomenuh u kontekstu, a naravno da ga je nemoguće zaobići

    Nego, da ne zaboravimo žene. Ko je gledao Let iznad kukavičjeg gnezda, svakako se seća kakva je kučka bila Louise Fletcher.



    I Kathy Bates, Misery, naravno. Odlične.

    A čitala sam negde da su izbacivali scene iz Robin Huda, ne znam da li je istina, jer je Alan Rickman toliko bio moćan i upečatljiv da je svojom glumom pretio zaseniti Kostnera, skroz I ima on tih momenata u više filmova.

    Upamtila sam i Longshanksa dobro u Hrabrom srcu

    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  9. #9

    Odgovor: Najbolji od najgorih

    Neponovljivi šmeker..


    Ovaj kadar je iz 'Suicide Kings', ali je i u 'True Romance' bio genijalan..
    Scar tissue is stronger than regular tissue. Realize the strength, move on.

  10. #10

    Odgovor: Najbolji od najgorih

    Tim Roth Reservoir Dogs, Pulp Fiction. planeta majmuna (rimejk sa Mark Wahlberg-om, Helen Bonam Karter, i K. Kristofersonom) tu sam čekao ceo film da bi pročitao njegovo ime... nije se mogao prepoznati od maske. Dobar kao negativac, al' ipak 4 sobe i legenda 1900. Jok, ne vežem njegovo ime i lice isključivo za uloge negativaca. Kevin Bacon... prva asocijacija je Footloose
    Ajd za početak da ne spominjemo takve glumačke veličine kao što su Hopkins, Nikolson, Malkovič, ili Kevin Spejsi. Ne mogu da se setim ni jednog velikog glumca, a da nije u svojoj karijeri imao bar jednu ulogu negativca. Dakle za početak, ajde da nabrojimo glumce čije face kad vidite na ekranu, znate da će igrati nekog negativca, pa se iznenadite kad ga vidite (kao npr. John Lithgow-a u trećem kamenu od sunca) kažete sebi: "šta, on može da igra i u komediji ?" Po meni je nezaboravan u rikošetu, i lista filmova u kojima je igrao negativce je poduža.

    A tu svakako spada Gary Oldman.
    Ne samo zbog Petog elementa (The Fifth Element)
    Pravi je bio i u Leonu Profesionalcu kao agent Norman Stansfield
    Čini mi se da je i u Hariju Poteru igrao negativca (ispravite ako grešim-nije mi omiljeni serijal)
    Pa u JFK kao Li Harvi Osvald
    The Hire: Beat The Devil kao Djavo
    Bram Stoker's Dracula kao Dracula... ma bilo mi je neobično kad sam ga video u nekoj romantičnoj drami.
    Ma za većinu režisera, logičan izbor za ulogu negativca



    Ajd još neko ime, neće biti zanimljivo ako ja nabrojim sva.
    A i nije moguće da se lista filmskih negativaca svodi samo na Alan Rickmana, Walken-a, Lithgow i Keitela.
    A, da i spomenutog Hugo Weavinga i Gary Oldmana.

  11. #11

    Odgovor: Najbolji od najgorih

    Pogledaj Rob Roy, na taj film sam mislila kad sam pomenula Rotha a ni ja ga ne vezujem samo za negativne uloge, naravno, već mi se dopada kako ih odradi.

    Što se tiče Oldmana (cenim lik i delo), u Poteru je igrao Siriusa, ali je opet Alan Rickman kao Snejp neprevaziđen i vidiš u Leonu mi je njegova gluma, iako odlična, malo preterana upečatljivo negativna, ali nešto mi je tu zaista falilo ili ga je bilo previše, biće pre. Prenadrndan je bio. Za Drakulu kapu skidam. I za True Romance.

    Setih se još jednog. Michael Wincott. The voice of evil! A i look!
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  12. #12

    Odgovor: Najbolji od najgorih

    Citat Arthur Dent kaže: Pogledaj poruku
    A i nije moguće da se lista filmskih negativaca svodi samo na Alan Rickmana, Walken-a, Lithgow i Keitela.
    A, da i spomenutog Hugo Weavinga i Gary Oldmana.

    naravno da nije moguce da sa lista svodi na svega nekoliko imena.. samo, po meni, ova imena svima padaju prva na pamet, jer su poznati ovi glumci poznati po ulogama negativaca..
    dodajem josh dva vrhunska glumca Edward Norton i Woody Harrelson.. nisu iskljuchivo negativci.. ali daleko da su bash cvecke

    edit post
    Dzoni Dep repertoar krcat psihooloshko krejzi likova..
    Poruku je izmenio yige_gui, 18.09.2007 u 23:51
    moomoo meee jooouu

  13. #13

    Odgovor: Najbolji od najgorih

    Sean Penn iliti Šon Pen u "Mrtav čovek hoda" je meni slomio srce i slomi ga ponovo svaki put kada pogledam film. Eto ga jedan od mene za arhivu
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  14. #14

    Odgovor: Najbolji od najgorih

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Pogledaj Rob Roy, na taj film sam mislila kad sam pomenula Rotha a ni ja ga ne vezujem samo za negativne uloge, naravno, već mi se dopada kako ih odradi.

    Što se tiče Oldmana (cenim lik i delo), u Poteru je igrao Siriusa, ali je opet Alan Rickman kao Snejp neprevaziđen i vidiš u Leonu mi je njegova gluma, iako odlična, malo preterana upečatljivo negativna, ali nešto mi je tu zaista falilo ili ga je bilo previše, biće pre. Prenadrndan je bio. Za Drakulu kapu skidam. I za True Romance.

    Setih se još jednog. Michael Wincott. The voice of evil! A i look!
    OK. Nismo se najbolje razumeli, namera mi je bila da se za početak prisetimo glumaca, koji su poznati po ulogama negativaca... ima ih dosta nenabrojanih. Ovako će se tema svesti samo na slaganje da je Hopkins bio nenadmašan kao Hanibal Lektor, neko će se setiti Ralph Fiennes-a i njegove uloge u Šindlerovoj listi, pa zatim lika Darth Vader-a u Ratovima zvezda, ili Hromog Dabe.... Ima vremena za to, tema je tek otvorena.

    za Edward Norton-a. Eto njega kad vidim odmah pretpostavljam da će igrati negativca

  15. #15

    Odgovor: Najbolji od najgorih

    Ma, skroz smo se razumeli i meni je to bila namera kad sam pokrenula temu
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Najbolji SF film
    Autor silvia u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 26.02.2019, 20:56
  2. Najbolji komicar
    Autor silvia u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 06.07.2012, 21:02
  3. Pet najgorih bračnih osveta
    Autor makilli u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 19.10.2009, 19:56
  4. Najbolji fudbaler
    Autor Kunic u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 21.05.2007, 15:37
  5. Deset najgorih automobila svih vremena
    Autor HLEBmaster u forumu Auto-moto
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 27.04.2007, 20:27

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •