Hadersfild - Huddersfield
Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
  1. #1

    Hadersfild - Huddersfield

    Produkcija:
    EYE TO EYE
    Režija:
    Ivan Živković
    Uloge:
    Goran Šušljik, Nebojša Glogovac, Vojin Ćetković, Josif Tatić, Damjan Kecojević
    Trajanje: 95 min
    Radnja filma se odvija u malom gradu u Srbiji, u kome glavni junak priče, tridesetogodišnji Raša živi s ocem alkoholičarem i krpi kraj s krajem tako što daje privatne časove i vodi emisiju na lokalnoj radio stanici. Pre nego što se krstio u crkvi, njegov komšija Ivan imao je psihotične napade, a bio je i pripadnik sekte. Rašina učenica Mila je privlačna i neposredna tinejdžerka, a pri tom i njegova nova ljubavnica. Dule neuspešno pokušava da se postavi kao japi.
    Monotonija njihovih života prekida se dolaskom Igora, koji još od početka devedesetih živi u Hadersfildu. Svi se oni okupljaju jedne večeri, ali ono što je počelo kao veseli susret drugova iz srednje škole vremenom prerasta u emocionalni ringišpil prisećanja i sumornog poniranja u dubinu duše....



    izvor: www.ffs.co.yu




    Posetite sajt: www.eyetoeye.co.yu na kojem je film predstavljen.



















    Film Hadersfild je adaptacija istoimene pozoršne predstave po tekstu Uglješe Šajtinca, kojem je 2005. godine pripala Sterijina nagrada za tekst savremene drame. "Hadersfild" je igran kao prvi komad nekog srpskog pisca na sceni jednog britanskog profesionalnog pozorišta 2004. godine u Lidsu. Beogradska premijera izvedena je 25. februara 2005. godine u Jugoslovenskom dramskom pozorištu. Predstava Hadersfild je jedan od najvrednijih događaja proteklih sezona upravo zbog izuzetnih glumačkih kreacija za šta su glavni glumci i dobili brojne nagrade . Nebojša Glogovac i Goran Šušljik su za ova glumačka ostvarenja dobili Sterijinu nagradu. Nebojša Glogovac je dobio i Nagradu Miloš Žutić i nagradu Ardalion za najbolju mušku ulogu na 10. Jugoslovenski pozorišni fetival u Užicu za ulogu Ivana , a Josif Tatić nagradu za najbolju epizodnu ulogu na istom Festivalu. Ako je suditi po uspehu predstave "Hadersfild", nikako ne treba sumnjati u uspeh istoimenog filma.

    izvor: www.club-zzvono.co.yu



    Jeste li gledali ovaj film?
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Hadersfild - Huddersfield

    Citat goldie kaže: Pogledaj poruku

    Jeste li gledali ovaj film?
    Ja nisam, ali sam pogledala Trailer i izgleda mi da je zanimljiv film Javicu se kad ga pogledam.
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Hadersfild - Huddersfield

    Odličan prijem Hadersfilda u Solunu

    Film “Hadersfild” reditelja Ivana Živkovića, prikazan u programu “Balkanski pregled” na 48. Solunskom festivalu, naišao je na odličan prijem kod tamošnje publike.



    Burnim aplauzom publika je nagradila prisutnu ekupu filma, glumca Nebojšu Glogovca, Gorana Šušljika, glumca i producenta, i Ivana Živkovića, reditelja filma, koji su posle poklona, učestvovali u dugom i kreativnom razgovoru sa publikom, što je takođe jedna od lepih novina Solunskog festivala.

    Generacijski film kako mnogi nazivaju Hadersfild, priča o mladim ljudima poraženim i izgubljenim u Srbiji, tokom poslednje decenije dvadesetog veka, posle uspešnih nastupa na domaćim letnjim festivalima, za sobom ima i festivale svetskog ranga: u Sarajevu, Pusanu (Južna Koreja), Kotbusu, Monpeljeu, Ženevi…

    Film će takođe biti prikazan na Srpskom filmskom festivalu u Vankuveru, u Kanadi, koji se održava od 27. – 29. novembra, u organizaciji naše dijapore uz podršku kozulata Republike Srbije u Vankuveru, Ministarstvo za dijasporu i Sava centar.

    Radnja filma „Hadersfild“ odvija se u malom gradu u Srbiji, u kome glavni junak priče, tridesetogodišnji Raša živi sa ocem alkoholičarom i bezuspešno pokušava da sastavi kraj s krajem tako što daje privatne časove književnosti i vodi emisiju na lokalnoj radio stanici. Pre nego što se krstio u crkvi, njegov komšija Ivan, prošao je kroz čitav niz psihotičnih epizoda, lečenje jakim sedativima i pripadnost raznoraznim sektama. Rašina učenica i nova ljubavnica Mila je privlačna i neposredna tinejdžerka. Dule bezuspešno pokušava da se predstavi kao japi. Monotoniju njihovog života prekida dolazak Igora, koji još od početka devedesetih živi u Hadersfildu. Jedne večeri se okupljaju. Ono što je počelo kao veselo okupljanje školskih drugova, pretvara se u emocionalni ringišpil mračnih uspomena i sumornog preispitivanja... Iz vrlo ličnih priča protogonista o sopstvenim životima, kao i životima njihovih nekadašnjih drugova, pomalja se zlokobni pečat kojim je poslednja decenija dvadesetog veka obeležila čitavu generaciju.

    „Hadersfild” je do sada osvojio niz nagrada, među njima nagradu za najbolji scenario na prvom Filmskom festivalu Srbije u Novom Sadu koja je otišla u ruke scenarističkog tima Uglješe Šajtinca i Dejana Nikolaja Kraljačića, „Statuetu Slobode“ za najbolju mušku ulogu na Filmskom festivalu u Solunu koja je pripala Nebojši Glogovcu, drugu nagradu na Festivalu filmskog scenarija u Vrnjačkoj Banji, Gran pri „Naisa” i nagradu publike na Festivalu glumačkih ostvarenja u Nišu koja je otišla Nebojši Glogovcu, kao i nagradu za najbolju mušku ulogu „Car Konstantin” koja je otišla u ruke Gorana Šušljika, te nagradu FIPRESCI za najbolju glumicu koju je osvojila Jelisaveta Seka Sablić.

    Beogradska premijera “Hadersfilda” zakazana je za 5. decembar u Sava centru, dok će se film od 6. decembra naći na redovnom bioskopskom repertoaru.

    b92
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Hadersfild - Huddersfield

    Dobar je, na neke momente malo težak, bolan i tužan... Glogovac je kao i uvek sjajno odigrao svoju ulogu u filmu . preporučujem ga
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Hadersfild - Huddersfield

    Glogovac maestralan......vec se svrstava u kategoriju glumaca koji mogu da stanu rame uz rame sa Batom Stojkovicem,ili Mikijem Manojlovice,.....
    savrsen u ovom filmu....

    I Goran je odlican....

    gorak film...
    Ploviti se mora i bez broda ..
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Hadersfild - Huddersfield

    Nisam zadovoljan.
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Hadersfild - Huddersfield

    moze li neko da mi da adresu sa koje mogu da skinem film?
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Hadersfild - Huddersfield

    Ne znam da li on bira uloge ili uloge biraju njega, ali Glogovac je za ovu mlađu turu - iako je i ta mlađa tura odavno porasla - tata. Glumčina ...naspram nekolicine dragih nam i zabavnih glumaca mlađe generacije koji se kad je reč o pozorištu vade na sunovrat kulture, publiku koja ne isključuje mobilne telefone i ostalo zbog čega navodno ne igraju, a na te daske ustvari i ne smeju da stanu zbog slike o sebi

    Jeste težak film. I baš mi se dopao.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Hadersfild - Huddersfield

    Odgledah pre neki dan.
    Glogovac je genije.Fantastično je odigrao ulogu.
    Film je malo težak, zato mi se i dopao.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.
      Vrh

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •