Kritika - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 36

Tema: Kritika

  1. #16

    Odgovor: Kritika

    yup ali nekako lakse podnosim kritiku od njega nego od drugih...kritika sama po sebi nije prijatna, ali ne zvuci toliko strasno kad to izgovori on

  2. #17

    Odgovor: Kritika

    pffff.. kritika.. suvise sam savrsena za tako nesto..
    salim se narafski.. donekle..
    ne volim kritiku, volim sugestiju!
    ego mi jednostavno ne dozvoljava da me neko kritikuje, bilo ta kritika dobronamerna ili zlonamerna, ja svaku prihvatam kao nuzno zlo.. brzo planem kad nesto nije po mome..
    jbg, lepo kazem, sugerisi mi sta i kako i mozemo da giljamo..
    ne volim kad me koriguju, ne volim kad me preusmeravaju.. imam nesto svoje po cemu teram, kad mi treba pomoc ja je i trazim, ne zelim da mi se pruza onda kad drugi misle da mi treba, jer mi onda treba najmanje.. hvala Bogu, usta imam, iskacu ak' mi usfali..
    podnosim kad mi se ukaze na neku moju manu koju mogu da korigujem ali nikako ne pokusavati da me promenis.. nikako, jer je to konjec..
    Krek, krek.. Ne gudra

  3. #18

    Odgovor: Kritika

    Dajem dobro namerne ,primam dobro namerne kritike

  4. #19

    Odgovor: Kritika

    Jesam, dobijala sam...sto se nikada prva ne javim, ne posaljem mail, sms...da sam razmazenko, da ne mislim dovoljno na doticnog ako to nisam uradila, da sam nepazljiva...

    ...a ja samo ne zelim da se namecem
    Budi pametan i pravi se lud

  5. #20

    Odgovor: Kritika

    Citat NSdjanka kaže: Pogledaj poruku
    ...zavisi od načina na koji je kritika izrečena, a da li je argumentovana to je sasvim druga stvar... ako mi se obratio nadrndanim tonom samo sa ciljem da me povredi, a ne zato što to zaista misli, nastaje "rat svetova"... pali samo dobronamerna...
    Da... veoma mi je bitan način, na koji je kritika,
    kakva - takva (svakao da nije prijatna) izrečena.

    Pokušavam i ja da pronađem momenat,
    situaciju kada želim da mu oputim kritiku.
    Ne znači naravno da, ako to ja radim, da će da prihvati ''moj način''...

    E!
    Onda izaberemo mesto i vreme, i ukrstimo koplja.

    Kada se glave ohlade,
    pitamo se zašto je moralo da dođe do ''obračuna''?

    Različiti temperamenti nas, više nisam sigurna,
    još uvek drže zajedno, ili nas razdvajaju


    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  6. #21

    Odgovor: Kritika

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Da li ste doživeli nekad kritiku od voljene osobe, u smislu...ne svidja mi se način na koji se ljubiš, preglasan/na si, ne dopada mi se način kako se oblačiš, mali ti je (ups ) ili premale su ti grudi..itd

    Kako je to uticalo na vas i na vašu vezu?
    Dozivela.
    Slabo podnosim kritike.
    Uglavnom pobesnim, ali kad malo ohladim glavu i razmislim, posle onog prvog naleta besa, jer su uopste izrecene, dobrodosle su.
    Niko od nas nije savrsen, a ponekad necije oko, bolje nas isprati od nas samih.
    Ako je vec izrecena, znaci da mu to nesto smeta kod mene,cim mi je skrenuo paznju na to.
    Ili obrnuto.
    Nemenjam se zbog nikog, niti ocekujem da se neko menja zbog mene.
    Ako je kritika na mestu i argumentovana, onda je to ok.

  7. #22

    Odgovor: Kritika

    Popizdim.
    Blago rečeno.
    Ne podnosim kritiku...umijem i sama da se korigujem kada osjetim da griješim, da sam pretjerala...samo neka mi niko ne ukazuje, još ako to ne radi suptilno...

    Desilo se, u društvu smo bili...vesela atmosfera...nikakvih tenzija...odjednom ispaljena rečenica "da li možeš malo tiše da govoriš?" ...ja stala ...pređem preko toga...da napomenem da smo sjedili u bašti restorana, da je restoran poprilično na osami..da je bilo nas par samo...i dalje se zezamo...poslije toga još jednom "nije mi jasno zašto se toliko dereš?"......momenat....kad sam ispalila projektile, i naglasila "EH SAD SE DEREM!"...nismo više imali frku oko decibela.

    Prvo, ja uopšte ne galamim kad pričam, nisam nekulturna...inače potičem iz glasnih porodica sa obe strane, i znam šta znači glasno pričati i nadvikivati se, to mi je uvijek smetalo...mislim da je u pitanju bilo njegovo nezadovoljstvo time što nije bio centar razgovora...

    Eh i još vezano za kg....ja i najmršavija uvijek imam mali trbuščić...i kako sam sad varirala sa kg-ima, naravno da vidim sebe, naravno da znam šta mi još treba...a rečenica tipa "eh, još da središ stomak"... ...strijeljala bih ga!

    Inače sam poprilično pacifista.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  8. #23

    Odgovor: Kritika

    to prikenjavanje sa strane se ne rachuna u kritiku. to kad kao samnom neshto nije u redu a u stvari je problem shto nije centar pazznje il shto nije po njegovom il shto se ja istichem kad on voli da niko u mene ne gleda.

    kad se desi takva situacija pozelim da ga shchepam za balls dok mu s osmehom gledam u ochi i da ih integrishem u jednu celinu.

    sam sebi sam najgori kritichar. ko bi da se kritikom baci na mene nek prvo pogleda u ogledalo. osim toga - umem da izbacim rafal od sedamsto rechi velikog kalibra u minuti. pa sad - izvolte.
    & underpaid......

  9. #24

    Odgovor: Kritika

    Kritike navedene u uvodnom postu su totalno glupave i nemaju veze sa zivotom..a jos manje su argumentovane i dobronamerne..
    Takvu vrstu kritika moze da da samo iskompleksiran muskarac koji prvenstveno ima problem sam sa sobom, a ne sa mnom..a takvi mi bas nesto i ne trebaju..

    Prava kritika je nesto drugo i takvu volim i da dobijem i da usvojim, bez obzira sto sam sama sebi sasvim solidan kriticar..
    Poruku je izmenio Aiko, 03.03.2010 u 20:30
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  10. #25

    Odgovor: Kritika

    Što ja umem da nečujem.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  11. #26

    Odgovor: Kritika

    Generalno gledano premali broj osoba je uopšte spreman da čuje bilo šta sem da je "savršen(a)". Ne pada im na pamet da ima dosta sugestija koje "zvone na uzbunu" jer žele da poprave situaciju, da poboljšaju vaš odnos.
    Opšta isključivost navodi ostale da ćute, trpe i kada se nakupi...da explodiraju i sve raznesu !! Onda imamo "čuvenu" scenu:
    - Pa što mi nisi rekao(la) da ti smeta to i to ?
    Misliiiim...nije nego .
    Kritiku nije lako saslušati ..ali ko to uspe imaće šansu da sebe vidi i "drugim očima" i izmeni nešto što do tada nije registrovao. Lično, bliski ljudi meni mogu reći šta god im padne na pamet jer znam da mi žele dobro. Čak i sam insistiram da mi budu "glas razuma" ako negde preteram ! I uvek će imati hvala od mene što su znali da mi kažu "ajde, oladi..nije tako" .
    Pobogu, samo sam čovek i normalno je da ću grešiti..ako nemam "korektore" oko sebe. Ko zna gde bih stigao "u petoj" ?
    Ne kažem...da ćutim i da sebi bliskima ne navedem nešto što je očigledno sa svim argumentima. E sad...kako će to neko primiti je stvar osobe. One koje unapred odbacuju bilo šta rečeno lako "poklopim" kada one dobiju želju da nekome nešto "sugerišu" .
    Poruku je izmenio Sivi, 03.03.2010 u 20:28
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  12. #27

    Odgovor: Kritika

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Generalno gledano premali broj osoba je uopšte spreman da čuje bilo šta sem da je "savršen(a)". Ne pada im na pamet da ima dosta sugestija koje "zvone na uzbunu" jer žele da poprave situaciju, da poboljšaju vaš odnos..

    Da li to znaci da ce odnos biti poboljsan ako stavim silikone?
    Evo ja na primer imam omanje grudi..

    Mislim da je postavljac teme mislio na neku drugu kritiku..

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    u smislu...ne svidja mi se način na koji se ljubiš, preglasan/na si, ne dopada mi se način kako se oblačiš, mali ti je (ups ) ili premale su ti grudi..itd
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  13. #28

    Odgovor: Kritika

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Da li ste doživeli nekad kritiku od voljene osobe, u smislu...ne svidja mi se način na koji se ljubiš, preglasan/na si, ne dopada mi se način kako se oblačiš, mali ti je (ups ) ili premale su ti grudi..itd

    Kako je to uticalo na vas i na vašu vezu?
    Nisam dozivela od voljene osobe po ovim gorenavedenim stavkama kritike...
    Mada, nista manje neprijatno se osecam kada me hvali(o)

    Da bi nekog nazvala "voljenim" znaci da smo se dobro upoznali i presli onaj prag gde bi nekom nesto smetalo (ovakVo banalno tipa grudi, oblacenje, gestikulacija...).

    Jednom mi samo jedan rekao (videvsi samo moje slike)...lepa si ali si "nadrkana" i nisi moj tip

    Vise je bilo kritika za neke moje konkretne postupke, exscese, ispade (kojima jesam sklona...ponekada) i bile su s' moje strane prihvacene
    Ali, to nije sada tema...
    Budi pametan i pravi se lud

  14. #29

    Odgovor: Kritika

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Da li ste doživeli nekad kritiku od voljene osobe, u smislu...ne svidja mi se način na koji se ljubiš, preglasan/na si, ne dopada mi se način kako se oblačiš, mali ti je (ups ) ili premale su ti grudi..itd

    Kako je to uticalo na vas i na vašu vezu?
    Nisam dozivela takvu kritiku.Ali takva kritika*male su ti grudi,ne svidja mi se tvoje oblacenje...*obicno klinci,nedozrele osobe imaju kritike tog tipa.
    To kako izgledam mi je podarila majka priroda a ako mu se ne dopada neka slobodno potrazi lepoticu iz silikonske doline.

    Za mene je kritika nesto sto mogu da menjam a utice na kvalitet veze.

    Mozda sad to sve tako pricam jer imam godina koliko imam i zadovoljna sam sobom.Mozda da imam 20god.verovatno bi me takva kritika rastuzila i pozurila da menjam sebe.
    Sada vise ne.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  15. #30

    Odgovor: Kritika

    Nisam dozhiveo nikad,mozhda su precutale...Ali sam kritikovao...Znash li ti,Najgora,da ove danashnje,nazovi,devojke,ne prave razliku izmedju poljupca i pushenja?Njima je to sve isto,nema razlike...Sve isto rade i na isti nachin...Verovatno zbog toga,shto prvo nauche ono prvo,pa tek onda da se ljube...
    Me Bring Da Enlightenment...

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kritika
    Autor lenjivica u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 18.09.2013, 20:33
  2. Kritika ili samokritika?
    Autor Najgora u forumu Psihologija
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 24.07.2012, 03:34

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •