Farmerke
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 37

Tema: Farmerke

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Farmerke

    Nekada davno farmerke su nosili robovi i berači pamuka, kasnije su ih otkrili kauboji, a danas ih nose baš svi, tokom svih godišnjih doba i skoro u svim prilikama. Samo još da pronađemo one koje nam savršeno odgovaraju...S obzirom da se farmerke, zbog legendarne pop ikone Džejms Dina, nisu smele nositi u obrazovnim ustanovama jer su simbolizovale buntovništvo, možemo biti zahvalni našim roditeljima jer su u 60-im godinama prošlog veka, u hipi fazi, uspeli da se izbore za njihovo nošenje! Tada su bile moderne trapezice, najčešće s ponekim izvezenim cvetićem.80-e i rock'n'roll izbacuju sasvim uski kroj farmerki kojem tada svi robuju. Upravo ovakvi i slični modeli farmerki i sada su hit, a zime će ulice opet biti prepune devojaka koje nose uske farmerke ugurane u čizme do kolena! Još jedan dokaz da se svakih nekoliko godina neki stari trend vraća u modu, naravno uz poneku modifikaciju!Možemo slobodno reći da živimo u idealnom vremenu kada caruje moda s naglaskom na farmerke, jer nikada u istoriji nisu bile prisutnije nego danas: u njima slobodno možemo na faks, posao, u bioskop, ali i na neko glamurozno događanje! Nose se svi krojevi, dužine, sve boje i nijanse! Na nama je samo da odaberemo one koje nam najbolje pristaju.preuzeto sa netaSvaka čast onom ko ih je izmislio Nosim ih u svim prilikama Volim one od jako tamnog teksasa, plitke i sa spuštenim džepovima Imam jedne takve od nekog tankog materijala sa lasteksom, bruka kako su dobre Jedino imam problem zbog dužine svake baš moram da skraćujem i da...konačno sam naučila kakve treba da kupim one od tvrdjeg teksasa moraju da budu skroz knap, jer se od nošenja rašire Kakve modele vi birate?

  2. #2

    Odgovor: Farmerke

    Nisam ni za ni protiv farmerki, ali ih ne nosim odavno, osim jakne...

    Mada najcesce clanovi koje upoznajem i uzivo vec prvi put pitaju, sto nemam jeans?
    ...pa nemam...

    Leti mi toplo, zimi mi ladno, plus me steze, em nije dovoljno poslovno...

    Ali je zato na curama bash seksi!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  3. #3

    Odgovor: Farmerke

    Seksi ili ne, udobno je koliko se potrudim da mi bude.I ne mogu na brzinu da nadjem neku jasniju, ali vec promovisem farmerke i na radnom mestu.U privatnoj praksi moze, u drzavnoj - nije da ne moze, ali vidim da nije pozeljno.Da hoce da progovore zbog cega,pa da pokusam da razumem,a ovako-neka pricaju,al' ovako- Ove svetske cice imaju, a najcesce i umeju-a mi? Pa,da vidimo...
    Pocela sam prvo u profilu,ovog momenta
    Ovde bi bilo dobro da slikam jedne "obicne" od kojih sam napravila vrlo slicne jednim cija je cena bila kao moja mesecna zarada. Zrtvovala sam puno drangulija i dzidz bidza, ali bar u tome ne oskudevam

  4. #4

    Odgovor: Farmerke

    ...ja sam se i oženio u farmericama... ....

  5. #5

    Odgovor: Farmerke

    Farmerice su postale nezaobilazni deo moje garderobe! Najvise ih volim zbog njihove "univerzalnosti" - mogu sa svim da se kombinuju, od sportskog do elegantong stila! Ukratko, veoma su zahvalne za nosenje!

  6. #6

    Odgovor: Farmerke

    Farmerke su deo moje garderobe volim sekakve i nosim ih redovitoredze suknje.

  7. #7

    Odgovor: Farmerke

    Citat lav71 kaže: Pogledaj poruku
    ...ja sam se i oženio u farmericama... ....
    Toooo Lave! I ja cu se izgleda udati u farmerkama!
    ko tebe , ti njega

  8. #8

    Odgovor: Farmerke

    Nisam neki preterani ljubitelj farmerki, više volim pantalone, mada sam skoro kupila jedne kojima sam prosto odusevljena ...
    Al model koji isključivo nosim su plitke farmerke (pantalone) i da su nogavice ravne ili da se pri kraju sire...Volim kad su malko pocepane ili izbledele

  9. #9

    Odgovor: Farmerke

    Da, nosim farmerice. Gotovo i ne izlazim iz njih. Poslednjih godina nosim Levis, model 501, mada sam ranije nosio i Rengler. Za razliku od kolege Lava, koji se oženio u farmericama, ja sam se u njim razveo...

    Napomenuo bih da je najraniji poznati predhodnik farmerica u stvari debelo indijsko pamučno platno (engl. dungaree) iz XVI veka. Platno se bojilo u indigo i tako se prodavalo mornarima u Bombaju. Farmerice su prvi put bile proizvedene u Đenovi kada je ovaj grad bio nezavisna republika i pomorska sila. Napravljene su za pripadnike Đenovljanske mornarice gde su se zahtevala odela za sve vremenske prilike. Koren engleske reči jeans odnosno blue jeans leži u francuskom izrazu koji se u to vreme koristio: blue de Genes.
    Levi Štraus (engl. Levi Strauss), bavarski trgovac u San Francisku, prodavao je farmerice rudarima po Kaliforniji 1850-tih. Džejkob Dejvis (engl. Jacob Davis) je bio krojač koji je zajedno sa Štrausom patentirao farmerice sa bakarnom dugmadi kao pojačanje. Kasnije farmerice nose ostali radnici, među kojima i farmeri. Tako nastaje izraz u srpskom jeziku.... (Izvor - Wikipedia)
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  10. #10

    07 Odgovor: Farmerke

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku


    Leti mi toplo, zimi mi ladno

    Jeste , ali ne vidim, tačnije ne želim ništa adekvatnije da obučem sem njih - makar se smrzla ...

    Farmerke , kombinujem ih kako mi padne na pamet i zadovoljna sam onim što vidim u ogledalu ( čemu lažna skromnost ) .
    Pored raznoraznih modela - ostajem vernu čika Lewisu 501 .

    btw: da nije farmerki, dragi suprug bi bio izložen svakodnevnom teroru , zbog čuvene izjave: '' nemam šta da obučem '' .
    1/4 moje garderobe čine upravo farmerke
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  11. #11

    Odgovor: Farmerke

    Stesala sam se na pristojnih 54 kila,
    te počastih sebe skinny jeansom
    istina, farmerice su farbane u pink i pocepane
    ali stoje kao san
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  12. #12

    Odgovor: Farmerke

    ja nikad necu imati 54 kila
    al` najbolje volem jedne moje meke a iscepane farke....malo malo,pa krpim,sto na kolenu,sto na zadnjici,al` kad ih navucem - ja se osecam ki bog
    Ploviti se mora i bez broda ..

  13. #13

    Odgovor: Farmerke

    I ja sam davno zaključila da su ipak farmerke odevni predmet koji se može obući sigurna sam u svim prilikama.Gledam glumce poznate ličnosi na premijerama,prijemima ne baš toliko,ali se nađe poneko u njima.Prilikom intervjuisanja poznate ličnosti se pojave čak i u nekim od kvalitetnijih tv. emisija.

    Imam jedne koje baš čuvam pa kada me želja obuzme skoknem u njih i neizgledam kao da sam baka zašla u sedmu deceniju.Farke su boli glava.

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  14. #14

    Odgovor: Farmerke

    farmerke
    nosim oduvek i zauvek
    secam se kad su stigle prve super rifle,sverca iz trsta,posle iz turske
    pa raznoraznih krojeva,zvoncare,frulice,plitke,duboke,dimije
    ali klasika za mene 501
    nedavno sam dobio paket u kojem su bile moje omiljene klasicne i jos jedne sa tregerima i bermude sve 501

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •