Šta da kuvam?
Prikaz rezultata 1 do 11 od ukupno 11
  1. #1

    Šta da kuvam?

    Šta da kuvam?

    Ne znam da li i vi imate ovakav problem, ali meni je mnogo teze padne razmisljanje i odluka šta da kuvam za rucak/veceru nego sami cin kuvanja. Obzirom da obicno o tome razmisljam praznog stomaka, kad se vratim sa posla, obicno mi na pamet padaju jela koja se brzo i lagano spremaju... i koja volim da jedem.

    Cesto pomislim kako bi bilo fino da mi neko unaprijed smisli sta da kuvam , pa da onda ne lupam glavu nego da se odma bacim na posao . Nekad internet ili "kuvar" pomogne, ali onda mi obicno fali ovo ili ono i mrzi me da idem u prodavnicu.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  2. #2

    Odgovor: Šta da kuvam?

    Citat irnik kaže: Pogledaj poruku
    Šta da kuvam?

    Ne znam da li i vi imate ovakav problem, ali meni je mnogo teze padne razmisljanje i odluka šta da kuvam za rucak/veceru nego sami cin kuvanja. Obzirom da obicno o tome razmisljam praznog stomaka, kad se vratim sa posla, obicno mi na pamet padaju jela koja se brzo i lagano spremaju... i koja volim da jedem.

    Cesto pomislim kako bi bilo fino da mi neko unaprijed smisli sta da kuvam , pa da onda ne lupam glavu nego da se odma bacim na posao . Nekad internet ili "kuvar" pomogne, ali onda mi obicno fali ovo ili ono i mrzi me da idem u prodavnicu.
    Ne, nikada.
    Znam sad će neko pomisliti, pa normalno da nemaš takvih problema kada ne kuvaš... i prevariće se. Tih problema nemam iz jednostavnog razloga što mi je dovoljno da bacim pogled u frižider, da bih sastavio ceo jelovnik.
    Meni je veći je problem nabavka. Ej ući u prodavnicu i kupiti namirnice za nedelju dana e tu se izgubim, i ako prethodno ne napravim spisak baš lupam glavu da ničega ne bi bilo previše ni premalo. A onda mi naravno padaju svakakve ideje na pamet. Te punjeni ražnjići, te šašljik, pa ova salata, pa ona salata... ma sreća pa je za sos lako, kupiš začine a oni mogu da stoje. Još ako je prodavnica dobro snabdevena pa se naleti na veći izbor pečurki ... dal' kombinacija plavo crveno sa mirisom anisa, ili bi mogle palačinke sa sosem od lisičarki... ma strava. Lakše mi je otvoriti frižider, pa makar bio i prazan.

  3. #3

    Odgovor: Šta da kuvam?

    Ja u biti s time nemam problema.

    Problem jedino nastane kada predložim onom svojem mulcu par jela pa da bira što želi.. Odgovor je 'što mi je lakše'.

    Gle, lakše mi je skuhati tjesteninu i baciti ragu iz konzerve na nju nego raditi umak i njega staviti na tjesteninu (karikiram )

    I tada si ja kontam što bi on volio pojesti i drugi dan jer, mislim!!, ako kuham, kuham da bude i za sutra. Pa nisam ja kućanica da imam vremena svaki dan kuhati, pospremati i čuvati malu. Ttt, bwa

    Uglavnom, samo neka se proba buniti protiv mojeg odabira tada.. Kuhača bu letila.. Zuuuuum
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  4. #4

    Odgovor: Šta da kuvam?

    Citat irnik kaže: Pogledaj poruku
    Šta da kuvam?

    Ne znam da li i vi imate ovakav problem, ali meni je mnogo teze padne razmisljanje i odluka šta da kuvam za rucak/veceru nego sami cin kuvanja.
    Isti slucaj je i kod mene, nije mi tesko da skuvam, naravno, ali me nervira ono svakodnevno, sta cu kuvati a da to vec nisam kuvala pre dve nedelje Kad vec stvarno ne znam sta cu, pogledam na netu sta ima od recepata, ili u novinama. Pre neki dan sam i na TV- u cula jedan jako dobar recept (imaju emisije, cini mi se na RTS- u, kako i sta skuvati ) zapisala ga, i odmah sutra dan spremila takav rucak. PS bio je odlican
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  5. #5

    Odgovor: Šta da kuvam?

    Resenje za sve koji imaju ovaj problem:

    Uzmete blokce i na svaki papiric napisete jelo koje volite da jedete, znate da skuvate, vole deca, voli muz / zena........itd...itd,
    smotate papirice kao za masne fote i strpate u fijoku.
    Kada ne znate sta da kuvate samo zavucete ruku u fijokicu i izvucete jedan papiric i problem resen.
    Takodje izvlacenje papirica mozete prepustiti ukucanima sto moze biti i zanimljivo
    a i tako izbegavate pitanje "a sto si to skuvala".
    Na posletku izvlacenje papirica moze da Vam pokrene inspiraciju pa da vec sami nesto smislite.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  6. #6

    Odgovor: Šta da kuvam?

    Ja svojem jučer napravila piletinu, da ima što da baci u kljun poslije posla ali on je morao produžiti na neko osiguranje i danas ga ona opet čeka. A mala i ja.. Mi smo zadovoljne i s grahom koji se, eto, odmrzava.

    Dakle, i dalje se ne mučim o tome što, kada i kako. Kad je netko gladan, pojest će sve, ne?
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  7. #7

    Odgovor: Šta da kuvam?

    I kad imam takav problem brzo ga rešim Kad mi ponestane inspiracije ili me mrzi da smišljam ja je potražim ili na internetu ili po knjigama i sveskama. Čak mi i par tema ovde posluži kao inspiracija, zato na njima i postujem i tako ih i shvatam, mada bih volela da se na njima više piše Evo, jutros sam videla da je forumašima muka od graška pa se nešto mislim, nisam ga kuvala dugo, zaronim u zamrzivač, hop eto ga
    Lakše mi je da kuvam po želji, al' kad vidim da su se uhvatili jednog te istog okrenem na - neće moći samo tako pa onda izmišljam i menjam da bude raznovrsno. U nabavku se redovno ide tako da nemam problem sa sastojcima, začine i svo moguće zrnevlje to uglavnom imam uvek, povrće takođe, a kad se desi da nečeg nema, jednostavno vidim šta imam pa od toga napravim šta može, improvizujem nešto
    Volim i da isprobavam nove recepte ili stare, samo na novi način
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  8. #8

    Odgovor: Šta da kuvam?

    Retko mi se desi da sebi postavim ovo pitanje.
    Desi se, doduse, ako je prazan frizider. E onda stvarno ne znam sta da kuvam
    Kuvam svakodnevno, jel ne volim da mi se hrana razvlaci danima po frizideru. Ali, i ono sto ostane iskombinujem sa jos necim, i eto ti rucka ili vecere. Hranu ne bacam, ili vrlo retko je bacim.
    neunistiva zlojebaba!

  9. #9

    Odgovor: Šta da kuvam?

    mi napravimo plan nedeljom za celu nedelju šta će da se kuva i to se zapiše
    pa ko prvi dođe počne pripreme i tako se ne stvara problem šta da kuvamo
    jer hrana se ne baca kod nas

  10. #10

    Odgovor: Šta da kuvam?

    najboljha sam u improvizacijama...
    prezreli paradajz izdinstan i ukrckan s crnim lukom,obarena testenina boljeg kvaliteta,ostaci stvrdnutog raznoraznog kackavalja iz frizidera...zacini....zapeceno...trazila se repeta,a i rasklonjen je kes iz frizidera...
    Ploviti se mora i bez broda ..

  11. #11

    12 Odgovor: Šta da kuvam?

    Evo za pocetak da kazem svi imamo isti problem Sta kuvati danas.Za sada dacu vam recept za ljubitelje pecuraka.
    Sos od sampinjona
    2 glavice crnog luka
    400g sampinjone
    2 mala kockasta maslaca
    vegete
    1 pakovanje origana
    2 pavlake
    Stavite maslac u serpu da se otopi,sitno iseckajte luk, i sampinjone isecite po zelji.
    Sve sastojke stavite u serpu bez pavlake s malo vode i dinstajte,pri dinstanju ako zafali vode dodajte, kad se sve lepo sjedini gledajte da voda ispari dodajte 1 pavlaku i kuvajte jos pet minuta, kad sklonite s vatre dodajte drugu pavlaku promesajte i sos vam je gotov mozete servirati uz bilo koje meso dal je pohovano il peceno.
    Probajte mislim da ce vam se dopasti uz to ovaj recept mozete primeniti i sa buranijom
    znam da ga deca pa cak i neki od odraslih ne voli al kad ga spremite pojesce i to.
    Sledeci put pravicemo Beli gulas.

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •