Kako učite? - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 53

Tema: Kako učite?

  1. #16

    Odgovor: Kako učite?

    Uživam u učenju
    U osnovnoj i srednjoj ništa nisam učila. Provlačila sam se, prepisivala ali sam tek na fakultetu naučila da učim. Redovno sam odlazila na predavanja, aktivno učestvovala u nastavi i pratila literaturu tako da kasnije spremanje ispita nije bilo tako strašno. Učim danju, čim se probudim jer kako pada mrak tako opada i moja koncentracija stim što uveče pred spavanje predjem još jednom ono što sam tokom dana učila...i nema greške
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  2. #17

    Odgovor: Kako učite?

    U osnovnoj i srednjoj sam ucila samo one predmete koji mi nisu bili zanimljivi, jer nisam pratila na casu. Onda po potrebi sednem i nabubam i kad dobijem ocenu zaboravim sta sam ucila. Uvek sam bila jezichara pa i kad nesto ne znam ja pricam i pricam i pricam sigurna u sebe kao da svo gradivo drzim u malom prstu.A kad sam pocela da studiram, ucila sam kao da mi zivot zavisi od toga. Zatvorim se u sobu, iskljucim telefon i ne izlazim danima. Bez neke posebne metode. Podvlacenje, preslisavanje, standardno.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  3. #18

    Odgovor: Kako učite?

    Ja sam vam ljudi moji 'KAMPANJAC' kakav bio takav i ost'o
    Ljubav je jedina bolest od koje ne elimo da ozdravimo!

  4. #19

    Odgovor: Kako učite?

    sve brže i brže,osim kad ovde i ovako zabušavam

  5. #20

    Odgovor: Kako učite?

    slušam one koji znaju i pamtim.

    posle toga reprodukujem s vremena na vreme to što sam zapamtio i svaki put se setim nečega novog.

    i na kraju budem jako samouveren i ubedim onoga ko me sluša da ja to "stvarno" znam.
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."

  6. #21

    Odgovor: Kako učite?

    sada sam ponovo u stadijumu kada učim samo i isključivo posmatranjem

  7. #22

    Odgovor: Kako učite?

    U životu učim od starijih, pametnijih, glupljih, učim iz svojih grešaka, najviše tako učim, i iz tuđih grešaka naučim ponešto. Učim uglavnom šta i kako ne treba. Tako je u životu.

    A o školi i u školi. Dok sam studirala učila sam samo i isključivo u društvu ili u čitaonicama, trebalo mi mnogo papira, razne hemijske olovke, kafe u litrima i sve ostalo i onda se moglo. Noć je bila moj teritorija za učenje.

    Sada, pošto sam još uvek đak, učim najviše od svojih nadređenih, motivisanih velikih ambicioznih naučnika, učim tako što gledam šta i kako rade, gledam kako razmišljaju, slušam kakva pitanja postavljaju, ja postavljam pitanja, ono čemu me Srbija nije naučila, što je došlo tek kasnije, da budem znatiželjna, to je najvažnija osnova za kvalitetno učenje, biti znatiželjan i kritičan, to se razvija dok smo živi i na tome se stalno radi, samo je važno otvoriti se i opustiti u procesu učenja.
    Poruku je izmenio euridika, 04.04.2008 u 09:30 Razlog: slovo
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  8. #23

    Odgovor: Kako učite?

    Nekako. Ja sam nadprosečno inteligentan, ali lenj, i ne učim ni kad znam daa treba. U stvari, slušam kako se ostali međusobno preslišavaju na odmorima, zapamtim ponešto i obično dobijem 4. Što se tiče predmeta koje znam, tu uvek dobijam 5 bez ikakvog učenja (matematika, engleski, srpski, računovodstvo, istorija.)
    I Dont Believe In God, and I'm proud if it.

  9. #24

    Odgovor: Kako učite?

    Sve sto mogu ucim napamet. Procitam neki tekst 10 puta naglas, zatim zapisem na papir sve ono sto sam zapamtio, ako mislim da sam dovoljno zapisao idem dalje, a ako ne onda procitam jos par puta dok ne budem zadovoljan i sve tako. A predmeti u kojima racunam, izvodim hemijske reakcije... Muka ziva, varam, prepisujem, puskice, bubice kako god samo da polozim.

  10. #25

    Odgovor: Kako učite?

    Ucim kroz selekciju i filtriranje.
    Nista ne ucim na pamet, nikada nisam umela. Moram da "iscedim" srz informacije pa da je konvertujem u moj binarni sistem 01. Samo na taj nacin neka informacija za mene predstavlja vrednost. U suprotnom, promenila je agregatno stanje i "izjapila" vec kod input-a.

    Reci skeniram rentgentski.
    Poseduju poseban talenat za dekoraciju "praznine".
    A oni posebno talentovani ih veoma vesto koriste upravo zato sto znaju kako odzvanjaju a i kako se lako izmigolje, izvrnu i splahnu.

    Uvek i u svemu trazim sentencu, onu najesencijalniju.
    Ako je pronadjem, koristim je na maratonske staze u svim izvrnutim i uvrnutim modifikacijama. Jer kada shvatim sustinu, kada je konzumiram onako intravenozno, detalji mi nisu vise potrebni. Nadobudno smatram da zbog tog nacina "obradjivanja informacija" posedujem jaku moc pamcenja.

    I ne, ne mora se sve znati.
    Ali je od velike koristi znati ko zna ono sto ja ne znam.


    Eto, tako nekako ucim kroz zivot/skolu/profesiju/hobi...
    Never confuse movement with action.

  11. #26

    Odgovor: Kako učite?

    za razliku od nekih , nisam inteligentan ali to kompenziram time sto sam los djak....








    r.n added xxxx 4 3v & reku sa 5 slova vodoravno....
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  12. #27

    Odgovor: Kako učite?

    Oduvek sam ucio iskljucivo napamet. Mnogi kazu da ono sto naucis napamet, ne ostaje dugo upamceno. Ja sam, mozda, izuzetak koji potvrdjuje pravilo?

  13. #28

    Odgovor: Kako učite?

    nikad nisam znala uciti napamet nego sam morala da razumem ono sto ucim
    i uvek sam imala neke svoje zabeleske sa predavanja sto mi je puno pomagalo u ucenju
    Najveca vlast je vladati sobom.

  14. #29

    Odgovor: Kako učite?

    Veoma sam studiozna.Moram sve detalje da proucim.
    Uglavnom volim prvo da procitam,zatim sve lepo ispodvlacim,obojim,i onda pocinje gimnastika uma.
    Imam fotografsko pamcenje,i desi mi se na ispitu da imam sliku svake strane u glavi i ''citam''.Moram sve dobro da razumem,crtam sebi seme,podele,vadim kljucna pitanja.Ponavljam do zadnjeg momenta.Neki misle da sam streber i panicar.Mozda i jesamNe volim fuseraj ni u cemu.
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

  15. #30

    03 kako ucite?

    ja sam sedmi razred....na koji nacin ucite gradivo?Jel pamtite u skoli ili???

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kako krešete?
    Autor memento u forumu Muška kafana
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 12.10.2018, 11:30
  2. Kako ste otišli?
    Autor euridika u forumu Dijaspora
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 18.04.2015, 13:29
  3. Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 04.02.2015, 17:28
  4. Kako lazu muskarci, a kako zene
    Autor LaraKroft u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 84
    Poslednja poruka: 22.05.2012, 14:35
  5. Kako se ljubite
    Autor Lillith u forumu Astrologija
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 25.02.2012, 07:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •