Prisilio suprugu da gola šeta kroz grad
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 22
  1. #1

    Prisilio suprugu da gola šeta kroz grad

    Prisilio suprugu da gola šeta kroz grad



    Fotografija koja je postavljena uz tekst samo je ilustracija, a ne stvaran foto zapis ove price.

    Tridesetogodišnji J.M. iz Knjaževca uhapšen je juče jer terao svoju suprugu da potpuno gola šeta kroz grad! Da situacija bude još gora, nesrećna žena je to morala da uradi dva puta, dok je sve to iz kola posmatrao prijatelj njenog muža.

    J.M. je juče prepodne sačekao svoju godinu dana mlađu suprugu M.M. da izađe sa posla na pauzu i prisilio da uđe u automobil u kojem se već nalazio njegov prijatelj. Njih dvojica su je zatim odveli van grada i izvukli iz kola. Vređajući je i nazivajući je pogrdnim imenima, suprug joj je naredio da se skine gola. Kada je to učinila, J.M. ju je naterao da se tako naga prošeta kroz ceo grad, dok je on hodao iza nje preteći joj sve vreme. Njegov prijatelj je sve vreme vozio automobil iza njih. Kada su stigli do zgrade u kojoj radi, suprug ju je opet prisilio da uđe u automobil, pa su je opet odvezli izvan grada. Siledžija je svoju suprugu naterao da sve to ponovi.
    Na svu sreću, za vreme ove druge šetnje neko od prolaznika je pozvao policiju i obavestio je o ovom nesvakidašnjem maltretiranju. Policajci su ga zaustavili na ulici, priveli ga i određeno mu je zadržavanje do 48 sati, posle kojeg će biti priveden istražnom sudiji. Inače, J.M. se nije opirao hapšenju i protiv njega će biti podneta krivična prijava zbog sumnje da je počinio nasilje u porodici.
    Knjaževčani su bili šokirani postupkom svog sugrađanina jer, kako kažu, J.M. ranije ni na koji način nije maltretirao suprugu. Nezvanično se priča da je J.M. posumnjao da ga supruga vara, pa je zbog toga želeo da je ponizi, primoravši je da naga prošeta kroz grad.
    Ovaj slučaj zlostavljanja žene, nažalost, nije jedini. I ranije su muževi na ovakav način ponižavali supruge pred decom, susedima, prolaznicima, a neki od ovih, perverznih zlostavljača su i osuđeni ili čekaju izricanje presude.
    - Muž je ovu ženu sigurno i ranije maltretirao i verujem da je ona bila toliko preplašena da nije mogla da mu se ni na koji način suprotstavi. Pretpostavljam da on spada u onu grupu patoloških tipova koji svoje žrtve maltretiraju i zlostavljaju na veoma perfidan način, i to godinama - kaže za Blic Vesna Stanojević, koordinator Savetovališta za borbu protiv nasilja u porodici.
    Naša sagovornica podseća na sličan slučaj od pre nekoliko godina u Beogradu:
    - Muž je ženi, koja ga je ostavila, dovezao dete vezano kanapom. Zapretio joj je da će dete baciti u reku ako ne uđe u kola i ne krene s njima. U Košutnjaku joj je naredio da se skroz skine i nagu je vezao za drvo. Ona je tu ostala celu noć, da bi je sutradan odvezao, a zatim pretukao kada su došli kući. Žena je podnela krivičnu prijavu, a on je osuđen na 14 meseci zatvora, dve godine uslovno, i to zbog nanošenja teških telesnih povreda, pretnji i ugrožavanja života, jer u našem zakonu još nije postajalo krivično delo nasilja u porodici. To su mizerne kazne za takvo ponižavanje - kaže Vesna Stanojević.
    Trenutno se vodi krivični postupak protiv još jednog Beograđanina, i to u poodmaklim godinama, koji je pijan suprugu naterao da se skine i isterao je iz kuće.
    - Žena je kucala kod komšija, ali niko nije smeo da joj pomogne, da je primi u dom i da joj odeću jer su se navodno plašili reakcije muža. I dva odrasla sina joj nisu pomogla jer bi, navodno, uleteli u sukob s ocem. Nesrećna žena je te noći dobila upalu pluća jer je padala kiša, a posle takvog ponižavanja pomoć je zatražila od nas - navodi koordinatorka Savetovališta za borbu protiv nasilja u porodici.

    blic

    Kakav primitivizam, ja reci nemam. A kaznjen je samo sa 48 sati pritvora.
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Prisilio suprugu da gola šeta kroz grad

    Ужас! Какво говедо морбидно, сад рецимо треба њега прошетати кроз затворско двориште гологузог пар кругова!

    Citat silvia kaže: Pogledaj poruku
    A kaznjen je samo sa 48 sati pritvora.
    За почетак 48 сати притвора, затвор тек следи...
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Prisilio suprugu da gola šeta kroz grad

    За почетак 48 сати притвора, затвор тек следи...
    Bas me zanima na koliko ce biti kaznjen
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Prisilio suprugu da gola šeta kroz grad

    znachi, strashno......

    a i ona, nije mogla da pobegne nekako.......

    hm.....

    treba takve kretene po chetnichki, samo ne 25 nego 250 preko bureta....
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Prisilio suprugu da gola šeta kroz grad

    Citat Gogi kaže: Pogledaj poruku
    сад рецимо треба њега прошетати кроз затворско двориште гологузог пар кругова!
    I ja mislim da bi se čovek takvih shvatanja, u takvom okruženju, baš postideo šetajući gologuz

    Zatvor

    a i ona, nije mogla da pobegne nekako.......
    Nikad mi ovakvi komentari nisu bili jasni, zaista valjda mora žrtva da bude kriva malo

    Evo malo predrasuda i malo iskustva koje su zapisali ljudi koji se ovim stvarima bave:

    Predrasuda:

    Nasilje se dešava samo drugima i nasilnici su ličnosti iz drugog okruženja, nikad sopstvenog.

    Iz iskustva:

    Nasilnici su obični ljudi koje svakodnevno srećemo i koji van porodice nisu agresivni.

    Predrasuda:

    Nasilje podrazumeva samo upotrebu fizicke sile.

    Iz iskustva:

    Pored fizičkog nasilja, nasilje je i sve ostalo što lomi volju i sprečava ženu u svim aktivnostima i slobodama.

    Predrasuda:

    Žrtve nasilja svojim ponašanjem provociraju nasilnike.

    Iz iskustva:

    Žrtve nasilja često i ceo svoj vek utroše boreći se da se nasilje prekine. Ćutanje o nasilju je posledica straha od nasilnika, sramote i osude okoline.

    Predrasuda:

    Žrtve nasilja nikada ne napuštaju nasilnika.

    Iz iskustva:

    Žene žrtve nasilja pokušaju da napuste svoje partnere u proseku od 7 do 11 puta pre nego što u tome uspeju.

    Predrasuda:

    Nasilje se uvek vrši pod dejstvom alkohola.

    Iz iskustva:

    Alkohol je prisutan u 48% slučajeva prijavljenog nasilja, povećava okrutnost i učestalost nasilja.

    Predrasuda:

    Nasilje čine socijalno ugrožene osobe, osobe sa margine i sl.

    Iz iskustva:

    Nasilje se događa u svim društvenim i socijalnim strukturama bez obzira na obrazovanje i ekonomski status porodice.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Prisilio suprugu da gola šeta kroz grad

    uopste ne krivim zrtvu, ali ja bih svakako pokusala da pobegnem ili nesto slicno, a ne da mirno podnosim tako nesto.
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Prisilio suprugu da gola šeta kroz grad

    Citat Gogi kaže: Pogledaj poruku
    Ужас! Какво говедо морбидно, сад рецимо треба њега прошетати кроз затворско двориште гологузог пар кругова!
    zavezanih ruku

    mamu mu jebem opichenu!

    Ubica mekog srca.
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Prisilio suprugu da gola šeta kroz grad

    Citat Andjelika kaže: Pogledaj poruku
    uopste ne krivim zrtvu, ali ja bih svakako pokusala da pobegnem ili nesto slicno, a ne da mirno podnosim tako nesto.
    Pa, mi ne znamo je li žena pokušala da pobegne ili nije, čime je preplašena i kako joj je prećeno pa je podnosila to što je podnosila, pa su meni takvi komentari suvišni i onako, pomalo zvuče osuđujuće.
    Poruku je izmenio SQUAW, 13.09.2007 u 15:30 Razlog: slovce
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Prisilio suprugu da gola šeta kroz grad

    ok...
    izvinjavam se ako su moji komentari pogresno protumaceni.......
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Prisilio suprugu da gola šeta kroz grad

    kazna : 7 dana
    8.dan : :giljotina:
    Ko je za jednu voznjicu
      Vrh

  11. #11

    14 Odgovor: Prisilio suprugu da gola šeta kroz grad

    Čitala sam, i strašno mi je, i ružno.
    Gde su granice?
    Ima li ih?
    Strahovi, ljubomora, iživljavanje - dokle?
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Prisilio suprugu da gola šeta kroz grad

    a sta ce da bude kad izadje iz pritvora, sunce li mu kalajisano..
    previse malo.. a i zatvorska kazna ce sigurno biti reprezentativna..
    sramota..
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Prisilio suprugu da gola šeta kroz grad

    ...kao prvo, muškarci koji se fizički iživljavaju nad ženama su bolesne kukavice i kompleksaši...koji svoje frustracije iz mladosti i komplekse leče nad slabijima...nad ženama...a neki čak i nad decom, što je još gore i bolesnije...

    ...ovo što se desilo je samo kap koja je izašla u javnost zbog ludačkog mozga jednog debilnog stvorenja sa potrebom da svi vide kakav je egocentrični manijak...mnogo je strašnije što ima milion drugih primera zlostavljanja u porodici koje ne izađu na svetlost dana iako mnoge žene u modricama, sa šljivama ispod oka odlaze naposao, jer su naletele na vrata ili pale niz stepenice...

    ...ne mislim da žena može u kući da se ponaša kako hoće...moraju se znati neka pravila u svakoj porodici...ali za sve postoji kulturno rešenje a ne upotreba sile nad slabijim...to pravi muškarac neće nikada uraditi..
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Prisilio suprugu da gola šeta kroz grad

    Citat lav71 kaže: Pogledaj poruku
    ...ne mislim da žena može u kući da se ponaša kako hoće...
    samo kad si se ti ogradio od tih strašnih, bezobraznih, samoživih, nevaspitanih žena...


      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Prisilio suprugu da gola šeta kroz grad

    Citat veverica kaže: Pogledaj poruku
    samo kad si se ti ogradio od tih strašnih, bezobraznih, samoživih, nevaspitanih žena...
    koji je tvoj problem?
    shto mu vadish reci iz konteksta, ja mu kapu skidam za ovo sto je napisao...
    i mislim da ovo nije kompetentna tema ni za kakvo prepucavanje lichne prirode... ja sam prva koja voli i da se prepire i da se svadja i svashta josh neshto...
    ali ovde tome stvarno nije mesto...

    Ubica mekog srca.
      Vrh

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Otkrivena formula za savršenu suprugu
    Autor Morpheus u forumu Spomenar
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 05.03.2010, 19:25
  2. Prepoznajte grad
    Autor irnik u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 425
    Poslednja poruka: 25.01.2010, 23:30
  3. Sex i Grad
    Autor Lillith u forumu Spomenar
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 22.08.2009, 22:03
  4. Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 22.04.2009, 21:17

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •