Polarna svetlost
Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
  1. #1

    Polarna svetlost

    Postojao je jedan naučnik,ne mogu da se setim imena,koji je voleo sneg,led i bavio se proučavanjem oblasti oko polarnog kruga.Za sebe je rekao da ''kako tamo gde ničega nema,gde nema niti jednog cveta,on doživljava kao ponovno rađanje''.
    Ovo sam napisala kao uvod kako bi što jasnija bila moja sledeća pitanja:
    da li je moguće živeti od hladne svetlosti?Da li je moguće pronaći izvor života,razlog života u onome što je vrlo često za sve ostalo pogubno?
    Koliko možemo sebi dozvoliti da se,kao izvoru svetlosti,okrenemo nečemu što u svojoj biti nema toplote?
    Koliko puta smo doživeli,a koliko puta i prihvatili ''polarnu svetlost'' kao svetionik svojim nadanjima?
    Koliko puta nas je hladnoća iznenadila nečim što drugi u njoj nisu videli?
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  2. #2

    Odgovor: Polarna svetlost

    Jedan Jevrejski naucnik cije postojanje niko ne moze da dokaze, je rekao
    " Koji ljubi dušu svoju izgubiće je, a ko mrzi na dušu svoju na ovom svetu, sačuvaće je za život večni. "
    Izvor zivota je u tebi, bitno je da shvatis da ne pripada tebi i da nemas nikakvu kontrolu nad njim.
    Taj neznani naucnik kojeg si ti citirala je govorio o svom dozivljaju a ne
    nadanjima.
    Dozivljaj nikad ne laze, a sta tacno znaci "ponovno radjanje" za njega,
    nisam siguran.
    Cesto se susrecem sa terminom 'ponovno radjanje' kod osoba koje su izbegle
    'sigurnu smrt'.
    Fasciniran sam engleskom hladnocom i njihovom neopevanom sposobnoscu
    da mnogo pricaju a skoro nista ne kazu, sto mnogima smeta, a meni prija.

    YUrope
    Poruku je izmenio Goga, 03.01.2009 u 13:23 Razlog: nema potrebe za citiranjem prethodnog posta
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  3. #3

    Odgovor: Polarna svetlost

    Topla svetlost pobudjuje nase emocije, hladna svetlost pobudjuje nas racionalizam...
    Jedno je mozak a drugo je srce. Trebaju nam i jedno i drugo!


    Polarna svetlost je prelepa, kao i zvezdano nebo...
    Hladna po sebi ali vrlo bogata...
    ...a nasu dushu najvise razvijaju bogate pojave, kojima se mozemo posvetiti na duse vreme...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  4. #4

    Odgovor: Polarna svetlost

    Polarna svetlost može prijati samo polarnim medvedima, eskimima i pingvinima...jer od nje zavise, i ona im je izvor života....

    A nama, kako smo krenuli, ne može pomoći ni južna, a ni severna polarna svetlost, ni svetionik, luster, niti čarobna lampa - Aladinova....

    Umesto da upalimo/kresnemo svetlost koju nosimo u sebi...mi tragamo za kojekakvom polarnom, staroreligijskom, kineskom, tibetanskom, budinom, astrološkom, nepoznatom, i ostalim palim - gasim svetlostima.....cccc....

    Al' ok...Svak' nek nadje svoj put, i izlaz iz mraka u kojem se nalazi....Pa makar ga on odveo i na severni pol -> medj' medvede, eskime i pingvine....

  5. #5

    Odgovor: Polarna svetlost

    Moja verovanja su takva da, gde god ima svetlosti, pa makar i polarne, ima i života. Zar život nije sve ono što nazivamo nadanjima, osećanjima, verom, snagom (mentalnom naravno) ? Dokle god postoji barem nešto od nabrojanog, biće i toplote / topline, koja će nas uvek navoditi da idemo napred.
    Polarna svetlost, kao izvor nadanja, može da bude za onaj prvi, najteži korak, presudna. Posledice ovakvog izvora nadanja su uvek neizvesne - naravno, kao i bilo koje druge vrste verovanja. Pod uslovom da čvrsto verujem u svoje ciljeve, polarna, ili bilo koja druga svetlost, mi samo mogu biti od pomoći.
    Da li me je iznenadila hladnoća....?
    Jeste, ali moja... Najledenija, nenamerna, uzročno - posledična. Pogubna može da bude, ali samo za mene. No, postoji neko ko je mnogo bitniji u mom životu, da bih dozvolila sebi luksuz da ledim, i koji me navodi da ''topLim''...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

Slične teme

  1. Magijska svetlost sveća
    Autor Goga u forumu Parapsihologija
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 23.06.2013, 12:33
  2. Klinicka smrt, svetlost kroz tunel
    Autor bellissima u forumu Parapsihologija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 15.02.2010, 18:40
  3. Pet satelita istražuje polarnu svetlost
    Autor SQUAW u forumu Astronomija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 19.02.2007, 15:15
  4. Svetlost protiv depresije
    Autor psssst u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 06.02.2007, 00:37

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •