Sta je sreca? - Strana 2
Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 96
  1. #16

    Odgovor: Sta je sreca?

    Da bi covek bio srecan nije mu dovoljno nista sto ovaj, materijalni svet moze pruziti, ako nije zadovoljan samim sobom, svojim postojanjem itd...

    Takodje da bi bio zadovoljan samims sobom, a time i srecan covek mora naci odgovore na pitanja koja ga muce,
    a ja smatram da , nazalost, nikada ne uspemo da pronadjemo sve odgovore.



  2. #17

    Odgovor: Sta je sreca?

    I naravno...
    "Sreca je lepa samo dok se ceka dok od sebe samo nagovestaj da..."

  3. #18

    Odgovor: Sta je sreca?

    Sreća je kad dodješ kući s'posla ..još ako izadješ na vreme

  4. #19

    Odgovor: Sta je sreca?

    retki trenuci osecaja potpunosti.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  5. #20

    Odgovor: Sta je sreca?

    Срећа је осећај духовног задовољства. Она је као таква променљива категорија. Некада за исте или сличне ствари или појаве, не осећамо срећу на исти начин. То завису од услова у којима смо тог тренутка. Човеку који се налази у затвору, болници, рату или некој другој екстремној ситуацији праг о осећају среће се битно разкликује од особа које живе у неким, да кажем, просечним условима. У том смислу је интересантна Цвајгова Новела о шаху, али и бројни други примери из литературе...

    Са друге стране, познато је да нису ретки случајеви да су људи који живе високим комфором склонији равнодушности и грубљим прагом за осећај среће. Живот и наше наслеђе је такође пуно таквих примера...

    Наравно, ово не значи да су сиромашни срећни, а богати несрећни људи.

    Не знам зашто, али бих бар мало да пробам како то изгледа како је то када си комфорно равнодушан...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  6. #21

    Odgovor: Sta je sreca?

    Kada prođu ovolike godine nešto razmišljam od ovoliko sreće da je možda bolje da budem bogatiji,a nesrećan,a ne srećan i siromašan...nekako mi ne ide jedno uz drugo nikako,pa kontam...


    Budi živ i zdrav bar neko pristojno vreme i ima svega... i sreće i nesreće,koji bi još da je i definišem... ne mogu da uživam u istoj ako se svaki put budem pitao da li je ovo sreća...

    Simptomatično da nema teme Šta je to nesreća?

    Pa ne može to tako... da se nesreća podrazumeva,a sreća da se pitamo vazda šta beše... onda smo nesrećni generalno... neću da učestvujem u tome...

  7. #22

    Odgovor: Sta je sreca?

    sreca je kad mozes da nazres S od Sreca
    neunistiva zlojebaba!

  8. #23

    Odgovor: Sta je sreca?

    Sreća je kad si potpun iznutra...usklađen sam sa sobom.
    O sreći su pisali mnogi,postoji na hiljadu izreka o tome šte je sreća.
    Sreća je kad vidiš rodu da leti...
    Sreća je tako dragocijena i kad je čovjek nađe treba je čvrsto,sasvim čvrsto držati./Remark/
    Sreća je dječiji osmijeh...
    Sreća...čitav niz malih stvari koji život čine zovu se sreća....

  9. #24

    Odgovor: Sta je sreca?

    kazu da je Sreca kad naidje Kairos.....a ti ga prepoznas....i zgrabis za percin....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  10. #25

    Odgovor: Sta je sreca?

    Kako da vam kažem?
    Meni se čini, da se sve na zemlji mora malo po malo promeniti i da se već pred našim očima menja.
    Za dvesta, trista, najkasnije hiljadu godina - ne radi se tu o roku - nastaće nov, sretan život. Dakako da nećemo učestvovati u tom životu, ali mi za njega živimo sada, radimo, patimo, mi ga stvaramo, i u tome je cilj našeg postojanja i ako hoćete, naše sreće


    Čehov, tri sestre
    _________Una16

  11. #26

    Odgovor: Sta je sreca?

    Sreća je sreću ne očekivati...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  12. #27

    Odgovor: Sta je sreca?

    Za cistaca ulice-kisa.
    Za vatrogasca -pozar.
    Za policajca-zlocin.
    Za zlocinca-rat.
    Za djaka-epidemija.
    Za vojnika-pismo.
    Za anonimuse-ime u novinama( makar u citulji ).
    Za pesaka-bicikl.
    Za biciklistu-moped.
    Za lovca-pogodak.
    Za goluba-promasaj.
    Za centarfora-gol.
    Za golmana-promasaj.
    .
    .
    .
    Rece mi ovo jedan co'ek...Matija Beckovic.
    Slazem se sa njim.

    Sreca se ne ceka, vec trazi...
    Ćuti i prenesi dalje....

  13. #28

    Odgovor: Sta je sreca?

    Sreća je kada si sam,a ništa ti ne treba..... ne zavisiš od tuđeg mozga i emocija...

  14. #29

    Odgovor: Sta je sreca?

    Sreca je individualna stvar.Njen oblik, jacina i izraz su stvar temperamenta.
    Za mene,srecu cine male stvari...kao sto je eto danasnje sunce,skuvana kafica za dobro jutro, par lepih reci....
    Ja sam sretna.
    Poruku je izmenio euridika, 25.02.2008 u 08:08 Razlog: slovca nestala...
    " Ljude treba suditi samo po njihovim vrlinama , a ne po njihovim manama; medjutim,po vrlinama nas ocenjuju samo nasi prijatelji, a nasi neprijatelji nas ocenjuju samo po nasim manama."

  15. #30

    Odgovor: Sta je sreca?

    sreca?
    srecan ces biti samo onda kad ti se glad utoli u sitnicama koje oberucke uzimas.. kad i najtmurniji dan mozes da posmatras kroz pink naocare..
    treba nam ljubav da bismo bili srecni.. onda nema brige.. onda ti je i najomrazeniji komsija manje los.. svaku cesticu kiseonika u vazduhu uzimas sa osmehom.. sve je toliko jednostavno kad volis..
    ljubav, dragi moji..
    ljubav nam je potrebna.. samo.. onaj ko je ima i ko je uhvati i ne pusti.. mozemo da mu zavidimo na sreci..
    Krek, krek.. Ne gudra

Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •