Ne dojiti bebu zbog estetike grudi?! - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 56
  1. #16

    Odgovor: Ne dojiti bebu zbog estetike grudi?!

    Te žene su osakatile sebe za jedan predivan osećaj. Ne postoji ništa lepše od dojenja bebe Ćerku sam dojila godinu dana i sad mi je žao što i blizance nisam dojila malo duže od tri meseca...i nikad nisam ni pomislila kako će mi grudi izgledati posle

  2. #17

    Odgovor: Ne dojiti bebu zbog estetike grudi?!

    Ako vec zele lepe grudi.....sad bar to nije tesko pored toliko plasticnih hirurga!Mozes da biras kakve hoces,kao cipele u radnji!
    TO SAM JA !!!!

  3. #18

    Odgovor: Ne dojiti bebu zbog estetike grudi?!

    Nikad ne bih uskratila svom detetu da se hrani na jedini prirodan nacin i da tako uspostavi jednu divnu vezu sa svojom majkom, vezu koja se moze steci i produbiti na jedini prirodan i instinktivan nacin - putem dojenja.

    Tesko je razumeti zasto bi neko zrtvovao zdravlje svoje bebe zbog lepseg izgleda grudi koji svakako uvek moze da se vrati u formu vezbama i sad raznim kremama.. ali ima takvih i to je cinjenica, pomalo tuzna.. ali ipak istinita.. Jedno je ako majka nema mleka pa mora da daje vestacku hranu, ne znam kako cu ja proci sto se tice toga, ali bilo bi mi zao da ne uspostavim taj divan odnos i tu vezu sa svojim detetom, a mislim da je to nesto najdivnije sto majka moze da dozivi i pogotovo sto beba na taj nacin dobija zdravlje i ljubav..
    "toliko puteva.. koji izabrati, gde poci, koga povesti..???"

  4. #19

    Odgovor: Ne dojiti bebu zbog estetike grudi?!

    Meni je to jako glupo evo ja mog sina dojimveć 5.meseci i ponosna sam na to dok neki jedva čekaju da se otarase tog tereta i da mogu dete da ostave bilo kome

  5. #20

    Odgovor: Ne dojiti bebu zbog estetike grudi?!

    ....nisam dojila svoje dete, ne zbog estetike grudi vec zbog nedostatka mleka i moram priznati da sam se osecala pomali kao invalid jer nisam imala ono sto mi je u tom trenutku bilo najznacajnije, nisam imala hranu za svoju bebu i trebalo mi je dosta vremena da prebolim taj nedostatak i ne mogu da razumem majku koja ne zeli da pruzi svojoj bebi prirodnu hranu samo da bi joj grudi lepo izgledale, pa ne znam kako je takva osoba podnela to sto joj je stomak bio toliko veliki da nije mogla da obuje carape, mislim to je sve besmisleno.....
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  6. #21

    Odgovor: Ne dojiti bebu zbog estetike grudi?!

    Nisam nikada bio u mestu iz lokacije postavljača teme ...
    ali ako uzmem za ozbiljno izrečene tvrdnje o poznavanju većeg broja majki koje ne žele da doje ...
    kao i priču o one tri ribe koje zapostavljaju decu i orgijaju po kafićima iz susedne teme ...

    onda stvarno nemam pojma šta da mislim ...
    malo sam zbunjen tvrdnjama ali ...
    možda ima nekog zračenja tamo koji utiče na sve te majke.





    Poznajem veći broj nekih ''šmrljavih'', ''ružnih bića'' popularno poznatih u narodu kao babice, neonatološke sestre i sl. a sa nekima od njih sam prilično dobar drugar već niz godinica.
    Prvi put sada čujem da postoje majke koje odbijaju da doje svoju decu zbog kasnijeg estetskog izgleda svojih grudi.

    Ni najmanje ne sumnjam da takvih ima, ima ih sigurno ali verujem da je to zanemarljiv broj, mada koji koliko god bio malen nije beznačajan.

    Prirodno je da majke doje svoju decu, sve ostale opcije hranjenja beba su samo u svrhu neophodne prehrane ako majka kojim slučajem ne može to da čini iz opravdanih razloga prirodnim putem.

    Često se dešavalo u porodilištima a Boga mi i u okruženjima u kojima su živeli naši preci (nisu se uvek deca radjala u porodilištima) da i u onim uslovima u njihovo doba majke koje imaju više mleka doje drugu decu čije majke to nisu u stanju da čine. Te žene su bile posebno poštovane i cenjene.


    PS.
    Iako sam slušao raznih priča, dve stvari vezane za bebe su me donekle šokirale ...
    • Prva, kada sam video da su doneli bebu od nedelju/dve dana kojoj je brižna majka skuvala griz i nahranila je da joj ne bude detence gladno ... srećom sve se dobro završilo.
    • Druga, kada je majka mog prijatelja, penzionerka koja je ceo život posvetila klincima radeći kao pedijatrijska sestra pa potom kao sestra u neonatološkom boksu, potom i danas vredno obilazeći mlade mame kao patronažna sestra u prvim trenucima pružajući im najvažnije savete i prenoseći višegodišnja iskustva ... ispričala onako uz kafu sasvim spontano kako neke bebe imaju po zubić kada se rode i kako onda oni pozovu zubara da im ga izvadi da bi mogle da sisaju. Bio sam više nego šokiran.


    Inače draga i dobra gospodja o kojoj sam pričao i kroz čije ruke je prošlo skoro pola moga grada tokom prošle godine je dobila svoje prvo unuče,
    najzad se taj belosvetski glupan od mog druga odlučio na ženidbu i nekako načinjeo svoje dete ... u trenucima kada sam joj čestitao rečima:
    ''Hvala Bogu da je došlo doba da kupaš svoje unuče, neka ti je živo i zdravo i neka ih bude što više ...'' zamalo se nismo oboje zaplakali. Ona jeste, a može se samo naslutiti njena dugo očekivana radost i sreća ...

  7. #22

    Odgovor: Ne dojiti bebu zbog estetike grudi?!

    To je nesto najljepse sto majki moze da se desi,to iskustvo,tu povezanost sa malim bicem.Ja sam mog sina dojila 13 mjeseci (sad mu je osamnaest) i mogu vam reci da mi je bilo veoma tesko kad je prestao da sisa.
    Da ne pominjem jos i prednosti dojenja kako za dijete tako i za majku.
    Zato majke ne mislite na sebe vec na dijete i manite se estetike.

  8. #23

    Odgovor: Ne dojiti bebu zbog estetike grudi?!

    Igrom slucaja,takodje poznajem,babice koje rade u porodilistu,pijem kaficu sa njima,razgovaram(tracam) i mogu reci da ne bi verovali kakvih majki ima...koliko ima pozrtvovanih toliko ima i nevidjenih bisera.Sebicnih lenjih zena koje bukvalno mrzi da doje svoje bebe,da li zbog estetike ili ko zna zbog cega....sta reci?Suvisno je i govoriti koliko je vazno dojiti bebe bar u prvim mesecima njenog zivota,a sretne su one mame koje sa radoscu doje svoju decu i malo duze.Ja sam sretna mama

  9. #24

    Odgovor: Ne dojiti bebu zbog estetike grudi?!

    moram da dodam da je moja baka , kada je cula da nemam mleka da dojim bebu bila jako jako razocarana i tuzna jer je ona svojevremeno pored svojih cetvoro dojila jos troje idece iz familije koji je i dan danas zovu "nana" a moj "hendikep" da sad nije prebolela...
    pa i sama se ponekad zapitam da li sam mogla da probam jos neki "narodni lek" i idalje ne mogu da shvatim da neko uskracuje namerno detetu prirodni izvor hrane....
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  10. #25

    Odgovor: Ne dojiti bebu zbog estetike grudi?!

    Ja imam sina kome je sad 4 i po meseca i dojim ga naravno i nadam se da cu imati mleka stpo duze!
    A o majkama koje ne dojesvoju decu da bi im grudi ostale u dobrom stanju nemam reci, ne znam samo gde su tu tate, zar se oni nista ne pitaju u vezi svoje dece, ili su tu kompletno svi ludi??!!

  11. #26

    Odgovor: Ne dojiti bebu zbog estetike grudi?!

    meni je dojenje FUJ! i drago mi je shto nisam imala mleka i shto shnenokliz nije mogao da sisa sve i da je imalo shta da se sisa. 3 godine kasnije smo utvrdili da je to zbog toga shto je imao uvechan treci krajnik od rodjenja pa nije mogao da sisa i da dishe istovremeno. na flashici smo napravili malo vechu rupicu pa mu se mleko slivalo u grlo bez potrebe da pravi vakuum da bi ga izvukao.

    imam poznanicu koja je sina iskljucivo i samo dojila 6 meseci, pri tom je u svakom momentu imala shtek od 10 flashica mleka u zamrzivachu. sega-mega proizvodnja mleka. mali jakov je bio kao bik, napumpan i rumen. ali ni shnenoklizu nishta ne fali. gutao je farley's... sa tri meseca preshao na kravlje mleko...nedugo potom i na kashice od povrcha...pa onda i od mesa.... i zdrav je i prav i volimo se i bez povezanosti preko sise. ljubi ga majka.

    a, da.... nikad me nije zvao mamma

    btw... moje nevoljenje dojenja nema nikakve veze s estetikom.
    & underpaid......

  12. #27

    Odgovor: Ne dojiti bebu zbog estetike grudi?!

    Citat maski kaže: Pogledaj poruku
    meni je dojenje FUJ!

    btw... moje nevoljenje dojenja nema nikakve veze s estetikom.
    A što ti je dojenje fuj?
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  13. #28

    Odgovor: Ne dojiti bebu zbog estetike grudi?!

    imam problem da mi sin ustima i jezikom dodiruje erogenu zonu.
    & underpaid......

  14. #29

    Odgovor: Ne dojiti bebu zbog estetike grudi?!

    e, za to postoji sirupcHic

  15. #30

    Odgovor: Ne dojiti bebu zbog estetike grudi?!

    Stvar izbora. I to poštujem.
    To nikako ne znači da žene koje ne doje ne vole svoju decu. Štaviše.
    Dešava se da dojenje bude veoma veoma bolno pa pored agonije porodjaja žena ne želi da doživljava još jednu. To je ženino pravo.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sve zbog ote žene
    Autor Papak u forumu Filozofija
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 11.02.2012, 18:54
  2. Da li ste spremni za još jednu bebu?
    Autor makilli u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 10.02.2012, 19:48
  3. Da li imate velike grudi i da li vam smetaju?
    Autor goldie u forumu Lepota
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.10.2009, 21:36
  4. Terapija: Bujne grudi protiv infarkta!
    Autor Hocu-necu u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 11.11.2006, 20:14

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •