Jezero Provala - Vajska
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 29

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    02 Jezero Provala - Vajska

    Jezero provala nalazi se na nekih 2 km od sela Vajska. Nekada je to bilo živahno mesto na kojem se moglo kupati za razliku od ove godine kada su se retki usudjivali ući u vodu jer je bila zelena.Na 40 m od plaže se nalazi motel koji je trenutno zatvoren i zapušten.Ako je neko nekada bio tamo nek nam opiše svoje doživljaje sa nekada lepog a sada upropaštenog jezera.
    Poruku je izmenio Najgora, 09.09.2007 u 14:18 Razlog: slovce

  2. #2

    Odgovor: Jezero Provala - Vajska

    Od osnovne skole pa do pre neku god ja sam tamo bila redovan 'gost'
    Kad sam bila mala jezero je izgledalo ogromno, tek kad sam 'malo' porasla shvatila sam da nije bas toliko veliko kao sto sam mislila
    Ja nemam losih reci za to mesto.
    Pescana plaza, recna voda, tereni u eko stilu, improvizovano igraliste za decu, pecarosi sa suprotne str pa sumarak okolo, restoran cas radi cas ne radi ( a kome je to presudno?!) i najvaznije nije bilo velikog ljudskog uticaja pa sam bez problema brala divlje kupine unaokolo

    Mislim da je ovo treca god mog odsustva ...........popravicu to
    Od onih koji su bili ove god nisam cula da su se zalili - mozda ja nisam ni pitala za zalbe
    Lako cu,ako je do mene.........

  3. #3

    Odgovor: Jezero Provala - Vajska

    nisam bio odavno tamo, ali ga pamtim kao odlicno mesto za letnje opustanje i rashladjivanje.

    nikada nije bilo nesto posebno sredjeno. nikada niko nije ulozio u to jezro, a posebno turisticki savez ili neka druga vladina i ne vladina organizacija.

    ono sto su sami stanovnici mesta napravili je sve sto je ikada uradjeno. a i to nije odavno radjeno.

    to sto je ove godina voda bila zelena nije strasno. to je samo posledica visokih temperatura i tople vode koja pogoduje razvoju algi, a posto jezero nema protok vode stvorile su se alge koje su obojile vodu u zeleno. nije opasno pozdravlje, ali je steta sto se niko nije setio da ulozi koji dinar i sredi tako lepo mesto.

    cuo sam da je neko kupio ili zakupio motel i da su radovi u toku??? da li je istina ne znam. u svakom slucaju preporucujem svima da svrate i da uzivaju u lepoti prirode.
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."

  4. #4

    Odgovor: Jezero Provala - Vajska

    Provala je najlepse jezero u vojvodini, i ako je malo zapusteno, nemarnoscu. Ali vratice joj se stara slava iz 70 godina

    pozdrav svima

  5. #5

    Odgovor: Jezero Provala - Vajska

    Jezero je odlicno, voda topla i relativno cista, a okolina je stvarno predivna. Bio sam pre par nedelja i super se proveo. Rade i bar i hotel, tako da ima sta da se jede... a bogme i sta da se pije Cak je bio i neki Tuborg party kad sam ja bio sa sve
    Meni je bilo

  6. #6

    04 Odgovor: Jezero Provala - Vajska

    pa glasine da je neko kupio su istinite ali kupio je samo motel a okolina je i dalje ista

  7. #7

    Odgovor: Jezero Provala - Vajska

    Eh kakve sam lepe noci tamo provodio !
    Kampovanje , rostilj, izlazak u Dandy i Grotto !
    Devojaka koliko hoces , jao !!!

  8. #8

    Odgovor: Jezero Provala - Vajska

    Mislim da nije bilo stanovnika opštine Bač koji se nije leti kupao na jezeru Provala. Međutim, desilo se to da su jezero zapustili i naravno sada se nije preporučljivo kupati u jezeru. Ali ima ljudi kojima je ljubav prema jezeru veća od činjenice da nije dobra voda, pa se kupaju.

  9. #9

    Odgovor: Jezero Provala - Vajska

    Mi iz Deronja takodje idemo cesto na provalu,pogotovo nedeljom. Prezadovoljni smo i daj boze da se kupaliste sredi da se tamo provodimo jos bolje.

  10. #10

    07 Odgovor: Jezero Provala - Vajska

    Nisam bila na Provali 6 godina,ali zato evo mene ovog leta.

  11. #11

  12. #12

    04 Odgovor: Jezero Provala - Vajska

    na slici u prethodnom postu se vidi kako provala izgleda ovih dana stvarno bi je trebalo ocistiti i malo raskrciti prosle godine se ajd jos i moglo kupati .
    ali ove godine bas i neverujem ima puno trave odmah ispod vode.Motel je u istom stanju kao i dosada zapusten kao i okolnja suma gde se kampuje
    Poruku je izmenio zlaja, 11.03.2009 u 00:00 Razlog: greskica 2
    zlaja

  13. #13

    Odgovor: Jezero Provala - Vajska

    Citat OVERLOAD kaže: Pogledaj poruku
    Eh kakve sam lepe noci tamo provodio !
    Kampovanje , rostilj, izlazak u Dandy i Grotto !
    Devojaka koliko hoces , jao !!!
    nista lepse nego provala svim pozzdrav bodjancima i vestancima

  14. #14

    Odgovor: Jezero Provala - Vajska

    Citat BEBA333 kaže: Pogledaj poruku
    nista lepse nego provala svim pozzdrav bodjancima i vestancima
    Eh kad se samo setim lepih dana. Mislim da se znamo.
    Ako imas volje javi se. Volela bih da te cujem.
    POzdrav svim Vajstancima i Bodjancima

  15. #15

    Odgovor: Jezero Provala - Vajska

    Zdravo. Ja sam nova ovde. htela sam samo da kaćem da sam nekoliko puta bila na Provali, i uvek mi je bilo super. Moj svekar je iz Deronja, tako da sam sa svojim mužem bila na Provali, on je često odlazio tamo dok je bio mlađi. Nas dvoje smo, još kao momak i deveojka, na leto 2006. bili tamo na kampovanju i bilo mi je super!!!!!!!
    E sad moje pitanje se odnosi na one koji su bili tamo ove godine. Pretprošle godine sam bila i nije radio hotel i ničeg nije bilo... Ok, to mi i nije toliko bitno, ali sam čula da su ove godine zavrnuli vodu na tuševima i da ne rade wc-i. Da li je to tačno, pošto moj muž i ja planiramo i ove godine da odemo na kampovanje a ne odgovara nam baš da nemammo gdeda se istuširamo i da idemo u wc. TAko da ako je neko skoro bio ili zna šta se dešava tamo ovo leto, neka mi javi, biću mu beskrajno zahvalna.... POZZZZZZ

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sotsko jezero
    Autor robins u forumu Srem
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 14.03.2015, 20:14
  2. Ledinačko jezero
    Autor Lady S u forumu Srem
    Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 12.08.2013, 11:06

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •