Studirati - ali gde? - Strana 2

Prikaz rezultata glasanja: Najradije bih studirao/la u...

Učesnika ankete do sada
31. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Srbiji

    16 51.61%
  • inostranstvu

    15 48.39%
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 17 od ukupno 17
  1. #16

    Odgovor: Studirati - ali gde?

    Inostranstvo definitivno !!!

    Ja sam zavrsio studije u Rumuniji, ima godinu dana kako sam zavrsio master i zadovoljan sam jer je obrazovanje neuporedivo bolje nego u Srbiji u oblasti informatike. Upoznao sam puno ljudi, kultura, i to mi se dopada, normalan svet. Odnos prema studentima je odlican u smislu da su studenti glavni i da profesor ne moze da radi sta hoce, to je moj utisak, dobijaju se dobre sanse. Profesori su tu zbog studenata i to je veoma bitno. Fokus se stavlja na praksu i to je super. Uce se nove stvari, nema gradiva od pre sto godina.. Fakulteti su super opremljeni, kadrovi dolaze iz cele Evrope. Cesto sam imao predavanja kao i ispite od profesora sa Beckog univerziteta i drugih. Sto se tice jezika, ako se ne zna rumunski jezik nije problem, i ovako svi uglavnom pricaju na engleskom na fakultetu a takodje i svi smerovi postoje i na engleskom jeziku. I ja sam zavrsio master na engleskom jeziku. Studenti rade u Siemensu i IBM-u , to mi se svidja, vidis kako se to radi na svetskom nivou. Fakulteti su akreditovani u celoj Evropskoj Uniji, sto govori mnogo toga.
    Mada se jasno moze zakljuciti da su fakulteti u inostranstvu neuporedivo bolji. Dok su Francuzi imali fakultete mi smo ovde bili seljaci .
    Poruku je izmenio iadrian, 30.11.2009 u 02:21
    A vedea departe este ceva, a merge acolo este cu totul altceva.
    - Constantin Brncuşi

  2. #17

    Odgovor: Studirati - ali gde?

    u Srbiji...

    mada na nasim fakultetima studenti uce i ono sto im netje trebati kad budu nasli posao ili sta vetj...gradivo je jako opsirno i po nekim studentima ubije volju za ucenjem...
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •