Citat ZoricaKosjerina kaže: Pogledaj poruku
To me najvise nervira kod vas Vojvodjana... ta visina s koje gledate na nas. Niste nista bolji, ali je prisutan snobizam u vama. Sve sam objasnila u prvoj poruci na forumu... Ne opravdavam ni neke svoje zemljake, ali vala ni neke od vas, a mislim da je generalizovati bilo sto najobicnija glupost, ipak. Ja nemam nista protiv skromnih i dobrih ljudi pa ne znam ko da su i odakle god da su. Znam da neki moji znaju da pretjeraju, ali, vjerujte da cete tu naci jako dobre ljude...



Pozdrav, brate! Uzalud ti se sa njima ubjedjivati... prica bez kraja. Ja znam da imam prijatelje i medju njima i medju svojim. Nervira me njihov snobizam. Nisu nista bolji od nas ti koji glume visinu. Onaj ko nije dozivio ono sto smo mi ne razumije niti to moze. Sta su im radili Madjari u Drugom svjetskom ratu... Njihovi Madjari su kao nase ustase. Ne znaju da medju dosljacima ima tako dobrog svijeta jer nas mentalitet iskljucuje prijateljstvo iz interesa i sa rezervom, vec otvorenost i sirokogrudnost. Izvinjavam se i ne zelim da se grijesim o izuzetke. Ima i ovdje super ljudi. Ali ima i onih drugih i to dosta. Nasi nisu skrti, dobri su jarani, temparamentniji... Ni ja ne volim kad se neko izdize velicinom pa ne znam odakle bio, ali oni su u zabludi ako misle da smo svi mi takvi.
Ima i dodjosa dobrih ljudi,oni koji se uklope u Vojvodjanski nacin zivota naravno da nam odgovaraju.A oni sto teraju svoje a najvise mislim na 'Ercegovce daleko im lepa kuca.