Sombor - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 44

Tema: Sombor

  1. #16

    Odgovor: Sombor

    Radovi na glavnoj ulici su velika prevara! Ulica je po plnu morala biti zavrshena do 01. avgusta, a dan pre isteka roka nije odradjen ni treccina planiranog posla. Sramota.
    A vi shto se divite ulici bolje da pomognete majstorima, i to mozhda na jesen, kad nas potopi blato.
    Poruku je izmenio zmax, 29.07.2008 u 22:59 Razlog: link

  2. #17

    Odgovor: Sombor

    Pre neki dan, na povratku iz Monoštora i Bezdana, u prolazu napravio sam nekoliko snimaka.

    Jeste da centar nije završen, ali nije samo centar Sombor.

    Lep je uvek. Evo i malo slika u to ime. A i da bude više snimaka iz naših, forumaških aparata.










  3. #18

    Odgovor: Sombor

    SOMBORSKA


    I još uvek brodim na tom brodu...
    I sve sam bliži Somboru...
    Vraćam se na staro mesto...
    Tu sam nekad navraćao često...

    Prolaze dani uspeha i slave...
    Pobeda još jedna u dugome nizu...
    Još jedna noć provedena na brodu...
    I sve sam bliži Somboru...

    Idem prema starom trgu...
    Da od sebe oteram tugu...
    Ali još uvek brodim na tom brodu...
    I sve sam, sve sam bliži Somboru.

    Ovu sam pesmu napisao davne 1998 godine u šinobusu na relaciji Vrbas-Sombor.
    Početak i kraj

  4. #19
    нема сумње да ће нам главњак бити пуно лепши од ранијег изгледа ,додуше радови напредују као "зидање Скадра на Бојани" али заборавиће се све придике грађана када улица буде завршена...



    Рушење старих платана на главњаку
    Poruku je izmenio nenad.bds, 01.12.2008 u 10:51 Razlog: Uzastopne poruke i istom kontekstu

  5. #20

    Odgovor: Sombor

    Ahhhhhhh,
    Toliko ste me rasplakali , vratili ste me u moju mladost u grad u kom sam 60tih godina dozivljavao najlepshe trenutke sa mojom generacijom . Svi smo mi osetljivi na Sombor iako nismo u njemmu rodjeni ali je on bio nash rasadnik za dalji zivot i te godine i to vreme je ostalo cementirano duboko u nama kao i svim generacijama koje si otishle iz njega ali ga uvek volemo i uvek nam je u srcu , one josh uvek lep grad bez obzira na glavna ulica i to che jednog dana da bude zavrsheno i Sombor zasluzuje to vech odavno samo je vazno da nam se stara zdanja ne rushe u gradu drveche je lako zamenuti ali zdanja ne ako ona nestanu nestaju i proshla vremena sa njima ...
    Sombor che uvek biti vechan lep i dostojanstven tako je fromiran tako se ponasha i takav che uvek biti ,,,,
    Pozzzzzz
    D.

  6. #21

    Odgovor: Sombor

    Sombor 2.januar 2009 god. glavna ulica "završena"

  7. #22

  8. #23

  9. #24

    Odgovor: Sombor

    Jaooo Somboreeee !!
    Tamo sam isao u srednju skolu...
    jel ima neko slike tehnicke skole i okoline ?
    Eto, sad ce dobiti kompleks...

  10. #25

    Odgovor: Sombor

    divan grad ...
    radio sam 2 godine tamo i stekao puno prijatelja u tom gradu i predivnoj okolini
    Ko je za jednu voznjicu

  11. #26

    Odgovor: Sombor

    Sombor, oslobodjenjem 13. novembra 1918, kada je u njega usla ceta - prethodnica srpskog kraljevskog majora Nikole Ilica - Bajke, dosao u okrilje svoje matice Kraljevine Srbije, ako imamo u vidu da je njegovo stanovnistvo, po svojoj strukturi, odvajkada srpska varos.

    Može li bez ovih neistina?????
    ...nalozte vragovi furune pakla, ma nek se zazari, al moja se zvezda jos nije ni makla, Bog nad njom strazari...

  12. #27

    Odgovor: Sombor

    Citat Wendelin kaže: Pogledaj poruku
    Sombor, oslobodjenjem 13. novembra 1918, kada je u njega usla ceta - prethodnica srpskog kraljevskog majora Nikole Ilica - Bajke, dosao u okrilje svoje matice Kraljevine Srbije, ako imamo u vidu da je njegovo stanovnistvo, po svojoj strukturi, odvajkada srpska varos.

    Može li bez ovih neistina?????
    Hajde da se složim sa tobom. Delimično. Zaista nikako se ne može reći da je Sombor samo srpski.

    Da li može "odvajkada varoš mešovitog nacionalnog sastava, pretežno srpskog"?

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  13. #28

    Odgovor: Sombor

    Somborci će znati na kojoj zgradi se nalazi ovaj grafit.



    A preko puta nje zgrada s lepim lukovima.



    Stara gradska kuca



    Ono što Sombor čini bogatim, jeste vredna kulturna ostavština Milana Konjovića.



    Ploča s natpisom na zgradi Muzeja Milana Konjovića.



    I pogled na nažalost iznurenu zgradu Galerije "Laza Kostić"



    Januara 2009.
    Poruku je izmenio GlorijaDruga, 27.11.2009 u 03:56

  14. #29

  15. #30

    Odgovor: Sombor

    Ovog suncanog sata se secam jos iz detinstva. Prolazila sam pored njega na svakidasnjem putu u skolu. Kada sam posle dugog vremena opet obisla ovaj prelepi grad i kada sam prosetala istom stazom kroz"Lance", videla sam ovu propast.
    Ime: IMG_1148.JPG Pregleda: 169 Veličina: 43.7 KB

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sombor 1910.
    Autor PIB u forumu Istorija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 13.01.2009, 02:59

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •