Srbobran - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 45

Tema: Srbobran

  1. #31

    Odgovor: Srbobran



    salas toše zeremskog


    bogdanov salaš iliti fantast koji je u bečeju ali sagradila ga je plemićka porodica dundjerski iz srbobrana tačnije bogdan dundjerski za svoju ljubavnicu



  2. #32

    Odgovor: Srbobran

    sto se ticče obradivih i plodnih zemljišta o kojima je lady pisala ne mogu da ne primetim da od propasti elana sve manje obradjuje zemlja.koliko sam ja primetio

  3. #33

    Odgovor: Srbobran

    Pre pola sata vratila sam se iz Srbobrana... Od pre godinu dana tamo su mi svekar i svekrva. Slatka varošica... Uvek se lepo provedem...
    ...svi mukarci misle da su bogovi...samo im niko nije rekao da su ene ateisti...

  4. #34

  5. #35

    Odgovor: Srbobran

    Nisam mislila ništa loše izrazom varošica... Moja greška, komšija mi je pričao da je "zaslugom" Pepice Kardelj koja je neku zemlju oduzela Srbobranu, Srbobran izgubio status grada...
    Izvinjavam se starosedeocima i molim za razumevanje, moj Srbobranski status je tek godinu dana, poraviću se

    Sličica iz mog detinjstva: u povratka iz Subotice sa buvljaka stajalo se kod Elanove prodavnice da sekupi prvi paradajz u onoj crvenoj mrežici...
    ...svi mukarci misle da su bogovi...samo im niko nije rekao da su ene ateisti...

  6. #36

    Odgovor: Srbobran

    i srbobranci se na to ne navikavaju.nema ljutnje

  7. #37

    Odgovor: Srbobran

    Evo opet i poneke moje slike s početka ovog februara.








    Gornje četiri slike sam napravio stojeći skoro na istom mestu - ispred ulaza u opštinsku zgadu.




    Pravoslavna Bogojavljenjska crkva je medju najvećim u Vojvodini. Nastala je na prelasku XVIII u XIX a ikone je radio poznati slikar Novak Radonjić.

    Zatekli su majstore koji rade na izolaciji crkve od vlage potsecanjem zidova i umetanjem izolacionog sloja.


    Ovo je slikano sa ulaza iz pravca Bečeja. Nedaleko od mesta gde sam stajao su instalacije za vadjenje nafte. Namera mi je bila da slikam naftne instalacije sa siluetom srbobranskih crkava u pozadini. Medjutim, to nije izvodljivo onako kako sam zamislio, pa sam napravio samo ovakvu sliku.

  8. #38

    Odgovor: Srbobran

    E ljudi, da ne kažete da se nije javio niko iz Srbobrana, evo ja se javljam. Volim moj Srbobran, i ne bih živeo nigde drugde - legendarno selo - tu sam rodjen, i tu ću i ostati. A otkad je došao ovaj novi precednik opštine, još je lepši Srbobran, glavna ulica je super uredjena (pločnik, ulična svetla) a i park. A u celom selu (Srbobran je selo, ali ja to mislim na najlepši način) su stavljena nova svetla na bandere, svetli ko po danu


    U svakom slučaju, Srbobran ima šta da pokaže, ali svi su u stilu "Ko bi došao to da gleda..." a došli bi ljudi na te salaše i do crkve i drugih mesta, samo da neko to organizuje...al nema ko avaj.


    Al eto u Srbobranu, bio taj Elan, a i Pionir, dobro poslovali, al eto došao neko, pokrao, upropastio, i otad ovde nema ni posla ni ničega, treba sve to da se sredi nekako, al nikog nije briga....ovaj precednik opštine pokušao, hteo, al ga očepili....


    PS: Jedva čekam Petrovdan ove godine, kažu da će biti strava
    I Dont Believe In God, and I'm proud if it.

  9. #39

    Odgovor: Srbobran

    Citat The Gunslinger kaže: Pogledaj poruku
    E ljudi, da ne kažete da se nije javio niko iz Srbobrana, evo ja se javljam. Volim moj Srbobran, i ne bih živeo nigde drugde - legendarno selo - tu sam rodjen, i tu ću i ostati. A otkad je došao ovaj novi precednik opštine, još je lepši Srbobran, glavna ulica je super uredjena (pločnik, ulična svetla) a i park. A u celom selu (Srbobran je selo, ali ja to mislim na najlepši način) su stavljena nova svetla na bandere, svetli ko po danu


    U svakom slučaju, Srbobran ima šta da pokaže, ali svi su u stilu "Ko bi došao to da gleda..." a došli bi ljudi na te salaše i do crkve i drugih mesta, samo da neko to organizuje...al nema ko avaj.


    Al eto u Srbobranu, bio taj Elan, a i Pionir, dobro poslovali, al eto došao neko, pokrao, upropastio, i otad ovde nema ni posla ni ničega, treba sve to da se sredi nekako, al nikog nije briga....ovaj precednik opštine pokušao, hteo, al ga očepili....


    PS: Jedva čekam Petrovdan ove godine, kažu da će biti strava
    pionir josh nekako posluje elan propo nachistona leto idem na pionir da zaradjujem dnevniceono shto nama mladim ljudima u srbobranu fali je nedostatk mesta za izlazke.i ja ga volim svim srcem svojimchujem da ce na leto biti ponovo serija koncerata kao proshle godinedal znash shta je bilo sa planom za renoviranje hotela pishi propalo il ce bit neshto

  10. #40

    Odgovor: Srbobran

    Ma propalo. Rekli su josh pre jedno 2-3 godina za taj hotel....i nishta. Isti ko pre 3 godine - propao totalno.

    Shto se tiče mesta za izlaske, u pravu si, nema ništa - ima Mont, al tame se stalno neki idioti tuku, a u Zvezdi i pivnici smor žešći....zato i izlazim u Bečej. Nadam se da će biti nešto organizovano na leto ko prošle godine, tad sam se super proveo.
    I Dont Believe In God, and I'm proud if it.

  11. #41

    Odgovor: Srbobran

    ja sam neshto nachuo da ce biti dao bogi meni je kao i tebi tad bio provod zesci ja odem ponekad u ricks u mont ponekad dodjem al sve manje zbog tih budala.sad sam nedavno otishao na as-ovu zurku u temerinu i proveo se kao nikad u zhivotuznam da je propalo sa skandinavcima al sad hoce neki brankovic da ulaze mada chisti sumnjam da ce ishta od toga biti
    meni je proshli put za slavu bilo njesrabash me zanima shta ce ovog puta uraditi
    Poruku je izmenio maksimilijan, 05.04.2009 u 12:35

  12. #42

    Odgovor: Srbobran

    Meni je prošle godine bilo ekstra, mislim, mnogo bolje nego godina pre toga. Ne znam šta će ove godine, valjda će dovesti neki dobar bend il nešto, a daj bože da bude i besplatnog pića! Nešto sam načuo oko toga mada ne verujem al ko zna?

    A nisam čuo za tog brankovića, mada sve mi to zvuči čudno. Ko još jedna od onih šema da se uzmu pare a ne da se ne uradi ništa.
    I Dont Believe In God, and I'm proud if it.

  13. #43

  14. #44

    Odgovor: Srbobran

    Jeste, kako nije, Juznobacki okrug.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  15. #45

    Odgovor: Srbobran

    Србобран бисмо могли условно поделити на северни и јужни део.Мада се неће неко сложити али ништа значајно,ако се изузме да ови други имају малкице тежи живот...Тешко је разуверити неког ко нема тих проблема !
    Ако се кадгод неко јави можемо дивахити...

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •