Srbobran - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 45

Tema: Srbobran

  1. #16

    Odgovor: Srbobran

    Imam i ja neke fotografije Srbobrana. Kako da ih prikazem ovde?

  2. #17

    Odgovor: Srbobran

    Citat Ivana-psy kaže: Pogledaj poruku
    [CENTER]Evo djeram , salas Tose Zeremskog
    E, ovo već liči onako pravo ... mogao bih vrlo lako da zamislim sebe kako odmaram uz neku knjigu i muzikicu u tom prijatnom prostoru.

    Koliko sam upućen u zbivanja u tvome mestu biće da je vlasnik salaš bivši upravnik vaše zdravstvene stanice, Doma zdravlja ili koji je već status u pitanju ...

  3. #18

    Odgovor: Srbobran

    Koliko ja pamtim salasi su najmanje bili za odmor i cituckanje knjigica.Uglavnom se radilo bez prestanka!DAnasnji salasi jesu za prikazivanje ,cituckanje i razbibrigu .NAzalost malo ih je za te svrhe.Srbobranci bi trebalo da znaju kolio je salasa i kastela poruseno u njihovom ataru posle WW2 uglednih Srbobransih familija i domacina.Moj salas je nadam se kos uvek u zivotu.Nisam biotamo odavno .Poslednji put sa Lelom(cerka)2005.


    Sazidan 1868 .Odavno smo tamo zar ne?

  4. #19

    Odgovor: Srbobran

    Citat slavkos kaže: Pogledaj poruku
    Imam i ja neke fotografije Srbobrana. Kako da ih prikazem ovde?
    Imas temu u kojoj je tacno objasnjeno kako se postavljaju slike.. Da sad ne odemo off topik..

    Jos slika..



    Salas Branka Debeljackog, ali deo koji gleda na nas, sad ne tako lep kao na ovoj slici, kanal DTD...
    "toliko puteva.. koji izabrati, gde poci, koga povesti..???"

  5. #20

    Odgovor: Srbobran

    Citat simke kaže:
    Koliko sam upućen u zbivanja u tvome mestu biće da je vlasnik salaš bivši upravnik vaše zdravstvene stanice, Doma zdravlja ili koji je već status u pitanju ...


    Sto s tice uzivanja na salasu, mi smo kao klinci obozavali da slavimo 1. maj tamo. Drugaricini roditelji imaju salas na turinskom putu i tamo se po par dana kampovalo u prirodi.. Danas se to sve manje praktikuje, nazalost..
    "toliko puteva.. koji izabrati, gde poci, koga povesti..???"

  6. #21

    Odgovor: Srbobran

    Jel to "Veliki Backi Kanal" onaj sto prolazi kroz Srbobran?

  7. #22

    Odgovor: Srbobran

    Citat G-4 kaže: Pogledaj poruku
    Jel to "Veliki Backi Kanal" onaj sto prolazi kroz Srbobran?
    Jeste
    Evo, promenila sam potpis

  8. #23

    Odgovor: Srbobran

    Ja sam bila na oldtimer skupu 12.07.2006. godine - Petrovdan u Srbobranu. Bilo je prohladno i kisovito vreme, ali nije zaustavilo gradjane da izadju i da nas pozdrave. Mogu samo napisati da je Srbobran na mene ostavio lep utisak.
    Pozdrav,

  9. #24

    Odgovor: Srbobran

    A ja sam kroz Srbobran nebrojeno puta prolazio, više puta i nekim poslom dolazio, ali nikad nisam stigao da se sa tim lepim mestom ozbiljnije uživo upoznam. To mi stalno ostaje kao neizvršena 'obaveza'.
    Pa da i ja prložim ovih nekoliko slika koje sam napravio usput.





    Gornje dve slike su čest motiv - pogled na Srbobran preko Kanala i Kanal slikan prema zapadu.

    A evo i jednog pravog salaša slikanog s puta Srbobran - Mileševo. Obratite pažnju na travu: tako lepe, jednako 'ošišane' trave kao salaške, koju čupka i istovremeno djubri živina, nigde druge nema.


    Poruku je izmenio nenad.bds, 03.04.2008 u 01:14 Razlog: Ispuštene reči

  10. #25

    02 Odgovor: Srbobran

    Kako se vidi po mojim imenu sam jako velika prijateljica Srbobrana. I ako sam rodjena u Austriji i ovde odrasla obozavam to mesto i nema mi nista lepse. Stavicu danas jos slike u ovaj forum.

  11. #26

    Odgovor: Srbobran

    [IMG]http://img367.imageshack.us/img367/53[IMG]
    http://img367.imageshack.us/img367/5443/slika111fs1.jpg[/IMG]75/tusei6.jpg[/IMG]
    Ovo je u pozadini Srbobran,jedna jutarnja slika.

  12. #27



    Kome pripada naftno polje Turija sever,Turiji ili Srbobranu
    Poruku je izmenio zmax, 03.08.2008 u 07:25 Razlog: spajanje uzastopnih poruka

  13. #28

    Odgovor: Srbobran

    JUPI DANAS IDEM U TAJ LEPI SRBOBRAN
    Love Me or hate Me
    It's still an oBseSsI0n

  14. #29

    Odgovor: Srbobran

    Sta tamo ima lepo, kazi pa da odem i ja da uzivam u tom lepom.

  15. #30

    Odgovor: Srbobran

    naftna polja turija sever i naftna polja na bečejskom putu pripadaju srbobranu
    jedino što fali mom gradiću je nedotstatak mesta za izlaskeriks je najbolji tamo ima od hausa pa do rokasrbobranske grpe imaju tamo nastupe
    srbobranska pravosalvna crkva u baroknom stilu


    ikonostas crkve koji spada u pet najvrednijih u pravoslavlju



    tipičan pogled kad se ulazi u srbobran


    srbobranski trg


    treba napomenuti da su dve velike plemićke porodice nikolić i dundjerski iz srbobrana
    Poruku je izmenio maksimilijan, 14.02.2009 u 13:51

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •