Sobne biljke
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 20

Tema: Sobne biljke

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Sobne biljke

    Izmedju velikog lisca difembahije proviruju sramno listovi bojazljivog fikusa. Rasli su skupa, saksija uz saksiju, i poceli bi da venu jedno bez drugoga. Iz drugog kraja, u malo tamnijem uglu, ljubomorno ih gleda mala palma. Razbolila se ovih dana jer je njen partner uginuo. Ostala je sama, a tako je voljela svog druga limuna. Jadnicak je od pocetka imao puno problema, a ona je bila tu da ga svojim liscem zakloni od sunca i spusti koju kap vode na njegovo uvenulo lisce. Nadala se da ce da prezivi, nadali smo se i mi. Ljubicice su u svom svijetu, spremaju se da se okite nejljepsim cvjetvima za ovu godinu. A puzavac ih sve veselo posmatra. Njemu ne treba niko, moze da se pentra i spusta kud god on hoce... I svi u zelenoj druzini ocekuju dolazak hrabrog kaktusa. Kolaju price da dugo moze bez vode i niko u njih ne vjeruje.

    Ovako nekako, slikovito, bi izgledao zeleni svijet u mojoj kuci.
    Kakva su vasa iskustva sa sobnim biljem? Koliko pazenje poklanjate svojim zelenim kucnim ljubimcima i koliko imate srece sa njihovim uzgojom?
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  2. #2

    12 Odgovor: Sobne biljke

    Kod mene su jedni pored drugih Singonium, Difenbahia i Maranta.

    Maranta je jako osetljiva, posebno na promaju i s njom treba baš biti pažljiv.

    Difenbahia je u samom vrhu najlepših sobnih biljki, ali i tu ima različitih vrsta, koje se razlikuju po listovima. Meni se svidjaju difenbahie sa ovakvim listovima (baš kao moja)

    Ipak, singonium za mene je car sobnog bilja . Obožavam ga i uživanje je gledati ga kako raste.

    Inače, nekada je u Banja Luci održavana najlepša medjunarodna izložba cveća na prostorima bivše SFRJ. Teško je opisati taj doživljaj...
    Poruku je izmenio Cecara, 29.01.2015 u 10:27

  3. #3

    Odgovor: Sobne biljke

    Ja imam singonium, isto k'o 'tičica, i u poslednje vreme baš divlja a ja se sva upetljam kad treba da ga sredim i povežem.

    Onda imam:



    Bendžamina imam dva, i zeleni i šareni:



    Onda kencija:



    ...spremam se da je poklonim mami mnogo mesta zauzima...

    I Dracena:



    koja je zapravo izgledala nešto slično, nekada, ali je Mali Od Hladnog Oružja dok je učio da hoda oborio i izlomio, a bila je mlada i ja jednu stabljiku držala u vodi (ko zna koliko, jako teško pušta žile), a potom je zasadila i iznosila je svako leto napolje. Sada ta dracena ima skoro 2 metra... samo što je mnogo smešna, prutić koji iz saksije direktno ide u plafon i gore kao neka krošnja. Mnogo je looda.

    I imam još nešto, ali ne znam kako se zove, pa ne mogu da stavim sliku.

    Nekada davno mi je uspevalo i ovo da odgajim:



    Volim sobno bilje.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #4

    Odgovor: Sobne biljke

    imadem ovu:



    i bambus, imam i koprivu i brshljan



    volEm svo divlje bilje
    Poruku je izmenio Cecara, 29.01.2015 u 10:28

  5. #5

    Odgovor: Sobne biljke

    Mi generalno u kuci imamo problem sa uzgajanjem bilja, jer nam je stan totalno taman i rijetki su dugi ljetni dani da biljke uhvate malo sunceve svjetlosi. Zato su nam biljke sve nekako klonule i slabo rastu. Mada doci ce i njihovo vreme...
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  6. #6

  7. #7

    Odgovor: Sobne biljke

    U svom domu imam prelepu dracenu, fikus bendzamin, nekoliko saksija sanseverije, kaladijum, pileju, par saksija adama i jos nekoliko biljcica kojima ne znam ime. Inace vise volim biljke koje ne cvetaju od cvetnica. Od Cvetnica ima samo spatofilum. Na terasi imam zardinjere sa muskatlama puzavicama. Volim cvece i trudim se da mu poklonim dovoljno vremena, sto mi ono uzvraca prelepim zelenim zdravim listovima.

Slične teme

  1. Biljke - azbuka
    Autor Kunic u forumu Igre bez granica
    Odgovora: 886
    Poslednja poruka: 05.11.2019, 17:13
  2. Aromatične (začinske) biljke
    Autor Bombica u forumu Biljno carstvo
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 27.07.2012, 20:32
  3. Lekovite biljke
    Autor Lady S u forumu Biljno carstvo
    Odgovora: 54
    Poslednja poruka: 19.03.2011, 11:28
  4. Zabranjene lekovite biljke
    Autor fiona u forumu Biljno carstvo
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 03.03.2010, 12:48
  5. Otrovne biljke
    Autor silvia u forumu Biljno carstvo
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 05.04.2007, 05:58

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •