Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 40
  1. #1

    03 Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Neko predlaže prekidanje diplomatskih odnosa, neko predlaže da zažmurimo, neko predlaže oružane sukobe...
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Na primjer onako kako Grcka priznaje i tretira Makedoniju ...

    U svakom slucaju potrebno je mnogo pameti, lukavosti i politike
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Pokazati zube, jos pre nego do toga dodje.
    Ono sto nama nedostaje je odlucnost.
    Odlucnost neke drzave se ogleda u konsenzusu svih politickih partija. Nasi politicari ni oko Kosova ne mogu da se sloze (Ceda i kompanija, a i jos par nekih). Odredjeni politicari otvoreno pricaju o nezavisnosti Kosova kao da se to vec desilo. Pitam se samo, kada ce se te i takve izjave poceti tretirati kao veleizdaja i adekvatno kaznjavaiti.
    Ako u decembru pokrenu nezavisnost, tada cemo vec svi znati sta nam je ciniti.

    Boriti se protiv Nato-a, sitnica, pa mi smo vec navikli. Sad imamo iskustva.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    Boriti se protiv Nato-a, sitnica, pa mi smo vec navikli. Sad imamo iskustva.
    A da li smo se izborili? Da li smo i u tome iskusni?

    Citat irnik kaže: Pogledaj poruku
    U svakom slucaju potrebno je mnogo pameti, lukavosti i politike
    Slažem se.
    Samo, pameti i lukavosti valjda imamo dovoljno (samo još kad bi znali pametno i da je upotrebimo). Što se politike tiče, čini mi se da nam je to slaba strana uvek bila.
    Poruku je izmenio Mish, 02.09.2007 u 22:51
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Boriti se protiv Nato-a, sitnica, pa mi smo vec navikli. Sad imamo iskustva.
    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    A da li smo se izborili? Da li smo i u tome iskusni?
    Sarkazam.
    Poruku je izmenio Mish, 02.09.2007 u 22:52
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Ne verujem da ce do toga doci, jer bi to dovelo u pitanje principe nepovredivosti granica...
    Pojavile bi se novi krizni slucajevi sirom sveta...
    Republika Srpska bi se zelela pripojiti Srbiji, u Vojvodini bi se pojacale tenzije za samostalnost ili cak...
    Nikom ne treba takvo stanje, a Albance ko pita? (Medjunarodna zajednica sigurno nece, jer nisu ni ekonomski, ni politicki jaki...)

    Posto nad tolikim brojem nelojalnih gradjana Republika Srbija nikada nece moci uspostaviti suverenitet, situacija je trenutno neresiva.

    Po meni najverovatniji ishod je prinudjivanje Srbije od strane medjunarodne zajednice na reformu drzave, za prihvatanje nekog oblika maksimalne decentralizacije i pruzanje velike teritorijalne i/ili personalne autonomije manjinama...
    Posle toga ce se medjunarodna zajednica postarati za uspostavljanje pravnog poretka, a posto ce i dalje biti neizvodljivo uspostavljanje potpunog politicko/ pravog suvereniteta (zbog nelojalnosti gradjana), zamrnuti situaciju na nekih 99 godina...
    Za to vreme ce vlast organizovati medjunarodna zajednica...

    Posle 99 godina ce se situacija ponovo razmatrati...

    Naravno, trenutno nedostaje da i Srpska i Albanska strana da shvate da je ovo jedini moguci ishod... Mislim da obe strane precenjuju svoju politicku jacinu u pregovorima.
    A Vojvodina ce opet i uvek biti taoc Kosova i Metohije...

    Jedno je sigurno: Biter vise ne ide u rat, ni pod eventualnom pretnjom smrtne ili zatvorske kazne!!!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Kosovo je vec nezavisno,svidjalo se to nama ili ne. A sta mozemo da uradimo? Nista. Da bi dosli do ovoga, Albanci su radili 60 godina (u svoje vreme,veoma potpomognuti kumom svakog desetog malog shiptarcheta)...reciprocitetno,mozemo nesto da ocekujemo u drugoj polovini ovog veka...
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Kosovo je vec nezavisno,svidjalo se to nama ili ne. A sta mozemo da uradimo? Nista. Da bi dosli do ovoga, Albanci su radili 60 godina (u svoje vreme,veoma potpomognuti kumom svakog desetog malog shiptarcheta)...reciprocitetno,mozemo nesto da ocekujemo u drugoj polovini ovog veka...
    Ovakav stav, Cedinih i Cankovih pristalica, je jos jedan dokaz, koliko smo mi Srbi protiv sebe i protiv svoje drzave. Pa sve i da je tako, ako si patriota neces priznati i radices sve da do toga (faktickog priznanja) ne dodje. Sta ako Kosovo ipak ostane u sastavu Srbije? Da li ces se ti tada pobuniti i traziti da se ispostuje tvoja volja?
    Takva otvorena antidrzavna retorika je kaznjiva po zakonima svih zemalja, pa i nasoj. Da li mislis da mozes otvoreno da govoris protiv Ustava ove zemlje? Da li ima ista, osim novca, sveto tebi i tebi slicnim?
    Ako ne znas da pricas, nauci. Nije isto reci, da je Kosovo nezavisno ili da je na okupiranom Kosovu formirana vlast sa elementima drzavnosti. Ista stvar samo zvuci drugacije. Jedna je apsolutno protiv Ustava zemlje u kojoj zivis, a druga nije.
    U politici si koliko vidim slab, kloni je se, to je za tvoj mentalni sklop opasan teren. Posveti se svom nicku i lovi ljubav.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa
      Vrh

  9. #9

    04 Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Odgovori na ovu temu su zaista raznovrsni,ali ja bih zeleo skrenuti malo ovaj zahuktali voz na drugi kolosek i tako pokusati stvari gledali iz drugog ugla(ako je to moguce)...
    ...svima nama je Kosovo bolna tacka,i to je realnost sa kojom zivimo.Spremni smo se odreci i visih ciljeva za rad Kosova i to je realnost.Ja licno razmisljam kao prosecan Srbin u onom smislu:"bolje poginuti kao heroj,nego ziveti kao p..ka"ali sam se jednom zapitao ovo...."da li vredi se boriti za Kosovo,pa u bliskoj buducnosti izgubiti Srbiju?"
    Evo na sta sam pomislio....
    Siptara je svakim danom sve vise i vise,dok je nas Srba nazalost sve manje i manje.Sta ako dozivimo,a to nije nimalo nemoguce i daleko da Srbi postanu manjina u svojoj zemlji?Sta ako jednoga dana vecinu birackog tela budu prestavljali Sipusi?Da li vredi ici do toga da Sipusi jednostavno preko demokratskih sredstava kazu mi zelimo sad OVO,a ne ONO?
    Sreca nasa da su oni glupi i slepi,a i takvi kakvi su vodjeni zapadnim "srbomrscima"srljaju silom i glavom kroz zid.
    ponekad je potrebno staviti prst na celo i razmisliti sta se iza brda valja!
    Ja sam(ponovit cu)za demokratsko resenje svega ovoga na principu metak u glavu i zatiranje traga siptarima na Kosovu,ali opet treba malo mucnuti glavom.....
    TO SAM JA !!!!
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Razviti dobrosusjedske odnose
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Ja chu da se ubacim sa primedbom zbog koje che chika Pero_M mozda da me svrsta u ove ili one... Ali, zadrzzavam pravo na svoje mishljenje, ma odakle neko mislio da je doshlo...

    Ne bih rekao da je Love Hunter govorio o tome shta treba da uradimo, shto bi govorilo o nekim njegovim subjektivnim nastojanjima, vech shta mozzemo da uradimo... shto je proizvod kakve takve, ali njegove analize... Kako god, nisam advokat, samo kazzem.

    Znachi, kapiram da me neko mrzi - ako bih rekao - ko fuka Kosovo!

    Ok, stav je stav, ali i nekom je i stalo do Kosova pa se ne mozze tako prichati. (Kapiram da che neko zzeleti i da izvuche iz konteksta, al mrzi me da cifram rechenice tako da se nemogu izvrtati bash nikako).

    Medjutim ako kazzem da mislim, tj ne vidim da ova situacija vodi ichemu sem gubitku te teritorije, zashto to znachi da su mi drazze pare??
    Nije mi jasna ta postavka. Je l mozzemo da napravimo neku analizu koja ne bi ukljuchovala lichne zzelje, ili chemo da otvorimo diskusiju kao ono na religiji - "ako ne verujete nemojte da se meshate"...
    Mozze lepo da se otvori tema kako i zashto chemo sachuvati Kosovo i namenjenu pisanju parola pa onda da redjamo bezkompromisne stavove...?

    Dotle, ja ipak predlazzem makar amatersko analitichno gledanje i sagledavanje svih pa i najgorih moguchih reshenja, hladne glave i bez zameranja na rechima koje nam se ne svidjaju na prvi pogled.

    Po inerciji dosadashnjih ratova i deshavanja, mogu da zakljuchim da che do proglashenja nezavisnosti dochi. Desi li se da Srbija (u shta ne verujem) intervenishe, imamo, gubitak zivota, ponovo naglo zaoshtravanje odnosa prema inostranstvu, otvorenu sve vechu podrshku Shiptarima od jedne po jedne zemlje, a pod uticajem Amerike... vojnu intervenciju (ovaj put dirktno idemo protiv NATO) i konachno otimanje uz prisilno prihvatanje status quo.

    Evo ja iskreno pitam za mishljenje, vas koji ste za takvo reshenje, da li je moguche dobiti takav rat? Ja kazzem mozzda. Ali, apsolutno tu nije u pitanju da li mi mozzemo da krenemo u rat, nego da li mozzemo da ga dobijemo i ono shto uspemo da "oslobodimo" i zadrzzimo i to sve nakon iskustava u proshlim ratovima...

    Pisao sam vech o tome na drugim temama, prozvan sam zbog malodushnosti samo zato shto pitam za mishljenje i iznosim mishljenje, da mi je stav ubachen propagandom...ok, i da jeste, ali onda prosvetlite me svi koji ste za intervenciju Srbije i recite kako to zamishljate. Eto tako, ali treba, bash tako i nemam pojma ne prihvatam kao odgovor (uvrede takodje).

    Mozzda je greh i samo postavljati pitanja i razmishljati, zbog "svetosti" teme?! Ali, ja nisam primetio da u pravilniku foruma postoji spisak taboo-a koje po svaku cenu treba izbegavati ili sledi kamenovanje ...

    Ups, umalo da zaboravim. Ja sam za chekanje i diplomatiju. Strpljenje i mudrost, postaviti to kao dugorochni cilj...Raditi ispod i iznad zzita da na povratku Kosova. Svetske prilike se menjaju...
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Ja chu da se ubacim sa primedbom zbog koje che chika Pero_M mozda da me svrsta u ove ili one... Ali, zadrzzavam pravo na svoje mishljenje, ma odakle neko mislio da je doshlo...
    Prozvan sam.
    Drasticna razlika izmedju tvog stava i njegovog. Ti tvrdis da ce Kosovo biti nezavisno, a on da vec jeste.
    Ma koliko se ja trudio da odrzim Kosovo u granicama Srbije, nista od toga. Samo ima jedno ali
    Ako ja tvrdim da je Kosovo vec nezavisno sta ce reci neko sa strane. Stanovnici Srbije tvrde da je Kosovo nezavisno. Sa tim i takvim stavom samo odmazem nasim "sposobnim" politicarima. Patriotizam je ne odmagati pozitivnim idejama politicara, nego naprotiv. Ja sam opozicija ove sadasnje vlasti i tvrdim da su nesposobni ali ne zelim da im odmazem. Za izjavu slicnu love hunter-a bi u USA dobio garant zatvor, jer je to otvoreno propagiranje odvajanja jednog dela teritorije drzave.
    Druga stvar je u predvidjanju. Ni ja nisam optimista po tom pitanju.
    Zdrav razum mi govori da ce se Ameri i Rusi dogovoriti (Rusi po obicaju pokupiti pare....) ali...
    Ja tako dozivljavam patriotizam, a vi?
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    Prozvan sam.
    Drasticna razlika izmedju tvog stava i njegovog. Ti tvrdis da ce Kosovo biti nezavisno, a on da vec jeste.
    Ok, nechu ostavljati svoj sadashnji posao zbog advokatske karijere (ne videh boldovano)

    Al, valjda che se chovek vech javiti pa pojasniti svoj stav...
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Mislim da je ova vlada malo pametnije krenula na pregovore oko budućeg statusa Kosova. Predsednik (maneken) i Premijer (itekako obavešteni takozvani pogub) i ministri za Kosovo i Metohiju Samardžić i spoljnih poslova Jeremić su ujednačeni u nastupima, šalju u svet identične poruke - što je za pohvalu.

    Međunarodne okolnosti su još uvek veoma nepovoljne po nas. Još uvek smo duboko zavisna žemlja - ne više u tolikoj meri ali situacija se popravlja - uloženo je nešto para u Srbiju - ne zato što nas vole, nego zato što hoće da zarade na nama - plasiraju nam proizvode i debelo zarađuju na razlici u platama koje daju ovde i koje bi za iste poslove davali u EU.

    Teško da bi se iko rešio da razara tamo gde je uložio kapital - što ne znači da treba gajiti iluzije o bilo kakvoj vrsti vojne intervencije Srbije protiv _NATO-a na Kosovu. U Rezoluciji 1244 piše da Srbija ima pravo na povratak do 1.000 pripadnika snaga reda na Kosmet - i na tome treba insistirati.

    E sad, Amerika je smislila, ucenila, privolela (uspela u nameri) - svoje 'saveznike' da joj pruže podršku za instaliranje na Kosovo.
    Oni odande namaju nameru u skorije vreme da se mrdaju. Baza Bonstil u Uroševcu im služi kao komunikaciono čvorište za kontrolu protoka informacija, puteva droge (od koje mnogo zarađuju), zatim žele da kontrolišu protok nafte od Crnog mora preko Kosova ka luci Drač u Albaniji... ma sve se vrti oko para.

    Šiptara samo u državi Njujork ima blizu milion što nije mali broj pa otud i toliko uspeha u lobiranju u Americi.

    Mi samo možemo da pišamo uz vetar. Treba naša Vlada da nastavi sa ovakvom politikom iznošenja činjenica da bi se eventualnim jednostranim proglašenjem Nezavisnosti Kosmeta napravio presedan i pokrenula lavina mogućnosti za ostale pokrajine i oblasti koje žele otcepljenje od zemalja u čijem su sastavu.

    Nema svrhe zaoštravati odnose sa zemljama koje (ili ako) bi priznale Nezavisnost Kosovu... Treba im jasno naglasiti da krše međunarodno pravo i da se to zlo može desiti i u njihovim zemljama.

    Daklem, zaključak: svim diplomatskim sredstvima se boriti za što povoljniji ishod pregovora i budućeg statusa Kosova i Metohije. Istorijske okolnosti se menjaju - treba sačekati povoljnu klimu za promenu odnosa snaga u svetu i tad pametno odreagovati!
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    Ovakav stav, Cedinih i Cankovih pristalica, je jos jedan dokaz, koliko smo mi Srbi protiv sebe i protiv svoje drzave. Pa sve i da je tako, ako si patriota neces priznati i radices sve da do toga (faktickog priznanja) ne dodje. Sta ako Kosovo ipak ostane u sastavu Srbije? Da li ces se ti tada pobuniti i traziti da se ispostuje tvoja volja?
    Takva otvorena antidrzavna retorika je kaznjiva po zakonima svih zemalja, pa i nasoj. Da li mislis da mozes otvoreno da govoris protiv Ustava ove zemlje? Da li ima ista, osim novca, sveto tebi i tebi slicnim?
    Ako ne znas da pricas, nauci. Nije isto reci, da je Kosovo nezavisno ili da je na okupiranom Kosovu formirana vlast sa elementima drzavnosti. Ista stvar samo zvuci drugacije. Jedna je apsolutno protiv Ustava zemlje u kojoj zivis, a druga nije.
    U politici si koliko vidim slab, kloni je se, to je za tvoj mentalni sklop opasan teren. Posveti se svom nicku i lovi ljubav.
    Alo Pero,Miko,Ziko i ekipo...na kom jeziku pisem,pa me ovoliko ne razumes? Kakve veze imam ja sa Cedom i Cankom? Sa novcem (dobro,lazem,posao mi je takav da radim sa novcem)? Jel' ti to tvoje ogromno politicko iskustvo i talenat za isto dozvoljava da okarakterises ljude pomocu jednog posta i da ih svrstas u odredjene kategorije? Nemoj da si smesan,molim te...

    ...ajde sad redom: vidis,zbog takvih kao ti-podloznih slepilu nastalom ostrascenjem smo ovde gde jesmo. Pa da te pitam,veliki "patrioto": sta ces ti,konkretno ti,da uradis ako Kosovo i zvanicno bude nezavisno? Sta? Uzeces pusku i krenuces...gde? Neee,nego ces i dalje da nastavis sa blebetanjem besmislica i glasanjem za prave srpske patriote i neizdajnike koji bi,kada bi dosli na vlast,uradili...sta? I s kim? I koja crna antidrzavna retorika,molim te? Pa kazi mi drzavnice,jel' mozes ti sa tvojom licnom karticom da skoknes do Pristine,Peci ili ne znam vec kog gradica,onako nenajavljen kao sto bi,recimo,skoknuo do Beograda? A? Probaj,pa mi javi,a ako slucajno ne budes mogao,onda prestani sa pricom o suverenom delu nase zemlje. KOSOVO JE DEFINITVNO PREDAO U TUDJE RUKE SLOBODAN MILOSEVIC SVOJOM POLITIKOM RETARDIRANOG STVORENJA. Potpomognut drugovima radikalima. I tu nema sta dalje da se prica. Od dana kada smo proslavili veliku pobedu nad NATO-om,Kosovo vise nije srpsko,svidjalo se to meni ili ne (a daleko od toga da mi se svidja). A sto se tice Ustava moje zemlje,s obzirom na nacin na koji je donet,apsolutno me ne obavezuje na bilo kakvu respektabilnost prema istom. Ako zbog toga treba da se ide u zatvor,pa sta da radim. Krenucu,ali odmah posle svih clanova komisija na svim izbornim mestima gde se zaokruzivalo i ubacivalo na tone listica (a veruj mi,imam mnogo vise iskustva u tome od tebe,bez obzira na politicku nepismenost).

    I tako,jos jednom: Kosovo je nazalost vec van nase zemlje,a mi,opet nazalost,mozemo da uradimo jako malo. Mi,obicni ljudi,nista,osim da padamo u vatru,prozivamo se i penimo jedni na druge (kao i uvek). I kao sto ti lepo rece,ljubav je mnogo lepsa tema od ove...
    Poruku je izmenio BaneK, 03.09.2007 u 23:06
      Vrh

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ziveti ili raditi
    Autor ZOE u forumu Posao
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 02.10.2013, 10:39
  2. 10 stvari koje možete (u)raditi u ili na...
    Autor PersonaGrata u forumu Igre bez granica
    Odgovora: 174
    Poslednja poruka: 04.08.2010, 00:33
  3. Odgovora: 63
    Poslednja poruka: 23.02.2008, 13:42
  4. Etničko čišćenje Kosova !
    Autor Petar II u forumu Spomenar
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 08.12.2007, 23:55
  5. Profit i troškovi nezavisnosti
    Autor Bacanin u forumu Spomenar
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 04.12.2007, 15:11

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •