Uspomene sa putovanja
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 37
  1. #1

    Uspomene sa putovanja

    Sta cuvate kao uspomene sa putovanja?Razglednice,suvenire,mape grada,razne letke koje vam doture na ulici reklamirajuci ovo ili ono,samo slike ....


    Ja obavezno na putovanjima kupim suvenir ili vise njih(zavisi sta mi se svidi)..Tu su uvek i mape grada,grad u slici,razni letci i slicne sitice...Ponekada kupim i knjigu o gradu sa znamenitostima i sl...
    No ipak ono sto najvise ostane je osecaj koji je u meni pobudilo mesto koje sam posetila...

    E da,iz Istanbula sam osim raznih sitnica pokupila i recept nekog slasticara za neki slatkis
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  2. #2

    Odgovor: Uspomene sa putovanja

    xmmm, milion i jednu uspomenu imam.. sve u glavi odselih se davnih dana sa Balkana, a mojim odlaskom sve fizichke uspomene sa raznih putovanja ostadoshe tamo.. zatrpane drugim, nepotrebnih stvarima ili spremljene u kutije..
    upravo iz tog razloga ne kupujem bash suvenire.. ostaju mi jedino slike (poprilichan broj ) kupim stvari za koje mislim da ce mi na ovaj ili onaj nachin biti od koristi..

    jedna od tih milion i jedne uspomene sa putovanja je kad smo shvester i ja ostale zaglavljene na balkonu apartmana neka 3 sata
    moomoo meee jooouu

  3. #3

    Odgovor: Uspomene sa putovanja

    Naravno.. Kakvo bi to putovanje bilo bez razglednica? Ili majčice poneke. Ili kakvih hlača, haljinica..

    Ali, moram da priznam, što se razglednica i suvenira tiče, tu sam cjepidlaka. Ne padam na zalaske sunca iliti mora iliti tako sličnog. Ne, mora da ima obilježje tog grada, države ali lijepo upakirano da bude ukusno.

    Ovako, da bi shvatili što mislim, potrudit ću se naći na netu slično ili nekako sama skenirati moje razglednice koje imam doma
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  4. #4

    Odgovor: Uspomene sa putovanja

    Ja se seam da smo jednom s mora doneli zguzvan auto i uvali ga ispred zgrade dok nije doşao serviis po njega
    Ko je za jednu voznjicu

  5. #5

    Odgovor: Uspomene sa putovanja

    Šećer u kesicama iz kafića gde sam ispijala kafu
    Ćuti i prenesi dalje....

  6. #6

    13 Uspomene sa putovanja

    ..uh ..
    ..jedna puna torba zacina, mirisljivih stapica i raznobojnih sarija..
    ..mali kipac ganesa, sive i krisne kad je bio beba..
    ..par svilenih salova i nekoliko cd-ja sa predivnom muzikom..
    ..mnogo slika a najvise uspomena koje su urezane u srcu..
    ..dzindzule kupujem jer imam alergiju na sve sto nije belo ili obicno zlato..
    ..mada ti se okrene glava od niskih smesnih cena..

  7. #7

    02 Odgovor: Uspomene sa putovanja

    Obavezno razglednice, knjige o mestu u kome boravim, neko piće koje je karakteristično za te krajeve, muzika ako mi se dopadne, sve, salvetice, podmetači za čaše, kupkice i mentol bonbonice iz hotela, kamenčići, pesak u bočicama, slana voda ponekada, fotografije, dragi ljudi koji se nađu na putu i najvažnije, emocije koje ostavljam na papiru nadajući se da ćemo se nekada sastati svi mi u nekoj našoj priči.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  8. #8

    Odgovor: Uspomene sa putovanja

    фотографије
    Poruku je izmenio yige_gui, 30.01.2015 u 19:34
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  9. #9

    Odgovor: Uspomene sa putovanja

    Uspomene koje donosim sa putovanja su emocije koje je u meni određeno mesto pobudilo ( slike, boje, mirisi, zvukovi...).

    P.S Ne vezujem se za materijalne stvari (suveniri i ostale gluposti)

  10. #10

    Odgovor: Uspomene sa putovanja

    Citat Leonard Peltier kaže: Pogledaj poruku
    Uspomene koje donosim sa putovanja su emocije koje je u meni određeno mesto pobudilo ( slike, boje, mirisi, zvukovi...).

    P.S Ne vezujem se za materijalne stvari (suveniri i ostale gluposti)
    Ako se ne materijalizuje na ovaj ili onaj način, može da izbledi i nestane u jednom momentu prekriveno nekim novim emocijama, slikama, bojama i mirisima, teško je sačuvati sve to u nematerijalnoj formi, čini mi se...
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  11. #11

    Odgovor: Uspomene sa putovanja

    pred nekoliko godina sam kupila brdo sasvim malih bochica (i to u radnji di se kupuju one perlice za izradu nakita) sa nekom sasvim drugom namerom.. ali sam ondaK doshla na neku drugu ideju.. koja se ipak nadovezuje na staru, bar mi se tako chini elem, od onda kad idem nekud, u bochice stavim shta mi vec padne na pamet.. tako imam pesak sa jedne plazhe na Floridi.. granchicu sa omiljenog drveta tamo negde na Brdovitom Balkanu.. nekad bilo lishce, sad se osushilo i izmrvilo.. to pokupih negde u vermontu.. htela sam da stavim malo nasheg mora.. ali sam od te ideje odustala, bilo bi glupo da pogledam u bochicu nakon nekog vremena, a u njoj nema nichega imala sam i malo zemlje iz Srbije ali to poslah drugu, koji, kad sam ga pitala shta treba da mu donesem, reche da bi zemlje, a ja ga doslovce shvatila i tako.. josh poneshto..
    moomoo meee jooouu

  12. #12

    Odgovor: Uspomene sa putovanja

    Solje sa slikom grada...to nekako obavezno kupujem ...a pride kupim josh nekku krpicu..djindjuvicu...kartu- to uvek cim dodjemo zbog lakseg snalazenja...brdo nekih prospekata... i takooo

  13. #13

    Odgovor: Uspomene sa putovanja

    S' obzirom da ne umem recima dostavljam adresu Uspomena iz Laponije...
    Poruku je izmenio Gospodin Ne, 25.01.2008 u 19:00
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  14. #14

    Odgovor: Uspomene sa putovanja

    Pored lepih uspomena i gomile fotografija,obavezno donesem čuvene magnete za frižider sa motivom mesta i male umetničke slike koje ću u mojoj kući uramiti i ceo jedan zid ukrasiti samo njima...

  15. #15

    Odgovor: Uspomene sa putovanja

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Sta cuvate kao uspomene sa putovanja?Razglednice,suvenire,mape grada,razne letke koje vam doture na ulici reklamirajuci ovo ili ono,samo slike ....
    Kamenje. Volim da pomerim svet. Ukradem parče.

    I slike.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Utisci sa putovanja
    Autor psssst u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 04.03.2014, 14:51
  2. Volonterski rad i putovanja po svetu
    Autor Muckota u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 31.07.2010, 09:46
  3. Putovanja kroz slike
    Autor swba u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 19.06.2010, 21:27
  4. Cene putovanja po svetu..
    Autor yige_gui u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 23.07.2008, 22:01
  5. Društvo za putovanja/e
    Autor Tracy u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 04.05.2008, 12:01

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •