Oruzje u kuci
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 50
  1. #1

    Oruzje u kuci

    Vrlo cesto na stupcima crne hronike procitamo kako su se deca igrala sa vatrenim oruzjem i neko je nastradao...Najcesce je to pistolj ali se desavalo da se spomenu i druge naprave poput rucnih bombi i sl...

    Vecina ljudi koji drze vatreno oruzje u kuci kaze da ga drzi zbog eventualne zastite...

    Sta vi mislite o tome,da li drzati vatreno oruzje u kuci ili ne?

    U mojoj kuci,secam se,djed je imao pistolj iako se sad ne secam dal sma ga ikada videla pre rata ali imao ga je...Nikada ga nisam uzela u ruke,mene nesto bas i nije zanimalo iako sam se igrala sa decijim pistoljima(mozda zbog toga)...
    Znam da je i ujak uvek imao lovacku pusku a opet uvek je bila skrivena od nas dece i niko se nikada s tim nije igrao...
    jedan jedini puta kada je bezazlena igra sjekriom dovela do nesrece je ona(pisala sma negde vec) kada mi ej brat presekao prst sjekirom...

    Licno mislim da treba imati nesto u kuci,zlu ne trebalo jer zivimo u vremenu kada se svaki cas moze nesto lose desiti ali ipak to treba vesto skrivati od dece i cistiti samo kada dece nema tu,dok dovoljno ne odrastu....

    Takodjer treba obrazovati decu o tome,jer ni crtaci nisu kao sto su nekada bili,svugde je sada samo oruzje i nasilje i treba im objasniti kakvo zlo moze proizaci iz igranja sa vatrenim oruzjem...
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  2. #2

    Odgovor: Oruzje u kuci

    Moj otac ima pištolj i drži ga u kući. Kupio ga je davno, bila sam u nižim razredima osnovne škole, ali sećam se. Dopustio mi je par puta da ga držim (naravno, prethodno bi ga pregledao, ispraznio i učinio sve što treba da do nečeg nepredviđenog ne dođe) jer je znao da sam radoznala i procenio je da je bolje da mi ga sam pokaže, nego da krenem da istražujem kada sam sama kod kuće. Ni meni ni bratu nikada nije palo na pamet da tražimo po kući kada samo sami, da se "igramo" sa njim, niti bilo šta slično, jer nam je jasno objašnjeno koliko je to opasno. Takođe, ni do dana današnjeg ne znam gde ga tačno drži... Negde je na vrhu ormana, ali nisam se pentrala da vidim gde tačno.
    Možda bi moj otac ispravnije postupio da je sakrio od nas i samo postojanje vatrenog oružja u kući, a možda je baš uradio dobro, jer nam je sve pokazao i uz to nas dovoljno uplašio da budemo svesni koliko je to opasna "igračka". Kao i mnoge druge stvari, i ovde vaspitanje igra veliku ulogu...

  3. #3

    Odgovor: Oruzje u kuci

    U kakvom vremenu živimo, uskoro će nam pored kućnog arsenala trebati i tenk.

    U potpunosti podržvam kućni arsenal, naravno samo pod uslovom da se koristi u situacijama kada je život ugrožen, a ne da se puca na svaki gol protiv Forojara (Farskih osrtva) ili tokom Novogodišnjeg slavlja.

    Moji nisu imali oružje, nemam ga ni ja. Bar ne vatreno. Imam jednu bejzbolku (hvala Dži ) i jedan poveći nož i to držim u kolima za ne daj Bože. Razmišljao sam o nabavci jednog sekirčeta. To sam video kod drugara i oduševio sam se.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  4. #4

    Odgovor: Oruzje u kuci

    Moj tata je imao nekada davno pištolj u ormaru ali sva sreća da sam ja bila pametna curica pa nisam bila previše znatiželjna. Ali tada su bila takva vremena da za takvim drastičnim mjerama opreza i zaštite nije bilo potrebe.

    Ali donedavno je moj muž, radi posla, donosio pištolj doma. Da, curica je tada imala manje od tri godine i da, stavljao ga je na vrh ormara ali nije mi se to uopće svidjelo. Sva sreća, to je trajalo samo kojih mjesec dana.

    Društvo, da se pohvalim.. Jednom sam bila čuvala dve noći poštu s pištoljem za opasačem. Za nekoga koji nije (osim na one propisane vježbe u streljani) nikada dotaknuo pištolj.. Sad vidim zašto se ljudi osjećaji nekako sigurnim uz njega. Ali da si ga ja nabavim za svoju sigurnost i sigurnost svojih ukućana.. Ne hvala, preveliki 'teret' je to.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  5. #5

    Odgovor: Oruzje u kuci

    Ja oružje ne volim. I mislim da ako ga već imaš, onda i treba da budeš spreman da ga upotrebiš. Ja nisam spremna A te koji su spremni da ga upotrebe nešto volim da držim dalje od sebe.

    Nemam oružje, niti je moj otac imao oružje. A ako ikada budem trebala da se branim u svom domu tako da moram nekom drugom da ugrozim život da bih spasila svoj ili nekoga mog, pa, dohvatiću verovatno instiktivno neku pikslu, nož, staklo ili luk i strele sa zida stvarno ne znam šta će mi oružje u kući niti želim da o njemu razmišljam. Ovako sam spokojnija.

    Imam jednu bejzbolku (hvala Dži )
    Ja sam mislila da ćeš da igraš bejzbol. I ako je budeš upotrebio drugačije, da se izvineš u moje ime.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #6

    Odgovor: Oruzje u kuci

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam mislila da ćeš da igraš bejzbol. I ako je budeš upotrebio drugačije, da se izvineš u moje ime.
    A ne, ja te amerikanske sportove ne volem. Osećao bih se manje Srbinom ako bih igrao bejzbol.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  7. #7

    Odgovor: Oruzje u kuci

    A ne, ja te amerikanske sportove ne volem. Osećao bih se manje Srbinom ako bih igrao bejzbol.
    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    i jedan poveći nož i to držim u kolima za ne daj Bože. Razmišljao sam o nabavci jednog sekirčeta. To sam video kod drugara i oduševio sam se.
    A ove druge voleš? EeeeEEeeeeeeeeeeeeeeeEEE Sadame, Sadame
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  8. #8

    Odgovor: Oruzje u kuci

    Ma nož mi je ostao od jednog roštiljanja, bejzbolku sam hteo da pokažem drugaru, a sekirče treba da se nađe da se iseku drva za potpalu kada se ide na roštilj.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  9. #9

    07 Odgovor: Oruzje u kuci

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Vecina ljudi koji drze vatreno oruzje u kuci kaze da ga drzi zbog eventualne zastite...

    Sta vi mislite o tome,da li drzati vatreno oruzje u kuci ili ne?



    Licno mislim da treba imati nesto u kuci,zlu ne trebalo jer zivimo u vremenu kada se svaki cas moze nesto lose desiti ali ipak to treba vesto skrivati od dece i cistiti samo kada dece nema tu,dok dovoljno ne odrastu....

    Takodjer treba obrazovati decu o tome,jer ni crtaci nisu kao sto su nekada bili,svugde je sada samo oruzje i nasilje i treba im objasniti kakvo zlo moze proizaci iz igranja sa vatrenim oruzjem...

    Kako god zvučalo - plašim se oružja. Svesna činjenice da će onaj - ko ga poseduje, kad - tad doći u situaciju da ga upotrebi.
    Svekar je želeo da ostavi neki '' besni '' pištolj zamolila sam ga da to ne radi, koliko god '' vredna '' uspomena bila u pitanju . Svašta mi je padalo na pamet , naravno ništa lepo - tako da... neka hvala ne želim oružje u kući - kakva god vremena bila...
    Lepo kaže moj dragi muž : '' ako ne budete dobri, pustiću Gogu na vas '' Nisam ga shvatila baš najbolje .
    Oružje - ne, ne dolazi u obzir ni po koju cenu.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  10. #10

    Odgovor: Oruzje u kuci

    Nikada u porodici nismo imali oruzje, pa ni ja ne planiram da ga drzim u svojoj kuci! Ne podnosim oruzje i ne podnosim likove koji ga imaju i nose sa sa sobom na neka slavlja (tipa svadbe, ispracaji i sta ti ja znam) da bi navodno pokazali kako i oni znaju da se vesele! Blagi uzas!

    Dakle, protiv sam oruzja u kuci! Bez njega mirnije spavam!

  11. #11

    Odgovor: Oruzje u kuci

    Da se ja pitam (kao što se ne pitam), dozvolu za držanje i nošenje oružja bi imali samo oni kojima to posao zahteva, i to samo dok su na poslu.
    Oružju nije mesto u kući.
    Jedan moj drug je onih nesretnih devedesetih svirao po kafanama. Naravno, ratna vremena, svaka druga budala u kafanu ulazi sa oružjem. Najpre se on zdravo jedio zbog toga, pa je potom nabavio pištolj i nosio ga sa sobom. Bio je miran jedno dve nedelje, a potom je na svaka 2-3 dana ponavljao "Sinoć umalo nisam izvadio pištolj..." Ubeđivali ga mi da se mane ćorava posla i okane se oružja, da svest da drži pištolj u džepu može da ga oslobodi i da potegne oružje kad ne treba, da posle nekog nosi na duši. I okanuo se, unormalio se.
    O likovima koji radost iskazuju puškaranjem ne bih trošila reči. Jednostavno, žao mi ih je jer kanda ne znaju za pravu radost i pravo veselje.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  12. #12

    Odgovor: Oruzje u kuci

    Srbi su odvajkada imali oruzje i jos uvek ga imaju. Vremena se menjaju, al na gore. Bezbedonosna situacija u zemlji je sve gora i gora. Sada je "cool imati utoku". Vidjam klince sa pistoljima. Odosmo mi u 3 lepe.
    Nisam protivnik civilnog drzanja oruzja, ali.....
    Oruzje treba da imaju u posedu samo oni kojima to stvarno treba. Sada oruzje treba svakome, ko god iole bolje zivi, jer ne postoji zakon. Zakon postoji takav kakav je (mogao bi biti i bolji) al niko ga ne postuje. Ako policija i uradi nesto onda sudstvo zakaze, a onda ni policija nece vise da radi uzaludan posao. I tu smo gde smo.
    Oruzje donosi smrt. Toga svako treba biti svestan. Ako nam nije dovoljno smrti onda napred, u prodavnicu oruzja.... (sta jos cekate).

    Koliko je oruzje opasno i u rukama profesionalca, navescu vam primer iz mog rodnog sela.
    Inspektor policije, lovac, covek koji odlicno poznaje oruzje, u povratku iz lova svratio u kafanu. Tu su lovci malo potegli i odlazi kuci (svojih roditelja u selu). Onako pijan ostavlja pusku u orman, bez da je ocistio i vraca se u grad. Vraca se sledeceg vikenda, deca oko njega se igraju sa psom, on trezan, vadi iz ormana pusku da je ocisti i primeti da je ostala napeta, bez razmisljanja okine, da oslobodi napetosti udarnu oprugu. I baam. Izmedju svoje dvoje decice, metak napravi povecu rupu u fotelji preko puta njega.

    Treba li ista vise reci o oruzju?
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  13. #13

    Odgovor: Oruzje u kuci

    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku

    Koliko je oruzje opasno i u rukama profesionalca, navescu vam primer iz mog rodnog sela.
    Inspektor policije, lovac, covek koji odlicno poznaje oruzje, u povratku iz lova svratio u kafanu. Tu su lovci malo potegli i odlazi kuci (svojih roditelja u selu). Onako pijan ostavlja pusku u orman, bez da je ocistio i vraca se u grad. Vraca se sledeceg vikenda, deca oko njega se igraju sa psom, on trezan, vadi iz ormana pusku da je ocisti i primeti da je ostala napeta, bez razmisljanja okine, da oslobodi napetosti udarnu oprugu. I baam. Izmedju svoje dvoje decice, metak napravi povecu rupu u fotelji preko puta njega.
    On ne da je jadan profesionalac vec i jadan roditelj koji u prisustvu dece uzima da cisti oruzje ...
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  14. #14

    Odgovor: Oruzje u kuci

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    On ne da je jadan profesionalac vec i jadan roditelj koji u prisustvu dece uzima da cisti oruzje ...
    Prazno rasklopljeno oruzje je samo gomila gvozdja, a sklopljeno....

    Hteo sam da napomenem, da smo mi ljudi inertni po pitanju navika. Navikli smo na neke stvari. Tako je i on navikao da nikad nije puska napunjena u ormanu. E, a kad se desi...
    On je profesionalac, pa je pogresio, a ispricao je to svima za nauk. Inace kod njega je uvek svo oruzje pod kljucem i stvarno se odgovorno ponasa sa njim.
    Sta reci o drzanju oruzja kod ljudi, kojima to nije struka, kod ljudi koji vole dobru kapljicu, kod aljkavih ljudi.
    Oruzje je oruzje, napravljeno je da ubije, ne bira koga ce da ubije. Nazalost, jos uvek ima mnogo oruzja "ratnih trofeja" iz prethodnih vremena. Cak i kubura iz 19. veka moze da ubije.
    Nisu mi jasni ljudi koji drze oruzje sakriveno i neprijavljeno, a narocito oruzje duge cevi. Zer ti isti misle da to oruzje nikad nece biti pronadjeno (od strane njegovih najmilijih - dece)? Razumem da neko ima "vredno" staro oruzje, koje je prijavljeno i propisno onesposobljeno za upotrebu (najcesce se cev napuni istopljenim olovom ili se odstrani udarna igla).
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  15. #15

    Odgovor: Oruzje u kuci

    ...najmoćnije oružje je u glavi......i meni je sasvim dovoljno...

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •