Oruzje u kuci - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 50
  1. #16

    Odgovor: Oruzje u kuci

    Ispada da sma ja jedina ratoborna

    Inace Pero,poenta je cele price da ej on izvadio pusku iz ormara da cisti u prisustvu dece a to niko pametan ne radi,kapiras,male dece....
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  2. #17

    Odgovor: Oruzje u kuci

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Ispada da sma ja jedina ratoborna

    Inace Pero,poenta je cele price da ej on izvadio pusku iz ormara da cisti u prisustvu dece a to niko pametan ne radi,kapiras,male dece....
    Ma ja tebe savrseno razumem.
    On ni dan danas nema opravdanje sebi, zasto je to uradio. Jednostavno se desilo. A desilo se profesionalcu.

    Deca, ciji su roditelji normalni, a naoruzani, zive pored oruzja sasvim normalno, i ni ne primecuju ga. Njima je pokazano oruzje, demonstrirana je moc uruzja i oni znaju sta je oruzje. Ali ima i onih koji nisu bas toliko normalni i koji strahom teraju decu od oruzja. Kad znatizelja pobedi strah, eto katastrofe.

    (Inace, decak je sada vec student i ne voli ni lov ni oruzje, nego sport, atletiku).
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  3. #18

    Odgovor: Oruzje u kuci

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Ispada da sma ja jedina ratoborna

    Inace Pero,poenta je cele price da ej on izvadio pusku iz ormara da cisti u prisustvu dece a to niko pametan ne radi,kapiras,male dece....
    Koliko sam ja puta, za vrijeme rata, cistio pusku..
    Scar tissue is stronger than regular tissue. Realize the strength, move on.

  4. #19

    Odgovor: Oruzje u kuci

    Citat greco kaže: Pogledaj poruku
    Koliko sam ja puta, za vrijeme rata, cistio pusku..
    A koliko si imao godina u ratu i rat je vandredno stanje a ne ,e sad sma doso s posla idem da se zanimam sa oruzjem,neka dece kraj mene
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  5. #20

    Odgovor: Oruzje u kuci

    U uslovima kakvi sada vladaju u mome okruženju, oružje u kući apsolutno nije potrebno. Ukoliko bi došlo do porasta kriminala u mome kraju, upadi u kuće, napadi i slično, onda bih dobro razmislio, a i ako bih ga nabavio on bi više služio kao opomena, da znaju ljudi da ga imam pre nego što iaberu moju kuću kao sledeću metu, a ne za njegovo vitlanje i korišćenje u svakoj prilici. I kao što kaže SQUAW, ako bih birao da ja ili neko meni blizak bude povređen ili ubijen, ili da se branim, ja biram ovo drugo.

    Inače, početkom devedesetih moj otac je bio rezervista u policiji, i donosio je svoj pištolj kući. Znao sam gde ga drži i igrao se sa njim samo kada mi je otac dozvoljavao, a pre toga bi ga on veoma detaljno ispraznio i prekontrolisao. Njegovo mišljenje je bilo da je bolje da mi da se igram sa oružjem kada sam pod njegovim nadzorom i da zadovoljim svoju radoznalost, nego da ono bude neka vrsta zabranjenog voća (a zna se koje je voće najslađe), i da se igram kada on, recimo, ode kod komšije. Takav je i bio dogovor, kada ti se igra (a to nije bilo često, uglavnom kada ga je čistio) ti mi reci a ja ću ti, ukoliko procenim da možeš, dati da se igraš, ali kada nisam tu zaboravi da on postoji i ne diraj ga.

    A sad evo i jednog mog doživljaja sa vatrenim oružjem. Božić pre par godina. Mi smo otišli na selo u Republiku Srpsku da tradicionalno provedemo Božić. Kada se položajnik približio kući on je opalio koji hitac u vazduh da se najavi da dolazi, kako bi se mi spremili da ga dočekamo. Po obavljanju obreda, seli smo da popričamo, kada je njemu pala na pamet ideja da da mom bratu od strica (koji je imao oko 6 godina) da "puca". On je tada napravio grešku. U nameri da izbaci metak iz cevi (svi znaju da treva prvo izvaditi magacin sa municijom pa repertirati da se izbaci metak iz cevi), on prvo repertira pušku (i time ubacio novi metak u cev) pa onda izvadio magacin. Pruža on bratu pušku, on je dohvati i odjednom prasak. Mi skoro popadali na zemlju, a taj čovek prebledeo kao sir. Na svu sreću jedina žrtva je bio plafon kuće, ali kad razmislim šta je sve moglo da se desi podiđu me žmarci. I od tada tvrdim da je glavni uzrok većine nezgoda sa vatrenim oružjem nepažnja.

  6. #21

    Odgovor: Oruzje u kuci

    Oruzije u kui ?
    Piştolj (uperenu u zenu , ne vadim ga na decu)
    U garazi mitraljez
    I pred kuom kamilu sa redenicima imam
    A u başti avion spreman da leti u Amerike
    i krvolonu da prozdire zalutale komşije po dvoriştu
    Ko je za jednu voznjicu

  7. #22

    Odgovor: Oruzje u kuci

    I da i ne. Zašto jedno i drugo, pa zato što je to đavolja naprava smišljena da oduzme nečiji život(bukvalno), i zato što je predviđena da zaštiti nečiji život. E sad onaj koji je rešio da napravi neko zlo sa oružjem drugome on ima jasan cilj, ali dali onaj što treba da se odbrani ima saznanje za to i taktiku kao da se odbrani, ili dali zna nameru ovog zlog.Malo sa mlatio misaono, ako je tako bilo. U suštini imati oružje kući je veće zlo nego ga nemati. Slabićima daje lažni osećaj snage i sigurnosti, ili preveliku dozu jačine, pa reagujući na određene negativne izazove, ne postupi hladne glave već napravi neke postupke koji imaju za posledicu daleko veće "glavobolje" od običnog pretprljenog šamara.

  8. #23

    Odgovor: Oruzje u kuci

    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku
    Oruzije u kui ?
    Piştolj (uperenu u zenu , ne vadim ga na decu)
    U garazi mitraljez
    I pred kuom kamilu sa redenicima imam
    A u başti avion spreman da leti u Amerike
    i krvolonu da prozdire zalutale komşije po dvoriştu
    zaboravio sam da dodam u zadnjem redu ...
    zalutale komşije i umorne putnike
    Ko je za jednu voznjicu

  9. #24

    Odgovor: Oruzje u kuci

    Definitivno sam protiv oruzja u kuci jer je dokazano da dolazi do velikog postotka nesreca u kuci zbog drzanja oruzja u kuci,najcesce ih pronalaze deca iako su roditelji sigurni da su izvan njihovog dometa...ia tako dolazi do velikog broja nesreca...

  10. #25

    Odgovor: Oruzje u kuci

    Smatram da treba imati oruzije u kuci,ali naravno i imati dozvolu za to

  11. #26

    Odgovor: Oruzje u kuci

    Apsolutno sam protiv oružja u kući. Oružje treba da poseduju samo oni kome je to posao i bilo bi dobro i da ga ostavljaju na poslu, a ne da ga nose kući. Naravno, svaka osoba koja poseduje oružje trebala bi da prođe silna testiranja, jel' danas, malo, malo, pa nekom kvrcne neka sijalica u glavi i on upotrebi svoje oružje....Neka hvala... Ne volem oružje i one koji ga upotrebljavaju i šetaju sa njim. S njima nikad nisi načisto...
    Današnja vremena jesu luda i opasna i svakojakih ima po ulicama da hodaju, al' nisam ni za to da ''zarad svake eventualije'' nosim i ja neko naoružanje.

  12. #27

    Odgovor: Oruzje u kuci

    U kući? Ne samo u kući... Treba ga zabraniti apsolutno svima... Tu izuzimam ljude koji moraju da ga nose po službenoj dužnosti... Nikad se ne zna kada će iz nekoga da pobegne onaj pacijent za kog ni sam nije znao da ga ima... Biće manje vesti poput ove-

    Ubistvo u Kliničkom centru
    24. novembar 2008. | 11:49 -> 18:42 | Izvor: B92
    Beograd -- Natalija M., medicinska sestra u Kliničkom centru Srbije, preminula je pošto je bivši muž D.B. pucao na nju u hirurškoj ambulanti u zgradi Poliklinike KCS.

    I neka mi niko ne kaže da je dotični mogao da realizuje svoje ludilo da nije imao oružje kod kuće...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  13. #28

    Odgovor: Oruzje u kuci

    Citat NSdjanka kaže: Pogledaj poruku
    I neka mi niko ne kaže da je dotični mogao da realizuje svoje ludilo da nije imao oružje kod kuće...
    Neću da te ubeđujem da promeniš mišljenje, nego ću samo da kažem svoje, pa se nemoj ljutiti što te citiram.

    Po prirodi posla nosim oružje (vatreno i hladno). Više vrsta. Toliko dugo da sam ga zamrzeo. Nikada kući nisam doneo ništa od svega. Ostaje na poslu iza sedam brava.

    Ali ... (uvek to ali) ... smatram da je ono nužno u ovom društvu i ovom vremenu. Drugačije se ne mogu odbraniti od nasilnika. U svetu u kome živimo, u kome se svetska industrija zasniva na proizvodnji oružja i kada je ono dostupno svima za male pare, nužno ga je imati i znati rukovati s njim.

    To što je taj ljubomorni muž napravio u KBC usmrtivši bivšu suprugu ne treba biti kočnica i prepreka za posedovanje oružja. On bi to uradio kad tad i sa bilo čime. Kuhinjski nož mu ne može niko zabraniti da poseduje.
    To što će takve osobe znati da i ja imam pištolj kod sebe i da znam da ga upotrebim, može samo da ih odvrati od namere i želje da me napadnu i povrede. Preventiva.
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."

  14. #29

    Odgovor: Oruzje u kuci

    Oružije u kući je poput tempirane bombe. Nikada se ne zna kada će da eksplodira. Ono je velika odgovornost i velika obaveza vlasnika, bilo da je prijavljeno bilo da nije. Uveren sam da ova država nema ni izbliza evidenciju svih kratkih i dugih cevi, kao ni raznoraznih drugih modela oružija i eksplozivnih i ubojitih sredstava u posedu svojih građana...

    Nedavno je došlo do obračuna dve, da kažem, interesne grupe u Vršcu u kojem je korišćena automatska puška (kalašnjikov) pri čemu je jedan od učesnika prostreljen i zadobio teške telesne povrede. Na žalost ovakvi primeri, iako je rat već relativno davno prošao, nisu i dalje retkost.

    A gde su nosioci vijentnamskog sindroma, žrtve tranzicije, razočarani, ljubomorni, labilni...

    Hoću da kažem da je bezbednost svih nas složena kategorija u kojem najznačajniju ulogu ipak ima država. Dakle, kakva nam je država, toliko smo i bezbedni...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  15. #30

    Odgovor: Oruzje u kuci

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Da se ja pitam (kao što se ne pitam), dozvolu za držanje i nošenje oružja bi imali samo oni kojima to posao zahteva, i to samo dok su na poslu.
    Ovo je nešto što često pročitam, kada je ova tema u pitanju. U suštini, stav je veoma ispravan ali se zaboravlja na jednu bitnu činjenicu-da je u Srbiji veoma lako nabaviti oružje "na crno". U Americi, je oružje jeftino i nema ograničenja za držanje oružja kao u Evropi. Razlog je isti (uz američki ustav), nelegalno oružje se može nabaviti vrlo lako i relativno jeftino. Ratne godine, porozne granice prema susedima gde cveta nelegalna trgovina oružjem itd. U Srbiji je zaista lako nabaviti nelegalan komad naoružanja. E sad, imate mogućnost da dozvolite legalno držanje oružja građanima, da imate njihove podatke kao i podatke o oružju koje će držati (naravno uz ispunjene preduslove da mogu da drže oružje) i plus da vam građani plaćaju porez za to ili... da vam se broj nelegalnih cevi u državi poveća geometrijskom progresijom nakon zabrane držanja legalnog oružja. Već sada imamo oko milion komada nelegalnog oružja u državi, toliko je i registrovanog oružja. Pa vi vidite A da ne govorim koliko je MUP sproveo akcija da građani bez posledica vrate sve što bez dozvole drže u svom posedu...

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Ispada da sma ja jedina ratoborna

    Inace Pero,poenta je cele price da ej on izvadio pusku iz ormara da cisti u prisustvu dece a to niko pametan ne radi,kapiras,male dece....
    Gluposti Puška u kući se ne može sakriti od dece, tj činjenica da u kući postoji puška. Nema šanse, nije igla ili čačkalica. Deca znaju da u kući postoji duga cev, koja je poenta da se kriješ kada pušku rastavljaš/čistiš?

    Moj otac je zbog prirode posla uvek imao oružje u kući (ima ga i sada, ali govorim o onom službenom). Pušku M70 je ko zna koliko puta čistio u kuhinji. Jer koja je poenta da me istera napolje da se igram dok je on očisti kada sam veoma svestan da se ta puška nalazi u kući? Samo skrivanje nečega, pa i oružja kod dece budi radoznalost. E sad trebali dete samostalno da zadovolji tu radoznalost? Koliko god bili sigurni da je oružje van domašaja deteta... ono će naći put do njega, pa makar i ne u tvojoj kući. Ako detetu na vreme objasniš svu opasnost koju oružje nosi sa sobom i ako dete na vreme shvati da nije u pitanju igračka već nešto što seje smrt, mnogo ćeš više uraditi nego da si od njega oružje skrivao i odbijao da ga upoznaš sa istim (naravno na primeren način). Da me neko ne shvati pogrešno, svakako da predostrožnost mora da postoji i da se oružje drži van domašaja dece!

    E sad zašto je najvažnije razgovarati sa decom i zašto je opasno da deca nemaju predstavu o opasnosti koje oružje nosi:

    DO vojnog strelišta "Peskovi" kraj Velikog Gradišta vode mnogi putevi. Širi peskoviti kojima se može automobilom i na čijim krajevima za vreme gađenja stražare vojnici. Ali i uske šumske, šibljem ispresecane i neobezbeđene staze. Njima se do "Peskova" može probiti uvek. Žice nigde. Ni table sa
    obaveštenjem da je ovde vojni poligon. Jednim od "skrivenih puteljaka" pre tri dana stigao je i Nenad Jovanović (10). Lov za čaurama za njega se završio kobno. Nagazio je na minu koja mu je odnela obe noge, deo ruke, grudnog koša. U skupljanju starog gvožđa sa njim je bio Igor Nikolić (15), ali je prošao nepovređen. U četvrtak nam je zajedno sa Sašom Stanojevićem (13) pokazivao puteve kroz šumu koji vode do "Peskova" -
    strelišta koje se prostire hektarima.


    Dečak nije zapravo nagazio na minu, već je u kanister/kanticu sa čaurama ubacio i upaljač od ručnog bacača (Rezultati naše dosadašnje istrage poklapaju se sa nalazima Opštinskog suda u Velikom Gradištu, po kojima je Nenad Jovanović povređen usled samoaktiviranja ostatka upaljača raketnog bacača tipa zolja, u kome je bilo 12 grama eksploziva pentrit, velike razorne moći - tvrdi za naš list pukovnik Markovski. - Taj upaljač je dimenzija dva puta jedan centimetar, pa nije čudno što ga, prilikom redovne pretrage terena, pripadnici Vojske nisu uočili.)

    Priča nema puno veze sa držanjem/ne držanjem oružja u kući ali svakako ima veze sa onom pričom o dečijoj radoznalosti. Tu dolazimo i do onih situacija kada se dečaci igraju očevim pištoljem i ostalo...

    A što se tiče ljudi koji oružje nose po službenoj dužnosti, oni su po tom pitanju savesni odnosno nesavesni koliko i svaki običan čovek. Koliko god da je čovek vešt sa oružjem, moguće je da će on nesavesno postupati za šta postoji bezbroj primera, neki su i navedeni. Alkohol, slavlje, glupi običaj da se ispuca koji metak u vazduh (kao da to zrno ne mora negde da padne?!) itd. Obični građani neretko mnogo savesnije postupaju od "profesionalaca" i zbog same činjenioce da im oružje može biti oduzeto zbog šenlučenja, nošenja i sličnog glupiranja.

    I na kraju odogovr na temu, da li treba oružje u kući... to je opet stvar pojedinca. Smatram da treba zakonski urediti i dozvoliti podobnim građanima držanje oružja u kući. Svaka zabrana bi kod nas bila kontraproduktivna i proizvela suprotan efekat iz niza razloga a neke sam i naveo. Ja lično jesam za držanje oružja u kući iz opet, mojih razloga...



Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •