Masakr u Sremu - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 27 od ukupno 27
  1. #16

    Odgovor: Masakr u Sremu

    uzasno je sta se sve nece desiti u ovom nasem svetu, ali malo dete ,sta je ono ucinilo... uzasno je samo i pomisliti na to...najteze je porodici ...a monstruma treba polako muciti ...da sto vise i duze boli...
    sreca je kada pored sebe imas voljene osobe
      Vrh

  2. #17

    Odgovor: Masakr u Sremu

    Sa sajta Vechernjih Novosti, komentari chitalaca:


    "Nikola Davidovic
    1. septembar 2007 1:47

    Vasilija i Luku sam video nekoliko dana pre ovog događaja. Osećam se obaveznim da kažem da nije reč ni o kakvoj sekti, već o Danielu (Žaki) koji je doživeo pomračenje svesti u poslednjih 5 godina. Isto tako, Daniel nije voleo Luku jer je on dete njegove neostvarene ljubavi, Lukine majke, Vasine sestre. Daniel je u poslednjih 5 godina živeo otuđen od sveta, sam u svojoj sobi. Od smrti njegovog oca, njegova majka Marija, kaže da je postao "drugačiji". Inače, Vasilije i Daniel su se družili od malih nogu. Simptomatično je i to da su se ljudi plašili da policiji u počeku istrage kažu šta je se dogodilo. Ovako među komšijama, jedna Danielova komšinica je tvrdila da je u ponedeljak oko 21h čula vrištanje iz Danielove kuće. Takođe, jedna druga komšinica je tvrdila da je Vasilija i Luku u ponedeljak nešto posle 19h videla kako ulaze u Danielovo dvorište. Kada je policija prvi put došla do ovih komšinica, one su tvrdile da su se zbunile i da ništa od toga što su videle, odnosno, čule, zapravo nisu ni videle ni čule. Mislim da se ljudi i dalje plaše države i njenog aparata. Čudi me zašto? Poznajem i Daniela, više ovako iz viđenja, a poznajem i ljude koji su se družili s njime. Daniel, dakle, nije pripadao nikakvoj sekti, već je jednostavno vremenom postao psihijatrijski slučaj. Ako želimo do istine, bolje bi bilo da se istraži zašto je Danijel postao takav monstruozni ubica i koja je bila inicijalna kapisla neposredno pre ubistva. Smatram da ovaj zločin zaslužuje visoku kaznu, čak sam na jednom drugom forumu primetio da se mnogi zalažu za smrtnu kaznu. Lično ne bih da sudim Danielu, ali Luke i Vasilija više nema. Zašto? Daniel je pre 2 godine najpre izbacio majku iz kuće, a pre izvesnog vremena je nasrnuo na komšiju mačetom, zato što je komšijin pas usmrtio njegovu mačku. Pričajući sa pojedinim drugarima koji su poznavali Daniela, saznao sam da su i oni znali da sa njim nešto nije u redu, ali svakako, ljudski odbrambeni mehanizam nije im dozvoljavao da Daniela protumače kao potencijalnog ubicu. I to kakvog ubicu! Usput treba reći da u Banovcima ispred "C Marketa" po ceo dan sedi čovek za kojeg svi znaju da je mentalno oboleo, da je labilan i potencijalno agresivan. Nekoliko puta je boravio na psihijatrijskoj klinici i u zatvoru, ali je sada na slobodi. Pa ništa, sačekaćemo da i on nekoga obezglavi da bismo popunili rubrike u novinama, da bi smo se čudom načudili koliko smo mi zapravo normalni, a oni tamo ludaci bolesni. A porodica nastradalih? Majka i sestra, majka i baba, otac i deda nastradalih... Do guše zavijeni u crno. Jedna porodica koja je brojala 5 članova sada broji 3. 3 člana kojima život nikada više neće biti isti. "


    http://www.novosti.co.yu/code/naviga...1&idobj=108058
      Vrh

  3. #18

    Odgovor: Masakr u Sremu

    Stvarno nemam rijeci.. Sinoc mi se grlo steglo, kada sam vidio prilog na vijestima. Jel' ono smrtna kazna jos uvijek ukinuta u Srbiji?
    Scar tissue is stronger than regular tissue. Realize the strength, move on.
      Vrh

  4. #19

    Odgovor: Masakr u Sremu

    Citat greco kaže: Pogledaj poruku
    Stvarno nemam rijeci.. Sinoc mi se grlo steglo, kada sam vidio prilog na vijestima. Jel' ono smrtna kazna jos uvijek ukinuta u Srbiji?
    Mislim da nije nikada ukinuta ali se ne primenjje do daljnjeg, znaci u principu jeste ukinuta!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  5. #20

    Odgovor: Masakr u Sremu

    To dete je sin čoveka sa kojim sam išla u osnovnu školu, koga jako dobro poznajem...

    Kada sam čula priču, koju su mediji nekako plašljivo poturali, svaki dan po neki novi detalj, pa kada sam čula gde se dogodilo, pa kada sam čula prezime, vrtelo mi se u glavi danima. Ne može ovde da se ostavi neki pametan komentar, dvoje ljudi više nema, ubijeni su na najsvirepiji i najmonstruozniji način, porodice zavijene u nesreću i horor doživotno, čitava sredina prodrmana i uvučen neki strah u ljude. To da li će ubica biti kažnjen ovako ili onako ne igra neku veliku ulogu, on je svoje uradio...

    Nadam se da će MUP Srbije ovo da doživi kao ozbiljnu opomenu da "neobično" ponašanje može da ima katastrofalne posledice, i da će preduzeti sve moguće mere da se ovakve i slične stvari u budućnosti ne dešavaju (kolikogod pragmatično ovo zvučalo).
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."
      Vrh

  6. #21

    Odgovor: Masakr u Sremu

    Kao da apsolutno ne postoji u psihijatriji kod nas nachin da se proceni da li je neko opasan za okolinu dok neshto ovako ne uradi. Kao, ok lechimo jedan tip pacijenata, ali ne znamo kako da detektujemo one chija bolest ide ka ovome... Zar se ne mozze zakljuchiti nekako, gledajuchi istoriju bolesti, zakljuchiti da ona progresivno napreduje i da neche ostati na trenutnom stanju? A ne samo propisati terapiju i ajd kuchi...

    Evo tipichan primer. Komshija mog drugara iz ulice. Vrata do vrata. Chovek, inzzenjer, potpuno normalan pocheo je da "odlepljuje" pre nekoliko godina... Videlo se to kroz prichu naravno, kada pochne da ispada iz razgovora i pricha neke svoje priche totalno nevezane, u pochetku bezazleno... ljudi ga slushaju dok ne pochne da gushi, a onda zapale... A onda je polako pocheo sa sitnim glupostima, tipa - ode u kafanu jede i pije pa glumi srchani udar da ne bi platio i slichno... pa maltretiranje zzene ... urlanje nochu, lupanje vratima ...razbijanje stvari po kuchi nochu... razbijanje zzene po kuchi nochu ... ostavljanje upaljenih svecha i elektrichnih stvari po kuchi ... pokushao je chak i macolom da probije u stan pored...Pa onda glumatanje shlogova i srchanih udara.... Jedan dan odseko baja gelender na terasi i frkno ga sa devetog sprata... promashio neko dete za malo Onda sishao dole sa flajkom rakije da se izvini roditeljima... Sve to prati redovna jurnjava sa policijom i bolnicharima tako kad recimo razbije zzeni glavu i preti da che da je ubije... Jednom su ga u gachama jurili po zgradi bolnichari i panduri ... dok je on bezzao i urlao - upomoch POLICIJA!.. Onda ga odvezu u Lazu i ako im ne pobegne do onde onda pobegne za koji dan ili ga puste i luta tako po Srbiji ... pa se vrati i opet zzeni po glavi .... Kad je pod lekovima onda je ok...ali on neche da uzima lekove! KO che da ga primora?

    Znachi njoj je svaki dan zzivot ugrozzen, kao i komshijama okolo i niko nishta ne mozze da uradi.. ona ne zzeli da ode (nema ni gde) i tako..
    Cheka se verovatno da je ubije pa da ga zatvore shta li...

    Ko zna koliko josh ima takvih sluchajeva koji chekaju ili kulminaciju ili neku pravu reakciju zdravstvenog sistema.
      Vrh

  7. #22

    Odgovor: Masakr u Sremu

    Nas sistem je apsolutno neefikasan po pitanju ovakvih i slicnih slucajeva.
    Licno znam jedan problem istovetan sa prethodno navedim. Licno sam se angazovao u centru za socijalni rad (preko veze - mog odlicnog prijatelja koji me je prethodno najavio).
    Dobio sam bolesnu informaciju od njih. Oni mogu da intervenisu samo ako je ta osoba opasna po okolinu. Kad sam rekao da ta osoba jeste opasna oni su rekli da dok ne napravi neki incident ona po njihovim merilima nije opasna. U prevodu, dok nekoga ne ubije nije potencijalni ubica.
    Znaci, nas normalne, obicne, gradjane niko ne stiti. Ne postoji sistem preventive, provere. Nazalost nas sistem je jedino efikasan za ciscenje leseva.

    O sektama, vec sam pisao, oni ispunjavaju prazninu covekovog mozga. Ljudi imaju materijalne i duhovne potrebe. Otkako nas je nov nacin zivota otudjio od crkve, pojedinci duhovne potrebe ne popunjavaju lepim stvarima (npr. umetnost, ljubav) nego ruznim (destruktivnim). Pokusavaju da postanu neko i nesto, a to u stvarnom svetu nisu u mogucnosti. Te i takve osobe, sekte uzimaju pod svoje i uz malo ispiranja mozga, dobijaju bezgranicnog sledbenika. Sta su sve u stanju da urade "vrhovne vodje sekti" svedoci smo po ovakvim rublikama.
    Iako ovaj psihijatriski slucaj, mozda i nije bio pripadnik sekte, literatura sekti, koja je nadjena kod njega, je uzrok ove tragedije.
    Licno sam za zabranu i progon svih sekti, za koje je bilo gde u svetu dokazano da su destruktivne.

    Neko je jednom napisao:
    Preventiva, preventiva, preventiva.....
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa
      Vrh

  8. #23

    Odgovor: Masakr u Sremu

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Ko zna koliko josh ima takvih sluchajeva koji chekaju ili kulminaciju ili neku pravu reakciju zdravstvenog sistema.
    Verovatno više nego što mi možemo i da predpostavimo...
    Ponekad imam osećaj kao da se svaki dan mimoilazim sa poremećenim i unezverenim pogledima...
      Vrh

  9. #24

    Odgovor: Masakr u Sremu

    Citat Neuhvatljiva_ kaže: Pogledaj poruku
    Verovatno više nego što mi možemo i da predpostavimo...
    Ponekad imam osećaj kao da se svaki dan mimoilazim sa poremećenim i unezverenim pogledima...
    Veceras sam cuo (negde na TV) da je kod nas svaki 5-ti (20%) takvih.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa
      Vrh

  10. #25

    Odgovor: Masakr u Sremu

    Kada sam čuo da su nestali, to sam doveo u vezu sa pređašnjim nestajanjima ljudi u tom kraju, i na neki način sam se nadao da će ih pronaći žive i zdrave. Ali kada sam čuo da su ih pronašli mrtve i izmasakrirane, pomislio sam da bi bilo bolje da ih nikad nisu našli (porodica bi se bar nadala da su negde živi, a ne da ih gleda ovako raskomadane). Jedina pozitivna stvar je to što je počinioc (monstrum) ovog (ne)dela uhvaćen. I šta sad? Sad su se svi raspričali kako će da se bore protiv ovakvih pojava i sekti, da će više da ulažu na zaštiti građana i tako dalje. Gospodo iz zakonodavnih i zaštitnih organa, probajte jednom da delujete pre nego što se dogodi neka nesreća, jer se nad prosutim mlekom ne plače.

    Kruže priče šta činiti sa monstrumom. Mnogi su za mučenje i smrtnu kaznu, ali po čemu bi se taj čovek koji bi ga mučio razlikovao od njega. Rešenje je u doživotnoj izolaciji, da do kraja života ne vidi beli dan, da nema mogućnost da razgovara sa drugima, već da zna da će u toj sobi 3x3 provesti svaki dan još 30-40 godina (ukoliko ne reši da se ubije), pa nek tamo obožava sotonu.

    Inače sam i ja za radikalniju borbu protiv destruktivnih i opasnih sekti, a što se tiče ovih, da kažem, mirnijih da se drže pod neprekidnim nadzorom. I za kraj da napomenem da ako bi ste se stavili u kožu nekog Rimljanina u vreme oko 30. godine nove ere, i vi bi ste u treptaju oka hrišćanstvo (danas jednu od najvećih religija) proglasili za sektu.
      Vrh

  11. #26

    Odgovor: Masakr u Sremu

    I ja sam šokirana. Možda ćete vi sad meni zameriti što ja ne mislim da ovog čoveka treba mučiti. Ja sam generalno protiv smrtne kazne, i ne menjam svoj stav prema onome šta je neko uradio. Da li je streljao 150 ljudi, ubio tetku ili detetu odsekao glavu. Svejedno je. Onaj psihopata koji je u stanju to da učini, da nekom razdvaja glavu od tela, njemu ta kazna ne znači ništa. Taj nema svesti takve. Ne može se bez emocija reagovati kad ovako nešto pročitaš, ali ja ne želim da mislim da se na jedno zlo treba odgovoriti drugim. Ne želim. Doživotna robija, bez pomilovanja, neka mu kosti stoje u zatvoru i 200 godina nakon smrti, u samici ako treba, ali nema puno dobrog ni u nama ako nekoga ubijemo ili mučimo. Ili ako se usuđujemo to procenjivati. Ja se ježim na to - treba mu ovo, treba mu ono raditi... izvin'te, ali tako je. Pa makar i moje dete bilo u pitanju.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  12. #27

    Odgovor: Masakr u Sremu

    Ima par dana kako sam procitala ovu vest i mislim da mi jos nije doslo do mozga da se to stvarno dogodilo, a da nije u pitanju neki uzasni scenario (popularnih) kriminalistickih serija! Stvarno sam bez reci!

    Ovaj covek je definitivno bolestan (normalan covek na ovako nesto ne moze ni da pomisli a da se ne zgrozi)! Mislim da ga treba zatvoriti u neku psihijatrijsku ustanovu, zauvek... na zalost, nista nece vratiti u zivot to jadno ubijeno dete!

    Jadne i porodice... kakav sok! Zaista nam stvarnost pocinje sve vise liciti na kosmar!
      Vrh

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Masakr nad delfinima
    Autor Crazy Angel u forumu Životinjsko carstvo
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 01.09.2010, 19:45

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •