Od 8 radnih sati, koliko aktivno radite?

Prikaz rezultata glasanja: Od 8 radnih sati, koliko aktivno radite?

Učesnika ankete do sada
59. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • 4 - 6 sati- nemam baš previše posla

    8 13.56%
  • 6 - 8 sati - radim opušteno i polako

    10 16.95%
  • 8 sati - sve vreme aktivno, ali ne prekovremeno

    11 18.64%
  • 8 - 10 sati - uvek se nađe razlog za prekovremeni rad

    10 16.95%
  • preko 10 sati - zaboravljam i gde mi je kuća

    20 33.90%
Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 71
  1. #1

    Od 8 radnih sati, koliko aktivno radite?

    Dakle, od 8 radnih sati, koliko najčešće traje radni dan, koliko vremena provedete u aktivnom radu?

  2. #2

    Odgovor: Od 8 radnih sati, koliko aktivno radite?

    Iz perioda dok sam bila u radnom odnosu. Nisam pravila pitanje koliko ću ostajati na poslu ( vremenski ) zato što je sve bilo adekvatno plaćeno. Jeste da je bila državna firma ( sada je već privatna ), ali se tačno znalo - kada se radi - radi se kvalitetno i bez greške. Dakle, znala sam da sedim za računarom ili u radu sa strankama i po 12 sati - bez problema - moj rad je bio nagrađen.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  3. #3

    Odgovor: Od 8 radnih sati, koliko aktivno radite?

    Od momenta kada obucem ,dok ne skinem "uniformu" - ne pravim pauze.Ne pusim,ne pijem kafu,a nikada ne jedem na poslu.Odmorim tako sto obavim par tel.razgovora i popricam sa kolegama.To je ,orijentaciono,oko pola sata-sat(max).Dezuram cesto.Ma vrednicaNije samo to-da pravim pauze,ne bih sve stigla.Ovako mi je lakse.
    Sada sam bolesna,ali ozdravicu ja- pa 'jopet

  4. #4

    Odgovor: Od 8 radnih sati, koliko aktivno radite?

    Nekad ne radim danima nish', a nekad radim i vikendima. Imam veoma flexibilno radno vrijeme. Evo i sad kao neshto radim
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

  5. #5

    Odgovor: Od 8 radnih sati, koliko aktivno radite?

    tako ti je kad ti se zivot okrene za parama i gledas od cega ces zivjeti
    u svakom zlu ima nesto dobra

  6. #6

    Odgovor: Od 8 radnih sati, koliko aktivno radite?

    10 sestro slatka

    salim se... pa od tih predvidjenih 8 radnih sati, ako izuzmemo dve pauze koje mi slede od po 15 min, sfushorim cirka 20ak minuta... i to je uglavnom u trenutcima kad mi neko trazi neku pomoc ili objasnjenje, ili ja tragam za istim, pa se onda usput i prebaci o bolesnoj tetki, novim kolima generalnog dishe, maloj sa deska i sl

    na problem je sto ne pamtim kad mi radni dan trajao 8 sati ... redovno odvalim 10+... al ondak fino uzmem jos jednu pauzicu od 15-20 min, rucak sazvacem za 45 umesto 30 i dan prodje sad pa sad
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  7. #7

    Odgovor: Od 8 radnih sati, koliko aktivno radite?

    Ovako, kao što već znate (valjda) ja sam najviše tu dok sam na poslu. Možda vam ispada da ne radim ništa ali, vjerujte mi da ja svoj dio posla napravim brzo, efikasno i precizno. Jednostavno je stvar u mojoj organizaciji i spretnosti. Imam posla i to puno ali što mogu kad sam brza. Eto, baš sam dobila najveći posao na svoja leđa ali ja znam sebe. Stići ću i to na vrijeme i to prije svih svojih kolegica.

    Kad radim, ne volim trkeljat po tipkovnici. Kad telefoniram, ja šifriram i radim račune.

    Stoga, baš onako pravo, ja radim oko 7h. Ali meni nije strano raditi i 3h prekovremeno ako ima posla Ili se maknuti od neta vidim li da neću stići.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  8. #8

    Odgovor: Od 8 radnih sati, koliko aktivno radite?

    Misliš 7.30. Ipak imamo pauzu od 30 minuta.
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  9. #9

    Odgovor: Od 8 radnih sati, koliko aktivno radite?

    Hm, pa imam prekovremenih i prekovremenih sati, tj. dana. Nisu mi plaćeni, niti pretvoreni u slobodne dane. Jednostavno, posao je morao da se završi što je značilo ostajanje nakon onih osam sati provedenih na poslu.
    Ali neću reći da tih obaveznih osam sati ja zaista osam sati i radim. Ne mogu da radim gladna. Niti mogu da se odreknem cigarete, a postoji posebno prostorija za pušače i moraš prekinuti sa radom da bi otišao tamo da zapališ, pa se usput mali i išćakulaš sa kolegama-pušačima. Takođe, ma koliko imala posla, i ma koliko morala duže da ostanem, neću proći pored kolege bez pozdrava i osmeha, a često to bude i prozborenih reč-dve.
    Dakle, hrana, cigareta i malo ljudskosti sa kolegama koji me podsete da ipak nisam mašina su nešto čega neću da se odreknem.
    Hoću da kažem da moje vreme provedeno na poslu nikad nije jednako vremenu koje zaista radim.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  10. #10

    Odgovor: Od 8 radnih sati, koliko aktivno radite?

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Dakle, hrana, cigareta i malo ljudskosti sa kolegama koji me podsete da ipak nisam mašina su nešto čega neću da se odreknem.
    Hoću da kažem da moje vreme provedeno na poslu nikad nije jednako vremenu koje zaista radim.
    Naravno,ali da li si ljuta ako odes u zakazano vreme kod lekara,na primer, a on te primi pola sata kasnije,jer nije masina,malo bi da dane dusom,ali red je sve duzi i duzi

    Hocu da kazem,da efektivno vreme provedeno u radu ne moze da se posmatra isto za sve profesije.I naravno, ni u jednoj ,ne verujem da postoji covek koji radi svih 7,5-8 sati punim kapacitetom.

  11. #11

    Odgovor: Od 8 radnih sati, koliko aktivno radite?

    malo cudan posao, ali mi se zna desiti da radim svih 8 sati.

    da li je neko isao u socijalno da overi zdravstvenu knjizicu?
    e, to je rad. jedan predmet 45 minuta, pa onda pauza.

  12. #12

    Odgovor: Od 8 radnih sati, koliko aktivno radite?

    Ovaj tjedan ću raditi i do 11h dnevno.. Ja sam danas na poslu od 5,45 i u 6h sam prionula na posao (a radim inače od 8-16h) Zašto? Nitko me ne tjera ali ja svoj posao želim napraviti na vrijeme.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  13. #13

    Odgovor: Od 8 radnih sati, koliko aktivno radite?

    Radim na racunaru, sa racunarem i u racunaru,
    Jedan deo mog posla moze da se radi samo kada niko drugi ne radi, tj. posle radnog vremena. Prekovremni mi nije placen niti se pretvara u slobodne dane, radim za crveni krst (bar da radim i za njega, bar bi neko imao koristi). Bez obzira sto radim duze od 8 sati, u toku radnog vremena, dosta usavrsavam moje programe - alate, koji mi pomazu pri poslu, pa tako i kad bih mogao biti slobodan, onda ja sam sebi zadam posao. Na poslu ponekad nadjem vremena i da kuckam pomalo ovde na VC, dok mi na drugoj "kanti" od racunara ide neka obrada podataka. Pojma nemam koliko je to.

    Neka bude 8.

    P.S. Budala ostaje budala
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  14. #14

    Odgovor: Od 8 radnih sati, koliko aktivno radite?

    " POSAO NIJE DJOKA, MOŽE STAJATI I DVA DANA"
    Zato fino prvo kafica, pa novine, pa malo telefon...
    Prijatan dan.

    Edit: da ne kaže neko kako mi je dozvoljen offtopic (mada ja mislim da je umeren )

    Ja radim kad imam posla i kad hoću, želim i mogu. Pošto ne volim uniformisanos' i ono jednoobrazno od 9 do 5 evridej, i kojekakve glupane around, i nekreativnost, ja više i ne idem na posao. Odluč'la pre 3 godine. Sva sreća pa mogu Sad radim razne gluposti na kojima vidim da mogu da uzmem sitne pare (najslađe), malo nešto na čemu nikad neću uzeti pare niti ih želim (ispunjava), i radim za muža Dobro me plaća Njemu pomognem sve što mogu, umem i što traži od mene, a mogu da se oblačim kako hoću nekad ne moram ni da se obučem Dakle, nemam radno vreme, ali dok sam ga imala radila sam kao mašina često nisam stizala da završim napitak koji skuvam ujutru sebi... rekoh već negde, ne volim nemarnost i neprofesionalnost. Ako radiš - radi jebote.
    Poruku je izmenio SQUAW, 04.09.2007 u 02:18
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  15. #15

    Odgovor: Od 8 radnih sati, koliko aktivno radite?

    Od osam radnih sati hmm..Radim od 9 ..Kasnim standardno 10 minuta, palim comp, chitam novine 15 minuta dok pripremam materijal onda guram do 11 kad se klopa pola sata (sat..do sat i po ..dva.. dva i po..maximum 3 sata ) Obzirom da posao podrazumeva da u nekim fazama komp sam obavlja duge procese, za to vreme se bleji, ukrshtaju rechi, and sudoku ako nije ta faza posla onda je piljenje u comp ceo dan sa pauzom za ruchak i pauzom za protezanje, ako je moguche bez pauziranja tom prilikom...

Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Šta radite kad ste tužni...
    Autor makycica u forumu Pričaonica
    Odgovora: 254
    Poslednja poruka: 09.02.2016, 13:18
  2. Za 48 sati četiri velike solarne eksplozije
    Autor silvia u forumu Astronomija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 15.05.2013, 22:20
  3. Koliko košta parastos, a koliko krštenje?
    Autor nattydread u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 94
    Poslednja poruka: 17.02.2009, 15:20
  4. Prekovremeni sati
    Autor Najgora u forumu Spomenar
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 30.06.2008, 21:19

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •