Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
Broz se nigde ne izdaje ni za kakvog sveca i sta ti ja znam...
Broz je u bivsoj Jugi bio kult jebote... sin svih nasin naroda i narodnosti
covjek koji se javljao iz Reke i Predora, valjda da udodvori Srbima malc'ce covjek koji je na svakih 50ak klimetara imao po jednu vilu koje za vreme njegovog zivota nisu ama bas nikakav priliv jugi davali... Goli Otok nam je bio izletiste kad god bi udahnuli pre druga predsjednika

mala prica iz zivota moje bake... Bilo je to pocetkom 50ih. Jos uvjek se krpio kraj sa krajem i nikada nisi bio siguran dal' ces imati da das rucak drugi dan djeci. Imali su jednu kravu, koja je bila oporezovana vise nego je vredila, i jednog konja. Kao i svake godine dodje vreme zetve. I taman kad su krenuli sa vrsajem dodje vlast i uzme im konja, jer se morala izvlaciti neka suma za gradnju necega (tog se detalja ne sjecam). Moja baka vidjevsi sta rade prokomentarise kako je "zlo kad usi (vaske) iz opanaka krenu ujedati". Nakon par sati nju su uhapsili i zatvorili. Vec su iz sela pojedinci nestali na slican nacin, ispostavilo se da su odvedeni na Goli Otok; neki se nikada nisu ni vratili. Nju je spasilo to sto joj je lumce bilo neko piskaralo uz glavesine i sto je imala 6 gladne djece kuci.
O ocevoj familiji ne mogu ni da pisem od bola i bjesa, dovoljno je reci da su oduvjek bili vezani za crkvu i da je nikada nisu napustili.
I sad ti tu prosipas neke teze o savrsenosti tog sistema. Treba pogledati kako i zasto je nastao pa onda davati osudu.

Tvoji komentari o Hilandaru su toliko bljutavi i nevjesto sroceni da mi je muka i citati ih. I dok drugi narodi vjekovima sire dobar glas o sebi i ostavljaju svoje tragove mi redovno krenemo da pljuemo po svome.