S verom u Boga, za kralja i otadzbinu... - Strana 3
Strana 3 od 7 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 95
  1. #31

    Odgovor: S verom u Boga, za kralja i otadzbinu...

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    Broz se nigde ne izdaje ni za kakvog sveca i sta ti ja znam...
    Broz je u bivsoj Jugi bio kult jebote... sin svih nasin naroda i narodnosti
    covjek koji se javljao iz Reke i Predora, valjda da udodvori Srbima malc'ce covjek koji je na svakih 50ak klimetara imao po jednu vilu koje za vreme njegovog zivota nisu ama bas nikakav priliv jugi davali... Goli Otok nam je bio izletiste kad god bi udahnuli pre druga predsjednika

    mala prica iz zivota moje bake... Bilo je to pocetkom 50ih. Jos uvjek se krpio kraj sa krajem i nikada nisi bio siguran dal' ces imati da das rucak drugi dan djeci. Imali su jednu kravu, koja je bila oporezovana vise nego je vredila, i jednog konja. Kao i svake godine dodje vreme zetve. I taman kad su krenuli sa vrsajem dodje vlast i uzme im konja, jer se morala izvlaciti neka suma za gradnju necega (tog se detalja ne sjecam). Moja baka vidjevsi sta rade prokomentarise kako je "zlo kad usi (vaske) iz opanaka krenu ujedati". Nakon par sati nju su uhapsili i zatvorili. Vec su iz sela pojedinci nestali na slican nacin, ispostavilo se da su odvedeni na Goli Otok; neki se nikada nisu ni vratili. Nju je spasilo to sto joj je lumce bilo neko piskaralo uz glavesine i sto je imala 6 gladne djece kuci.
    O ocevoj familiji ne mogu ni da pisem od bola i bjesa, dovoljno je reci da su oduvjek bili vezani za crkvu i da je nikada nisu napustili.
    I sad ti tu prosipas neke teze o savrsenosti tog sistema. Treba pogledati kako i zasto je nastao pa onda davati osudu.

    Tvoji komentari o Hilandaru su toliko bljutavi i nevjesto sroceni da mi je muka i citati ih. I dok drugi narodi vjekovima sire dobar glas o sebi i ostavljaju svoje tragove mi redovno krenemo da pljuemo po svome.
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  2. #32

    Odgovor: S verom u Boga, za kralja i otadzbinu...

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    ko kaze da jesmo?



    Sta je tu tako fatalno?
    nije otimano zarad bogacenja pojedinaca vec pomoci onima koji su na rubu egzistencije...



    Ne nije mi licemerno, surovo da ali licemerno ne.
    Protivnici Broza su ishli na goli otok, po principu il' sa mnom il' nikako... Ali ne vidim gde je tu licemerje? Broz se nigde ne izdaje ni za kakvog sveca i sta ti ja znam...
    ...bez ljutnje,ali mislim da si jako neozbiljan sagovornik,a dva su moguca razloga za to: ili ti je jako dosadno pa prekracujes vreme lozeci nas na ovoj temi ili jednostavno nemas dovoljni mentalni kapacitet da ozbiljno polemises na istoj. I jedno i drugo mi je dovoljno da odustanem,pa racunaj da je moj poslednji komentar na tvoju pisaniju ovde: xaxa!!!

  3. #33

    Odgovor: S verom u Boga, za kralja i otadzbinu...

    Citat swba kaže: Pogledaj poruku
    Tvoji komentari o Hilandaru su toliko bljutavi i nevjesto sroceni da mi je muka i citati ih. I dok drugi narodi vjekovima sire dobar glas o sebi i ostavljaju svoje tragove mi redovno krenemo da pljuemo po svome.
    Nije to nikakvo pljuvanje, vec surova realnost...
    A ako cemo vec o vestini srocavanja nije Reka nego je Rijeka i nije Predor nego Prijedor...
    to su gradovi nema tu nikakve ijekavice...
    Isto kao sto je Futog Futog a ne Fjutog...

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    ...bez ljutnje,ali mislim da si jako neozbiljan sagovornik,a dva su moguca razloga za to: ili ti je jako dosadno pa prekracujes vreme lozeci nas na ovoj temi ili jednostavno nemas dovoljni mentalni kapacitet da ozbiljno polemises na istoj. I jedno i drugo mi je dovoljno da odustanem,pa racunaj da je moj poslednji komentar na tvoju pisaniju ovde: xaxa!!!
    nemam dovoljni mentalni kapacitet da ozbiljno polemishem...jbg nisu svi mentalno nadareni kao ti...
    nego bre sta to ti ispolemisa na temi, keve ti?
    ako vec hocesh da pljunesh na ono sto sam rekla, argumentuj se...
    recimo ovaj Yossa me gotovo ubedi u to sto prica iako imamo dijametralno suprotne stavove na datu temu...

    Ubica mekog srca.

  4. #34

    Odgovor: S verom u Boga, za kralja i otadzbinu...

    Citat swba kaže: Pogledaj poruku
    Broz je u bivsoj Jugi bio kult jebote... sin svih nasin naroda i narodnosti
    covjek koji se javljao iz Reke i Predora, valjda da udodvori Srbima malc'ce covjek koji je na svakih 50ak klimetara imao po jednu vilu koje za vreme njegovog zivota nisu ama bas nikakav priliv jugi davali... Goli Otok nam je bio izletiste kad god bi udahnuli pre druga predsjednika

    mala prica iz zivota moje bake... Bilo je to pocetkom 50ih. Jos uvjek se krpio kraj sa krajem i nikada nisi bio siguran dal' ces imati da das rucak drugi dan djeci. Imali su jednu kravu, koja je bila oporezovana vise nego je vredila, i jednog konja. Kao i svake godine dodje vreme zetve. I taman kad su krenuli sa vrsajem dodje vlast i uzme im konja, jer se morala izvlaciti neka suma za gradnju necega (tog se detalja ne sjecam). Moja baka vidjevsi sta rade prokomentarise kako je "zlo kad usi (vaske) iz opanaka krenu ujedati". Nakon par sati nju su uhapsili i zatvorili. Vec su iz sela pojedinci nestali na slican nacin, ispostavilo se da su odvedeni na Goli Otok; neki se nikada nisu ni vratili. Nju je spasilo to sto joj je lumce bilo neko piskaralo uz glavesine i sto je imala 6 gladne djece kuci.
    O ocevoj familiji ne mogu ni da pisem od bola i bjesa, dovoljno je reci da su oduvjek bili vezani za crkvu i da je nikada nisu napustili.
    I sad ti tu prosipas neke teze o savrsenosti tog sistema. Treba pogledati kako i zasto je nastao pa onda davati osudu.
    Moj pradeda je takodje tucao kamen na Golom Otoku, samo zato shto je bio "kulak" i "burzuj"....... Zaradio gangrenu tamo.....
    Naravno da su im uzeli do zadnjeg zrna pshenice i zita, i isterali sve do jednu svinju iz obora!

    Kako su Titini pradedu terali na Goli Otok, tako su Miloshevitjevi slali mog oca u Vukovar i za njim slali choveka da ga ubije chim se prvi metak ispali.
    Upadali nam notju u kutju, pretrisali, pravili haos... Slali shpijune koji su se motali oko kutje, jednom chak ispala lichna dokumenta ispod nasheg prozora.....


    Pa da ih volim???????

    Teshko....... Mnoooogo teshko!

    Inache je moj kraj Chetnichki, tako da je 90% ljudi ZA KRALJA I OTADZBINU!

    Takodje, za vreme II Svetskog Rata, Petar II Karadjordjevitj se krio u mom selu, kao Petar Mrkonjitj, i sluga jednog vidjenog trgovca.


    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    Shto se tiche Rastka Nemanjitja, tu se jednim delom slazem sa Kill Bill.....
    Stefanu Nemanji je najbitnije bilo da uzme pod svoje i svetovnu i duhovnu vlast...
    Rastko se zaljubio u zenu Stefana Prvovenchanog i zato je dobrovoljno pristao da ode u manastir, shto je njegovom ocu ishlo na ruku.
    Sve su to bile samo opasne politichke igre......
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  5. #35

    Odgovor: S verom u Boga, za kralja i otadzbinu...

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    ...sta mislite,kako bi danas izgledala Srbija da je ovo,a ne "smrt fasizmu,sloboda narodu" bila oficijelna parola nase drzave posle Drugog svetskog rata ? Drugim recima, sta bi bilo da je gospodin Mihajlovic dosao na njeno celo umesto druga broza (malo slovo nije napisano greskom) ?

    ...ukratko,moje je misljenje da bi bili barem 30 godina napredniji...voleo bih da cujem vas.
    Ђенерал Михаиловић, не господин Михајловић.
    Па ајде да покушамо да пројектујемо, шта би било да се Черчил и Стаљин нису договорили да поклоне Југославију комунистима и да се агент Коминтерне Јосип Броз није докопао власти.
    Дакле, повратак краља.
    С обзиром на близину источног блока, Југославија би била потребна западу као јака држава и брана комунизму. Што ће рећи, подржавали би централну власт, исто онако као што су јој 91. одмагали. Дакле, решило би се национално питање доста повољно, јер друге нације не би имале подршку из иностранства. Не бисмо имали 6 република, имали бисмо или бановине или Србију-Хрватску-Словенију, дакле, не би било проблема са Црном Гором, Косовом, Македонијом, Босном... не би било ни разлога за рат. Краљ не би амнестирао Хрватску за злочине и наградио их као што су то урадили комунисти. Евентуалну распад би ишао по систему Чехословачке.
    Што се тиче економије, добијали бисмо новац из Маршаловог плана, и развијали здраву тржишну економију, као и СВЕ И ЈЕДНА држава у Европи која није била комунистичка. Што ће рећи да бисмо данас по стандарду вероватно били између Аустрије и Грчке рецимо.
    Политички систем би нам можда у почетку био неки апсолутистички, да ли краљева диктатура или нека ауторитарна влада, али би се то демократизовало у неком року, као и свугде другде у Европи. Чак су и Франко и Салазар мирно отишли с власти, а своје земље оставили сређеније него комунизам. Мада, нема разлога да не верујем да бисмо од самог почетка били парламентарна монархија, дакле нешто налик на Данску, Норвешку, Шведску, Холандију, Велику Британију... и данас бисмо имали изграђене институције, судство, здравство, путеве, пруге, економију...
    Не би било политичке нестабилносто колико је сад има, било би је највише као у Белгији, а можда као у Швајцарској, Шведској...
    Једноставно, да видимо како би нам било без комуниста је лако - погледајмо све и једну земљу у Европи која није имала комунисте. Били бисмо као они. Па да смо и као најгора од њих, били би смо 20 пута бољи него сад.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #36

    Odgovor: S verom u Boga, za kralja i otadzbinu...

    Citat Andjelika kaže: Pogledaj poruku
    Takodje, za vreme II Svetskog Rata, Petar II Karadjordjevitj se krio u mom selu, kao Petar Mrkonjitj, i sluga jednog vidjenog trgovca.
    Anđelika, voleo bih da ovo malo elaboriraš, ako može

  7. #37

    Odgovor: S verom u Boga, za kralja i otadzbinu...

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    ko kaze da jesmo?



    Sta je tu tako fatalno?
    nije otimano zarad bogacenja pojedinaca vec pomoci onima koji su na rubu egzistencije...



    Ne nije mi licemerno, surovo da ali licemerno ne.
    Protivnici Broza su ishli na goli otok, po principu il' sa mnom il' nikako... Ali ne vidim gde je tu licemerje? Broz se nigde ne izdaje ni za kakvog sveca i sta ti ja znam...
    ...pa ajde da probam...

    TI kazes da jesmo,potencirajuci u skoro svakom postu da MI nismo narod koji moze da zivi zajedno,i da NAS treba naterati da zivimo zajedno. E,ja ti jos jednom kazem: Srbi,Hrvati,Slovenci i ekipa nikada nisu bili isti narod,uvek smo bili rogovi koje su drugi gurali u istu vrecu koja je cepana periodicno uvek na isti nacin: u reci krvi (koja je bila pretezno srpska)....

    ...NE VIDIS GDE JE LICEMERJE? Pa da ti pojasnim: sve sto je taj covek pricao su bile prazne price u koje ni on sam verovatno nije verovao,ali su drugi morali da gube zivote zbog njih. tito lovac,tito pijanista,tito u fabrici,tito-TROSTRUKI narodni heroj (!!???),tito marshal,tito samo sto nije bio Spajdermen (mada,da je poziveo duze,ko zna...)...cije su slike bile svuda,vise nego slike bilo kog sveca,koga su glupi Srbi smatrali svecem,prestajuci da proslavljaju svoje krsne slave i stavljajuci njegovu sliku na mesta na zidu gde su nekada visile slike pravih svetaca? Sta je pravio od sebe,ako ne to? U koga se i danas kune gomila praznoglavih vernika koji posecuje svake godine njegov hram na Dedinju? Sta je znacila bela rukavica koja mase iz auta sa zatamnjenim staklima dok tone cveca padaju po njemu? S druge strane-svi smo mi isti...jel' to bese njegova parola?

    STA JE TU TAKO FATALNO? Pitao bih te sta je fatalno da su tebi oteli zemlju,za koju su se tvoj otac,njegov otac i otac njegovog oca znojili i zaradili je sa svojih deset prstiju,pitao bih te sta bi bilo da te izbace iz tvog stana,ili ti otmu kucu i dovedu neke ljude cija je jedina ljudska i vrednosna referenca ta sto su clanovi partije...sta je tu fatalno? Nista,stvarno...

    @ Yossaarian: napisao sam gospodin i drug da bih naglasio pripadnost odredjenom politickom opredeljenju-monarhiji i komunizmu...a MihaIlovic-...

  8. #38

    Odgovor: S verom u Boga, za kralja i otadzbinu...

    Pokušavam da provalim šta je tema, al mi ne ide.

    Da li bi nam bilo bolje da smo kraljevina, odn. da je nacionalni pokret izašao kao pobednik u WWII.

    Odosmo na sv. Savu, Jazas, Slobu, Norvešku

    Zaboravio sam Spajdermena.

  9. #39

    Odgovor: S verom u Boga, za kralja i otadzbinu...

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    Nije nas Broz osakatio vec Miloshevic...
    Da nije bilo Tita i njegovog režima nikada se ne bi pojavi neko kao Milošević. 50-ak godina lažnog blagostanja, urušavanja države sa svih strana, pripremanja terena da pri najmanjem potresu sve ode dođavola... Ja ne bih da se razmećem istorijskim podacima, nije mi istorija jaka strana, ali iskustveno, iz onoga što sam slušala od roditelja, dede nekih ljudi koji su odležali Goli Otok, ili bili nadomak istog, ništa u onoj SFRJ nije bilo srećno i okrenuto stanovništvu, jeste ali samo komunistima, a onda moje vreme i Milošević koji se služio sličnim sredstvima u malo drugačijem sistemu i totalno obogaljenoj državi, tu sam ja videla šta znači biti ponižen i omalovažen do najsitnijeg dela tvoje ličnosti, na sve moguće načine.

    Uvek bih glasala za kralja samo zato što u kraljevini nisam živela (do pre tri godine, he he he) i ne znam šta bi oni kako uradili sa državom, ali mislim da nesrećnije i nezgrapnije nego što već jeste nije moglo. Ovi su pokazali i uradili sve što su znali i najbolje što su umeli.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  10. #40

    Odgovor: S verom u Boga, za kralja i otadzbinu...

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    Nije to nikakvo pljuvanje, vec surova realnost...
    surova realnost ... to je istorijski toliko daleko da mi danas ne mozemo ni da naslutimo sta je bilo tada u glavi Rastka Nemanjica... mada svi mi ponekad izgooglamo nekakve nebuloze


    A ako cemo vec o vestini srocavanja nije Reka nego je Rijeka i nije Predor nego Prijedor...
    vidis neko ti je zaboravi ispricati pricu koliko je drug predsjednik bio gramaticki potkovan... cijela Juga zna za njegove cuvene govore u kojima se javljao iz Reke i Predora (ako ne skonta u prvom postu ovo su njegove rijeci )

    to su gradovi nema tu nikakve ijekavice...
    cek da dodjem malo sebi... unistavas me bre
    bice da je onda ikavica.... jebote zivim cijeli zivot u zabludi da koristimo ijekavicu

    Citat Andjelika kaže:
    Takodje, za vreme II Svetskog Rata, Petar II Karadjordjevitj se krio u mom selu, kao Petar Mrkonjitj, i sluga jednog vidjenog trgovca.
    stvarno nam tema ode do bola al ne pamtim kad sam se smijao ovoliko
    Andjelika sreco Petar Mrkonjic je bio Kralj Petar I Karadjordjevic, umro 1921, davno prije Drugog Svjetskog Rata
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  11. #41

    Odgovor: S verom u Boga, za kralja i otadzbinu...

    Citat BaneK kaže: Pogledaj poruku
    Pokušavam da provalim šta je tema, al mi ne ide.

    Da li bi nam bilo bolje da smo kraljevina, odn. da je nacionalni pokret izašao kao pobednik u WWII.

    Odosmo na sv. Savu, Jazas, Slobu, Norvešku

    Zaboravio sam Spajdermena.
    Spajdermen je zakon ...


    ...no,kad bolje razmislim,mozda je ipak bio i to: uspeo je da nekoliko milona ljudi upetlja u svoju mrezu-crvenu,lepljivu,koja se toliko tesko skida da i danas neki nose njene ostatke na sebi...

  12. #42

    Odgovor: S verom u Boga, za kralja i otadzbinu...

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    ...pa ajde da probam...

    TI kazes da jesmo,potencirajuci u skoro svakom postu da MI nismo narod koji moze da zivi zajedno,i da NAS treba naterati da zivimo zajedno. E,ja ti jos jednom kazem: Srbi,Hrvati,Slovenci i ekipa nikada nisu bili isti narod,uvek smo bili rogovi koje su drugi gurali u istu vrecu koja je cepana periodicno uvek na isti nacin: u reci krvi (koja je bila pretezno srpska)....
    Pa neka i nismo isti narod, sta s tim vishe... Kanda moja mentalna sposobnost stvarno nije dovoljno velika da skontam o cemu ti pricash covece...
    Pa nismo bili u zajednici s Japancima jbt...

    STA JE TU TAKO FATALNO? Pitao bih te sta je fatalno da su tebi oteli zemlju,za koju su se tvoj otac,njegov otac i otac njegovog oca znojili i zaradili je sa svojih deset prstiju,pitao bih te sta bi bilo da te izbace iz tvog stana,ili ti otmu kucu i dovedu neke ljude cija je jedina ljudska i vrednosna referenca ta sto su clanovi partije...sta je tu fatalno? Nista,stvarno...
    Jesu. Kao sto su mi hapsili i jednog i drugog pradedu pri svakom prolasku Broza kroz nashe krajeve jer su bili njegovi protivnici...
    Baka mi je bila plemkinja i oduzeta joj je sva imovina ali ona nije oteta da bi se neko obogatio vec da niko ne bi umro od gladi...
    I nije normalno da se neki enormno bogate dok drugi jedva egzistriraju...

    I nisam ja ovde nikakva Brozovka, samo rekoh da su i najnizi slojevi (cigani) bili na znatno vecem standardu nego danas...
    Da su skolovali svi, bez obzira na dubinu dzepa njihovih roditelja...
    Mislish li da bi vecina ljudi uspela da primirishi fakultetima a ne da ih zavrshi da nije bilo komunizma da kaze da su svi jednaki i imaju ista prava..bez obzira na to sta su im i ko su roditelji?
    pa eej necemo se lagati, svi znamo koliko je teshko bilo nekom iz nizih slojeva da uopshte i dodje do univerziteta bez obzira na njegove potencijale..

    Citat swba kaže: Pogledaj poruku
    surova realnost ... to je istorijski toliko daleko da mi danas ne mozemo ni da naslutimo sta je bilo tada u glavi Rastka Nemanjica... mada svi mi ponekad izgooglamo nekakve nebuloze
    Gde da izgooglamo?
    Necemo se vredjati swbo.
    O da mozemo i te kako da mozemo... Uostalom ako ne mozemo mogla bih ja i malo dublje da zadjem u osnove hrishcanstva u koje se svi tako busate... I u tzv. chuda koja su sasvim normalne godishnje pojave, svako ko je posetio Nil zna da isti crveni tokom godine, dalje "mojsijev efekat" iliti razdvajanje vode, koje je budi receno prilichno prost efekat samo je potrebno jako magnetno polje.. I to danas nije nishta badabum...

    vidis neko ti je zaboravi ispricati pricu koliko je drug predsjednik bio gramaticki potkovan... cijela Juga zna za njegove cuvene govore u kojima se javljao iz Reke i Predora (ako ne skonta u prvom postu ovo su njegove rijeci )
    Nije, ali kao sto rekoh nisam ja nikakv pobornik komunizma ovde i ne tvrdim da je komunizam savrshen oblik vladavine... To bi bilo apsurdno jer svaki rezim vlasti ima svoje dobre i loshe strane.. Samo je cinjenica da se za vreme istog u ovoj drzavi zivelo bolje.

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    Uvek bih glasala za kralja samo zato što u kraljevini nisam živela (do pre tri godine, he he he) i ne znam šta bi oni kako uradili sa državom, ali mislim da nesrećnije i nezgrapnije nego što već jeste nije moglo. Ovi su pokazali i uradili sve što su znali i najbolje što su umeli.
    O tek bi nam zestoko bilo da se vratila p**** koja je pobegla iz zemlje cim je zagustilo...
    Elem narod je za vreme kraljevine jedva zadovoljavao osnovne potrebe dok je dvor imao sve moguce pervezije koje su i danas luksuz na vecini dvorova...
    Poruku je izmenio Kill Bill, 01.09.2007 u 09:53

    Ubica mekog srca.

  13. #43

    Odgovor: S verom u Boga, za kralja i otadzbinu...

    ...predlažem kompromis radi smirivanja strasti na ovoj temi...

    ...vratimo vojvodu šešelja iz dijaspore na vlast......pa će cela srbija biti vojvodina...

  14. #44

    Odgovor: S verom u Boga, za kralja i otadzbinu...

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    Jesu. Kao sto su mi hapsili i jednog i drugog pradedu pri svakom prolasku Broza kroz nashe krajeve jer su bili njegovi protivnici...
    Baka mi je bila plemkinja i oduzeta joj je sva imovina ali ona nije oteta da bi se neko obogatio vec da niko ne bi umro od gladi........
    Apsolutno si u pravu. Dok nisu dosle ove Demokrade na scenu, Romi su imali standard koji ja sada imam. Da li sam ja u krivu jer pamtim bolja vremena? Da li treba da zaboravim, da mi je bilo bolje za vreme komunista, samo zarad naprednog stava - "demokradija". Zar je to napredovanje? Komunisti kad su dosli na vlast, cinili su svasta. To svi znaju. To nije sporno. Demokrade kad su dosli na scenu, unistili su sve (napominjem unistili), a ne oteli, prisvojili ili pak uzeli od onih koji imaju pa razdelili sirotinji. Snaslo nas je najgore od najgorih Tajfuni (ili od miloste Tajkuni). Kralj je zbrisao iz zemlje i to je tacno. Zemlja je, pred II rat bila u bedi i to je tacno.
    Sta dalje?
    To je pitanje svih pitanja. Da li monarhija ili ovi Tajfuni. Ovo definitivno ne valja. Na celo drzave su dosli oruzjem i zaludjenim narodom, a analogno tome sa vlasti ce sici jedino oruzjem i *odludjenim narodom.
    (odludjen = onaj koji je prestao da bude zaludjen, e jesam lud - uticaj Hrvata, izmisljanje novih izraza u Srpskom jeziku)
    Ako Tajfuni dovedu Kralja na celo drzave, onda smo tek je***i cvorka. Nasledje, utisak, koji je ostavio poslednji kralj je stvarno sramno i oni koji to pamte su jos uvek medju zivima. Da li novi kralj ima petlju da se uhvati u kostac sa svim problemima ove drzave ili zeli da se vrati na celo ove drzave i podeli vlast sa ovim Tajfunima, je moja dilema. Ako ga dovede vlast, onda nevalja, a ako ga predlozi opozicija onda nece doci na vlast.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  15. #45

    Odgovor: S verom u Boga, za kralja i otadzbinu...

    Citat BaneK kaže: Pogledaj poruku
    Anđelika, voleo bih da ovo malo elaboriraš, ako može
    Poshto su Titini pokushavali da ga nadju i ubiju, Petar je morao da se krije. Naravno, najbolja maska je bila da izigrava nechijeg slugu, a poshto je znao da mu je moj komshija odan, rekao mu je ko je i shta je i zashto se tu krije.

    Kad su Karadjordjevitji ponovo doshli u Srbiju, jedno od prvih mesta koje su posetili bilo je moje selo.

    p.s.

    Poshto mnogi krive Kralja zato shto je pobegao, predlazem samo da se sete koliko je tada godina imao taj isti kralj.
    I da razmisle da li je moglo jedno dete da izadje na kraj sa svim nevoljama koje su nas zadesile u to vreme.
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

Strana 3 od 7 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Pomagajte ko Boga vas molim
    Autor NickPA u forumu Softverski problemi
    Odgovora: 84
    Poslednja poruka: 27.04.2017, 21:54
  2. Bez kralja ne valja?
    Autor Phoenix u forumu Politika
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 30.07.2010, 21:26
  3. Da li može postojati pravda bez postojanja Boga?
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 27.07.2010, 20:38
  4. A da smo za boga odabrali ženu?..
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 24.12.2008, 00:40
  5. Mi imamo svoga boga, ime mu je Bodiroga
    Autor Kunic u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 14.06.2007, 19:22

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •