S verom u Boga, za kralja i otadzbinu... - Strana 6
Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 4567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 95
  1. #76

    Odgovor: S verom u Boga, za kralja i otadzbinu...

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Ej, bio je Hrvat...pametan - za sta? Da se zaduzi toliko da niko nikada ne moze da oduzi njegove dugove, da zivi na najvisoj nozi, da od metalostrugara postane pijanista, vrhunski lovac, trostruki narodni heroj? Bravo.

    P.S Zasto raspravljanje o tome, zasto raspravljanje o bilo cemu, zasto pisanje na forumu, zasto pisanje uopste?




    Ako si dovoljno pametna, ucices na proslosti. U suprotnom, bices guska u magli koja se vrti u krug i stalno ponavlja iste greske.
    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku
    Manje se zaduzio od ovih sadasnjih kolega...
    Ako ne znas sada znas...
    On se zaduzivao kao kada lokalna baraba ili zesci momak pije svuda na crtu,znaci sto to uporedjujes i sta uostalom ti i mi ovde skupljeni od zla oca i jos gore majke znamo o tome... Radis u NBS sa Dinkicem,pa ti dostupne informacije ???

    Sta ako je Hrvat ? Ako si ti Srbin onda ova polemika i pominjanje gusaka toliko govori o nama da mi dodje da kazem da toliki Srbin nikada ne bih da budem !!!

    I malo je sramotno to za maglu i guske povezivati sa koleginicom i temom da bi je uvredio ili sta vec,jer guske se kljukaju i cupa im se perje,ali i gusanima,pa zamisli da tebe neko dovede u vezu sa kljukanjem i cerupanjem,a sve zbog kralja,boga,otadzbine i Titovih cekova bez pokrica,ako vec nisu bile fals VISA kartice iz Bugarske ??
    Baš vala...sa sve pernatim životinjicama...
    U načelu, protiv sam monarhije i mislim da je Tito bio likčina (iako je bio Hrvat - što je u ovom kontekstu isto što i Marsovac...)
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  2. #77

    Odgovor: S verom u Boga, za kralja i otadzbinu...

    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku
    Manje se zaduzio od ovih sadasnjih kolega...
    Ako ne znas sada znas...
    On se zaduzivao kao kada lokalna baraba ili zesci momak pije svuda na crtu,znaci sto to uporedjujes i sta uostalom ti i mi ovde skupljeni od zla oca i jos gore majke znamo o tome... Radis u NBS sa Dinkicem,pa ti dostupne informacije ???

    Sta ako je Hrvat ? Ako si ti Srbin onda ova polemika i pominjanje gusaka toliko govori o nama da mi dodje da kazem da toliki Srbin nikada ne bih da budem !!!

    I malo je sramotno to za maglu i guske povezivati sa koleginicom i temom da bi je uvredio ili sta vec,jer guske se kljukaju i cupa im se perje,ali i gusanima,pa zamisli da tebe neko dovede u vezu sa kljukanjem i cerupanjem,a sve zbog kralja,boga,otadzbine i Titovih cekova bez pokrica,ako vec nisu bile fals VISA kartice iz Bugarske ??
    Xe, ajde prvo o titu Hrvatu, posto vidim da sam krajnje pogresno shvacen. Vidis, kao Hrvat na celu SFRJ uradio je sve da rascepka i umanji Srbiju...plus, uradio je sve sto je mogao da nam unisti veru...i mislim da je bilo kakvo poredjenje sa srpskim monarsima neumesno.

    A sad o gusCi i magli: kao i uvek, izvuce se najnevaznija stvar u postu i onda se insistira na tome. Mogao sam da kazem i lasta u magli. Ili lepotica u magli. Poenta je da, ukoliko se ne ucis na tudjim ili svojim greskama, i ako ne gledas unazad da bi pokusao da vidis unapred, nikuda neces stici.

    Nadasm se da sam sad bilo jasniji.

    Sto se "koleginice" tice, mislim da ni Marsovac ne bi insistirao na umanjenju Srbije za dva SAP-a, na stvaranju nepostojeceg naroda (bosanci), niti bi bio kum svakom desetom (ili jedanaestom, kako bese?) Albanchetu na Kosovu. I mislim da je uradio najvise sto je mogao za svoju zemlju (Hrvatsku). Jel' greh to reci javno (a da se ne shvati kao verska i nacionalna netrpeljivost)? Ja mislim da nije.

  3. #78

    Odgovor: S verom u Boga, za kralja i otadzbinu...

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Xe, ajde prvo o titu Hrvatu, posto vidim da sam krajnje pogresno shvacen. Vidis, kao Hrvat na celu SFRJ uradio je sve da rascepka i umanji Srbiju...plus, uradio je sve sto je mogao da nam unisti veru...i mislim da je bilo kakvo poredjenje sa srpskim monarsima neumesno.

    A sad o gusCi i magli: kao i uvek, izvuce se najnevaznija stvar u postu i onda se insistira na tome. Mogao sam da kazem i lasta u magli. Ili lepotica u magli. Poenta je da, ukoliko se ne ucis na tudjim ili svojim greskama, i ako ne gledas unazad da bi pokusao da vidis unapred, nikuda neces stici.

    Nadasm se da sam sad bilo jasniji.

    Sto se "koleginice" tice, mislim da ni Marsovac ne bi insistirao na umanjenju Srbije za dva SAP-a, na stvaranju nepostojeceg naroda (bosanci), niti bi bio kum svakom desetom (ili jedanaestom, kako bese?) Albanchetu na Kosovu. I mislim da je uradio najvise sto je mogao za svoju zemlju (Hrvatsku). Jel' greh to reci javno (a da se ne shvati kao verska i nacionalna netrpeljivost)? Ja mislim da nije.
    Cini mi se da je Slovencima najvise dao,a da je bio neko drugi na Slobinom mestu,sad bi Hrvatska imala dva Kosova u svojoj drzavi,RS bila veca 30%,a Srbija sa Kosovom...

    Bosna nije bila Srbija osim ako mislis kao kolega da je Kulin Ban bio Srbin ili ne znas da bosansku crkvu nije priznavala ni katolicka ni pravoslavna u to vreme...

    Sve ove rasprave mi lice na vreme za jedno 20 godina kada neko bude proglasio Tadica i Kostunicu krivcima za nezavisno Kosovo ili RS bez jacih veza sa Srbijom...

    Sve je komplikovanije nego pise u knjigama,a mi seremo k'o foke usput...

    A guska je guska,pa ma koja tema bila ili post,zato bode oci i skrece paznju...

  4. #79

    Odgovor: S verom u Boga, za kralja i otadzbinu...

    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku
    Cini mi se da je Slovencima najvise dao,a da je bio neko drugi na Slobinom mestu,sad bi Hrvatska imala dva Kosova u svojoj drzavi,RS bila veca 30%,a Srbija sa Kosovom...

    Bosna nije bila Srbija osim ako mislis kao kolega da je Kulin Ban bio Srbin ili ne znas da bosansku crkvu nije priznavala ni katolicka ni pravoslavna u to vreme...

    Sve ove rasprave mi lice na vreme za jedno 20 godina kada neko bude proglasio Tadica i Kostunicu krivcima za nezavisno Kosovo ili RS bez jacih veza sa Srbijom...

    Sve je komplikovanije nego pise u knjigama,a mi seremo k'o foke usput...

    A guska je guska,pa ma koja tema bila ili post,zato bode oci i skrece paznju...
    Ne postoji narod bosanci. Postoje Srbi, Hrvati i muslimani...poredjaj ih kojim redom hoces.

    Nepojmljivo je da ce za 20 godina bilo ko moci da optuzi Tadica ili Kostunicu za stvari o kojima pises. Barem meni.

    I nije uvek sve komplikovano, mislim da svako od nas voli da i sasvim razumljive stvari zakomplikuje, jer zaboga - uvek postoji teorija zavere...cak i u vezi gusaKa...

  5. #80

    Odgovor: S verom u Boga, za kralja i otadzbinu...

    Gospodo, samo da napomenem cisto logickim zakljuccima:

    1. Ukoliko moja teza pretpostavlja da je religija tj crkva i nacija tj. nacionalizam zlo, a jeste zlo i reakcionisticki element, cim sam internacionalista i verujem u zajednicki svet bez dogme, tada bez obzira na moju nacionalnost (jer sam pravedan i nemam prava nikoga ostetiti) podelit cu zemlju tako da:
    1. Nijedna celina ne moze imati prevlast nad drugima
    2. Nijedna nacionalna skupina ne moze imati prevlast nad drugima

    Potpuno je logicno da moram izjednaciti Sloveniju sa svojih 300.000 stanovnika i Srbiju sa nekih 7 milijona stanovnika.
    Pokrajine su sarene, itd, itd...

    Da sam danas komunista i da verujem u lepsi svet, potpuno nepristrasno bi podelio Jugoslaviju bas na nacin na koji je to Tito uradio.

    Ne zaboravite da je za Titovo vreme postojao fond za nerazvijene i Kosovo i Metohija su dobile ogromne pare za razvoj (mada su trosile neoptimalno ali su se ipak razvijale). Gde su tu Hrvati dobijali vise?
    Niko nije kriv sto je Slovence i Hrvate vise interesovao rad i biznis od Srba.
    Ne krivim Srbe, to je pitanje tradicije i mentaliteta a to je istorijsko nasledstvo.
    Da je kojim slucajem 68-e puklo zapadni kapitalisticki sistem a ne 90-e istocni komunisticki, danas bi uzivali u Avnojevskim granicama, i Srbija bi bila svojim ekonomskim razvojem mnogo blize Sloveniji, nego sto je sada.

    Tito nije bio nacionalista i nonsens ga je optuzivati time da je Hrvat. Mogao je biti i Srbin.
    Pored toga najveci pobornici komunizma i Tita su bili bas Srbi. (Sto je opet posledica/pitanje razvijenosti predratnih ekonomskih preduslova raznih republika.)
    Problem sa Srbijom (Srbima) je to da se fanaticki bore za neku ideju a zatim se za tren okrenu od nje potpuno drugim ciljevima. To je izuzetno neoptimalno a time ekonomski jako stetno.
    Bas zato ne vidim smisao istrajanje na kraljevini, treba ziveti kako zivi sav normalan svet. Kraljevine su proslost.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  6. #81

    Odgovor: S verom u Boga, za kralja i otadzbinu...

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Gospodo, samo da napomenem cisto logickim zakljuccima:

    1. Ukoliko moja teza pretpostavlja da je religija tj crkva i nacija tj. nacionalizam zlo, a jeste zlo i reakcionisticki element, cim sam internacionalista i verujem u zajednicki svet bez dogme, tada bez obzira na moju nacionalnost (jer sam pravedan i nemam prava nikoga ostetiti) podelit cu zemlju tako da:
    1. Nijedna celina ne moze imati prevlast nad drugima
    2. Nijedna nacionalna skupina ne moze imati prevlast nad drugima

    Potpuno je logicno da moram izjednaciti Sloveniju sa svojih 300.000 stanovnika i Srbiju sa nekih 7 milijona stanovnika.
    Pokrajine su sarene, itd, itd...

    Da sam danas komunista i da verujem u lepsi svet, potpuno nepristrasno bi podelio Jugoslaviju bas na nacin na koji je to Tito uradio.

    Ne zaboravite da je za Titovo vreme postojao fond za nerazvijene i Kosovo i Metohija su dobile ogromne pare za razvoj (mada su trosile neoptimalno ali su se ipak razvijale). Gde su tu Hrvati dobijali vise?
    Niko nije kriv sto je Slovence i Hrvate vise interesovao rad i biznis od Srba.
    Ne krivim Srbe, to je pitanje tradicije i mentaliteta a to je istorijsko nasledstvo.
    Da je kojim slucajem 68-e puklo zapadni kapitalisticki sistem a ne 90-e istocni komunisticki, danas bi uzivali u Avnojevskim granicama, i Srbija bi bila svojim ekonomskim razvojem mnogo blize Sloveniji, nego sto je sada.

    Tito nije bio nacionalista i nonsens ga je optuzivati time da je Hrvat. Mogao je biti i Srbin.
    Pored toga najveci pobornici komunizma i Tita su bili bas Srbi. (Sto je opet posledica/pitanje razvijenosti predratnih ekonomskih preduslova raznih republika.)
    Problem sa Srbijom (Srbima) je to da se fanaticki bore za neku ideju a zatim se za tren okrenu od nje potpuno drugim ciljevima. To je izuzetno neoptimalno a time ekonomski jako stetno.
    Bas zato ne vidim smisao istrajanje na kraljevini, treba ziveti kako zivi sav normalan svet. Kraljevine su proslost.
    ......jasno...srbi ne vole da rade...za biznis nemaju mozga...
    ...a Kosovo se razvilo do jaja...
    ...hell ain't a bad place to be......

  7. #82

    Odgovor: S verom u Boga, za kralja i otadzbinu...

    Veruj mi da ja vise nemam snage da komentarisem ovakve price. Ne znam odakle biH poceo ni gde biH zavrsio. Ipak, najjaci umJetnichki doJam mi ostavlja ovo "nepristrasno povuchene granice"...

  8. #83

    Odgovor: S verom u Boga, za kralja i otadzbinu...

    nemam nista da vam kazem, sem toga sto nisam od nikog starijeg cuo da je pljuvao ili bilo sta lose rekao o sistemu kraljevine....


    kod zelene fruske gore pored mirne save
    idu cetnici zlatnim poljem, idu gorde glave
    ustaj backo i banate, ustaj sreme rodni
    sin vojvodjanske brigade pobedu s'obom vodi....

    ustaj majko vojvodino ide vreme mladih
    kad ce tebe nas mladi pera pod svoju krunu da vrati.....


    Zivela Srbija! Ziveo Kralj!

  9. #84

    Odgovor: S verom u Boga, za kralja i otadzbinu...

    tako je kako je.Najduza poruka je najcesce i nikakva poruka..Putuj Evropo!!

  10. #85

    Odgovor: S verom u Boga, za kralja i otadzbinu...

    konacno jedna "prava" tema.....e ovako da je pobedila cetnicka grupa,formacija,vojska kako hocete danas bi se zapadnom srbijom nazivao prostor od Zadra do Dubrovnika,a ne Tara i Zlatibor....da je pobedila JVuO Srbi sa zpaada balkani ne bi bili proterivani,vec bi bili deo svoje zemlje,hrvati ne bi klali narod po stoti put jer ratova ne bi bilo.....da je pobedila JVUO bilo bi jedno 500 000 do milion vise Srba koji ne bi ginuli u uzaldunim borbama protiv okupatora....cetnici su uvideli sta je donelo stvaranje slobodne teritorije oko Uzica na jesen 1941. godine,pa su se zato priklonili strategiji cekanja,a ne kolaboriranja kako su gospoda komunisti-znatalije,rudari,zemljoradnici i veciti studenti izvoleli reci....Dragoljub Mihailovic i njegov pokret nikada nije ubijao Srpski narod,kako su ovi govorili,a komunisti to jesu,pogotovo pravoslavce.....jasenovac je radio 6 meseci posle rata,o golom otoku i grguru da ne govorimo......danas bi srbija imala more i cvetao bi turizam,a ekonomija bi bila 10 puta jaca,ravnjali bi se s Italijom.....neki pricaju kako da nije bilo Tita ne bi bilo fabrika i industrije,ispada kao da ju je on izmislio,ali sam siguran da uz prihvatanje marsalovog plana i pomoci zapada da smo mi mogli da se razvijemo ihiihi..........vremenom bi mozda i pala monarhija,ali bi komunizam bio izbegnut,ali narod je olako shvatio da moze da bude pobednik,mislio je da treba da ide po gorama i sumama da plrezi mostove i reke i bije se lovackim puskama protiv mehanizovanih jedinica......da su SAD tako pomagale evropu u oba rata,ne bi bile tu gde jesu......Prekrajanje srpskihg granica je tek posebna komunsitikca kazna,ukidanje vere,pa narod sada veruje u boga,govor ida se vrati tito,i veruje i vestice i magije......srpska inteligencija je URNISANA...milankovic,djaja,zanka stokic,dragisa vasic ljudi koji su jedno 1000 svetlosnih godina iznad rankovica,save kovacevica,rade koncara i ostalih pekara,mehanicara i bravara.....kao Ivan Djaja,clan francuske akademije nauka i umetnosti je kolaborato i misli zlo svojoj zemlji,a Rankovic udbas,propalitet,znatlija je rodoljub......dakle nemojmo se zavaravati,milosevic je kriv sto nismo na stadijumu slovenije,a komunizam je kriv sto nismo na stadijumu Italije,pa vi vidite.........cak je i jedan istoricar iz hrvatske priznao da da je pobedio cetnicki pokret da bi hrvatska bila manja od slovenije,a stanovnistvo prepolovljeno......nisam nacista,ali jesam nacionalista i mislim da se trebalo osvetiti za Jasenovac,Gradisku i sve ostalo u NDH.........obnovu zelje snele bi SAD kao i kod ostalih zemalja,a mi bi bili lider balkana u federativnoj monarhiji jugoslaviji sa granicama srbije na liniji karlovac-virovitica......ali kada narodnim masam udje u glavu da ce oni unistiti hitlera to je katastrofa jedne nacije...rat bi se zavrsio isto i u isto vreme i sa partizanima i bez njih,i bez nasih gubitaka i s gubicima....NOV I POJ nije doprinela ukupnoj pobedi,osim sto jeveizvala neke trupice,ali je doprinela unistenju srpskg stanovnistva,unbistenju vere,kulture,pripadnosti,smanjivanju teritorije srbije i stvaranjem laznih naroda crnogoraca,makedonaca,muselima itd,unistavanjem privatne svojine-apsolutna glupost da je sve drustveno,jer videlo se kako je drustvena imovina zavrsila,da je sad kupuju neki indijanci za bam badava.....ako je vrh partizana mislio dobro srbima po kom osnovu je Vojvodina oslobodjena od Madjara krvlju nasih junaka iz ww1 (kojima je posle rata sv eponisteno i proglaseni za izdajnike,samo zato sto su uvideli posledice ww1 i hteli da zastite narod),postala pokrajina,oduzeta makedonija oslobdjena u balkanskim ratovima,kosovo takodje,crna gora zemlja srpskog naroda odjednom ubedjena da je nseto drugo,bosna srce srpstva,dalmacija,slavonija,zapadni srem,baranja,lika,kordun itd itd.....sve oduzeto od srba,cak se razmisljalo da i sandzak bude pokrajina,dobro nije smislio nas drug tito i njegovi drugovi koji su ustvari prave izdajice i uvlakuse srpskog naroda,da samo bg pasaluk bude srbija,naivni i zaneseni narod pricama o bratstvu i jedinstvu pri kome se srpski narod kolje i proganja,bi i na to pristao,pa i da enstane kao zemlja......zastojasenovac nije oslobodjen odmah,nego se oklevalo,ako je NOV bila toliko jaka da je polomila Hitlera,zasto g anisu oslobodili nego je nas narod i dalje klan i proganjan....al narod je ustvari sam kriv i bog svojih zrtava i zbog svojih posledica koje su fatalne,od ekonomskih,preko verskih i kulturnih do geo-politickih.....medjutim Stambolic,Rankovic i Djilas nisu marili o tome,bitno je bilo uvuci se titu sto vise i dobiti visu funciju.....proglasili su 27.mart velikim danom,a tada su sedeli kuci i citali novine,dok su oni za koje su kasnije rekli da su kolaboracionisti dizali bune.....da nemacka nije napala SSSR djoku bi bili formirani partizanski odredi i dignut "ustanak"....tek tada su videli da je to mogucnost za revoluciju,nije bilo titu do slobode naroda,nego do vlasti i revolucije......pogledajte samo grb SR Srbije-sram,nigde srpstva na njemu,skinut krst,kruna sve......kazu centici su planinci seljaci ne umeju ni da se obriju,a zaboravljaju da su oni ustvari najnepismeniji deo naroda bili,DNO DNA,robijasi,polupismeni mehanicari kojima je u glavi bila samo revolucija i unistavanje srpstva do poslednjeg traga,a cetnici su nosili bradu zbog narodnog obicaja,zalosti za otadzbinom,a od ovih komunjara su bili prosecno bar duplo pismeniji,sve sami oficiri i skolovana klasa....narodu su odgovarali u ww1,pa se stice utisak kao da narod "zeli" da gine.....
    sve u svemu pod kraljevstvom bi bilo "x" puta bolje.......

  11. #86

    Odgovor: S verom u Boga, za kralja i otadzbinu...

    Verujem u boga.
    Za kralja-sta za kralja ?
    Otadzbinu-da volim moju ravnicu najvise na svetu

  12. #87

    Odgovor: S verom u Boga, za kralja i otadzbinu...

    Rekla bi da u nešto moram da verujem,ustvari nemoram,al ajd,Vojvodinu volem,pogotovo moj Srem,a nije da nisam mogla da odem,al nije mi se dalo.
    Sad ako još i kralj dođe pa mislim ko će njemu nadavati kad ni ove nemožemo da poplaćamo,a on čovek navikao na svu raskoš.Eto ja tako mislim

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  13. #88

    Odgovor: S verom u Boga, za kralja i otadzbinu...

    Vera u otadžbinu.. ok
    ajd' i vera u Boga.. ne može da škodi

    ali ko je taj kralj? Onaj enGleS što pravi gala žurke ... il' onaj što ne zna Srpski da bekne.. il' onaj što ne zna dal' je doš'o dal' je poš'o ..

    Il' je sve to ista ???... zamlata ...?


    Koj' će nam on k..
    runaC ?


    ja već umirem od smeha

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  14. #89

    Odgovor: S verom u Boga, za kralja i otadzbinu...

    s verom u Burek, za Kajmak i Ovchetinu
    & underpaid......

  15. #90

    Odgovor: S verom u Boga, za kralja i otadzbinu...

    Citat maski kaže: Pogledaj poruku
    s verom u Burek, za Kajmak i Ovchetinu

    ovo je stoPut bolje .... i pametnije od zaKletve iz naslova




    Pazi tu utopiju .. dovesti nekoga za kralja ko veze nema ni šta priča ni gde se nalazi, k'o da je pao s'Marsa,
    al' zna da bi treb'o baš tu, baš on da vlada. sada ..... il' nikada


    Isto k'o kad bi ja sad zape(ni)la da duvam u famfare .. i agitujem, da se na Sveto Maršalsko mesto postavi (recimo) Miša


    Broz

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 4567 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Pomagajte ko Boga vas molim
    Autor NickPA u forumu Softverski problemi
    Odgovora: 84
    Poslednja poruka: 27.04.2017, 21:54
  2. Bez kralja ne valja?
    Autor Phoenix u forumu Politika
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 30.07.2010, 21:26
  3. Da li može postojati pravda bez postojanja Boga?
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 27.07.2010, 20:38
  4. A da smo za boga odabrali ženu?..
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 24.12.2008, 00:40
  5. Mi imamo svoga boga, ime mu je Bodiroga
    Autor Kunic u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 14.06.2007, 19:22

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •