Musko - zenska prijateljstva - Strana 9
Strana 9 od 9 PrvaPrva ... 789
Prikaz rezultata 121 do 131 od ukupno 131
  1. #121

    Odgovor: Musko - zenska prijateljstva

    Malo ste me zaintrigirali prethodnim postovima... Zašto ne bi postojala muško-ženska prijateljstva i bila bolja i sadržajnija od onih "standardnih"?

    I u čemu je uopšte problem ako jedno od njih prema drugoj osobi oseća nešto "više" od prijateljstva? Zašto bi to bila prepreka? Razumem da nestaje prisnost ako je pokušaj uspostavljanja prisnijih odnosa bio grub. Ali, šta ako je to samo pitanje? Nagoveštaj? Zašto bismo u tom slučaju napravili zid?

    Šta se menja u vašem odnosu nakon ispoljavanja nežnosti s jedne od strana? Ne bi trebalo da se bilo šta promeni. Jer, šta je ljubav nego duboko razvijeno prijateljstvo? Ubeđen sam da dve osobe ne mogu biti dobar par ako pre svega nisu prijatelji jedno drugome.

    Šta hoću da kažem... između ljubavi i prijateljstva, ako smo iskreni, nema suštinski bitne razlike. Ovde vas gledam kako pravite gradaciju, ali i zid na relaciji poznanstvo - prijateljstvo - ljubav. Ako mogu da se složim da između poznanstva i prijateljstva može i treba da postoji određena distanca, između iskrenog prijateljstva i ljubavi je ne bi trebalo biti. Iskreno prijateljstvo je oblik ljubavi (ili sam ja nešto propustio), a ljubav bi trebala biti samo nadogradnja na već uspostavljenu prisnost zvanu prijateljstvo.

  2. #122

    Odgovor: Musko - zenska prijateljstva

    U mnogo čemu se slažem sa onim što je ovde rekao Morf .
    Prijateljstvo jeste jedan oblik ljubavi jer tu osobu prihvatate sa svim njenim manama i vrlinama i nadalje ostajete bliski sa njom .
    Mislim da ipak nije redak slučaj da se , ponekada, jedno od njih "zanese" i pomisli da sve to podigne i na viši stepen bliskosti, ali...obično ono drugo tada ume da amortizuje taj trenutak slabosti...i sve opstaje i dalje.
    Već sam navodio da imam dugogodišnje prijateljice...sa kojima nikada nisam imao bilo kakav fizički kontakt koji bi aludirao na sex, iako su one lepe i privlačne žene. Jednostavno smo...drugari koji su godinama znali da se "nađemo" jedno drugome i da prođemo mnogo štošta što je iskovalo i učvrstilo naš odnos.
    P.S. Da vas neko sa strane pita za prijateljicu da li je volite...zar ne bi bez razmišljanja rekli DA ? Sad...što bi taj neko, možda, ostao u zabludi jer je sam mislio na neku drugu, partnersku, ljubav je druga priča .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  3. #123
    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Jok, nema od toga nista (bar u mom slucaju).
    Svaki je (kad tad) pokusao "nesto vise"....
    Znas ono odgovara ti neko za prijatelja i jednostavno ga ne gledas istim ocima kao sve ostale muskarce ?
    Recimo da imas tako dobrog prijatelja/drugara koga ne dozivljavas kao ostale muskarce ili da neki muskarac i obrnuto nesto slicno kao sto sestra ne dozivljava brata kao ostale muskarce i obrnuto na to mislim tako da iz tog ugla gledano po meni su moguca musko zenska prijateljstva.

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Prijateljstvo jeste jedan oblik ljubavi jer tu osobu prihvatate sa svim njenim manama i vrlinama i nadalje ostajete bliski sa njom .

    P.S. Da vas neko sa strane pita za prijateljicu da li je volite...zar ne bi bez razmišljanja rekli DA ? Sad...što bi taj neko, možda, ostao u zabludi jer je sam mislio na neku drugu, partnersku, ljubav je druga priča .
    Pa normalno da jeste. Ljubav je sirok pojam ali to se valjda podrazumeva, zar ne ?

    Ljubav prema roditeljima, prema bratu i sestri, prema devojci/zeni, prema drugu i drugarici... itd.
    Jedino sto sa devojkom ili zenom imas intimne odnose tako da je to drugacija ljubav i zato rekoh sirok pojam ali to je sve ljubav.
    Poruku je izmenio Mish, 08.05.2010 u 23:36 Razlog: uzastopne poruke

  4. #124

    Odgovor: Musko - zenska prijateljstva

    Citat Charlie Harper kaže: Pogledaj poruku
    Znas ono odgovara ti neko za prijatelja i jednostavno ga ne gledas istim ocima kao sve ostale muskarce ?
    Recimo da imas tako dobrog prijatelja/drugara koga ne dozivljavas kao ostale muskarce ili da neki muskarac i obrnuto nesto slicno kao sto sestra ne dozivljava brata kao ostale muskarce i obrnuto na to mislim tako da iz tog ugla gledano po meni su moguca musko zenska prijateljstva.
    Sve si ti Charlie lepo napisao, ali si malo obrnuo uloge.
    Nisam rekla da ja ne mogu da budem drug/prijatelj vec je suprotna strana prelazila granicu (pristojnosti ponasanja) prijateljstva.
    Dozivela sam par neprijatnih situacija od osoba za koje sam bukvalno smatlada da su mi kao "brat".

    Druga stvar kada "muski prijatelj" se ne moze izjednaciti sa zenskim je ta neka malicioznost
    Normalno je ako smo prijatelji da se u nekim mojim teskim trenucima "izjadam" njemu (prijatelju ma kog roda bio). Pogotovo ako se radi o nekoj aktuelnoj ljubavi.
    Dozivljavala sam peckanja, sprdnju, pod*ebavanje tog nekog s' kim sam u vezi...
    A sve u cilju isticanja svojih vrlina, ono tipa.."Ja to tako ne bih, ja sam bolji nego on..."
    p.s. A mozda sam samo ja naletela na pogresne osobe....mozda...
    Budi pametan i pravi se lud

  5. #125

    Odgovor: Musko - zenska prijateljstva

    Čitajući poneke zapitam se da li oni uopšte znaju šta je prijateljstvo ? Meni prijatelji služe da me "opasulje", zaustave kada srljam, prekore kada grešim, podrže kada sam u pravu..ukratko oni su "moj glas razuma". Videh da neki pod prijateljstvom podrazumevaju da im neko samo povlađuje čak i kada greše. Što će im takvi prijatelji ? Sopstvena senka to će mnogo bolje raditi .
    Ako ćemo pošteno...ja čak mnogo više vrednujem ta dugogodišnja prijateljstva nego sopstvenu , trenutnu vezu. Zašto ? Prosto...jer sam za čitav život uspeo samo 3-4 prijatelja da pronađem a veza je bilo bar 10 x više . Samim tim..šta je teže pronaći ?
    To što imamo prijatelje koji su "sa strane" daje nam prednost da sagledamo sve i iz nekog nepristarsnog ugla ( jer naš prijatelj ili prijateljica ne dobijaju ništa time da li smo sa nekim ili nismo) i samim tim budemo svesniji cele situacije (pošto bunkerisanje u vezi ume da bude jako subjektivno i samim tim budemo isključeni iz realnih činjenica).
    Ne moram podvući da verujem u takva prijateljstva i da se do sada nikada nisam naljutio na neke opaske svojih prijateljica jer se pokazalo , vremenom, da su sa strane bolje videle .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  6. #126

    Odgovor: Musko - zenska prijateljstva

    Naravno da je moguce,ali je mnogo teshko i retko...
    Poshto svi znamo,da zhene nikada ne rade nishta bez nekog razloga,ili nade da ce ostvariti to shto zhele,to dovodi do toga,da je ovakvo prijateljstvo teshko ostvariti...
    Ali ima toga,kako da ne...Znachi,postoji mushko-zhensko pravo drugarstvo...
    Me Bring Da Enlightenment...

  7. #127

    Odgovor: Musko - zenska prijateljstva

    Citat Skidatch_Mraka kaže: Pogledaj poruku
    Poshto svi znamo,da zhene nikada ne rade nishta bez nekog razloga,ili nade da ce ostvariti to shto zhele,to dovodi do toga,da je ovakvo prijateljstvo teshko ostvariti...
    Cek', cek'... Zene sve rade iz nekog razloga, iz nade da ce ostvariti to sto zele, pa se zato druze s muskarcima? A sto se onda druze sa zenama? Znaci, ni takvo prijateljstvo nije moguce, jer zene sve rade iz nekog razloga?


    Budibogsnama
    Gather ye rosebuds while ye may...

  8. #128

    Odgovor: Musko - zenska prijateljstva

    Citat Skidatch_Mraka kaže: Pogledaj poruku
    Naravno da je moguce,ali je mnogo teshko i retko...
    Poshto svi znamo,da zhene nikada ne rade nishta bez nekog razloga,ili nade da ce ostvariti to shto zhele,to dovodi do toga,da je ovakvo prijateljstvo teshko ostvariti...
    Ali ima toga,kako da ne...Znachi,postoji mushko-zhensko pravo drugarstvo...
    Majko moja, zar si ti stvarno toliko zatucan, ili se samo praviš
    A muškarci kao ne rade stvari iz nekog svog razloga, nego 'nako stihijski, kako im dune
    Za prijateljstvo je potreban dobar razlog, kao i za sve ostalo, ako nešo radimo bez razloga znači da smo budale, eto toliko
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  9. #129

    Odgovor: Musko - zenska prijateljstva

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Za prijateljstvo je potreban dobar razlog, kao i za sve ostalo, ako nešo radimo bez razloga znači da smo budale, eto toliko
    Blago ljudima koji te okruzhuju...Stvarno si "izvanredna" osoba i vrlo "pametna",nikako budala...
    Me Bring Da Enlightenment...

  10. #130

    Odgovor: Musko - zenska prijateljstva

    naravno

    nikada, ali nikada u životu nisam mogao da ispričam muškom prijatelju sve ono što mogu nekoj ženi

    pravi prijatelji, oni na koje mogu stvarno da se oslonim i da znam da će me saslušati i dati mi utehu su suprotnog pola
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."

  11. #131

    Odgovor: Musko - zenska prijateljstva

    Citat Skidatch_Mraka kaže: Pogledaj poruku
    Blago ljudima koji te okruzhuju...Stvarno si "izvanredna" osoba i vrlo "pametna",nikako budala...
    A ti znaš sa svojim "preterano velikim" intelektom, koji zasenjuje i kokoši iz tvoje avlije, da mi kažeš jesam li budala ili ne?
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

Strana 9 od 9 PrvaPrva ... 789

Slične teme

  1. Blede li vasa prijateljstva..?
    Autor yige_gui u forumu Dijaspora
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 13.02.2015, 10:20
  2. Da li volite vise zensko ili musko drustvo?
    Autor goldie u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 76
    Poslednja poruka: 04.02.2015, 17:41
  3. Musko zenski odnosi
    Autor SQUAW u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 99
    Poslednja poruka: 17.08.2011, 19:46
  4. Pivo: musko ili zensko pice
    Autor goldie u forumu Muška kafana
    Odgovora: 95
    Poslednja poruka: 20.07.2009, 23:49
  5. Zasto je bolje biti musko
    Autor sussi u forumu Spomenar
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 25.06.2007, 22:09

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •