Spasimo drveće na beogradskom keju (28.08.2007.) - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 24 od ukupno 24
  1. #16

    Odgovor: Spasimo drveće na beogradskom keju (28.08.2007.)

    Citat Neuhvatljiva_ kaže: Pogledaj poruku
    Kao prvo slazem se da ima jako malo zelenila i parkova, narocito na Grbavici kad si je vec pomenuo...Deca nemaju gde da se igraju...
    Ali, ipak situacija ovakva kakva je, po meni opravdava njihov postupak da iseku ta stabla...Zaista veliki problem moze nastati ukoliko se gasovod ošteti...
    Niko nema pojma koliko dece dolazi na jedno igralište.

    Ja koje znam mogu da nabrojim na prste.

    @Ostali
    To su vaši odgovori?! Ah, to smrdi u gradu nedeljama.
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.
      Vrh

  2. #17

    Odgovor: Spasimo drveće na beogradskom keju (28.08.2007.)

    Spasimo drveće na beogradskom keju (28.08.2007.)
      Vrh

  3. #18

    Odgovor: Spasimo drveće na beogradskom keju (28.08.2007.)

    Citat StOlA kaže: Pogledaj poruku
    Draguljče?! Pa kako si stigao ovamo?
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.
      Vrh

  4. #19

    Odgovor: Spasimo drveće na beogradskom keju (28.08.2007.)

    Za zemlju u tranziciji koja je ekonomski slaba gleda se sta je isplativije...

    To sto je neko pogresio u planiranju sadnje drveca iz neznanja je glavni krivac za ovo sto se desava...
    Da,u pitanju je neznanje jer samo bi neznalica isplanirala sadjenje zelenila dubokog korenja koje ce ugroziti gradske instalacije koje su tu vec postavljenje pre sadnje zelenila...

    U svakom slucaju imaju svaku zakonsku osnovu da sve poseku svidelo se to nama danas ili ne...
    Zato ubuduce treba vise voditi racuna o onima koji sede u urbanistickom zavodu za planiranje,koliko znanja poseduju i na kojim osnovima donose odluke da se opet kroz pola veka ne bi desavalo ovo isto....

    Zao mi je Invisible ali lokalne vlasti su sasvim u pravu
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth
      Vrh

  5. #20

    Odgovor: Spasimo drveće na beogradskom keju (28.08.2007.)

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Za zemlju u tranziciji koja je ekonomski slaba gleda se sta je isplativije...

    To sto je neko pogresio u planiranju sadnje drveca iz neznanja je glavni krivac za ovo sto se desava...
    Da,u pitanju je neznanje jer samo bi neznalica isplanirala sadjenje zelenila dubokog korenja koje ce ugroziti gradske instalacije koje su tu vec postavljenje pre sadnje zelenila...

    U svakom slucaju imaju svaku zakonsku osnovu da sve poseku svidelo se to nama danas ili ne...
    Zato ubuduce treba vise voditi racuna o onima koji sede u urbanistickom zavodu za planiranje,koliko znanja poseduju i na kojim osnovima donose odluke da se opet kroz pola veka ne bi desavalo ovo isto....

    Zao mi je Invisible ali lokalne vlasti su sasvim u pravu
    U svakom slučaju ništa ih neopravdava što javnost a pogotovo građane koji tu žive nisu obavestili o tome ŠTA se i ZAŠTO, ali STVARNO radi.
    I mi smo bili zatečeni svim onim što smo tamo na licu mesta čuli. Ok. I da su 100% u pravu, i jeftinije je da je samo poseče i sve ostalo ali..., ovde bi me Artr Dent podržao, pojave ti se bageri pred kućom i kažu "Znate ovde treba da prođe autoput?"
    Ni "JP ZELENILO" nije dalo odgovor da li će se nešto kasnije, niskog rastinja ili plićeg korena zasaditi. Može se desiti da će taj deo Keja ostati "go" zanavek.

    btw Koliko sam razumeo a uskoro ćemo doći i do celokupne dokumentacije, preduzeće "Srbija Gas" tražila je od gradske inspekcije za komunalne poslove seču stabala jel bla bla bla... Tri meseca oni nisu dali. Pod "prisilom" tek na "trećem šalteru" su uspeli da dobiju odobrednje i sami izdvoje preko 600.000 dinara i ako nisu bili obavezni.

    Grad je kriv samo utoliko što se nije žalio na rešenje. I da se žalio Ministarstvu za rudarstvo i energetiku, žalba nije mogla da odloži izvršenje radova.

    U suštini krivica je stara preko 40 godina a danas je kriv samo onaj koji javnost o potrebama ovakvih radova ne obaveštava o svim aspektima problema. I na kraju kriva je besparica jer je kako kažu iz "Zelenila" : "jeftinije je poseći drvored nego menjati trasu gasovoda".

    Na kraju... ostali smo bez sedam platana.
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.
      Vrh

  6. #21

    Odgovor: Spasimo drveće na beogradskom keju (28.08.2007.)

    Javnost je trebala biti obavestena,to se slazem ali ponavljam odluka je ispravna i na mestu...
    Osim sto je isplativije poseci drvece,realno ono je posadjeno naknadno tako da gas ima svaku prednost...

    I ne moras da brines,bar se nadam,posadit ce se novo zelenilo

    Samo ne bi bilo lose da pokrenete akciju i insistirate o ponovnom ozelenjavanju keja,za svaki slucaj
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth
      Vrh

  7. #22

    Odgovor: Spasimo drveće na beogradskom keju (28.08.2007.)

    Vidim da je i ovde slucaj
    Dzaba gluvoj pevat serenadu
    Vazno je samo naci razlog za kritiku.

    Ja sam veeeliki kriticar svake vlasti pa i lokalne u Subotici. Kritikovao sam ih i kritikovacu ih. I u Subotici ima sece stabala. I to onih starih, pa jos u strogom centru grada, a svuda okolo beton. Kritikujem ih ali i gledam koliko truda ulazu komunalne sluzbe, da bi se jedno stablo odrzalo u zivotu. Izvadili su staro drvo i posadili mlado. Nije trajalo ni nedelju dana, a ugledao sam zalosnu sliku, to mlado stablo je polomljeno na visini coveka. Sta reci za to?

    Vama svaka cast za ideju zastite zelenila. Samo u svojim redovima treba da imate i malo strucnog kadra, da ne bi ovako loopali gluposti. Da li mozete da zamislite sta bi se desilo, ako bi kojim slucajem doslo do curenja gasa, pa jos i da se isti zapali? Kako bi ste tek tada vristali? (Ovo me malo podseca na vristanje CNN-a "Refudziz, refudziz"). Izmedju dva zla uvek birajte manje. A ako hocete da vratite zelenilo i na to mesto, posadite neku zivicu, bolje ista nego nista.
    Ako vec hoces da se bavis politikom, treba da znas, da je dobar politicar taj, koji pravi najbolji izbor od "mogucih" resenja, ovako me malo podsecas na Radikale.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa
      Vrh

  8. #23

    Odgovor: Spasimo drveće na beogradskom keju (28.08.2007.)

    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    Vidim da je i ovde slucaj
    Dzaba gluvoj pevat serenadu
    Vazno je samo naci razlog za kritiku.

    Ja sam veeeliki kriticar svake vlasti pa i lokalne u Subotici. Kritikovao sam ih i kritikovacu ih. I u Subotici ima sece stabala. I to onih starih, pa jos u strogom centru grada, a svuda okolo beton. Kritikujem ih ali i gledam koliko truda ulazu komunalne sluzbe, da bi se jedno stablo odrzalo u zivotu. Izvadili su staro drvo i posadili mlado. Nije trajalo ni nedelju dana, a ugledao sam zalosnu sliku, to mlado stablo je polomljeno na visini coveka. Sta reci za to?

    Vama svaka cast za ideju zastite zelenila. Samo u svojim redovima treba da imate i malo strucnog kadra, da ne bi ovako loopali gluposti. Da li mozete da zamislite sta bi se desilo, ako bi kojim slucajem doslo do curenja gasa, pa jos i da se isti zapali? Kako bi ste tek tada vristali? (Ovo me malo podseca na vristanje CNN-a "Refudziz, refudziz"). Izmedju dva zla uvek birajte manje. A ako hocete da vratite zelenilo i na to mesto, posadite neku zivicu, bolje ista nego nista.
    Ako vec hoces da se bavis politikom, treba da znas, da je dobar politicar taj, koji pravi najbolji izbor od "mogucih" resenja, ovako me malo podsecas na Radikale.
    Barem smo se odbranili od "Javnih garaža" gde su "Kolektivne".
    Čujem da je u Subotici nije tako. Možemo da vam pomognemo nekako?!

    Pre bi sam sebe zaklao zarđalom kašikom nego da me neko poredi sa radikalom.
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.
      Vrh

  9. #24

    Odgovor: Spasimo drveće na beogradskom keju (28.08.2007.)

    Čitam i ne verujem. Prvo sam pomislio da je u pitanju neka teška zajebancija, ali onda vidim da si ozbiljan.

    Čitam u Dnevniku da vas je bilo 15 na Keju. Još malo i prećićete cenzus.

    Da li bi ti bio spreman da na sebe preuzmeš odgovornost da je slučajno koren probio cev i da je došlo do neke nesreće?

    Da li si ti jedan od onih koji su išli da dreče u ulici Ilije Ognjanovića da se ne seče drveće? I kada nisu posekli trule grane, jedna grančuga se odlomila i smrskala auto, a drugi oštetila. Da li znaš da se u toj ulici nalaze sportski tereni, koje posećuju i deca? Šta bi bilo da je ta grana pala na neko dete? Da li bi bio spreman da na sebe preuzmeš odgovornost?

    Da li ti misliš da Gradsko zelenilo ide tako ulicama i seče drveće iz čiste zajebancije?

    Pitam se da li bi ovako kukumavčio da je na vlasti neko drugi.

    I otkud ti u Zelenim, ne voliš više Čedu?
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Ukrasno drveće i grmlje
    Autor swba u forumu Biljno carstvo
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 14.02.2010, 13:51
  2. Najveličanstvenije drveće sveta
    Autor SQUAW u forumu Biljno carstvo
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 12.09.2009, 18:54
  3. ULEB cup 2007/08
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 03.07.2008, 19:17

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •