Pančevo
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 41

Tema: Pančevo

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    14 Pančevo

    .....Pančevo je grad u južnom Banatu. Leži na levoj obali reke Tamiša, četiri i po kilometara od ušća u Dunav. Danas Pančevo ima preko 100.000 stanovnika. Jak je industrijski, posebno petrohemijski centar (azotara, rafinerija nafte, industrija plastičnih masa, kozmetičkih preparata, itd.), industrija aviona, stakla, sijalica, piva (fabrika iz 1722.)....


    __________________
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!



    Ah Pancevo!

    Da Tacno je sve to. Mada ... Svega je bilo do bombardovanja a sada samo one tri gusilice u juznoj zoni. Industrijski giganti ... PIH
    Poruku je izmenio ivan_pa, 22.08.2007 u 14:38 Razlog: Greska_velika

  2. #2

    Odgovor: Pančevo

    Citat ivan_pa kaže: Pogledaj poruku
    .....Pančevo je grad u južnom Banatu. Leži na levoj obali reke Tamiša, četiri i po kilometara od ušća u Dunav. Danas Pančevo ima preko 100.000 stanovnika. Jak je industrijski, posebno petrohemijski centar (azotara, rafinerija nafte, industrija plastičnih masa, kozmetičkih preparata, itd.), industrija aviona, stakla, sijalica, piva (fabrika iz 1722.)....
    Uf, uf čekaj malo. Odakle ti da Pančevo ima preko 100 000 stanovnika meni taj podatak zaista nije poznat, prem zadnjem popisu nije bilo ni blizu te cifre.

    A to da je jak industrijski centar eh, možda je nekada bilo. Idnustrija stakla - dead. Industrija aviona - very dead. Fabrika sijalica, bre sve si naveo propale fabrike. Pivara (since 1722.) je takođe narodski rečeno, prdnula u čabar. Ode Weifert u Zaječar posle dvesta i kusur godina. Azotara, je takođe propala. Koliko stručnog kadra je ostalo u azotari? Taman toliko da sada u slučaju neke havarije svi možemo da se podavimo u Pančevu, jer svako ko je nešto znao da radi u toj fabrici je otišao pa pa. A kako slušam kum i petrohemija će za azotarom, polako ali sigurno. Ostaje rafinerija, koja opet nije naša. A i Rusi bi lako mogli da je zatvore, ne bi me iznenadilo. Tako da je Pančevo - bleda senka industrijskog centra nekadašnje države o čemu svedoče još zidovi i dimnjaci opustelih fabrika, zaraslik u travu i korov.

    No, šta je novo u Pančevu... sređen je plato ispred Privredne banke, ušminkan. I Narodna bašta je sređena, sa novom rasvetom, stazama, klupama i ogradom. Kako je izgledala pre sređivanja, najbolje znaju Pančevci...

    Inače sviđaju mi se fotke na temi lepo uhvaćeno objektivom.



  3. #3

    Odgovor: Pančevo

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku

    No, šta je novo u Pančevu... sređen je plato ispred Privredne banke, ušminkan. I Narodna bašta je sređena, sa novom rasvetom, stazama, klupama i ogradom. Kako je izgledala pre sređivanja, najbolje znaju Pančevci...

    Inače sviđaju mi se fotke na temi lepo uhvaćeno objektivom.
    Imam neke novije fotke "usminkanog" Panceva






    ...ispred Opstine su se bastovani malo poigrali cvetnim aranzmanima



    Tamis






    A kod Tamisa:



    .... i na kraju "picnuta" Narodna basta







    ... postoji i trim staza



    Pancevo volis................. ili ga se plasis

  4. #4

    Odgovor: Pančevo

    Ela, odlične su fotke. Ja se već duže vreme kanim da krenem sa aparatom po gradu i napravim malo fotki, ali me uvek nekako mrzi ili imam "preča posla" A Narodna bašta je hit za fotkanje odkako su je sredili sve je to lepo, kao i onaj plato ispred banke i ispred robne kuće i sav taj šminkeraj, samo što ima mnogo prečih stvari na šta je trebalo utrošiti tolike milione u Pančevu, ali dobro... kapiram da je ovo nešto što se vidi i donosi lepe poene kod građana.



  5. #5

    Odgovor: Pančevo

    Hvala, Turkmenbashi
    Slazem se da je novac mogao biti pametnije i korisnije ulozen, ali znaci nam i taj "sminkeraj" - pa makar da "oci malo nahranimo"

  6. #6

    Odgovor: Pančevo

    Ево пар фотографија да видите како Панчево изгледа ноћу, неке баш нису најбоље испале и мало су мутније јер нисам имао стабилан ослонац приликом сликања. Јер са повећаном експозицијом и најмањи трзај у моменту фотографисања може да упропасти фотку и да је замрља и да буде мутна.


    Крст у парку

    Овај крст је реплика крста који је некада стајао на истом месту, само што је стари имао ограду и доњи стапеник који овај нови крст нема. На истом месту је стајао и споменик краљу Петру I Карађорђевићу чије има носи трг (парк) на коме се крст налази. А стари крст је озгледао овако:


    Идемо даље,


    Зграда на углу Браће Јовановића и Димитрија Туцовића


    Кеј на Тамишу

    Са леве стране је ветрењача, ресторан изграђен релативно скоро.


    Браће Јовановић


    Католичка црква

    И стари изглед исте цркве:


    Одмах до католичке цркве се налази и стара зграда банке (Banca Intesa сада), у Штросмајеровој.


    Зграда банке


    Народног фронта


    Мите Топаловића

    На улазу у Народног фронта из Војводе Радомира Путника,


    Угао Народног фронта и Војводе Радомира Путника


    На крају улице Мите Топаловића је евангелистичка црква, данас у прилично лошем стању.


    Евангелистичка црква

    А ево како је некада изгледала,


    Споменик војводи Шупљикцу се налази испред старе зграде болнице, рад Оље Ивањицки, подигнут пре пар година.


    Војвода Шупљикац


    Црква Св Успења


    Палата Милорадовић

    И њен стари изглед,




    Пучка банка (данас Привредна банка)

    И банка некада,


    Зграда на улазу у Мите Топаловића из Улице војводе Путника,


    Улаз у М. Топаловића
    Стари изглед,


    Зграда електортехничке школе, налази се на углу наспрам евангелистичке цркве.


    Зграда ЕТШ

    И њен изглед из 1920. у позадини се види синагога која је срушена педесетих година 20. века.




    Стара зграда болнице


    Споменик Св Флоријану

    Ето толико на брзину.



  7. #7

    Odgovor: Pančevo

    Панчевачка општина. Поред Дунава
    Ime: 11995537_10204918162054116_570103498_n.jpg Pregleda: 433 Veličina: 52.9 KB
    Пас ће те увек разумети

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •