Bačka Palanka - Strana 2
Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 65
  1. #16

    Odgovor: Bačka Palanka

    Citat Grmi kaže: Pogledaj poruku
    Otkud plava Tikvara!?
    Pa pripremio sam je za fotosešn, ostalo mi vodenih boja iz škole

  2. #17

    Odgovor: Bačka Palanka

    A to je u pitanju.........svaka čast, dostojno Džordza Lukasa. Po efektima.
    Poruku je izmenio Grmi, 29.11.2007 u 17:10
    The night seems so dark because the day is much too bright

  3. #18
    Bravo nisam ni znao neke stvari o svom rodnom gradu a imam dosta slika nek mi se javi neko ili moderator ove teme ili admin da mu posaljem jos slika koje su iz Backe Palanke sa lepe tikvare i dunava.

    Slika imam dosta iz zimske idile i letnjih perioda.
    Poruku je izmenio simke, 17.12.2007 u 01:17 Razlog: Spajanje poruka

  4. #19

    Odgovor: Bačka Palanka

    Citat mikica68 kaže: Pogledaj poruku
    Slika imam dosta iz zimske idile i letnjih perioda.
    Dobrodošao na VojvodinaCafe Forum.
    Postavi slike slobodno,lepo bi bilo da nešto i napišeš uz njih.
    Prijatan ostanak i dobar provod.
    Ko je mene poznavao, ni pakao mu neće teško pasti.

  5. #20

    Odgovor: Bačka Palanka






    Zalazak sunca slikano predvece na jezeru Tikvara.
    Poruku je izmenio mikica68, 16.12.2007 u 22:52 Razlog: promena slike

  6. #21

    13 Odgovor: Bačka Palanka

    Citat mikica68 kaže: Pogledaj poruku
    Zalazak sunca slikano predvece na jezeru Tikvara.
    divna slika samo napred
    Poruku je izmenio simke, 20.12.2007 u 18:17 Razlog: izbačen deo koji je za pm
    ...Koliko god život od tebe traži ozbiljnost, svako treba prijatelja s kojim se može glupirati. ...

  7. #22

    Odgovor: Bačka Palanka




    Slika Tikvare gde se u pozadini vide camci i poneki ribar a u pozadnini slike je sportski teren sa cvrstom podlogom.

  8. #23

    Odgovor: Bačka Palanka

    Citat BaneK kaže: Pogledaj poruku
    stvarno je bio sjajan

    samo je bilo dosta kise i leda te noci
    Poruku je izmenio simke, 20.12.2007 u 18:14
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."

  9. #24

    Odgovor: Bačka Palanka


    Plaza na Tikvari nekad davno.

    Deo na Dunavu gde su ribari svoje mreze susili posle uspesnog ribolova.

    Glavna ulica nekad davno kako je izgledala.


    Pristaniste na Dunavu nakad davno.

    Pravoslavna Crkva davnih dana kako je izgledala.

    Uska ulica nekdasnji izgled.

    Glavna ulica nekad.
    http://www.vojvodinacafe.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=12318&dateline=119783  8391

  10. #25

    Odgovor: Bačka Palanka

    Evo malo i mene u Palanci.

    Kad god čujem našeg Đoku i njegovo putovanje vozom u Palanku (gde se nakad dobro jelo, a valjda i sada) navre mi misao da je pesma nastala iz autentičnog doživljlaja. Čak nisam siguran ni da li je to u pesmi moje ili njegovo putovanje. (Nije moje, njegovo je, jer je naš kum bio Boža, a nije Sida, već ...)

    A sećam se i jednog letnjeg dolaska u Palanku lađom. Ne sećam se kako se lađa 'na lopate' zvala, al se sećam da smo se nasukali negde kod Koruške iako je matroz stalno pritkom merio dubinu. Pa smo čekali neki sat da nastavimo (kapetan je znao da Dunav nadolazi, pa ćemo se sami odsukati, što se i desilo). Zbog toga smo stigli usred letnjeg podneva. Pa smo beskrajno dugo pešačili - od Dunava do Miletićeve ulice (imao sam desetak godina, a u to doba daljine se ne meri kilometrima nago nestrpljenjem da se stigne tamo gde se ide). A i kad se išlo vozom, opet se skoro isto tako daleko pešačilo.

    Ovog Prvog maja sam opet prošao istim putem, kolima, pa mogu reći - nije to baš malo.

    Tada je Miletićeva ulica bila bez tvrdog kolovoza. A to je za decu bila milina: jurili smo bosi, vukući noge kroz duboku, najfiniju prašinu i dizali čitave oblake. A komšiluk nas je grdio jer je prašina stizala u dvorišta i u kuće.

    Avlija, sa stazama od cigala, bila je preplavljena prkosom (ili kako ga još zovu 'rezančići'), bunar skoro na sredini i pored njega amper vode, izvađene da se smlači, da se možemo malo oprati od prašine i dudova.

    A iz nešto kasnijeg vremena imam i poneku svoju sliku.





    Slikao sam ovo 1960. kad sam kao veslač (početnik) novosadskog Danubiusa bio na nekom takmičenju. Skela za Ilok (mislim da je bio 'Medved').

    Ovog Prvog maja došao sam na isto mesto. Naravno, sada je to sasvim uređeno izletište (pogotovo ako se ima u vidu da je priobalje Dunava mnogo izmenjeno posle velike poplave 1965.) Opet - mnoge su topole iste one, ista je toplina biti u Palanci... Samo, sada se gleda na inostranstvo.





    Posle smo nastavili dalje, kroz Mladenovo.







    Stare kuće u Mladenovu su me zaintrigirale kad sam shvatio da nisu uobičajene Panonske niti uobičajene Švapske arhitekture. Pogledajte krovove i njihove proporcije: više liči da korene vuku iz arhitekture Bavarske nego Švapske. Ne znam odakle su bili naseljeni Nemci u Mladenovo - da ja ne tražim, možda neko zna odgovor i objašnjenje za ovakvu specifičnost u arhitekturi starih kuća.

    A dva dana pre ovih slika vozali smo se po sremskoj strani palanačke opštine. (Na žalost, ovu temu do sada nisam pogledao, da jesam, možda bih nešto i 'ciljano' slikao da uklopim u već napisane podatke.)




    Neštin. Koliko se sećam, ovaj i spomenik u obliku uspravljlenog čamca između Poloja i Palanke su par. Simbolišu 'vezu' (mesto prelaska) partizana iz Bačke u Srem.







    Gornje slike su iz Neština.

    A ova dole - Vizić.





    I jedna impresija iz sadašnjeg vremena, s oporim ukusom. Da li je onaj, nekada čuveni ugostiteljski objekat 'Bagremara', mora prvo potpuno propasti, da bi se onda obnavljao?! Zakonitost tranzicije?
    Poruku je izmenio nenad.bds, 04.05.2008 u 00:20

  11. #26

    Odgovor: Bačka Palanka

    старе неке поновљене, али већи формат


  12. #27

    Odgovor: Bačka Palanka

    Uf bre mnogo lepa ova Bačka Palanka.

  13. #28

    Odgovor: Bačka Palanka

    Ma,BP-zakon

    LoL nemo'sh gore od All-a

  14. #29
    Uslikacu ja ponesto sa w810 mislim da ce se dobro videti pa cu postaviti...
    U Backoj Palanci ok kad su radikali dosli na vlast zaista se zivi kako valja...i malo da se pohvalim moja opstina je jedna od 3 opstine u celoj Srbiji a jedina u vojvodini u kojoj su radikali pobedili

    Ovo sam slikao nekidan po tmurnom vremenu,vidi se cistoca Backo Palanackog jezera Tikvara..Jezero ima i dve jako lepe plaze..
    Poruku je izmenio zmax, 29.07.2008 u 22:50 Razlog: spajanje uzastopnih poruka i slika se ne vidi

  15. #30

    Odgovor: Bačka Palanka

    Ево још која слика из мог компа што сам сликао некидан




    Прва слика је слика језера Тиквара а на другој слици се види Српска Православна црква у Бачкој Паланци!
    Poruku je izmenio zmax, 04.08.2008 u 21:39 Razlog: veličina slike
    Србијо моја поносна буди!

Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 15.06.2015, 07:31
  2. Obrovac (Bačka Palanka)
    Autor test korisnik u forumu Bačka
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 23.02.2015, 21:29
  3. Karađorđevo (Bačka Palanka)
    Autor nenad.bds u forumu Bačka
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 29.01.2015, 23:45

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •