Najvece zlo danasnjice - Strana 2

Prikaz rezultata glasanja: Najvece zlo danasnjice je:

Učesnika ankete do sada
85. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • terorizam

    14 16.47%
  • siromastvo

    23 27.06%
  • zagadjenje

    25 29.41%
  • organizovani kriminal

    12 14.12%
  • otudjenje ljudi

    20 23.53%
  • nista od navedenog

    12 14.12%
Anketa sa više mogućnosti glasanja
Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 61
  1. #16

    Odgovor: Najvece zlo danasnjice

    siromastvo.jer je prisutno svuda oko nas.

  2. #17

    Odgovor: Najvece zlo danasnjice

    Najveće zlo?

    Mnogo nas je za ovu malu planetu.
    Preletite malo sa GOOGLEART preko stare dobre zemlje i zamislite se.
    Pogledajte recimo Floridu...

  3. #18

    Odgovor: Najvece zlo danasnjice

    Terorizam (šiptarski), siromaštvo i zagađenje.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  4. #19

    Odgovor: Najvece zlo danasnjice

    Citat Muckota kaže:
    Sta VI smatrate najvecim zlom danasnjice?
    Verovanje da " Zlo " i " Greh " postoji.

    Zlo i Greh su reci kreirane od strane Organizovane religije, reci koje su povezane uz nesto sto oni nazivaju Djavo.
    Ljudi ne vide zlo, ljudi veruju da je Zlo to sto vide.

  5. #20

    Odgovor: Najvece zlo danasnjice

    Citat DzuPiter kaže:
    Verovanje da " Zlo " i " Greh " postoji.

    Zlo i Greh su reci kreirane od strane Organizovane religije, reci koje su povezane uz nesto sto oni nazivaju Djavo.
    Ljudi ne vide zlo, ljudi veruju da je Zlo to sto vide.

    Da li to znaci da ne postoje dobro i lose u bilo kom pogledu , dobri i losi ljudi , dobri i losi postupci i dela ? Sve sto bilo ko uradi je ok ?
    Besmisleno je ove pojmove vezivati samo za religiju i religijsko ucenje .
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  6. #21

    Odgovor: Najvece zlo danasnjice

    Citat Bishop kaže:
    Da li to znaci da ne postoje dobro i lose u bilo kom pogledu , dobri i losi ljudi , dobri i losi postupci i dela ? Sve sto bilo ko uradi je ok ?
    Besmisleno je ove pojmove vezivati samo za religiju i religijsko ucenje .
    Kljucna rec u tvom pitanju je pogled.
    Po meni su svi ljudi dobri, ono sto ti vidis kao lose ili neki drugi kao zlo je mentalna poremecenost, za koju niko nije odgovoran, posto je rec o genetskom poremecaju. A ono za sta neko nije odgovoran, nemoze mu se pripisati kao lose ili zlo. Znam da je tesko za shvatiti, ali je nazalost istina.

    Sve sto se desilo je moralo da se desi, i covecanstvo se odrzalo na sceni, po scenariju koji je napisan.

    Besmisleno je shvatati da je religija skup reci (pojmova) na papiru, od kojih je napravljena knjiga, religija je naplacena interpretacija tih reci (pojmova).

    Shatas da ovo sto ja pisem nema znacaja za tebe, ako ti situacije oko sebe osecas kao zlo ili nesto lose.
    Isto kao, kad neko oseca da Bog postoji, nema te nauke koja ga moze uveriti u suprotno.
    Sve je LJUBAV, ljubav je kreacija, sastavni deo kreacije je unistenje.
    Lubav je dala zivot, da bi ga odrzala, primorana je da ga unistava.
    Sve je to Ajnstajn, dobri moj rodjo.
    Sunce je prirodan izvor toplote i svetlosti, Hladnoca i Mrak su reci koje smo
    izmislili da bi opisali nedostatak sunca.
    Samo zato sto smo izmislili sprave za merenje pokreta, mislimo da vreme ( sekunde...meseci..godine... )postoji.
    A sve sto postoji je Zivot i dan u kojem je poceo, i u kojem ce da se zavrsi.

  7. #22

    Odgovor: Najvece zlo danasnjice

    Trka za novcem, zaboravljenost normalnog zivljenja.

  8. #23

    Odgovor: Najvece zlo danasnjice

    Globalizam, ili jedan gazda i svi mu potcinjeni.Bezdusnost kapitalizma, nisam pomislio na komunizam i socijalizam, ni slucajno.

  9. #24

    Odgovor: Najvece zlo danasnjice

    Citat danny kaže: Pogledaj poruku
    Najvece zlo danasnjice mislim da su zli i pakosni ljudi.
    Da nema bolesnih umova nebi bilo ni terorizma , ni droge , ni siromastva o bolestima i eksperimentima nad ljudima , kojih nismo ni svesni...

    Ma moglo bi se pisati i pisati,ali mi nista tu nemozemo uciniti, sitna smo mi riba .Nista se nece promeniti samo cenam biti jos gore.Dok ne nastane smak sveta i nebude nas vise...
    sreca je kada pored sebe imas voljene osobe

  10. #25

    Odgovor: Najvece zlo danasnjice

    Kad se pogleda svaka od tih stavki, svaka je na svoj poseban međusobno povezana. Siromaštvo podstiče kriminal, ljudi se zbog straha za svoju i bezbednost svoje porodice zatvaraju, imaju manje kontakta sa ljudima jer se time smanjuje rizik da se dospe u neku rizičnu situaciju. Jedna od stavki je mogla biti i narkomanija koja je odavno ušla i u osnovne škole, ali to valjda spada u organizovani kriminal. Svaka od navedenih stavki predstavlja veliki problem i nijedna se ne može rešavati parcijalno. Potrebno je da u tome svi učestvuju, konstantno a ne samo kad nas nešto strašno zadesi.

  11. #26

    Odgovor: Najvece zlo danasnjice

    Najvece zlo danasnjice ? Svi znaju sta je najvece zlo danasnjice (al' ne bi bilo pristojno reci) ... Nijedno od navedenih...

  12. #27

    Odgovor: Najvece zlo danasnjice

    Najveće zlo današnjice je čovek! Mnogo nas je pa ne moze djubre da se razgradi, kad evo novih milijardu beba...(ovo ne vazi za nasu superiornu i ekološki samosvesnu naciju )

    npr.
    Ajde što se pravi coca-cola i chips od neke kukuruzovine u obliku bataka, naparfemisan ukusom i mirisom chicken-a, nego nema da kupis zdrave 'rane, ako je sam ne proizvedes ili ne nabavis teskim mukama. Ko je video TV reklamu za kajmak? Nije profitabilan! Al' zato grickalice koje su lagane, lake za transport, sa 500% zarade ubise od reklama... Evo ja sad ocu bas sok od višanja i jednu pogacicu s' cvarcima i nema...
    Sve je tu zbog novca, a ne zbog ljudskog organizma. Zivimo totalno naopačke u nekom grču i kompromisu...a odatle i sva zla na svetu. Mi jedni druge trujemo i varamo i odradjujemo da bi dosli do novca... najzalosnije je kad se covek koji ima novca oseca superiorno, a svi zajedno trunemo. Ko ce vas pitati dali ste bogati, kad se ugusimo u sopstvenim go***ma? Samo je pitanje ko ce prvi!
    Ljudi treba da se pozabave brojem stanovnika ove planete. Ljudi se nekontrolisano razmnožavaju, jer su generalno glupi i prave su štetočine. Pa sad otimamo jedni od drugih resurse kako bi nam bilo bolje, sa posledicom da neko mora da bude jadan, ako je meni bolje.

    Treba lepo da se donese neka konvencija o naseljenosti planete i da se smanjuje br. stanovnika u narednih par generacija, a potom da se odrzava, planiranjem porodice.
    Ali, ne, to nije izvodljivo jer proizvodjacu naparfenisanih grickalica treba puno glupe marve kojoj je do j*ja to sto ima keša za, ponavljam, naparfemisane grickalice
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  13. #28

    Odgovor: Najvece zlo danasnjice

    Najveca zlo danasnjice je ...da su sva zla povezana i da ih nemozemo razdvojiti....jer jako malo je dobrog ostalo na nasoj planeti....

  14. #29

    Odgovor: Najvece zlo danasnjice

    Sve navedeno.
    Sva ova nabrojana zla su u osnovi povezana i u krajnjoj instanci, iza svega stoji čovek.
    Moj um ne može da shvati i prihvati toliku količinu zla u ljudima!
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

  15. #30

    Odgovor: Najvece zlo danasnjice

    Nista od gore navedenog.

    Najvece zlo danasnjice su ljudi koji ne mogu da zive sa mislju da postoje i drugi na ovome svetu. Razliciti od njih, bilo u boji koze, govoru, veri, naciji.
    Kako ocekivati od coveka koji nije u stanju da shvati drugog od svoje vrste, da razume prirodu, ili bilo sta sto nije samo u njegovom interesu.

    Moderan svet tezi da ove karakteristike kod ljudi prikaze kao da su pozitivne.
    -Bee different-My way-just do it- su samo od nekih 'izraza' koji se danas koriste,

    Ubedljivo najgluplja: Nacionalizam nije losa stvar...ne uopste...ubise se da mi objasne kako je to dobro..ma fantasticno je, kako sam do sada mogao ziveti bez nacionalizma.. nije mi jasno...ma stvarno..sovinizam je lose...nacionalizam nije...krene on opet da me 'prosvetli', al jebiga ja sam glupi lala, pa nesto bas i ne kontam to. Neka fala.

    Da li mozemo svi da zivimo po tim i slicnim izrazima. ...Samo ja.... Boli me...za ostale.., slabici,..najjaci smo,...su opet neke od reci koje cesto cujem danas koje su direktan odraz opste degradacije ljudskih vrednosti.
    Pravih ljudskih vrednosti. (malo je teze setiti ih se danas jelda?, ali ja ih sada necu nabrajati, pokusajte se setiti, znate VI ali ste malo zaboravili..)

    Mozda kada neko konacno shvati da sam ja samo Ljudsko bice, a ne crnac, belac, Zuti, zeleni, rumun, srbin, madjar, turcin, katolik, musliman, pravoslavac, i ko zna koje jos sve 'klasifikacije' ne koristimo danas da bi opravdali svoj egoizam, neznanje ili mane.

    I JA koristim klasifikaciju, ponekad (jbg. i ja zivim u sadasnjosti..)...ali ja delim svoju vrstu samo na dva tipa: Ljudsko Bice ili Budala, nista vise, a vi se gospodo podel'te. (nadam se, u interesu dece da je prvih vise...mnogo vise.)

    I kada svima bude na prvom mestu porodica, deca,zena, muz, komsija, komsinica,(meni komsinica... ), zivot, pa tek onda sve ostalo...

    Mozda onda nece biti potrebe za ovakvom anketom..

    Ja radim na tome. Molio bih i vas isto.
    Ako ne mogu da pomognem, necu da odmognem

Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Najbolji fudbaler danasnjice?
    Autor greda23 u forumu Spomenar
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 26.06.2012, 13:19
  2. Najbolji NBA igrac danasnjice ?
    Autor Charlie Harper u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 25.01.2009, 12:37

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •