Internet bonton... - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 19 od ukupno 19
  1. #16

    Odgovor: Internet bonton...

    Neka uobičajena veličina slika za forume je bila 320 X 240 pixela
    VojvodinaCafe kad je pravljen, pravljen je za nešto malo veće slike - otprilike 500x400 piksela
    ... to je bar moje mišljenje - ima ko može da da tačan podatak ako je potrebno, no siguran sam da u njemu ne grešim puno.

    Kako brzo zaboravljamo...
    Do juče smo svi koristili dial-up konekciju, a sada se retko ko seća onih muka sa otvaranjem stranica na kojim je bilo više fotografija.
    No nisu svi prešli na naprednije konekcije.
    Ima još ljudi koji sebi ne mogu da priušte ništa osim tog dial-up... naletite na po neki njihov post.
    Ovaj forum sve redje posećuju
    -teško im biti na njemu, konekcija užasna, a onda još treba da otvaraju stranice pune slika... bez obzira na temu.
    Kako im je otvoriti stranice na kojima ima klipova... ma mogu samo da zamislim.

    -Dal' pomislimo nekad na njih ?
    Naravno! Mi smo kulturna deca, i lepo smo vaspitani. Za rodjendane im posetimo kućicu čak iako ni jedan njihov post ustvari nismo pažljivo pročitali. Kažamo im da nam nedostaju. Pitamo ih što tako retko posećuju forum.
    -I onda ?
    -ŠTA I ONDA ?
    Onda im zalepimo "wallpeper" u "kućicu", ili pastiramo link za spot sa YouTube... tek da znaju... da mislimo, i nismo zaboravili na njih.

  2. #17

    Odgovor: Internet bonton...

    Citat Arthur Dent kaže: Pogledaj poruku

    Kako brzo zaboravljamo...
    Do juče smo svi koristili dial-up konekciju, a sada se retko ko seća onih muka sa otvaranjem stranica na kojim je bilo više fotografija.
    No nisu svi prešli na naprednije konekcije.
    Ima još ljudi koji sebi ne mogu da priušte ništa osim tog dial-up... naletite na po neki njihov post.
    Ovaj forum sve redje posećuju
    -teško im biti na njemu, konekcija užasna, a onda još treba da otvaraju stranice pune slika... bez obzira na temu.
    Kako im je otvoriti stranice na kojima ima klipova... ma mogu samo da zamislim.
    Arthur, ma meeen, za ovo od mene imas ajvar i rakiju u neogranicenim kolicinama.

    - Smiliei su začin života! Nema ništa lepše nego 20 smileya u 5cm texta!
    Dobro, ne stavljam bas 20 smajlija u 5 cm teksta, ali nisam ni daleko od toga. Sta cu kad ih volim!
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  3. #18

    Odgovor: Internet bonton...

    Mada smo fizicki u interakciji sa pravim osobama, negde na drugom kraju sveta, na netu nam se one pojavljuju kao apstrakcije, sakrivene iza nekog nicka.
    Ono pravo ljudsko, vredno, upoznajemo tek posle mnogo sati caskanja i druge interakcije.

    Mnogi zloupotrebljavaju takvo stanje. Ovde ne mislim pre svega na oblik zloupotrebe koji donosi neku licnu materijalnu korist, vec na zloupotrebu obmanjivanjem u cilju sticanja neke licne (male) satisfakcije (prikupljanje informacija, tracanje, bockanje).
    Zbog takvih ljudi vremenom postajemo sumnjicavi na sve svoje nove kontakte a kada sumnja prelazi neki nivo, cak pocinjemo biti i zatvoreni.

    Bas zato mislim da je osnovno pravilo internet bontona da ukoliko se dvoje ljudi na bilo koji nacin poznaju (imali recimo pvt ili cak javne kontakte), prilikom susreta na novoj internet lokaciji (novi sajt, novi nick), moraju to i naznaciti prilikom uspostavljanja kontakta.

    Iz tih razloga ocekujem da ako neko navrati na moj MSN, nickom i emailom koji je meni nepoznat, da ce objasniti odakle mu/joj moja MSN adresa i koji mu/joj je nick na datom sajtu (recimo VC). Mislim da je vrlo neumesno postaviti pitanje: a kome sve dajes svoj MSN?

    Naravno posle trece neuspele molbe da se data osoba predstavi bar nickom sa sajta, ostaje samo zadnja opcija. Totalni opoziv!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  4. #19

    Odgovor: Internet bonton...

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    ...

    Naravno posle trece neuspele molbe da se data osoba predstavi bar nickom sa sajta, ostaje samo zadnja opcija. Totalni opoziv!
    Vrlo ste strpljivi i moram primetiti pomalo radoznali ... nadam se da Vas to neće koštati neke neprijatnosti.

    Nikada ni jednu poruku ne otvaram ako ne znam ko ju je poslao, isto tako svaki novi kontakt mora započeti pretstavljanjem onoga koji započinje razgovor, popravnog jednostavno nema ... volim što gtalk ima opciju da pita da li neki kontakt želim da dodam na listu, pa ako isti nije najavljen ili pozvan obično leti odakle je došao.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Internet trol
    Autor Bombica u forumu WWW
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 03.08.2010, 22:50
  2. Bonton - lepo ponašanje
    Autor vrsac14 u forumu Online savetnik
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 16.09.2009, 14:08
  3. MTS internet
    Autor Painkiller u forumu Online savetnik
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 26.01.2009, 22:04
  4. Bonton na vodi
    Autor Lady S u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 28.01.2008, 08:47
  5. Cvetni bonton
    Autor Lady S u forumu Biljno carstvo
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 27.01.2007, 23:34

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •