Internet bonton...
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 19

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Internet bonton...

    ...ili , kako biti i internetski kulturan - obrazovan - naoruzan znanjem.
    Mnoge stvari iz ove oblasti me zanimaju, jer cesto ne znam sta je u redu, a sta ne.Onaj deo koji se odnosi na domace vaspitanje je jasan k'o dan, ali i pored silnog vremena do sada provedenog na net-u , ostaju nedoumice.Kaze neka poslovica da ne postoje glupa pitanja, nego samo glupi odgovori.A na ovom linku sam nasla(trazeci internetski bonton) , kako pametno postavljati pitanja

    http://solair.eunet.yu/~fangorn/smar...stions.sr.html


    izvor - Kompjuterska literatura My city-ja


    Sta kaze vase iskustvo?Dodajte,oduzmite...pa da saberemo

  2. #2

    Odgovor: Internet bonton...

    Procitati pravila,u ovom slucaju Pravilnik, onog kod koga ste ne samo gosti, nego i aktivni ucesnici - mislim da jos s' vrata treba uraditi.
    Na primer.


  3. #3

    Odgovor: Internet bonton...

    Ima stvari koje ne pisu u Pravilniku, ali su deo ovdasnjeg bontona.
    Da ne pogresi jos neko kao ja, treba da zna - upravo sam obavestena - ako otvorite temu na muzickim tekstovima, onda treba da vi obradite bar polovinu opusa izabranog/omiljenog pevaca/grupe.Pa, ko voli , nek' izvoli

  4. #4

    Odgovor: Internet bonton...

    greshka je pokushavati da nauchish ili se truditi da zadovoljish neka pravila VR zato sto prava pravila ovde ne postoje...
    dodushe postoji pravilnik, ali je to vishe namenjeno onima koji to nisu nauceni kuci...
    ne mozemo svi biti isti, ali se nadjemo s osobama koje nam najvishe odgovaraju..isto kao i u RL...

    dakle shablon je: "Budi ono sto jesi..."

    Ubica mekog srca.

  5. #5

    Odgovor: Internet bonton...

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    greshka je pokushavati da nauchish ili se truditi da zadovoljish neka pravila VR zato sto prava pravila ovde ne postoje...
    dodushe postoji pravilnik, ali je to vishe namenjeno onima koji to nisu nauceni kuci...
    Postoje, juce sam se ponovo uverila i to je ok skroz.
    Htela sam na vestima(drustvo oko nas) da postavim temu , a nisam videla "Pravila i uputstvo za postavljanje tema na forumu "Vesti" i napravila mali milion gresaka, pa mi je dear SQUAW jedno , pomogla, po obicaju.
    O toj vrsti pravila pisem, a sta je ko poneo iz kuce je jako,jako vazno za sve, ali za ove "tehnicke" finese, tipa" gde postaviti sliku na vestima" i sl. - ne.
    Na to sam mislila.



    anex:hvala sto si kod kuce naucila da i nepoznatom treba pomoci ako si u mogucnosti
    Poruku je izmenio DrinChe, 25.08.2007 u 13:16 Razlog: slovna greska

  6. #6

    14 Odgovor: Internet bonton...

    Citat DrinChe kaže: Pogledaj poruku
    Ima stvari koje ne pisu u Pravilniku, ali su deo ovdasnjeg bontona.
    Da ne pogresi jos neko kao ja, treba da zna - upravo sam obavestena - ako otvorite temu na muzickim tekstovima, onda treba da vi obradite bar polovinu opusa izabranog/omiljenog pevaca/grupe.Pa, ko voli , nek' izvoli


    Bilo je dovoljno da pogledaš na koji su način obrađeni ostali tekstovi. Otvoriti temu - postovati 2 - 3 pesme je... Ne razumem u čemu je poenta?
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  7. #7

    Odgovor: Internet bonton...

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Bilo je dovoljno da pogledaš na koji su način obrađeni ostali tekstovi. Otvoriti temu - postovati 2 - 3 pesme je... Ne razumem u čemu je poenta?
    postovati 2-3 pesme je...bzvz,kao sto mi juce rece(PP) .Otvarajuci teme na muzici(textovima),ja se rukovodim svojom logikom: napisem o pevacu/grupi koju volim par najbitnijih stvari po kojima ce da ih upoznaju /prepoznaju, a onda stavim meni drage textove i ostavim mogucnost da postuju i drugi koji to isto vole.
    Da zelim sama bilo sta da radim po tom pitanju, radila bih na blogu, a ovo je forum.Razlika…drastiChna.
    Isti princip sam primenila kada sam na muzici postovala ja kod ljudi koji nisu postavili ni 100ti deo opusa( a kamoli “bar polovinu”,kako mi rece juce,PP ) muzicara koji je drag i njima i meni.




    Poenta je, po mom misljenju, da imamo,bez jurnjave po net-u, sve drage nam pesme, ali - OVDE.
    Poenta je da ako necije dve-tri pesme volis najvise-stavi njih prvo, ostali ce svoje, pa onda nastavis ti. Tako cemo se i druziti, a ne juriti bezglavo za raznoraznim ciframa,titulama, nadimcima…
    Poenta je da se kroz pesmu ne samo druzimo,nego i naucimo ponesto – ne mozemo, sve i da hocemo, sve sami.
    Poenta je ne biti sebican.Ljudi koji vole muziku,ali bas onako,iskreno, to nisu.

    ...


    Tako ja mislim i dalje, ali ako su VC pravila drugacija,ispostovacu ih.





    Zivot je suvise kratak da se shvate sve poente,ali godinu i vise dana boravka na VC je dug period.Pre nedelju dana sam sasvim jednostavno pitanje postavila( strucno,recimo,jer je u pitanju VC) i dobila odgovor "probaj,mozda moze...".Mislim da ne moze tako.Bilo bi lepo da na PP dobijem odgovor kako moze.Hvala.



  8. #8

    Odgovor: Internet bonton...

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Bilo je dovoljno da pogledaš na koji su način obrađeni ostali tekstovi. Otvoriti temu - postovati 2 - 3 pesme je... Ne razumem u čemu je poenta?
    Ih mogla bih se ja tako nachudjivati ihahaj...
    koja je poenta kaladonta?
    onda koja je poenta tema sa osobom iznad,ispod... na...pored...
    evo konkretno sta je poenta teme "Znate li se smejati"
    copy/paste s nekog astroloshkog sajta?

    Pa onda recimo koja je poenta kad neko pishe iskljucivo centrirano, te i te boje, tog i tog fonta...
    pa majku mu kad su korice bile bitnije od sadrzine...

    Citat DrinChe kaže: Pogledaj poruku
    Postoje, juce sam se ponovo uverila i to je ok skroz.
    Verovatno i jesi u pravu, samo sto ja to vishe ne primecujem...

    Ubica mekog srca.

  9. #9

    Odgovor: Internet bonton...

    Ima stvari koje ne pisu u Pravilniku, ali su deo ovdasnjeg bontona.
    Istina... I te "stvari" nisu striktna pravila, obično se privatnim porukama šalju kao molbe ili sugestije, nešto kao jedan vid dogovora, kako bi forum bio što bolji i lepši. Dogovor kuću gradi... Sa dilemom oko pesama sam upoznata i sama sam sugerisala da se u temi napiše bar malo više od 2 pesme, ali to nije strogo pravilo, i bazira se na principu dobre volje, a dobru volju čovek ili ima ili nema... U čemu je problem?

    Takođe, jedno od osnovnih stavki internet bontona je da se sadržaj privatnih poruka ne iznosi na forum, jer se one upravo zbog toga i zovu "privatne".

  10. #10

    Odgovor: Internet bonton...

    Citat DrinChe kaže: Pogledaj poruku
    Ima stvari koje ne pisu u Pravilniku, ali su deo ovdasnjeg bontona.
    Da ne pogresi jos neko kao ja, treba da zna - upravo sam obavestena - ako otvorite temu na muzickim tekstovima, onda treba da vi obradite bar polovinu opusa izabranog/omiljenog pevaca/grupe.Pa, ko voli , nek' izvoli
    Polovinu opusa jednog Pink Floyda, Queena, Elvisa Presleya?
    Tada bi se sve to pretvorilo u bezlicnu bazu.
    Smatram da treba obraditi samo pesme koje nam se dopadaju.
    Naravno teme su otvorene i svi clanovi mogu dodati pesme datog umetnika.

    Ok, slazem se da izvodjac koji nema stvaralastvo za bar 10 dobrih postova, ne zasluzuje posebnu temu.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

Slične teme

  1. Internet trol
    Autor Bombica u forumu WWW
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 03.08.2010, 22:50
  2. Bonton - lepo ponašanje
    Autor vrsac14 u forumu Online savetnik
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 16.09.2009, 14:08
  3. MTS internet
    Autor Painkiller u forumu Online savetnik
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 26.01.2009, 22:04
  4. Bonton na vodi
    Autor Lady S u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 28.01.2008, 08:47
  5. Cvetni bonton
    Autor Lady S u forumu Biljno carstvo
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 27.01.2007, 23:34

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •